Existuje někdo, kdo se zatím nechce očkovat

Napsat příspěvek
Velikost písma:
5758
21.4.21 15:57
@h-o-p-e píše:
@Nicole 1234
Vzdy ma horsi dusledek dopad, kdyz se pada z vyssi vysky Nicole, kdyz mas vice co ztratit, kdyz vystoupis z proudu…Nechapu ten z meho pohledu nekdy az opravdu zly tlak na lidi, kteri reknou „dekuji, ne“, nechapu to. Jak rikam, nepresvedcovala bych nikoho o nicem, vsichni mame svou hlavu, sve znalosti, sve zkusenosti, svou viru, sve zazemi, sve cile, sve zdravotni problemy, sve lekare na poradu, at se kazdy rozhodne dle svych misek vah, ja ostatni neresim, zda chteji, nechteji, jsou, nejsou, jen vim, ze docela dost lidecek je a nechteli… :,(

Mám úplně jiné zkušenosti. Naopak výsměch i tlak na lidi, kteří se očkovat chtějí nechat. Asi jiný kraj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23816
21.4.21 16:01

@Lenulaa mmch, jak tu nekdo tvrdil, ze jsou zdravotnici nuceni k vakcinaci…kdyz delas na Coviech a ockovana nejsi…nuti vas nekdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7997
21.4.21 16:42
@Lenulaa píše:
@mroe K mým důvodům- na Covidu pracuji převážně jen ve službách, tj 3× měsíčně, jinak jen při výpadku personálu, jinak dělám na amb v jiném oboru ( nechci konkretizovat). Je mi kolem 40. Covid jsem pravděpodobně neprodelala, pokud ano, tak v mírně formě. Mělo ho minimálně 70-80% personálu na podzim, já nějaké menší příznaky měla, odmítali nás testovat, protilátky mám velmi nízké. Obecně proti ockovani nic nemám, mRNa vakcíny se zdají být nadějné, nicméně 4.fáze klinického testování proste neproběhla a dlouhodobé účinky teď nikdo neposoudi. Ač se tento typ vakcín vyvíjí dlouhou dobu, na lidech to proste použito takhle ve velkém nebylo. Čekala jsem na vakcínu Johnson, vektorová se mi zdála o něco víc ozkousena, ale po informacích z posledních dnů, už to taky úplně optimistický nevidím. Chápu lidi, co dělají na covidu, ze toho mají plné kecky, asi bych se taky nechala. Teď si říkám, ze jsem byla už tolikrát v kontaktu s pozitivním pacientem nebo znamym, ze už jsem to snad měla…Mám informace od kolegu z Rakouska, Německa…tam třeba po prodělání covidu neockuji a naopak chodi na 10min denně do covidaria bez respiratoru, aby si udrželi protilátky. Teď jsem si proste vyhodnotila, ze rizika vakcinace se mi zdají vyšší než momentální přínos. Seniora doma jsem ale naockovala. Pokud bych měla kolem 60tky, taky bych Se asi nechala. Možný rozvoj dlouhodobých nežádoucích ucinku vzhledem k věku už mi přijde přijatelné riziko. Vzhledem k povaze vakcín mám na mysli zejména autoimunitni onemocnění.
Takže tak. Ale nikoho o ničem nepresvedcuji, každého svobodná volba.

Hezky napsano.
Ano mas pravdu, ze je to 50 na 50, pokud ti je ovsem od 18 do 44 let, mas stejnou sanci, ze umres na vakcinu, nebo na covid. Mortalita na covid je u teto vekove kategorie 0,0014% (1,4 na 100 000 osob) a je stajna jak po vakcine. Plus teda riziko post covid komplikaci muzeme vyrazne znizit vcasnou lecbou, u vakciny nevime, jake ma dlouhodobe ucinky. Patrim do teto vekove kategorie, proto jsem si vyhodnotila riziko - benefit tak, ze se zatim ockovat nechci, ovsem stejne jak ty, do budoucna to nevylucuju, napriklad pokud nastoupi nejakej silenej variant.

Je na case prestat s falesnym, citovym vydiranim o ochrane kolektivu. Zatim neni potvrzeno, ze ockovany clovek nemuze byt infekcni, naopak, z doterajsich udaju se ukazuje, ze muze.
Taky existuji hypotezy o tom, ze masivni ockovani muze zpusobit katastrofu, ktera zasahne i neockovane. Kto umi francouzky, poslechnete si video na you tube : " les technologies vaccinales a la loupe", kde profesor molekularni biologie Christian Velot vysvetluje, jaka jsou rizika ockovani. Od individualnich zdravotnich, az po kolektivni, jak je napriklad posileni selekce odolnych variantu, az po rekombinaci vzniklych novych viru, ktere muzou byt benignejsi, ale i patogennejsi, (to se dopredu nevi) a muzou zpusobit nove, vazne epidemie, riziko je male, ale pokud se ockuji stovky milionu lidi, milardy lidi, nejde vyloucit. Prof. Velot zduraznuje, ze neni antivax, ale informovanost o rizikach je na miste.

Příspěvek upraven 21.04.21 v 17:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
21.4.21 16:44
@Uslava píše:
Mám úplně jiné zkušenosti. Naopak výsměch i tlak na lidi, kteří se očkovat chtějí nechat. Asi jiný kraj.

No tak to je samozrejme taky spatne.

@mroe píše:
@Lenulaa mmch, jak tu nekdo tvrdil, ze jsou zdravotnici nuceni k vakcinaci…kdyz delas na Coviech a ockovana nejsi…nuti vas nekdo?

Urcite ne vsude a vsichni mroe. Je more lidi, co se ockovat sami chteji, dle pruzkumu vice nez tech, kteri nechteji. Jinak je super slyset i pozitivni zpravy, ze treba zrovna u vas je vse ok a nikdo nikoho do niceho nenuti. Tak to ma byt. Jen proste se tento nesvar deje, ty tlaky jsou, netyka se to pouze zdravotnictvi, a dit by se to nemelo vubec a nikde. A ver, ze uz i ty „pouhe“ tlaky na to nejsou nic prijemneho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7997
21.4.21 17:02

Jeste k te chripce, jak to tady bylo pouzito jak argument, no neni to stejny, davat ockovnani proti chripce za priklad na zrovnani proto nejde.

• U Phizer a Astra Zeneca je 60 krat vic umrti jako u ockovani proti chripce.
  • U Moderny 400 krat vic umrti jak po ockovani proti chripce.
  • A riziko okamziteho umrti je od 20 az 40 krat vyssi u vakcin proti covid jak u ockovani proti chripce.

U ockovani proti chripce mame casovy odstup, tady nemame, jde o novou technologii a proto nechapu, jak se nekto neprestava divit lidem, kteri jsou opatrni, tuplem, pokud jsou mladsi a nepatri do rizikove skupiny. Osobne vic duveruju lekarum, kteri vyzyvaji na opatrnost.

V roce 2009 reklama presvedcila lidi, ze je bezpecne a ucinne se ockovat vakcinou pandemrix, ktera mela vazny vedlejsi ucinek narkolepsii.
Pred par lety na Filipinach reklama tvrdila Filipincum, ze ockovani proti dengue je bezpecne a ucinne a hlasy, ktere vyzyvali na opatrnost, nebyli vyslysene. Kolik deti a dospelych zbytecne umrelo, protoze uverili reklame. Filipinska vlada ockovani nakonec zakazala, ale Sanofi obete ockovani neodskodnilo, podle zakona nemusi, jen proplatilo nezpotrebovane ampulky… :(

Zaver : at se ockuje kazdej, kto si vyhodnoti riziko ve prospech ockovani, at ma kazdy k vakcine pristup, ale je na case prestat napadat lidi, ( nebo reci o inteligenci), kteri se ockovat nechteji a je potreba respektovat jejich rozhodnuti, tak jak je potreba respektovat rozhoduti tech, kteri se ockuji.

Příspěvek upraven 21.04.21 v 17:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7997
21.4.21 17:09
@h-o-p-e píše:
Urcite ne vsude a vsichni mroe. Je more lidi, co se ockovat sami chteji, dle pruzkumu vice nez tech, kteri nechteji. Jinak je super slyset i pozitivni zpravy, ze treba zrovna u vas je vse ok a nikdo nikoho do niceho nenuti. Tak to ma byt. Jen proste se tento nesvar deje, ty tlaky jsou, netyka se to pouze zdravotnictvi, a dit by se to nemelo vubec a nikde. A ver, ze uz i ty „pouhe“ tlaky na to nejsou nic prijemneho…

Tak u vas napriklad ne, zalezi jak kde, napriklad ve Francii je silnej tlak na zdravotniky, at se nechaji ockovat a ministerstvi uz pohrozilo zdravotnikum, ze se zvazuje povinna vakcinace u zdravotniku. Na co zdravotnici na socialnich sitich odkazuji, ze at to zkusi a budou vypovede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14442
21.4.21 17:22
@bartsch píše:
Ano, samotný Covid může způsobit život ohrožující sraženiny a jsou mnohem četnější než jako následek očkování.
Z 34 milionů lidí, kteří vakcínu Vaxzevria dosud dostali, bylo zaznamenáno několik stovek případů krevních sraženin (trombóz). Johnson&Johnson - na 6,8 milionu očkovaných touto látkou, bylo odhaleno šest případů sraženin. A až 160 tisíc případů na milion nemocných může vzniknout vlivem onemocnění covid-19Můj švagr (47 let, štíhlý sportovec) měl lehkou formu Covidu a asi 2 týdny po vyléčení mu ochrnula polovina obličeje a ruka. Následně byla zjištěna v mozku sraženina.

Asi přestanu sportovat :lol: Čím dál častěji čtu, jak relativně mladý sportující člověk měl těžký průběh… :think: A můj kolega, na dialýze plus větší nadváha, průběh úplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
21.4.21 17:23

@mroe Nejsme přímo nuceni, ale tlak vyvíjen je. Řeči od vedeni jako : tak už ses rozmyslela? Asi cekas na brazilskou mutaci, ze?! Ty to dřív chytnes, než se odhodlas…jsi skoro poslední, všichni už jsou naockovani…asi cekas na sputnik, ze?!

I to mi dost vadí a překvapuje, proč mají naockovani takovou tendenci to neustále řešit, přesvědčovat o své pravdě a pod…
Přijde mi, ze vnitřně si tím taky nejsou tak jisti a tímhle zahání své obavy…
Muzou být rádi, ze o je vakcínu navíc pro ty, co o to stojí…
Já se napr do nikoho nenavazím, nikoho nepresvedcuji a je mi to celkem jedno, jak se kdo rozhodne…tak nechapu, proč to není i z druhé strany…

Jinak k jinému komentáři ohledně podobnosti s vakcinou na chřipku- ne, opravdu to není stejná technologie…nastudujte si něco o Rna vakcinach, jinak nemá smysl to ani komentovat…

I když musim říct, ze překvapivě velká většina mých kolegu si taky nic nestudovala a měli úplně stejný dojem jako někteří zde diskutující ( ze je to stejne jako vakcina proti chřipce)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7997
21.4.21 17:29
@Lenulaa píše:
@mroe Nejsme přímo nuceni, ale tlak vyvíjen je. Řeči od vedeni jako : tak už ses rozmyslela? Asi cekas na brazilskou mutaci, ze?! Ty to dřív chytnes, než se odhodlas…jsi skoro poslední, všichni už jsou naockovani…asi cekas na sputnik, ze?!

I to mi dost vadí a překvapuje, proč mají naockovani takovou tendenci to neustále řešit, přesvědčovat o své pravdě a pod…
Já se napr do nikoho nenavazím, nikoho nepresvedcuji a je mi to celkem jedno, jak se kdo rozhodne…tak nechapu, proč to není i z druhé strany…

Jinak k jinému komentáři ohledně podobnosti s vakcinou na chřipku- ne, opravdu to není stejná technologie…nastudujte si něco o Rna vakcinach, jinak nemá smysl to ani komentovat…

I když musim říct, ze překvapivě velká většina mých kolegu si taky nic nestudovala a měli úplně stejný dojem jako někteří zde diskutující ( ze je to stejne jako vakcina proti chřipce)…
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14442
21.4.21 18:18
@K92 píše:
Jenže krevní sraženinu způsobuje bohužel i samotný Covid. Známý zemřel na embolii, kterou měl kvůli Covidu, 60 let. To riziko je jak při Covidu, tak při očkování. A chránit se je hezké, ale podle mě to nestačí. Teda já chodila jen na procházky s kočárkem a stejně jsem to chytla.

A co je horší, zemřít na embolii kvůli covidu, nebo kvůli očkování proti covidu..? :think: A jak víš, že tě to očkování ochrání? Všude se píše, že to není stoprocentní, tak já se nechám naočkovat, budu riskovat komplikace po očkování a stejně to chytnu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23816
21.4.21 18:22
@Lenulaa píše:

Takze jsi u vas posledni? To zas k jinemu komentari, ze se zdravotnici taky nenechavaji ockovat… MMCH, ja vim, jaky je mezi vakcinami rozdil. A sama jsem se ockovat nechala az ted. Mela jsem Covid pred pul rokem, po trech mesicich dost protilatek, ale ockovat jsem se chtela, jen jsem chtela pockat. A asi bych jeste chvili cekala, mozna mesic dva, myslim, ze protilatek jsem mela jeste porad dost, ale nechci kazdy tyden resit antigenni test a zdrzovat se od prace (nedela se na mem pracovisti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23816
21.4.21 18:25
@Sonarka píše:
A co je horší, zemřít na embolii kvůli covidu, nebo kvůli očkování proti covidu..? :think: A jak víš, že tě to očkování ochrání? Všude se píše, že to není stoprocentní, tak já se nechám naočkovat, budu riskovat komplikace po očkování a stejně to chytnu :lol:

Sance, ze zemres na embolii po Covidu, je nepomerne vetsi, nez ze zemres na trombocytopeni po ockovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14338
21.4.21 18:33

Já zas kdybych mohla jít hned, tak jdu..hlavně kvůli cestování. Bohužel v tomhle směru je mi jen 32, takže si počkám.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27329
21.4.21 18:40
@mroe píše:
Sance, ze zemres na embolii po Covidu, je nepomerne vetsi, nez ze zemres na trombocytopeni po ockovani.

Trombocytopenii jsem měla v těhotenství. Je to významné pro očkování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23816
21.4.21 18:45
@Mango_Lassi píše:
Trombocytopenii jsem měla v těhotenství. Je to významné pro očkování?

Nejsem odbornik. Ale napis dotaz hematolozce na nasi diskusi. Nicmene bych cekala, ze ta po ockovani ma ponekud jiny duvod. A ta po vakcinaci nema souvislost ani podobnost s embolii, jako treba po Covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat