Existuje někdo, kdo se zatím nechce očkovat

Napsat příspěvek
Velikost písma:
14496
22.4.21 08:37
@stinga píše:
já celou dobu píšu pouze a jenom o tom, že očkování nás nespasí ani neuvede do předkoronavirového stavu, protože na nové mutace nefunguje - a že na nové mutace nefunguje, jsem si nevymyslela já, ale uvádějí to různí odborníci, články jsou na webu např. Seznam, Idnes - kolik % účinnosti, která vakcína má, na např. brazilskou mutaci, to já fakt nevím, ani to nebudu dohledávat
můj příspěvek se týkal pouze toho, že očkování není spása - prostě po čase přestane fungovat očkování na prvotní koronavir, když tu budou další a další mutace

To je právě to, na co jsem lehce narážel v jednom ze svých příspěvků… Seznam.cz, Idnes a spousta dalších médií mají zhruba stejnou důvěryhodnost a vypovídací hodnotu, jako Foglarovy komiksy nebo Mayovky… 8) 8) 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24541
22.4.21 08:48
@stinga píše:
já celou dobu píšu pouze a jenom o tom, že očkování nás nespasí ani neuvede do předkoronavirového stavu, protože na nové mutace nefunguje - a že na nové mutace nefunguje, jsem si nevymyslela já, ale uvádějí to různí odborníci, články jsou na webu např. Seznam, Idnes - kolik % účinnosti, která vakcína má, na např. brazilskou mutaci, to já fakt nevím, ani to nebudu dohledávat
můj příspěvek se týkal pouze toho, že očkování není spása - prostě po čase přestane fungovat očkování na prvotní koronavir, když tu budou další a další mutace

Hele, mam pocit, ze se tocime v kruhu. Mela jsem za to, ze nektere veci jsou jasne vsem a tudiz neni potreba se v tom znovu a znovu nimrat, ale asi nejsou. A navic ze stejnych veci kazdy vyvozujeme jine zavery. A kdyz zacnes hazet cisly, ktere si nejsi ochotna overit ( takze je tahas z rukavu??)… :nevim:…kam vede takova diskuse?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22833
22.4.21 08:55
@mroe píše:
Hele, mam pocit, ze se tocime v kruhu. Mela jsem za to, ze nektere veci jsou jasne vsem a tudiz neni potreba se v tom znovu a znovu nimrat, ale asi nejsou. A navic ze stejnych veci kazdy vyvozujeme jine zavery. A kdyz zacnes hazet cisly, ktere si nejsi ochotna overit ( takze je tahas z rukavu??)… :nevim:…kam vede takova diskuse?

myslím, že ta čísla jsem tam napsala s otazníkem, že jako nevíme jakou účinnosti mají „staré“ vakcíny na „nové“ mutace, a nejsme zde na vědeckém symposiu, ale na diskusi, kde píšu svůj názor, ne vědecké pojednání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22833
22.4.21 08:58

@bse.pedro @mroe takže vy dva víte, že očkování dostupnými očkovacími látkami bude působit 100 % na všechny mutace koronaviru - brazilskou, jihoafrickou, tu úplně novou dvojitou - a když to víte, odkud čerpáte tuto jistotu, kde jste se to dočetli, když Seznam a Idnes jsou hloupé plátky? Hoďte tedy prosím odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24541
22.4.21 09:03
@stinga píše:
myslím, že ta čísla jsem tam napsala s otazníkem, že jako nevíme jakou účinnosti mají „staré“ vakcíny na „nové“ mutace, a nejsme zde na vědeckém symposiu, ale na diskusi, kde píšu svůj názor, ne vědecké pojednání

Ano, to sice nevime, ale je nejaky duvod prevest v procentech slova „castecne“ nebo „omezene“ na „skoro vubec“? Nebo tys nekde cetla, ze vakciny na nove mutace funguji minimalne, coz jsi priznacne vycislila odpovidajicimi procenty? Proc jsi nezvolila treba cislo 50% nebo treba 60 %? Odpovidat nemusis, asi to neni nutne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24541
22.4.21 09:05
@stinga píše:
@bse.pedro @mroe takže vy dva víte, že očkování dostupnými očkovacími látkami bude působit 100 % na všechny mutace koronaviru - brazilskou, jihoafrickou, tu úplně novou dvojitou - a když to víte, odkud čerpáte tuto jistotu, kde jste se to dočetli, když Seznam a Idnes jsou hloupé plátky? Hoďte tedy prosím odkaz

Dalsi nesmysl, ktery snad ani neni potreba vyvracet. Nikdo nic takoveho netvrdil. Hele, svet neni cernobily a mezi 0 a 100 je spousta cisel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14496
22.4.21 09:14
@mroe píše:
Dalsi nesmysl, ktery snad ani neni potreba vyvracet. Nikdo nic takoveho netvrdil. Hele, svet neni cernobily a mezi 0 a 100 je spousta cisel.

Přesně tak… A já osobně zprávy o covidu a statistiky prakticky nesleduju… Jen občas nevydržím a zareaguju tady na ty „zaručené zprávy a statistiky“, přes který prostě nejede vlak a jsou směroplatný, protože nejmenovaný osoby, jako @babanci a spol to slyšely v čekárně u zubaře a okamžitě to prezentujou, jako by v rámci průzkumu prošly 14 zubařskejch ordinací a sepsaly podrobný statistiky s dotyčnýma zubařema, jejich asistentkama a pacošema, který zrovne seděli v křeslech… A to, o čem se bavily dvě důchodkyně, který probíraj zprávu z aeronetu v parku, tady prezentuje jako rozsáhlej celosvětovej průzkum renomovaný agentury… 8) 8) 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22833
22.4.21 09:18
@mroe píše:
Dalsi nesmysl, ktery snad ani neni potreba vyvracet. Nikdo nic takoveho netvrdil. Hele, svet neni cernobily a mezi 0 a 100 je spousta cisel.

no a pokud „staré“ očkování bude působit v nějakém malém % případů na nové varianty, tak snad je jasné, že svět se ani po očkování nemůže vrátit do normálu - nic jiného jsem svým příspěvkem nechtěla říct

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7848
22.4.21 10:10

@stinga no ale kd, z to nezkusime, tak budeme v úplné… na tu dobu, dokud se vir sám nezničí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22833
22.4.21 10:23
@mado píše:
@stinga no ale kd, z to nezkusime, tak budeme v úplné… na tu dobu, dokud se vir sám nezničí.

však jo, já jsem jen reagovala na to, že ani po očkování nenastane svět růžový

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2347
22.4.21 10:26
@mado píše:

To je napsaný dobře. Prostě se zkouší. Pokus omyl, se tu nemusí vyplatit. Ale taky může. Tak uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4090
22.4.21 10:31

Také se zatím nechci očkovat, kvůli zaměstnání bych mohla, některé kolegyně už naočkované jsou. Pár kolegyň do toho nešlo, mají různé důvody. U mě to je panický strach z vedlejších účinků očkování (a chápu, že ze mě tady nejspíš provax udělají hloupou hysterku, co nevidí ten skvělý přínos oproti zanedbatelnému riziku). Prostě tam jít nemůžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2347
22.4.21 10:33
@stinga píše:
však jo, já jsem jen reagovala na to, že ani po očkování nenastane svět růžový

Tak lidi věří, že to pak bude jako dřív. Obávám se, že nebude. Jen my budeme pořád věřit a doufat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 10:34

A můžu být bitá na tom, když se zatím nenechám očkovat? Nemám v tom vůbec jasno…

• Citovat
  • Nahlásit
4090
22.4.21 10:38
@Anonymní píše:
A můžu být bitá na tom, když se zatím nenechám očkovat? Nemám v tom vůbec jasno…

Nevím, jak to myslíš. Nejspíš nějaká diskriminace neočkovaných prostě nastane. Já takový ten jemný nátlak vnímám už tak nějak teď. Dotazy typu „proč to nechceš“, „vždyť budeš ohrožovat ostatní i sebe“, „to nechceš žít normálně“ atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat