Existuje vůbec pravý esenciální olej?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 07.03.19 21:21
existuje vůbec pravý esenciální olej?

Holky jestli se tu nějaká z vás vyzná, moc bych ocenila radu. Už několik dní se snažím koupit esenciální olej, chtěla bych ylang ylang, ale to není tak podstatné. Pročetla jsem plno článků, jak lépe poznat padělek, ale i když jsem ochotná investovat, u každé značky končím ve slepé uličce. I když vyberu nějakou dražší značku, co někdo vychvaloval do nebe na blogu, tak mi netrvalo ani deset minut najít články o tom, že jsou to padělky a že buď jsou jejich oleje řízlé levnějšími oleji, nebo syntetikou. Teď jsem si málem za 1500 koupila Doterru, než jsem díkybohu našla článek, že si ochrannou obchodní značku sami vymysleli a žádný certifikát nemají :zed: vyzní to blbě, ale jde vůbec pravý esenciální olej koupit, když chci mít jistotu, že to není padělek?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jomimi
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 07.03.19 21:24

Mrkni na Nobillis, kdysi jsem ve firme byla jako studentka na exkurzi a tam bych tomu urco verila. Sama si je i kupuju. :palec:

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 12 inzerátů 07.03.19 21:25

Tak já zas myslím, že ta Doterra je jedna z nejkvalitnějších. Já od nich měla myrhu a byla strašně moc silná, takže jsem ji nakonec stejně naředila. Myslím, že 100% čistý nikde nenajdeš. A nač chceš čistý, můžu-li se zeptat?

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2164 příspěvků 07.03.19 21:31

Byla jsem na přednášce o e.o , kterou přednášel šéf české aromaterapie. Opravdu klobouk dolů, že se tím tak zabývás. Je to totiž hrozně zajímavé. Že u většiny firem nenajdeš cestu oleje, nebo, že lidem to je často jedno, co dýchání, mažou, užívají…pravý eo musí mít léčivé účinky a většinou jedna kapka = kilo bylin. I podle ceny často poznáš kvalitu, ale je pravda, že některé firmy.klamou složením. Např.prirodni identický u Saloos znamená vlastně chemicky vyrobeny.

Já dělám JUST.takze o kvalitě našich eo jsem přesvědčená. A co se týče léčebných účinků tak máme nejlepší Tea free, protože obsahuje další dva čajovníky. Manuku a rosalinu, takže působí jako přírodní antibiotikum o to více. Právě jsem na lyžáky, kde mi vyléčil nemocnou kolegyni a společně s olejem z 31 bylin ji postavil na nohy.

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 07.03.19 21:31

@Jomimi díky na nobilis se podívám. ty jsi byla přímo v továrně? To bych se moc ráda podívala taky :)

@zuzikka jestli umíš anglicky, tak tenhle článek mě donutil zrušit objednávku. Vyznívá to z toho jako hodně velká pyramida. Popravdě se v olejích vůbec nevyznám. Chtěla jsem čistý proto, že mám ráda difuzéry, svíčky atd, a nechtěla jsem si doma non stop rozprašovat/pálit syntetiku, případně bych je použila do kokosového oleje na tělový olej atd…

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 12 inzerátů 07.03.19 21:39

@Lalelale aha :think: No heleď, já to mám tak, že už pomalu nevěřím ničemu a nikomu na netu. I ten článek nemusí být pravdivý a může mít zájem na poškození značky :nevim: Věřím jen vlastní zkušenosti nebo radám od známých. Já za sebe můžu Doterru doporučit. Zatím jsem neměla silnější-koncentrovanější olej, a to už jsem jich vyzkoušela docela dost. Ale kupuju i jiné, na které zrovna narazím. Nobilis je klasika, taky mám ráda a doporučuju. A výše zmíněnou Just si zas chválí moje máma, já s ní zatím zkušenost nemám.

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2164 příspěvků 07.03.19 21:52

@zuzikka tak určitě doporučuji. Jsou to Švýcaři s tradicí delší než 80 let. Byla jsem několikrát ve Švýcarsku přímo v továrně a dokonce nám tamější chemik udělal o éterických olejů ho přednášku a ukázal, jak se vyrábí levandulový. Na tom teď mimochodem ujizdim. Jinak kdo pozná olej z 31 bylin je závislý na něm ;)

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 12 inzerátů 07.03.19 21:56

@MarketinkaKopretinka mám v plánu zkusit. Každá zkušenost, dobrá zkušenost. :kytka:

lusy.lus
Kecalka 332 příspěvků 07.03.19 21:57

Kosmetika Karel Hádek?

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 12 inzerátů 08.03.19 07:46

@lusy.lus ten mě napadl večer v koupelně :lol: Pár jich tam mám.

Elenloth
Závislačka 4122 příspěvků 6 inzerátů 08.03.19 07:58
@MarketinkaKopretinka píše:
Byla jsem na přednášce o e.o , kterou přednášel šéf české aromaterapie. Opravdu klobouk dolů, že se tím tak zabývás. Je to totiž hrozně zajímavé. Že u většiny firem nenajdeš cestu oleje, nebo, že lidem to je často jedno, co dýchání, mažou, užívají…pravý eo musí mít léčivé účinky a většinou jedna kapka = kilo bylin. I podle ceny často poznáš kvalitu, ale je pravda, že některé firmy.klamou složením. Např.prirodni identický u Saloos znamená vlastně chemicky vyrobeny.Já dělám JUST.takze o kvalitě našich eo jsem přesvědčená. A co se týče léčebných účinků tak máme nejlepší Tea free, protože obsahuje další dva čajovníky. Manuku a rosalinu, takže působí jako přírodní antibiotikum o to více. Právě jsem na lyžáky, kde mi vyléčil nemocnou kolegyni a společně s olejem z 31 bylin ji postavil na nohy.

Chápu, že musíš dělat reklamu, když ti to vydělává, ale vysvětli mi, jak tedy Saloos klama, když napíše, že je nějaká látka přírodně identická. Tak snad by klamali, kdyby napsali, že je čistě přírodního původu, ne?

Jomimi
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 08.03.19 08:26

@Lalelale my tam byli v ramci skoly,ptz jsem studovala technologii kosmetiky, je to tak 5 let a je to „mala“ firma s vlastni bylinkovou zahradkou, vse takove „prirodni a etericke“, vyrabeli jsme si tam sami parfemy v mistnosti oblozene drevem,vsude kvetiny,proste nadhera. Byli jsme i ve vyvojove laboratori. Mrkni na web,tam jsou u zamestnanci a vse kolem.

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2164 příspěvků 08.03.19 08:52

@Elenloth omyl, určitě nemusím dělat reklamu, spise jde o dobré zkušenosti , jinak bych jakýkoliv produkt ani nemohla nabízet, kdybych chtěla, aby mi to nějak více vydělávalo, tak bych asi musela dělat u jiné firmy, kde je ten marketing lépe promakany ;) .

Jinak klamavý je pro většinu smrtelníků ten samotný název, samozřejmě kdo ví, co to přírodní identický znamená, tak pro toho to klamavé není, ale rozhodně se nejedná o nic přírodního

Elenloth
Závislačka 4122 příspěvků 6 inzerátů 08.03.19 09:16

@MarketinkaKopretinka No tak zrovna JUST má ten marketing promakaný dobře, neboť lidí, kteří s ním mají skvělé zkušenosti a čistě náhodou jsou také jeho prodejci je plný internet. 8)
Ovšem to, že běžný smrtelník neví, co kupuje, není klamání od výrobce. Výrobce jasně deklaruje, že daná látka je identická = stejná, srovnatelná jako přírodní látka. A to je pravda.
Stejně by mě zajímalo, jestli ta molekula, potažmo lidské tělo pozná, že tato konkrétní molekula byla extrahována z rostliny a druhá, naprosto stejná molekula byla vyrobena v laboratoři. (řečnická otázka). :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama