Reklama

Existuje výpověď bez dvouměsíční lhůty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 22:45
Existuje vypoved bez dvoumesicni lhuty?

Rada bych se zeptala, jestli ma nekdo za sebou vypoved, z duvodu neupraveni pracovni doby, nebo jeji zkraceni zamestnavatelem, kvuli peci o dite.
Situace je takova, ze jsem zamestnana na plny uvazek. V zime jsem se bavila s nadrizenym, ze bych od zari potrebovala uvazek zkratit a upravit tak, abych vice stihala zajistit dite, ktere nastupuje do 1.tridy. Odpoved byla neurcita a neco ve smyslu, ze tedy se pojusi nekoho najit, kdo by me par hodin tydne nahradil. Jenze nikoho nehledal a ted v srpnu mi po mem dotazu na zari bylo receno, ze mi uvazek nelze zkratit, max. nekdy sem tam jedna ranni navic, ale nemuze mi to slibit.
Takze pro me prekerni situace. Vypoved s dvoumesicni lhutou uz na zari nestiham, ale zaroven pro me jsou zrovna tyhle dva nasledujici mesice obzvlast dulezite. Potrebuju si zajistit vyzvedavani ditete ze skoly, ale neni jak. Rodice moji i partnera jsou dosud pracujici, meli nas v hodne mladem veku. Manzel menil praci a dojizdi denne 80 km, navic v pozici nadrizeneho nema padla tak, jako lidi pod nim, zustava v praci dele a driv do prace odjizdi.
Vubec nevim co delat.
Kamaradka mi red rikala, ze je na to nejaky paragraf v zakone, ale nevim, jestli je to realne, dat vypoved z okamzitou platnosti. Na inspektoratu prace mi taky nic moc nerekli. Rikali, at zkusim vypoved dohodou. Zkusit muzu, ale uz ted presne vim, ze mi to zamitne sef.
Prosim zachovat ANONYM.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 23.08.18 23:02
@Anonymní píše:
Rada bych se zeptala, jestli ma nekdo za sebou vypoved, z duvodu neupraveni pracovni doby, nebo jeji zkraceni zamestnavatelem, kvuli peci o dite.
Situace je takova, ze jsem zamestnana na plny uvazek. V zime jsem se bavila s nadrizenym, ze bych od zari potrebovala uvazek zkratit a upravit tak, abych vice stihala zajistit dite, ktere nastupuje do 1.tridy. Odpoved byla neurcita a neco ve smyslu, ze tedy se pojusi nekoho najit, kdo by me par hodin tydne nahradil. Jenze nikoho nehledal a ted v srpnu mi po mem dotazu na zari bylo receno, ze mi uvazek nelze zkratit, max. nekdy sem tam jedna ranni navic, ale nemuze mi to slibit.
Takze pro me prekerni situace. Vypoved s dvoumesicni lhutou uz na zari nestiham, ale zaroven pro me jsou zrovna tyhle dva nasledujici mesice obzvlast dulezite. Potrebuju si zajistit vyzvedavani ditete ze skoly, ale neni jak. Rodice moji i partnera jsou dosud pracujici, meli nas v hodne mladem veku. Manzel menil praci a dojizdi denne 80 km, navic v pozici nadrizeneho nema padla tak, jako lidi pod nim, zustava v praci dele a driv do prace odjizdi.
Vubec nevim co delat.
Kamaradka mi red rikala, ze je na to nejaky paragraf v zakone, ale nevim, jestli je to realne, dat vypoved z okamzitou platnosti. Na inspektoratu prace mi taky nic moc nerekli. Rikali, at zkusim vypoved dohodou. Zkusit muzu, ale uz ted presne vim, ze mi to zamitne sef.
Prosim zachovat ANONYM.

No, tak kdyz ani na inspektoratu ti nedokazou nic rict, tak kde teda :zed:

Jinak bych zkusila tu dohodu. No kdyz ne, tak podat vypoved a jit bud marodit, nebo ocr. Nejit do prace bez omluveni, tak pak by ti mohl naparit pokutu, ze bez tebe prisel o zisk.
Jinak si myslim, ze ta vypoved by byla opravnena, co ty chces. Ale to je muj laicky nazor. Nemam to nicim podlozene. Jeste zkusit zavolat na urad prace :think:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33147 příspěvků 23.08.18 23:10

napiš písemnou žádost. Zaměstnavatel je povinen ti upravit pracovní dobu kvůli péči o dítě, pokud to provozní podmínky umožní. Vyžádej si písemnou odpověď.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62901 příspěvků 3 inzeráty 23.08.18 23:17
@matkabagristy píše:
napiš písemnou žádost. Zaměstnavatel je povinen ti upravit pracovní dobu kvůli péči o dítě, pokud to provozní podmínky umožní. Vyžádej si písemnou odpověď.

Jojo, to je dpravny postup, akorat ho mela zacit realizovat v cervnu.

A jinak zaklafatelko ne, na to ze neco, co vis pul roku dopredu, resis to na posledni chvili se fakt moznost nejake rychle vypovedi nevztahuje.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62901 příspěvků 3 inzeráty 23.08.18 23:20

@TopSecret Jasne, vsechno resit na posledni chvili a ldyz nebude po mem ta podvadet s neschopenkou nebo s ocr.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 23.08.18 23:22
@j.a.n.i1 píše:
@TopSecret Jasne, vsechno resit na posledni chvili a ldyz nebude po mem ta podvadet s neschopenkou nebo s ocr.

Jo, mela to resit driv. To bez diskuze. Ale co s tim ditetem? Jak ho vyzvedne? Kdyz uz se to takhle stalo, tak je toto jedina moznost.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 23:31
@matkabagristy píše:

Ja prave vim,ze momentalne mu to provozni podminky neumoznuji,protoze zacal hledat brigadniky az ted,minutu po dvanacty,a sam se urcite neobetuje,aby me zastal,nez mu to zam nekdo vezme.
Nemam rada spory a nechci nikomu delat potize,ale nepochopila jsem,proc to teda neresil driv,ze nikoho neshanel,a nebo mi mel narovinu rict,ze na toto nepristoupi a mohlo byt vyreseno,ja bych vcas odesla a on mel cas si zaucit noveho cloveka. A taky myslim na sve dite,ktere me ted bude potrebovat,a nechci ustoupit a jet ve stejne pracovni dobe jen proto,ze nechci jit do pripadneho sporu a mam tendenci vsem okolo vyhovet.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 23:34
@j.a.n.i1 píše:
Jojo, to je dpravny postup, akorat ho mela zacit realizovat v cervnu.A jinak zaklafatelko ne, na to ze neco, co vis pul roku dopredu, resis to na posledni chvili se fakt moznost nejake rychle vypovedi nevztahuje.

Presne tak,protoze jsem to vedela dopredu,tak jsem o to prosila uz v zime,a nejak me bohuzel nenapadlo,podat zadost pisemne :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62901 příspěvků 3 inzeráty 23.08.18 23:37

@TopSecret Treba si nekoho na vyzvedávání zaplatit, domluvit se s nejakou kamarádkou a netvrdit, ze je to jedina moznost. Nehlede na to, ze prijit za mnou nekdo, ze chce neschopenku na 2 mesice a potrebuje vychazky tak a tak, tak bych ho hnala.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 23.08.18 23:42
@j.a.n.i1 píše:
@TopSecret Treba si nekoho na vyzvedávání zaplatit, domluvit se s nejakou kamarádkou a netvrdit, ze je to jedina moznost. Nehlede na to, ze prijit za mnou nekdo, ze chce neschopenku na 2 mesice a potrebuje vychazky tak a tak, tak bych ho hnala.

Kdyz ja si nedovedu predstavit, ze by s tim ditetem byl nekdo cizi. A v byte. Vim, je to normalni, ale ja bych to nekousla.
Zakladatelko, ted me napadlo. Nejaka druzina, koutek, herna, kde by mohl ty dva mesice byt. Nebo nejaka byvala ucitelka nebo tak.
No tak vychazky. Vzdycky se te zeptaji, jak to chces. Tak reknu 2 hodiny rano a 4 hodiny po obede. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 23:48
@j.a.n.i1 píše:
@TopSecret Treba si nekoho na vyzvedávání zaplatit, domluvit se s nejakou kamarádkou a netvrdit, ze je to jedina moznost. Nehlede na to, ze prijit za mnou nekdo, ze chce neschopenku na 2 mesice a potrebuje vychazky tak a tak, tak bych ho hnala.

Tak ono nejde jen o samotne vyzvedavani,ale i pripravu do skoly a dalsi ukony s tim spojeny. Dite mi jde do spec.tridy kvuli urcitym problemum. Bude potreba mu venovat ten cas a klidny trpelivy pristup. A ja se dostavam domu z prace kolem 19.hod,a neumim si predstavit zasedat k priprave do skoly v pul 8 vecer.
Mela jsem se v praci vic ptat,jestli mi to umozni,a chtit primou odpoved :?

pannda
Kelišová 6500 příspěvků 32 inzerátů 24.08.18 06:15
@Anonymní píše:
Vubec nevim co delat.
Prosim zachovat ANONYM.

Zkus ještě na www.hlidacky.cz najít nějakou holčinu na vyzvedávání…

Halamka
Závislačka 3561 příspěvků 1 inzerát 24.08.18 06:34

Okamžitou výpověď můžete podat pouze v případě, že vám lékař zakáže práci vykonávat nebo že vám zaměstnavatel neplatí. Ale v druhém případě to není také hned.
Můžete zkusit napsat výpověď k určitému datu, ale není povinnen ji podepsat. Můžete dát s dvouměsíční lhůtou a domluvit se, že budete chodit na zkrácený úvazek na ty dva měsíce. Ale nemusí na to přistoupit.
Moc prostoru nemáte…

alisekR
Kelišová 5044 příspěvků 24.08.18 07:41
@j.a.n.i1 píše:

Máš pravdu, že pokud ví, že se dostává domů až v 19 hodin, měla to řešit včas a intenzivně. Na druhou stranu mám čerstvou zkušenost, kdy firmy často nechávají podobná řešení na poslední chvíli. Manželovi dala podřízena výpověď, náhrada za ní se začala u vedení řešit 14 dní před jejím skončením, přitom bylo třeba nového člověka naucit velký objem věci. Teď dal výpověď po 15 letech můj muž na pozici vedoucího odd. Končí za měsíc, firma zatím včera vyvěsila nabídku na jeho pozici ve firmě, požadavky jsou vysoké… takže je skoro nikdo nesplňuje. A ven to ještě nepustili. Manžel mi řekl, že s takovým přístupem svému nástupci tak leda vyndá všechny šanony, aby si nastudoval procesy a pak si maže číslo firmy. Což povede do měsíce ke zhroucení odd. Které je pro jejich firmu stěžejní. Kolegové na vedoucích pozicích už to též cítí, že to bude průser a chodí za ním, jestli mu budou moct volat v případě maléru. Ředitelem divize je cizinec a je to velká nadnárodní automotive firma. Tím, zakladelku neomlouvam, jen chci nastínit, jak to taky chodí a to i ve vyhlášených firmách.

Halamka
Závislačka 3561 příspěvků 1 inzerát 24.08.18 08:00

@alisekR znám to, u nás ve škole dala výpověď část učitelů a pár nepedagogickych a nijak intenzivně nehledají. Takže v září bude veselo.
Nicméně zakl. se spoléhá na prosté oznámení nadřízenému a v tom je ten problém. Kdyby se ozvala v červnu a případně dala výpověď, nemá teď starosti.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >