Existují léky na kašel, které opravdu zabírají?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vendulák
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 29.11.17 11:23
Existují léky na kašel, které opravdu zabírají???

Ahoj maminky, asi hlavně maminky dětí které jsou často nemocné ;-). Chtěla bych se zeptat zda nevíte - máte pocit, jestli existuje nějaký lék na kašel, který opravdu pomáhá???
Začínám mít pocit že ne :-(. Že si to člověk (v tomto případě bohužel dítě :( ) musí „vyžrat“ dokud to samo nějak neustoupí, asi tak jako léčené rýma trvá 14 dní a neléčená 2 týdny :?.
Měla jsem pocit že letos už jsme na tom trochu líp, ale už je to tady zase :(, naštěstí mi to zatím nepřijde ťuk ťuk tak hrozné jako dřív, ale prostě ládujeme běžnými léky a nic se nemění :-/
Předem díky za každý tip :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

veria
Generální žvanilka 23069 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 11:27

Ne! Přestala jsem dávat ty různé mucosolvany a spol, je to jen cpani chemie do dítěte a účinek žádný, vyhozené peníze. Dávám jen jitrocelovy sirup, sice taky asi účinek žádný, ale aspoň přírodní a mám pocit ze „neco“ dávám :D

Bábrdl
Generální žvanilka 20520 příspěvků 29.11.17 11:30
@Vendulák píše:
Ahoj maminky, asi hlavně maminky dětí které jsou často nemocné ;-). Chtěla bych se zeptat zda nevíte - máte pocit, jestli existuje nějaký lék na kašel, který opravdu pomáhá???
Začínám mít pocit že ne :-(. Že si to člověk (v tomto případě bohužel dítě :( ) musí „vyžrat“ dokud to samo nějak neustoupí, asi tak jako léčené rýma trvá 14 dní a neléčená 2 týdny :?.
Měla jsem pocit že letos už jsme na tom trochu líp, ale už je to tady zase :(, naštěstí mi to zatím nepřijde ťuk ťuk tak hrozné jako dřív, ale prostě ládujeme běžnými léky a nic se nemění :-/
Předem díky za každý tip :srdce:

Léky na kašel ředí hlen a trochu ten kašel tlumí.
Ale kašel je jen projev, s příčinou - tedy infekcí si musí poradit tělo samo (pokud jde o viry, nebo mu pomůžou ATB). :nevim:

Žádný lék, který by „vyléčil kašel“, není (tedy je, třeba penicilin vymlátí baktošky, které dráždily sliznice, organismus se bránil tvorbou hlenu, není infekce, není hlen, ergo penicilin léčí kašel. :mrgreen: ) A nebylo by to žádnoucí. Kašel odstraňuje překážky z dýchacích cest, kdyby ho nějaký lék vypnul, nemocný se udusí.

Nejlíp kašel vyléčí tak tři týdny ležení v teple a pak 14 dní u moře, kam se ale člověk teleportuje, protože klima v letadle to zase pos… :mrgreen: Ne vážně, infekci řeší imunitní systém, ty mu mžeš jen udělat podmínky dost tekutin, teplo, odpočinek a čas na rekonvalescenci podrážděných sliznic.

Helileli
Závislačka 2639 příspěvků 29.11.17 11:31

Tak záleží na typu kašle. Já jsem zjistila, že mucosolvan na vykašlávání prakticky na prd. Po zoufalém zkoušení se ukázal jako nejúčinnější z volně dostupných Robitussin expectorans. Problém je, že je tak hnusnej, že i já malem hodila šavli :zed: Do nosu stříkáme Wicks kapky

Bábrdl
Generální žvanilka 20520 příspěvků 29.11.17 11:32
@veria píše:
Ne! Přestala jsem dávat ty různé mucosolvany a spol, je to jen cpani chemie do dítěte a účinek žádný, vyhozené peníze. Dávám jen jitrocelovy sirup, sice taky asi účinek žádný, ale aspoň přírodní a mám pocit ze „neco“ dávám :D

To není úplně pravda. Mucosolvan ředí hlen, ten se líp vykašle a to chrání sliznice před poškozením. A poškozená sliznice znamená delší rekonvalescence a větší riziko dalších potíží.

Anik
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 29.11.17 11:32

Když byla holka ve školce, tak jsem objevila kombinaci ACC na ředění hlenu (místo blbého mucosolvanu, ten je naprosto k ničemu) a na noc proti kašli Tussin. Byl to posun. Jistě hraje roli i věk dítka, bylo to postupně lepší a lepší, teď ve škole je to už naprosto ok. Nejhorší byly první 4 roky života. Plus jsem ještě doplňovala šťávou z cibule, výborná. Ale myslím, že si tím z velké části projít musí, že se to úplně neošulí :)

hehehe
Extra třída :D 11514 příspěvků 29.11.17 11:34

@Vendulák
Já dávám v podstatě jen bylinné podpůrné přípravky, když jsem byla asi před rokem s mladší dcerou hospitalizovaná v nemocnici s laryngitidou, tak mi tam doktorka říkala, že jsou studie, že léky jako Mucosolvan jsou v podstatě na úrovni placeba.

Příspěvek upraven 29.11.17 v 11:34

veria
Generální žvanilka 23069 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 11:34

Nepřišlo mi, ze by po Mucosolvanu lépe vykaslavala. Mám to vyzkoušené i na sobě, hlen to neuvolňuje. Proste s Mucosolvanem kašle 2 týdny, s jitrocelem 14 dnů. :nevim:

veria
Generální žvanilka 23069 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 11:37

Mne celkem zabírá na zahleneni ACC ale dítěti taky ne. V případě, ze dítě se budí kaslem v noci, dávám na utiseni Stoptussin, to funguje, ale nic to neleci.

Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 29.11.17 11:37

Na suchý kašel dávám na radu doktorky na noc vždy i nějaké léky na alergii, typu sirup xyzal, aerius, kapky fenistil na zklidnění a splasknutí natelklých sliznic+ stoptussin+ mažu hrudník tymiánovou mastí. Na vlhký kašel cibulový sirup, acc, nebo od doktorky erdomed. Ale jak píšeš někdy nezabere nic, ono to i pár dnů trvá, než léky zaberou, pak člověk ani neví, jestli pomohly nebo kašel ustoupil sám :roll:. U staršího dítěte byl vždy dlouhodobější suchý noční kašel příznakem zánětu průdušek (když jsem začala používat hned v začátcích kašle tymiánovou mast od justu, už jí kašel na průdušky nesedá.). Mladší mívala zas jednu dobu záchvaty suchého kašle chvíli po usnutí, ale poslech byl v pořádku. Pak babo raď, u každého je to jiné a i zabírá něco jiného.

saadet
Extra třída :D 11795 příspěvků 29.11.17 11:37

@Vendulák nas pediatr tvrdi, ze nic volne prodejneho nefunguje. Je to srovnatelne s teplym cajem a medem. Co zabira deti nesmi (myslim kodein pokud dobre pamatuju). Ostatni je iluzorni ;) ma atestaci z dospele i detske pneumologie a mnohaletou praxi v nemocnici na plicnim ;)

veria
Generální žvanilka 23069 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 11:41

Jj, v lékárně mi taky řekli, ze místo mucosolvanu a spol. je dobre hodně pít, ze tak se hleny zredi nejlépe.

cverunka
Ukecaná baba ;) 2423 příspěvků 29.11.17 11:51

Na vlhký kašel nedávám nic, ale na suchý dráždivý u nás zabírá Dithiaden a Sinecod kapky - ne sirup.
Mě zas připadá, že nezabírají žádné babské rady. Já už se navyráběla sirupů a čajů… Nepomáhalo nic.

Příspěvek upraven 29.11.17 v 12:00

Lucie_Sx
Závislačka 2899 příspěvků 29.11.17 11:53

U nás dobře zabírá čínská medicína. Ale chce to přesně vybrat přípravek na konkrétní potíže, takže nejlepší je jít ke zkušenému „číňanovi“, co má ještě pokud možno zkušenost s dětmi.
Jednu zimu jsem zkoušela i homeopatika, ale tam mi přijde, že je ještě obtížnější třefit správný lék podle příznaků (zato když se trefil, tak byl kašel do dvou dnů pryč).

jittu
Ukecaná baba ;) 2189 příspěvků 29.11.17 12:03

Ja uz sirupy nepouzivam zadne, nepomahalo nic az jsme koupili inhalator a v pripade prvniho zakaslani zacne inhalovat vincentku, ta kasel zvlh i a pekne vykaslava! Ja muzu jedine doporucit! Sice cena je lehce pres 1000,ale to se mi hned vratilo tim, co jsem usetrila za ty sirupy!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

„Snažilka“ Schneiderová si neklade nízké cíle: V Tváři chce pokořit Ozzyho!

Herečka Jitka Schneiderová (45) miluje výzvy! A když jsou navíc televizní a v... číst dále >

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama