Existují minulé životy, nebo děti fantazírují?

Lenisha
24.4.17 14:32

Existují minulé životy, nebo děti fantazírují?

Vím, že sem chodím s každou kravinkou, ale na téma diskuze mne přivedla jiná diskuze, zde založená. Rozebírali se v ní imaginární kamarádi malých dětí. Imaginární kámoš je jistě vcelku zajímavá věc, ale co když vám začne najednou vaše ratolest tvrdit, že nejste jeho skuteční rodiče?
To, co vám zde chci napsat je čistá pravda a fakt si nevymýšlím. Vlastně jsem to sem zprvu nechtěla ani dávat, protože jsem nechtěla číst o tom, jak si vymýšlím.
Má nejlepší kamarádka má čtyřletého synka a jsou sami. Nemají se vůbec špatně a nic jim nechybí. Prcek (třeba Adámek) byl do svých 3,5 let normální dítě, ale pak začal chodit za kámoškou s tím, že není jeho pravá maminka. Jeho pravá maminka a tatínek umřeli před mnoha lety na nemoc. To by se dalo brat jako fantazírování, kdyby se to nezačalo stupňovat. Odmítal abychom mu říkali jeho vlastním jménem a když se ho kámoška zeptala, jak mu má tedy říkat, řekl, že si na sve jmeno už moc nepamatuje, ale máme mu říkat pilote, protože létal s letadlem. Když tak nebylo, byl vzteklí. Pořád si tedy myslela, že je to jen dětská hra, a tak se ho začala vyptávat (jako pilota) na víc informací. to, co se prý dozvěděla, ji šokovalo. Adámek ji pry vcelku věrně popsal poslední minuty svého (asi) bývalého života. Letěl prý s letadlem nad mořem, kde byly bílé skály a stíhal nepřátelské Německé letadlo, které sestřelil, ale najednou se za ním objevila další dvě nepřátelská letadla, která po něm začala pálit. Letadlo začalo hořet a jemu se nepovedlo sebe katapultovat, takže i s letadlem spadl do moře. Kabina letadla se začala plnit vodou a on nemohl dýchat. A potom byl konec.
Ona se to pořád snaží brát jako fantazírování a prý ho vezme k dětskému psychologovi, ale já si myslím, že v tom bude něco víc. Vzpomínka na minulý život. Existuje tedy život po životě? Čeká nás právě toto? Znovu se narodíme? Nebo je to jen dětská fantazie?
PS: nikdy neviděl žádný dokument týkající se válečného letectví

• Citovat
  • Upravit

Reakce:

Anonymní
24.4.17 14:48

@Lenisha na to ti neodpovím, ale mě jako dítěti se zdálo asi do 4 možná 5 nevím jistě sny, ve kterých slyším, horzný rámus rány, jsem někde v nějaké hale a pak mě někdo střelí… V tom snu jsem měla pocit i strachu.. Byl to pravidelný sen, ale od určitého věku, se to přestalo zdát..
Já bych taky zpětně možná řekla fantazie, i kdyžnevím, kde bych to vzala, protože tehdy se na televizi moc nedívalo- jsem ročník 81 a max mě máma nechala dívat na Magion a jiné a vlastně v té době ani na to..
Co si pamatuju, ale i ten srach a jakoby zoufalství..
Takže by mě to taky zajímalo.. jak to je..

• Nahlásit
  • Citovat
21294
24.4.17 14:48

@Lenisha Čauves! Já na minulé životy nevěřím. Nebo aspoň na to, jak se to běžně říká (že třeba v minulém životě musela hodně zlobit, když jí osud zase pěkně nakládá). Takže takové povídání bych brala jako kus fantazie a dobrou paměť na to, co kde viděl. Třeba v televizi. Leda kdyby dotyčný nikdy neviděl televizi, nikdo mu o tom nevyprávěl a nemohl to vidět ani v novinách, pak bych byla ochotná tomu věřit. Asi bych dostala strach, kdyby toto říkal kluk starší. Třeba patnáctiletý.
Ale určitě se tu najde někdo, kdo minulé životy bere jako samozřejmost :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17212
24.4.17 14:49
@Lenisha píše:
Vím, že sem chodím s každou kravinkou, ale na téma diskuze mne přivedla jiná diskuze, zde založená. Rozebírali se v ní imaginární kamarádi malých dětí. Imaginární kámoš je jistě vcelku zajímavá věc, ale co když vám začne najednou vaše ratolest tvrdit, že nejste jeho skuteční rodiče?
To, co vám zde chci napsat je čistá pravda a fakt si nevymýšlím. Vlastně jsem to sem zprvu nechtěla ani dávat, protože jsem nechtěla číst o tom, jak si vymýšlím.
Má nejlepší kamarádka má čtyřletého synka a jsou sami. Nemají se vůbec špatně a nic jim nechybí. Prcek (třeba Adámek) byl do svých 3,5 let normální dítě, ale pak začal chodit za kámoškou s tím, že není jeho pravá maminka. Jeho pravá maminka a tatínek umřeli před mnoha lety na nemoc. To by se dalo brat jako fantazírování, kdyby se to nezačalo stupňovat. Odmítal abychom mu říkali jeho vlastním jménem a když se ho kámoška zeptala, jak mu má tedy říkat, řekl, že si na sve jmeno už moc nepamatuje, ale máme mu říkat pilote, protože létal s letadlem. Když tak nebylo, byl vzteklí. Pořád si tedy myslela, že je to jen dětská hra, a tak se ho začala vyptávat (jako pilota) na víc informací. to, co se prý dozvěděla, ji šokovalo. Adámek ji pry vcelku věrně popsal poslední minuty svého (asi) bývalého života. Letěl prý s letadlem nad mořem, kde byly bílé skály a stíhal nepřátelské Německé letadlo, které sestřelil, ale najednou se za ním objevila další dvě nepřátelská letadla, která po něm začala pálit. Letadlo začalo hořet a jemu se nepovedlo sebe katapultovat, takže i s letadlem spadl do moře. Kabina letadla se začala plnit vodou a on nemohl dýchat. A potom byl konec.
Ona se to pořád snaží brát jako fantazírování a prý ho vezme k dětskému psychologovi, ale já si myslím, že v tom bude něco víc. Vzpomínka na minulý život. Existuje tedy život po životě? Čeká nás právě toto? Znovu se narodíme? Nebo je to jen dětská fantazie?
PS: nikdy neviděl žádný dokument týkající se válečného letectví

No, chtěla bych videt ctyrlete dite, které to takhle povypravi… a to i kdyby videlo tohle jen v TV. Podle me fantaziruje maminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
24.4.17 14:50

Já věřím na reinkarnaci a na minulé životy. Ale u těch dětí je těžké posoudit, jestli si vymýšlí nebo mají jen bujnou fantazii. V případ, kdy ale dítě začne podávat informace jako v tomto případě bych se spíš přikláněla k nějakým opravdovým vzpomínkám na minulý život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5780
24.4.17 14:51

Existuje mnoho dokumentu o detech, ktere zily uz drive. (Napr v aj „the boy who lived before“) najdes na youtube.
Ja temhle vecem celkem verim, cetla jsem dost pribehu a neverim, ze si tohle maly dite muze vymyslet. Navic u spousty deti se da dohledat konkretni jmeno osoby, kterou byli nebo jmena rodiny, kamaradu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
24.4.17 14:52

@Russet :D čau čau… Jasně. Nemusí tomu zákonitě všichni věřit :hug:

• Citovat
  • Upravit
Lenisha
24.4.17 14:54

@mroe těžko říct, já u toho nebyla. Ale zase proč by to dělala?

• Citovat
  • Upravit
17212
24.4.17 14:57
@Lenisha píše:
@mroe těžko říct, já u toho nebyla. Ale zase proč by to dělala?

Aby to vypadalo zajimave? Kdyby tohle vypravelo dite skolni, tak snad, ale ctyrlete? Tomu neverim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20042
24.4.17 14:58
@ivunak píše:
Já věřím na reinkarnaci a na minulé životy. Ale u těch dětí je těžké posoudit, jestli si vymýšlí nebo mají jen bujnou fantazii. V případ, kdy ale dítě začne podávat informace jako v tomto případě bych se spíš přikláněla k nějakým opravdovým vzpomínkám na minulý život.

Také na to věřím, ale četla jsem kdysi dávno, že minulý život si člověk (spíš človíček) pamatuje tak do svých +- 3 let, takže neumí tím pádem vysvětlit ani pochopit, že by to mohl být nějaký jeho minulý život a vůbec to nechápe, a pokud si něco takového (nebo cokoli z toho) pamatuje, nemá rozum a věk na to to rozlišit od nynějšího života, tak to může - jako v tomto případě, pokládat za „současnost“. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
24.4.17 14:58

@mroe dnes je mu už skoro pět. Začalo to v těch 3,5 letech

• Citovat
  • Upravit
3327
24.4.17 15:01

Čtyřleté dítě vypráví, že stíhal Německé letadlo ( ví vůbec, co je Německo?),pálej po něm letadla, nemohl se katapultovat ( ví co je to katapultovat se)…,kabina se plní vodou…
Prostě nevěřím:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
24.4.17 15:02
@Konnny
@Konnny píše: Čtyřleté dítě vypráví, že stíhal Německé letadlo ( ví vůbec, co je Německo?),pálej po něm letadla, nemohl se katapultovat ( ví co je to katapultovat se)…,kabina se plní vodou…
Prostě nevěřím:)

Tak asi ji to řekl lehce jinak a ona to jen přetlumočila. Jak jsem koupila, tak prodávám :nevim:

• Citovat
  • Upravit
1938
@Žirafa 69 píše:
Také na to věřím, ale četla jsem kdysi dávno, že minulý život si člověk (spíš človíček) pamatuje tak do svých +- 3 let, takže neumí tím pádem vysvětlit ani pochopit, že by to mohl být nějaký jeho minulý život a vůbec to nechápe, a pokud si něco takového (nebo cokoli z toho) pamatuje, nemá rozum a věk na to to rozlišit od nynějšího života, tak to může - jako v tomto případě, pokládat za „současnost“. :nevim:

Děti si to pamatují opravu zhruba do té doby než nastoupí do školy. Je to prý proto, že je „semele“ okolní svět a spojení s duchovním světem se jim uzavře. Četla jsem třeba i o případech, kdy děti uměly mluvit cizím jazykem, který se nikdy neučily. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Podle mne ma bujnou fantazii spíše maminka. Promiň, ale zní to jako hrozná blbost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama