Exmanžel manipuluje se syny, jak se bránit?

Anonymní
15.11.20 23:42

Exmanžel manipuluje se syny, jak se bránit?

Ahoj,
prosím o radu jak se bránit manipulátorovi? Jsme s ex čtyři roky rozvedení a stále syny manipuluje. Od začátku je chce do své péče. To mu nevyšlo protože v domácnosti probíhalo domácí násilí spíše tedy psychického rázu. Obouvá se do mě pro každou blbost. Neustále mně za něco napadá a uráží v sms. Pokud jde ale o řešení věcí například školních nikdy se nezajímá. Já se z jeho vlivu vymanila, ale synové jsou děti. Na víkend jim u něj podstrojuje mají tam vše co chtějí a bez povinností. Vždy mi říkají jak jim otec říká, že si s nimi promluví sociálka a budou u něj. Uráží ně i mého partnera. Vtlouká dětem, že mě nemusí poslouchat atd. atd. Četla jsem, že se to dá napadnout u soudu nebo řešit s OSPODem, ale je to obtížně dokazatelné. Zajímá mě jestli někdo zažil to samé a jestli se úspěšně bránil.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23682
15.11.20 23:45

Kolik je dětem? V tomto případě bych kontaktovala sociálku a požádala o mediaci. Případně, jestli by nemohli vyslechnout pohled dětí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 00:06
@Mar__tanka1983 píše:
Kolik je dětem? V tomto případě bych kontaktovala sociálku a požádala o mediaci. Případně, jestli by nemohli vyslechnout pohled dětí…

Dětem je 9 a 6. S OSPODem jsem v docela pravidelném kontaktu. Mám pocit, že se mého ex bojí protože během soudu se jeho advokát točí na každém jejich slově, které se dá překroutit. Se syny před časem mluvili ti chtějí být u mne. Já jim ve styku s otcem nebráním ale bojím se, že se nechají zlákat pozlátkem jaké otec u něj doma vytváří. Takto získal i dceru s prvního manželství tu pak ovládl tak, že nesměla jezdit ke své matce tři roky než se mu postavila a vysoudila si s matkou alespoň jeden víkend v měsíci.

• Citovat
  • Nahlásit
9042
16.11.20 09:26
@Anonymní píše:
Takto získal i dceru s prvního manželství tu pak ovládl tak, že nesměla jezdit ke své matce tři roky než se mu postavila a vysoudila si s matkou alespoň jeden víkend v měsíci.

Máš ty sms?
Mimochodem, proč jsi s takovým člověkem byla? Proč se ti líbil člověk, který je schopen se takto chovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64769
16.11.20 10:11
@Mar__tanka1983 píše:
Kolik je dětem? V tomto případě bych kontaktovala sociálku a požádala o mediaci. Případně, jestli by nemohli vyslechnout pohled dětí…

To je spíš na psychologickou poradnu. Poslední dobou furt všude všichni doporučují mediátora. Mediátor je člověk, který víceméně řeší obchod. POmůže oboum stranám rozkrýt motivy toho, co chtějí a naží se najít řešení, jak uspokojit co nejvíce motivy obou. Obvykle je to k řešení jedné konkrétní situace - jak vyřešit majetek, styk s dětmi, péči o děti, rozdělit prázdniny…
Tady jde spíš o komplexní prolém jejich vzájemné komunikace. Musí se spolu naučit komunikovat, to je naučí především poradna.
Ale je to jak s léčbou alkoholiků, pokud bude nařízená soudem, je šance na úspěch mizivá. Otázka je, zda tam chce ten chlap jít.
JInak jak se bránit manipulátorovi. na ty manipulace neskákat. U dětí je to těžší. Na jednu stranu je fajn o tom s nimi mluvit, vysvětlovat, na druhou stranu je to může víst do dalšího presu - protože ono málokdy ten druhý rodič dokáže netlačit z druhé strany, nekydat hnůj a nehrát na city. |Dítě je pak mezi mlýnskými kameny. Zkusila bych případně psychologa dětského, at už sama ( jak s dětmi jednat, mluvit), tak případně po dohodě s ním i přímo s dětmi.
Zároven není od věci si ujasnit i sama sebe s psychologem, terapeutem, zda zkrátka nepřiléváš olej do ohně v konfliktu s ex a nejde nějak obrousit hrany z vé strany, pokud ex odmítá spolupracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64769
16.11.20 10:14
@Sany80s píše:
Máš ty sms?
Mimochodem, proč jsi s takovým člověkem byla? Proč se ti líbil člověk, který je schopen se takto chovat?

NO, to je právě to, když se člověk přikloní na něčí stranu, bzez snahy pochopit tu stranu druhou. Zejména tady, že si nedokáže představit, že se může brzy dostat do role té ex i ona. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9042
16.11.20 12:24
@Lama Lama píše:
NO, to je právě to, když se člověk přikloní na něčí stranu, bzez snahy pochopit tu stranu druhou. Zejména tady, že si nedokáže představit, že se může brzy dostat do role té ex i ona. :nevim:

Pro mě je jedna z určujících věci u lidí tak, že bývalý partner se prostě v nějakém extrémním režimu nepomlouvá.
Což neznamená, že by člověk nemohl říct něco negativního.
Já nemám pocit, že tady ten člověk mluvil o své bývalé partnerce alespoň věcně a ta dcera očividně jeho negativní postoj nesdílela. Když už nic jiného, tak toto by mohlo člověku trošku napovědět, že ten muž není kvalitní člověk(jasně, každý má svoje chyby, ale jsou určité věci, které jsou přes čáru nebo by měly být přes čáru u každého).
My rozvod v rodině máme, z mého pohledu ta vina na situaci byla větší u toho našeho pokrevního člena rodiny.
Nicméně po rozvodu se chová podstatně hůř a dělá více naschválů, pokud jde o styk s dítětem, bývalá manželka. A opravdu jde o závažné věci. Přesto bych se o ní nikdy nevyjdřovala nějakým otřesným způsobem. Byla to přes deset let fajn členka rodiny. To by mě hanba fackovala.
Někdy mi přijde, že ty ženy nemají v hlavě nějakou takovou věcnou a praktickou brzdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682
16.11.20 13:20

@Lama Lama tak mediátor je taková první štace. Mě zase přijde nesmysl hned honit děti rovnou po psychologách, psychologických posudcích atd. Nehledě na to, že matce bude ten posudek k ničemu, když to nebude nařízeno od soudu například. Otce tam nedostane dobrovolně vůbec. Třeba by mediátor právě našel společnou cestu, aniž by se do toho na první dobrou montovala banda (bohužel leckdy v uvozovkách) odborníků.
Takže podle mě, někde se začít musí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64769
16.11.20 14:16
@Mar__tanka1983 píše:
@Lama Lama tak mediátor je taková první štace. Mě zase přijde nesmysl hned honit děti rovnou po psychologách, psychologických posudcích atd. Nehledě na to, že matce bude ten posudek k ničemu, když to nebude nařízeno od soudu například. Otce tam nedostane dobrovolně vůbec. Třeba by mediátor právě našel společnou cestu, aniž by se do toho na první dobrou montovala banda (bohužel leckdy v uvozovkách) odborníků.
Takže podle mě, někde se začít musí :think:

A proč začít u mediatora a ne v poradně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 23:12

Proč? Protože dokud jsem nebyla jeho nepřítel byla jsem jeho přítel. Nebyla jsem už u toho, kdy získal dceru do péče. Byla jsem mladá slepá, on starší světák… Prostě se stalo co dodat

• Citovat
  • Nahlásit
130
17.11.20 20:14

Pokud je vážně manipulátor, tak se s ním NIKDY nedohodneš. A nepomůže v tom ani mediátor, ani psycholog. Na ty platí pouze SOUD. Jenomže to se zas pak odvolávaj až do aleluja.
Musíš na to jen přes děti. Zde zopár rad:
https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4563
18.11.20 08:30
@Anonymní píše:
Ahoj,
prosím o radu jak se bránit manipulátorovi? Jsme s ex čtyři roky rozvedení a stále syny manipuluje. Od začátku je chce do své péče. To mu nevyšlo protože v domácnosti probíhalo domácí násilí spíše tedy psychického rázu. Obouvá se do mě pro každou blbost. Neustále mně za něco napadá a uráží v sms. Pokud jde ale o řešení věcí například školních nikdy se nezajímá. Já se z jeho vlivu vymanila, ale synové jsou děti. Na víkend jim u něj podstrojuje mají tam vše co chtějí a bez povinností. Vždy mi říkají jak jim otec říká, že si s nimi promluví sociálka a budou u něj. Uráží ně i mého partnera. Vtlouká dětem, že mě nemusí poslouchat atd. atd. Četla jsem, že se to dá napadnout u soudu nebo řešit s OSPODem, ale je to obtížně dokazatelné. Zajímá mě jestli někdo zažil to samé a jestli se úspěšně bránil.

Předně mi nehraje jedna věc - píšeš, že mu ve styku nebráníš, pak že jsou u něj na víkend, že s nimi nedělá školní věci a chce je do péče. Už tyhle informace, když se poskládají dohromady, nedávají smysl. Proč tedy u něj nejsou více, když je chce a ty styku nebráníš? Není tohle důvod jeho manipulace s dětmi? Opravdu děti chtějí být s tebou nebo jen tobě říkají, že chtějí být s tebou, a otci, že chtějí být s ním? aby měly od vás chudáci pokoj? To není vůbec nic neobvyklého.
Tohle by chtělo skutečně dobrého mediátora (případě psychoterapeuta pro párovou terapii) a dobrého dětského psychologa, abyste se dostali ze začarovaného kruhu vzájemné nevraživosti a týrání dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama