Exmanžel se málo zajímá o děti

2940
3.6.18 12:13

Exmanžel se málo zajímá o děti

Ráda bych se zeptala rozvedených maminek s dětmi, jak moc se jejich exmanželé zajímají o společné děti. Jsem rozvedená přes tři roky. S manželem jsme se rozvedli kvůli jiné, která měla svoje dvě vlastní děti + si pořídili jedno společné dítě. Po rozvodu otcův zájem o děti postupně upadá. Přeorientoval se na novou rodinu a našim dětem čím dál víc ukazuje záda. Při rozvodu byla dohoda, že si děti může brát kdy chce, nejmíň 1× za 14 dní od pátku do neděle. V týdnu si je ale nechtěl brát nikdy. A teď po těch čtyřech letech je to tak, že si je bere 1× za 14 dní jen na kousek soboty a kousek neděle a přespávají u nás doma. Posledního půl roku už naše děcka k nim nesmí ani návštěvu. Takže půl roku neviděly ani společnou sestru a to bydlí kilometr od nás. Jeho manželka naše děcka od začátku nesnáší. Ex s dětmi nepomůže, ani mimořádně nevyzvedne ze školy, když je třeba. Všechno musím řešit se svými rodiči. A když potřebuju jeho pomoc, řekne mi, že mám děti v péči já, tak ať se starám. Aspoň že zatím na ně platí, ale to je tak všechno.
Jak to máte s exmanžely vy? Přestali se zajímat o své děti, když založili nové rodiny? Mně exmanžel tvrdí, že je to normální a to tak mají všichni. Tomu odmítám věřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3.6.18 12:19

Není to normální, partner má z minulého vztahu syna a trávil s námi normálně kazdej druhej víkend, když měl prázdniny, dovolený… A to má se mnou novou rodinu… Tvůj ex je posera, ta nová chce logicky veškerou péči pro svoje děti tak na něj zadupala a on jak psík poslechl… Jednou bude litovat :nevim: cizí děcka se o něj ve stáří nepostaraj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2668
3.6.18 12:21

Ono je bohužel jedno, jestli je to běžné, nebo ne, pozornost a lásku nevynutíš, charakter taky ne :nevim:

Za situace, kdy je nextka výrazně proti vašim dětem a otci nevadí, že je vídá tak málo, myslím nějaké argumentování normou nepomůže. Je to od něj prostě hnusné, co dodat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.18 12:21

No já sice nejsem rozvedená, ale rodiče ano v té době mě bylo 13 sestře 9, dokud jsem bydlela u něj (nechtěla jsem s mamkou do jiného města kvůli ZŠ) a dokud jsem studovala SŠ tak se jakž takž zajímal (od 3.ročníku bylo lepší být u mamky kvůli praxi atd) no od čtvrťáku se téměř nezajímal a posílal každé z nás 1500,– (co to dnes je) no a když jsem se pak odstěhovala k příteli a on si založil novou rodinu tak vztahy ochladly úplně, se sestrou se nevydají dodnes. My jsme se začali stýkat až díky mému těhotenství a synovi, ale je to dost sporadické a spíš v rámci zachování slušnosti a aby měl malej dědu, ale jelikož má děda 4 letého syna, tak to úplně děda není no :)

Takže za mě asi pár chlapů po založení nové rodiny na tu „starou“ prdí - bohužel.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24055
3.6.18 12:38

Můj ex novou rodinu nemá, a bere si děti jeden týden st, ct, druhý týden ct-ne. Přítel se kterým žijeme si bere dítě pořád stejně. Normální chlap nenahradí dříve narozené děti novým. Když na to nemá, nemá si pořizovat další. A nemyslím tím finance, ale čas, energii, chuť, zájem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2940
3.6.18 12:42

@prekvapenana2 je fakt, že poslouchá jako pes. Jeho velitelka je Ruska a už na OSPOD mi při rozvodu říkali, že si s ní chlap ještě užije, že jsou panovačné a náročné. Ale je to posera, to je fakt. Nejhorší je, že syn by ho pro sebe moc chtěl, má 10 roků a on ho od sebe v podstatě odhání. Před dvěma lety ho syn prosil ať ho vozí na fotbal (já jsem nemohla kvůli pracovní době) a tatínek mu řekl, že sorry, že už má novou rodinu. A čím do něho víc kope, tím víc ho syn chce. Mám o něho celkem strach, protože to prozření u syna bude hrozné a v blbých letech. Už ho na to pomalu připravuju a říkám mu aspoň, že chování jeho otce není v pořádku a že je mi to líto. Ex ani nedokáže dětem vysvětlit, proč k němu nesmí domů ani na návštěvu. Vždy to nějak zakecá. A když chtějí vidět svoji malou sestru, tak jim řekne, že jim ji ukáže na mobilu, že ji vidět nemusí. Je to hnus. A to opravdu od nás bydlí vzdušnou čarou jeden kilák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2940
3.6.18 12:45

@andelka83 taky si to myslím. A když vidím třeba mezi svými známými, jak se otcové starají a chtějí s dětmi být, je mi z toho našeho „tatínka“ na :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2668
3.6.18 12:45

@Veveří Je úplně bezpáteřní. Chudák synek. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26296
3.6.18 12:49
@prekvapenana2 píše:
Není to normální, partner má z minulého vztahu syna a trávil s námi normálně kazdej druhej víkend, když měl prázdniny, dovolený… A to má se mnou novou rodinu… Tvůj ex je posera, ta nová chce logicky veškerou péči pro svoje děti tak na něj zadupala a on jak psík poslechl… Jednou bude litovat :nevim: cizí děcka se o něj ve stáří nepostaraj

leckdy se nepostarají ani vlastní…jako zajímat se o děti proto, aby se o mě na stáří postaraly…pro mě je to teda zvláštní důvod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3500
3.6.18 12:50
@Veveří píše:
@prekvapenana2 je fakt, že poslouchá jako pes. Jeho velitelka je Ruska a už na OSPOD mi při rozvodu říkali, že si s ní chlap ještě užije, že jsou panovačné a náročné. Ale je to posera, to je fakt. Nejhorší je, že syn by ho pro sebe moc chtěl, má 10 roků a on ho od sebe v podstatě odhání. Před dvěma lety ho syn prosil ať ho vozí na fotbal (já jsem nemohla kvůli pracovní době) a tatínek mu řekl, že sorry, že už má novou rodinu. A čím do něho víc kope, tím víc ho syn chce. Mám o něho celkem strach, protože to prozření u syna bude hrozné a v blbých letech. Už ho na to pomalu připravuju a říkám mu aspoň, že chování jeho otce není v pořádku a že je mi to líto. Ex ani nedokáže dětem vysvětlit, proč k němu nesmí domů ani na návštěvu. Vždy to nějak zakecá. A když chtějí vidět svoji malou sestru, tak jim řekne, že jim ji ukáže na mobilu, že ji vidět nemusí. Je to hnus. A to opravdu od nás bydlí vzdušnou čarou jeden kilák.

nemělo by to tak být, ale s tím nic neudělaš. Nějaký jiný mužský vzor by se pro syna nenašel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26296
3.6.18 12:53

@Veveří syna je mi moc líto, ale zvládnete to…až bude sám dospělý, tak si o tátovi udělá obrázek sám…jestli není nakonec lepší, že někdo s takovým přístupem má na děti co nejmenší vliv…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5370
3.6.18 12:58

@Veveří Bohužel někteří chlapi jsou takový, znám to z okolí, že se postupně přestali zajímat o vlastní děti, vlivem nové partnerky. Je to hnusné, nepochopitelné, smutne, ale podle mě se s tím nic dělat nedá… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63948
3.6.18 13:04
@Veveří píše:
Ráda bych se zeptala rozvedených maminek s dětmi, jak moc se jejich exmanželé zajímají o společné děti. Jsem rozvedená přes tři roky. S manželem jsme se rozvedli kvůli jiné, která měla svoje dvě vlastní děti + si pořídili jedno společné dítě. Po rozvodu otcův zájem o děti postupně upadá. Přeorientoval se na novou rodinu a našim dětem čím dál víc ukazuje záda. Při rozvodu byla dohoda, že si děti může brát kdy chce, nejmíň 1× za 14 dní od pátku do neděle. V týdnu si je ale nechtěl brát nikdy. A teď po těch čtyřech letech je to tak, že si je bere 1× za 14 dní jen na kousek soboty a kousek neděle a přespávají u nás doma. Posledního půl roku už naše děcka k nim nesmí ani návštěvu. Takže půl roku neviděly ani společnou sestru a to bydlí kilometr od nás. Jeho manželka naše děcka od začátku nesnáší. Ex s dětmi nepomůže, ani mimořádně nevyzvedne ze školy, když je třeba. Všechno musím řešit se svými rodiči. A když potřebuju jeho pomoc, řekne mi, že mám děti v péči já, tak ať se starám. Aspoň že zatím na ně platí, ale to je tak všechno.
Jak to máte s exmanžely vy? Přestali se zajímat o své děti, když založili nové rodiny? Mně exmanžel tvrdí, že je to normální a to tak mají všichni. Tomu odmítám věřit.

Mame deti ve spolecne peci. Je s detmi denne, vozi je do skoly, polovinu noci a vikendu. Ja jsem s nimi taky denne, po skole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2940
3.6.18 13:08

@Elishka1 naštěstí máme dědu, mého taťku. Ten ho bere do dílny, staví s ním letadla a lodě, debatuje o vesmíru a mimozemšťanech :srdce: Přála bych si aby děda byl jeho vzor, protože je to správný chlap, který nikdy nikoho nepodrazil. A jak píše @Malaga je vlastně dobře, že otec ho nemá čas moc ovlivňovat. Ale stejně…otec je otec a syn po něm touží. Vždycky se na ty jeho půldenní víkendy těší a zatím si neuvědomuje, jak málo pro něho táta dělá a jak mu v podstatě ubližuje.
Starší dcera už otce prokoukla a nevěří mu. Do těch jeho milostivých pár hodin za měsíc se většinou musí nutit. Přitom i ona vždycky tátu potřebovala. Ale po tom co si u nich zažila, kdy se macecha před nimi zamykala v ložnici, i za deště je vyháněla ven, aby ji doma nezacláněli, se jí tam už pochopitelně nechce. Nikdy si nesměli ani vyfotit svoji malou sestru, protože by ta přiblblá macceha zuřila, nikdy nebyli pozvaní na sestřiny narozeniny a dokonce - i když měla macecha měsíc do porodu, stále se našim dětem tvrdilo, že není těhotná… Naprosto je vyštípala z jejich rodiny za srabáckého přihlížení jejich otce.

Příspěvek upraven 03.06.18 v 13:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6012
3.6.18 13:09

Já můžu společné chvíle syna a otce spočítat na hodiny!! Řekla bych, že je to v průměru tak 6-10h měsíčně… :roll: vždycky bylo všechno důležitější než jeho syn, i za dob společných. Takže já si už zvykla, mám nového partnera a s ním fungujeme jako ta „pravá“ rodina. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama