Exmanžel si o mě vymýšlí hrozné věci, dělá mi problémy v práci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7.1.22 14:27

Exmanžel si o mě vymýšlí hrozné věci, dělá mi problémy v práci

Dobrý den,

prosím o radu jak se dá bránit… exmanžel neustále lže, vymýšlí si o mě a o mém partnerovi nepravdivé informace, pomlouvá mě a uráží. Dá se nějak to řešit na policii nebo někde, už to trvá několik let a je to vyčerpávající, snaží se mi udělat ze života peklo.

Například včera mi poslal mail, kde píše „Také se mi nelíbí tvá nadměrná konzumace alkoholu (blbost - vymyšlené, nežije se mnou, takže vůbec nemůže vědět kolik toho požiju a do restaurace nechodím) a fotky tvoji osoby, které se objevili na jistých veřejných místech, kde za úplatu nabízíš sexuální služby (totální blbost).“ Nedávno poslal sms, že ať zapomenu na daňové zvýhodnění pro děti, že si za to stejně kupuju jen alkohol (blbost, kupuju dětem spoustu věcí, spíš naopak on je šetřílek, a za druhé to stejné jako v prvním případě - nežije se mnou, neví co dělám doma). Očkuje proti mě děti (7 a 9 let, střídavá péče). Je sprostý a agresivní při předávání. Když bylo jedno dítě nedávno nemocné (a měla jsem v péči tu dobu děti já u sebe), psal sms, kdo ho bude hlídat, ať mu to sdělím nebo že půjde ke mně do práce to zjišťovat (stresuje mě to, bojím se ho, už jsem nahlásila i na recepci recepčním, ať ho ke mně nepouští kdyby náhodou přišel (a už se to stalo), že já raději přijdu dolů k recepci za ním).

Dá se prosím proti tomu nějak bojovat? Nevím co dělat, jsem zoufalá.

Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7.1.22 14:36

Právník

Určitě si najdi právníka a ten Ti poradí, jak nejlépe postupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
7.1.22 14:37

Obrat se na příslušné organizace - linky důvěry, tam budou mít víc zkušenosti. Stalking?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20301
7.1.22 14:38

Jo - pár pěkných témat na trestní oznámení by se tam dalo najít - pomluva, stalking a kdoví co ještě.

Zajdi někam za právníkem, poraď se co můžete dělat a nech právníka zformulvoat dostatečně výhružný dopis, co toho pitomce čeká, když bude pokračovat a pošlete mu to pěkně doporučeně.

V případě že to nezabere, tak postupuj podle toho co ti právník doporučí - bude to chtít nějaké to TO. V mezičase si dělej print screeny toho co ti píše.

Zaměstnavateli vysvětli situacei a že to začínáš řešit s právníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8288
7.1.22 14:41
@Janičkakočička1 píše:
Dobrý den,

prosím o radu jak se dá bránit… exmanžel neustále lže, vymýšlí si o mě a o mém partnerovi nepravdivé informace, pomlouvá mě a uráží. Dá se nějak to řešit na policii nebo někde, už to trvá několik let a je to vyčerpávající, snaží se mi udělat ze života peklo.

Například včera mi poslal mail, kde píše „Také se mi nelíbí tvá nadměrná konzumace alkoholu (blbost - vymyšlené, nežije se mnou, takže vůbec nemůže vědět kolik toho požiju a do restaurace nechodím) a fotky tvoji osoby, které se objevili na jistých veřejných místech, kde za úplatu nabízíš sexuální služby (totální blbost).“ Nedávno poslal sms, že ať zapomenu na daňové zvýhodnění pro děti, že si za to stejně kupuju jen alkohol (blbost, kupuju dětem spoustu věcí, spíš naopak on je šetřílek, a za druhé to stejné jako v prvním případě - nežije se mnou, neví co dělám doma). Očkuje proti mě děti (7 a 9 let, střídavá péče). Je sprostý a agresivní při předávání. Když bylo jedno dítě nedávno nemocné (a měla jsem v péči tu dobu děti já u sebe), psal sms, kdo ho bude hlídat, ať mu to sdělím nebo že půjde ke mně do práce to zjišťovat (stresuje mě to, bojím se ho, už jsem nahlásila i na recepci recepčním, ať ho ke mně nepouští kdyby náhodou přišel (a už se to stalo), že já raději přijdu dolů k recepci za ním).

Dá se prosím proti tomu nějak bojovat? Nevím co dělat, jsem zoufalá.

Děkuji moc.

Písemné projevy máš uložené. Jestli ano, podej trestní oznámení na policii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8096
7.1.22 14:42

@Janičkakočička1 Ahoj,
asi bych to řešil sepsáním výzvy od advokáta a tu mu doporučeně zaslal. Vzhledem k tomu, že se se jedná (pokud šíří veřejně, pokud ty maily nepíše pouze tobě ale reálně třeba píše něco podobného dalším lidem) o pomluvu, nemělo by to charakter předžalobní výzvy (i když i to by asi šlo), každopádně bych ho touto formou vyzval k zanechání podávání lživých, na cti utrhačných a pověst poškozujících informací o tvé osobě. A pokud by tak neučinil, nezbylo by, než tu žalobu nebo trestní oznámení podat. Ta výzva a zdokumentování, že tak činí dále, by posílilo tvou pozici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
7.1.22 14:50

@Janičkakočička1 zajdi za právníkem pokud máš na to finance. Jinak je spousta organizací kde ti stím i zdarma pomůžou :wink:

Pokud máš ty konverzace uložené tak je třeba vytiskni a zajdi na nejbližší služebnu PČR.
A samozřejmě říkej že máš „důvodnou obavu“ že svůj čin provede to stačí k naplnění skutkové podstaty nebezpečného vyhrožováni ;)

Ten tvůj bývalý by potřeboval nakopat vejce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
7.1.22 14:55

@JiříkMazlík @Premek_Orac Jste naivní. Jistě, TC pomluvy se sice nabízí, ale aby došlo k naplnění SPTČ, muselo by mít to jednání opravdu velmi silný následek - skutečne poškození pověsti ve veřejném životě, v zaměstnání, vyhazov z práce atp. Většina těchto věcí nakonec spadne do přestupku proti občanskému soužití, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
7.1.22 15:06

@Judy Hopkava byť by se stoho stal přestupek. Tak už máš alespoň nějaký papír a když se to opakuje tak i větší šanci stím něco dělat.
A když to právník podá dobře. Což oni jsou lišáci. Tak je větší šance než když půjde sama na služebnu. Stačí aby tam byl nějaký lhostejný Pomahač a nic moc ti nepomůže :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3999
7.1.22 15:15

@Janičkakočička1 bych mu napsala, že mi je úplně jedno, co se mu líbí nebo ne a ať svá tvrzení podloží, jinak to považuješ za křivé obvinění a podle toho s tím naložíš… Právník a následné kroky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
7.1.22 15:47

Tak přesně tohle znám, jen s tím, že můj ex to dělal i před rozvodem. Své milenky a pak i novou partnerku balil na to, že manželka je obézní, hnusná neschopná, nestará se o děti. Ani neměl „koule“ říct milence, že o víkendech nemůže, proto to svedl na mě, že manželka chce odpočívat a on musí hlídat děti :zed: :poblion:

Po rozvodu to dělá zase, jen tak mluví o ex partnerce :lol: o mě už jen to, že jsem ho okradla. Neřeším - kdo mě zná, zná pravdu a kdyby to zajímal soud, tak svědomí mám čisté, včetně důkazů ke všemu.
Ted po rozvodu jsem v jednom emailu neschopná a líná, co sedí na mateřské, v dalším emailu zase tolik pracuju, že se nestarám o děti, že mi jde jen o karieru…a ano, komunikujeme jen emailem.
Na živo je agresivní v hovoru, stejně se ničeho nedoberem. Když na mě promluví, řeknu, že existuje email, otočím se jdu. Totální ignorace z mé strany. Taky forma emailu je dobrý a jediný důkaz. Třeba u soudu tvrdil, že jsem sprostá atd. Takže stačilo ukázat emaily. Pěkně si naběhl sám.

Bojím se @Janičkakočička1 že tě všichni odešlou tam, kam jsme šli my - do psychologické, partnerské poradny - at se naučíme komunikovat, kvůli dětem.
Mě to uráželo, protože s blbcem, který má uražené ego, se nenaučíš komunikovat. Psycholožky díkybohu poznaly hned jedno - extremně sobecká, sebestředná osobnost - a už jsem tam nemusela.
Se bojím, že na nějaké právní kroky, je to málo. S takovýma lidma je nejlepší obrana Útok-Ignorace. Nereagovat, nezaplétat se do hádek (o to mu totiž jde) reagovat jen stručně, věcně k tématu, ani slovo navíc. Držet pevné zásady (jako jen email, přesné časy, termíny na předávku dětí atd) Hlavně nekomunikovat víc než je třeba! a na živo nejlépe vůbec. Ten kdo více mluví, si sám nakonec „vykope hrob“ :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.1.22 16:04
@JiříkMazlík píše:
@Judy Hopkava byť by se stoho stal přestupek. Tak už máš alespoň nějaký papír a když se to opakuje tak i větší šanci stím něco dělat.
A když to právník podá dobře. Což oni jsou lišáci. Tak je větší šance než když půjde sama na služebnu. Stačí aby tam byl nějaký lhostejný Pomahač a nic moc ti nepomůže :(

Výtah ze zákona:
Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
Musela by díky němu přijít prokazatelně o např. o práci, poškodilo by to její dobrou pověst vzhledem k jejímu dalšímu životu atd., pak by orgány činné v trestním řízení něco svedly… takhle si dotyčného maximálně pozvou na podání vysvětlení. Ten to zapře, nebo sdělí, že daný skutek provádí někdo jiný. A pokud nemáš svědky, což zase - tvá rodina je „zaujatá“, když za tebou přijde do práce a vyžaduje se tvojí osoby - opět popře - šel přece něco řešit s matkou svých dětí.. takhle to maximálně spadne do přestupku, ale i to spíš ne. Něco podobného jsem zažil.. Kdy ex o partnerce na ospodu navykládal jaká je zkuřka, kedra, líná lemra, šlapka… U soudu se tyto zápisy z ospodu probíraly a pročítaly. Paní soudkyně ale naštěstí neměla v hlavě nakakáno, tak pana otce chytla na lži a pomluvách. Stejně se prd stalo. Byl to teda jiný případ, kdy šlo o svěření dětí do péče. Když se pak na právničku vznesl dotaz, zdali ty pomluvy řešit, jen zakroutila hlavou, že to je zbytečný. Pokud to není veřejně na síti, neběží to před ordinací v reklamě, neutrpěla prokazatelnou újmu - je to o ničem…
Tehdy jsem ztratil další mylnou iluzi o nějakém domáhání se práva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.22 12:51

Ahoj a moc děkuji všem za příspěvky.

Včerejší úryvek z mailu:

„Bohužel už jsi tak vypitá a snad i zhulená, že nemáš vůbec přehled, což mj. tvůj posudek také dokazuje. Pokud se budou tvoje abstinenční či jiné stavy, kvůli kterým neoprávněně obviňuješ jiné opakovat, budu nucen navrhnout tvoji možná i ústavní léčbu.“

Jako vždy zcela celé vymyšlené. Těžko se bojuje s lhářem a pohádkářem, co mu není proti srsti vymýšlet si totální nesmysly.

Dělá ze sebe oběť, přitom jsem to já a děti :-(. Je to stalker a manipulátor a kdo ví co ještě.
Teď o víkendu mi děti řekly, že jim táta řekl, že když se narodily, chtěla jsem je dát do dětského domova. Pořád jim říká, jak jsem zlá, nedávno použily i výraz pča zurvená nebo č*za atd. atd. Ten blázen nechápe, že na to doplatí děti, budou z nich neurotici, on má rád jen sebe, ikdyž tvrdí jak děti miluje, kdyby přeci ano, nic takovýho by jim nemohl dělat. U předávání je sprostý, vulgární, chce mě bít. Děti jsou před každým předáváním ve stresu, poplakávají a říkají, že snad bude dnes táta v pohodě a nebude řvát a nadávat. Hrůza :-(. Je mi do breku z toho. Toto už s právničkou řeším, řeším změnu střídavé péče po týdnech (ted máme 2-3 dny, což jer uplně blbě, přetahování věcí, aktovek, ukolů a časté se vidění s exmanželem) a požaduju předávání přes školu, abychom se nemuseli vidět vůbec a děti tím nebyly stresované.

Snad to klapne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.22 12:54

Navíc v práci řešíme daň. zvýhodnění na děti, já uplatňovala půl rok ale měsíčně u zaměstnavatele v rámci výplaty, on jako OSVČ za svůj půl rok uplatňoval až v DPH zpětně. V nějaké sms mi vyhrožoval, ať na daňové zvýhodnění zapomenu s mým chováním a že si za to stejně kupuju alkohol (výmysl). Nyní požaduje od mzdové účetní potvrzení od druhého zaměstnavatele, že jsem uplatňovala jen ten pul rok a on že uplatní za svůj. Nemám s tím problém, vždy to jsou peníze pro děti. Potřebovala bych však, aby mi také potvrdil toto potvrzení od svého zaměstnavatele (což je jako OSVČ on sám). Což mi ale podepsat odmítá. Takže nevím jak udělat, aby mi to taky podepsal. A já podepíšu jemu.
Vyhrožuje mi, že zajde za vedením školy (psal v mailu dnes) a za mzdovou účetní si to pořešit sám beze mě. Mzdová účetní mi řekla, že beze mě mu nemůže vydat toto potvrzení. Byla jsem i za vedením školy s tímto problémem a tak vůbec jsem je uvedla do svých trablů. Vyhrožoval mi například že přijdu o práci atd. Vše jsem jim řekla, že vyhrožuje že přijde sem apod. a uklidnili mě, že kdyby něco tak mi o tom řeknou a pořešíme.

Cítím se ale jak trubka v práci teď :-(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
754
10.1.22 13:34

Z čeho pramení jeho věčné naštvání? Nedaří se mu v podnikání? Nechtějí ho ženské? Nebo je případ pro psychiatra? Tohle všechno vypadá, že je tam nějaký jiný velký problém a ty jsi vhodný ventil na upuštění páry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat