Exmanzelka meho manzela - jake mate zkusenosti?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.10.21 18:34

Exmanzelka meho manzela - jake mate zkusenosti?

Seznamila jsem se s manzelem v te dobe rozvedenym muzem, ktereho opustila manzelka kvuli prachatemu postsrsimu zenatemu milenci rok po svatbe - pul roku po narozeni jejich syna.

Oba jsme meli dite a vedeli jsme, co od zivota chceme, a tak nam vztah nakonec klapl a vzali jsme se. Nemame vlastne zadne problemy, na vsem se umime domluvit a manzel je hrozne hodny a pozorny, pracovity chlap a taky dost citlivy. Vim ze predchozi rozvod byl pro nej neco strasneho a dodnes nechape, co udelal spatne, ze ex ho opustila. Ani ona mu to poradne nikdy nezduvodnila. Asi se prostě zamilovala jinde…a zkratka mu poprala, at se mu v zivote dari a ze si urcite taky nekoho najde.

Co ale vic nechapeme je to, ze ta jeho ex chvili pote, co jsme se seznamili, zacala hrozne otravovat a porad neco chce, porad ji neco vadi - i veci, co se netykaji jejiho syna (napr. Resila proc delame rekonstrukci bydleni a radsi nedame vetsi alimenty, proc jezdime k manzelovym rodicum s mym synem, kdyz nejsou jeho babi a deda, proc jsem si koupila nove auto (bylo ojete), vadilo ji, ze jsme jeli na dovolenou (i s jejich synem), pritom predtim s ni nejezdil (coz neni pravda, navic tuto dovolenou jsem platila ja a muze ji to byt jedno), jestli jsme sli tam a tam, to je furt neco. Sama stale psala, ze potrebuje hlidani, at si vic berem maleho pres noc (to mel 2-3 roky), aby mohla se svym partnerem o vikendech jezdit po akcich… takhle uz je to 2 roky.
od
doby, co jsme se s manzelem vzali a cekame miminko zacala jeste intenzivneji manzelovi volat, co dela maly, co mu uvarila k obedu, vypisuje mu, jak maly chce za nim jet, kdy si ho vezme, jak tu chce spat (navic oproti rozepsanym terminum styku). Podotykam, ze manzel ma syna velmi rad, radne plati alimenty, bere si ho jak ma, a jak muze i navic, nakupuje a plati i nad ramec, kdyz je potreba, vychazi ji dost vstric, kdyz neco potrebuje, ohledne predavani maleho si stale ex diktuje nejake podminky, ze ma syna v peci, tak my se musime prizpusobit, nekdy uz si pripadam, ze jsme jak hlidacky, kdyz potrebuje jit nekam na akci s tim svym, protoze on s ni je, jen kdyz nemaji doma maleho, jinak vime od maleho, ze dom jezdi pozde v noci, ze „ma moc prace“, kdyz jde ex s malym na vylet, tak on s nimi nejede nikdy, je radsi doma. Zato tahaji maleho kolikrat na ty jejich „chlastaci akce“, ze je manzelovi syna lito a bere ho radsi k nam, kdyz se zmini, ze „tam zas budou“.
Jeste ted zacala kontaktovat manzelovy rodice ohledne hlidani - ze je chce maly hrozne videt, nebo ze je nemocna a potrebuje si odpocnout, nebo ze ma doktora a stale nejake duvody, aby byl u nich nebo u nas, kdyz se ji to hodi, ale my nemuzeme pokazdy prekopat nas program, praci atd. jen protoze „ona potrebuje“ a ten jeji ji s nicim nepomuze. Prece jen odesla dobrovolne a ma co chtela, tak at se stara.
Jen me zajimalo, jestli mate nekdo podobnou zkusenost, ze vam ex stale zasahuje do zivota? Mam obavu, ze se to zhorsi jeste po narozeni miminka, ze zacnou vycitky a citove vydirani typu - s nimi jezdis na krouzky, k doktorum, vyzvedavas ve skolce jeji decko a o sveho syna se malo staras, k doktorum ani do skolky ho nevozis a sem na to sama. Uz s tim totiz taky prisla, ze si ma vzit propustku a vozit maleho k doktorovi a nelibilo se ji, ze bohuzel ten den uz vezl k doktorovi mne (kvuli zraneni jsem nemohla ridit) a nemel to jak stihnout. Uz ted se k nam dostalo, jak nas pomlouva, ze se manzel malo stara…
Všichni v okoli nam rikaji, ze si teprve ted uvedomuje, co udelala, ze zarli, ze my mame normalni rodinu (a ona ne), ze si partner osvojil meho syna a cekame spolecne dite, ze jsme spolu s manzelem neco vybudovali (postavili domek, rozjeli malou firmu) a ona ma s prominutim holou rit a na syna je doma stale sama.
Nevim jestli maji pravdu, stale se vytahuje fotkami, ze zije v luxusnim baraku s bazenem nebo kdyz nekdy doveze maleho, ze ridi BMW, tak se tvari dulezite, ackoliv ji nic z toho nepatri, jakoby nam chtela ukazovat, jak se ma ona dobre a je spokojena. Ale nevim teda, proc porad otravuje a sleduje co my a kritizuje. Prala bych si, aby se omezil kontakt jen na domluvu o styku se synem, pripadne jestli synovi neco nechybi, nebo aby poskytovala informace, kdyz se zeptame, ne toto bombardovani. Nebo jsem divna ja, ze mi to jeji chovani vadi?
Okoli si mysli, ze to nejvetsi peklo nas jeste ceka, tak mam z toho strach…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11346
16.10.21 18:50

Na tohle ti dám jedinou odpověď. Musela jsi s tím počítat, mají spolu malé dítě. Ty s tím neuděláš absolutně nic, musí zakročit tvůj manžel. Tak ať jí navrhne střídavou péči :nevim: píšeš, že kvůli dítěti musíte měnit svoje plány, ty ale dítě máš taky, ne? Nejde ho prostě jen přibrat s sebou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23680
16.10.21 18:54

Vezměte si kluka do péče a bude klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16272
16.10.21 18:58

Tý jo, tak to bych zažádala o střídavou péči nebo rovnou o výhradní. Maminka bude mít víc volného času :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
16.10.21 18:58

Já tě chápu, takaky bych nechtěla nadměrný zásahy do soukromí. Teď se i nabízí otázka, zda byste mohli mít kluka u sebe. Pokud ano asi bych si zaznamenávala jak často, oproti určení soudu, je u vás a následně navrhla svěření do péče, případně rovnou střídavou péči. Takhle to malinko vyznívá, že Vás využívá a ještě jí za to tvůj chlap platí alimenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 18:59

@Aduš8 tak mam na mysli situace, kdy oba pracujeme, nebo ja jsem se synem a manzel ma praci…kdyz to jde, pribereme ho samozrejme. Ale nejde to vzdy.

• Citovat
  • Nahlásit
71472
16.10.21 19:08

Je, to je zas haldy hnoje…
Se od toho odtřihni, s exkou nekomunikuj- neber telefony, SMS a maily zablokuj, osobně se s ní nesetkávej, chlap at si jí řeší sám a tobě nic nevzkazuje, s čím vys. írá - jeho minulost, jeho ex, jeho problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71472
16.10.21 19:10
@Anonymní píše:
@Aduš8 tak mam na mysli situace, kdy oba pracujeme, nebo ja jsem se synem a manzel ma praci…kdyz to jde, pribereme ho samozrejme. Ale nejde to vzdy.

tak at si to řeší on, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21384
16.10.21 19:13
@Nikky121 píše:
Já tě chápu, takaky bych nechtěla nadměrný zásahy do soukromí. Teď se i nabízí otázka, zda byste mohli mít kluka u sebe. Pokud ano asi bych si zaznamenávala jak často, oproti určení soudu, je u vás a následně navrhla svěření do péče, případně rovnou střídavou péči. Takhle to malinko vyznívá, že Vás využívá a ještě jí za to tvůj chlap platí alimenty.

Přesně to bych udělala i já. Psát si to, kdy je u vás navíc, volala bych na OSPOD, že ex to dělá takhle a takhle a nakonec bych si ho vzala do péče. Určitě by to ex uvítala, když pořád takhle murní a nic jí není svaté.
Nebo si manžel může nahrávat její a svoje hovory, aby to na OSPODu doložil. Pokud píše SMS, tak si je nechávat v mobilu a ukázat to také.
Oni by k tomu přihlédli na té sociálce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 19:15

@Lama Lama vsak to neni predmetem dotazu, co s tim mame delat, nejak si to resime. Spis me zajimalo, jestli ma nekdo podobnou zkusenost a jak to zvladal/resil. Ti co nezazili muzou tezko hodnotit/pochopit/radit…ale dekuji za kazdy nazor.

• Citovat
  • Nahlásit
869
16.10.21 19:16

@jitka 11 přesně, jen předpokládám, že se střídavkou, nebo se svěřením do péče souhlasit nebude, protože cítí alimenty. Proto by to chtělo co nejvíc důkazů pro vaši stranu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 19:17

Jo, tohle znám, muze jeho ex poslala do haje pred sesti lety, deti jsou v jeji peci, driv nechtela, aby se na cemkoliv podilel, takze je mival par hodin odpoledne treba dva dny v tydnu, ne souvislejsi dobu (vzdy, jak to vyhovovalo ji)…pak.jsem prisla ja, navrhla i co druhý vikend v kuse u nás, at mají děti více casu s tatou a ona třeba cas si odpočinout…a od té doby to jede- vyzvedavani z krouzku, ukoly atd…cim vic se blizi narozeni naseho dítěte, tím víc ona pozaduje, at se muz zapojí do péče o deti… vlastne i cjapu, ze diky miminu na ceste ona vnima ohrozeni pro svoje deti…
Nedokazu si ale predstavit, jak vic by mel, vzhledem k tomu, ze deti jsou v jeji péči a menit na tom nic nechce, a ze muz byva pracovně hodne pryc…
Nicmene, je to primarne muzuv boj…ja mu reknu svuj nazor, s detma pomuzu, jsem s nima celkem v pohode, ale najit optimalni reseni musi on…
Ale upozornuju ho, ze to nebude na ukor naseho ditete, proste ne…
Pro ty deti si muzova ex zvolila nejakou cestu i tim, ze ho poslala do haje, tak at si nese dusledky…

• Citovat
  • Nahlásit
71472
16.10.21 19:19
@Anonymní píše:
@Lama Lama vsak to neni predmetem dotazu, co s tim mame delat, nejak si to resime. Spis me zajimalo, jestli ma nekdo podobnou zkusenost a jak to zvladal/resil. Ti co nezazili muzou tezko hodnotit/pochopit/radit…ale dekuji za kazdy nazor.

no, dyt ti to píšu, přestala jsem to řešit, nechala to na chlapovi, at si to vyřídí. A mám relativně klid. Samo je ještě spousta vysí. rání, které se mě dotkne, protože někdy to odfiltrovat nejde. Ale spousty věcí řešit nemusím- viz situace, kdy má chlap práci a děti mají být neplánovaně s ním nebo když děti nepředá, různé dohadování, vyčitky a vytýkací dopisy- nečtu, nezajímají mi a je mi fuk, co s s nima dělá chlap. Nezajímá mi, co jeho ex dělá, jestli má bohatýho nebo chudýho chlapa, jestli chodí po večírcích nebo ne, jestli má prachy, za co je utrácí - není to moje starost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71472
16.10.21 19:22
@Anonymní píše:
Jo, tohle znám, muze jeho ex poslala do haje pred sesti lety, deti jsou v jeji peci, driv nechtela, aby se na cemkoliv podilel, takze je mival par hodin odpoledne treba dva dny v tydnu, ne souvislejsi dobu (vzdy, jak to vyhovovalo ji)…pak.jsem prisla ja, navrhla i co druhý vikend v kuse u nás, at mají děti více casu s tatou a ona třeba cas si odpočinout…a od té doby to jede- vyzvedavani z krouzku, ukoly atd…cim vic se blizi narozeni naseho dítěte, tím víc ona pozaduje, at se muz zapojí do péče o deti… vlastne i cjapu, ze diky miminu na ceste ona vnima ohrozeni pro svoje deti…
Nedokazu si ale predstavit, jak vic by mel, vzhledem k tomu, ze deti jsou v jeji péči a menit na tom nic nechce, a ze muz byva pracovně hodne pryc…
Nicmene, je to primarne muzuv boj…ja mu reknu svuj nazor, s detma pomuzu, jsem s nima celkem v pohode, ale najit optimalni reseni musi on…
Pro ty deti si muzova ex zvolila nejakou cestu i tim, ze ho poslala do haje, tak at si nese dusledky…

presně. Hlídat si svoje hranice, své dítě. Zbyytek je na něm, jeho boj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 19:24
@Anonymní píše:

Dekuji za zkusenost, no to je uplne jak pres kopirak stejne. Nejdriv kdyz byl sam mu maleho pomalu nechtela dat a ted najednou chce vsecko, at se stara, ale z pece ho neda, neda ho ani na svatky, nic, ze ona je matka. Uz ji kolikrat rekl, ze si ho klidne vezmeme do pece, ale ona se mu vysmala, ze ona je matka a u ni malemu nic nechybi, dokonce manzelovi vyhrozoval i ten jeji, ze at si zkusi vyskakovat a ex jeste neco takovyho psat, ze on ma kontakty a my jsme nuly, atd…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat