Reklama

Expřítel a dluh na bytě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 14:26
Expritel a dluh na byte

:nevim: Krasny den vam vsem, mam na vas otazku prisel mi email od pravnika „predzalobni upominka“. Ze na byte kde jsem byla vlastnik ja a pan… tak vznikl dluh 10 000. a ze to mam do tydne uhradit.
A take psal ze ani ja a ani pan… Jsme dluh neuhradili.
Ma otazka zni kdyz to zaplatím budu moc to vymáhat po te bestii? Nebo mam smulu? Dekuji

Reklama

Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4212 příspěvků 15.02.17 14:29

Na bytě, kdes byla vlastník? Nebo spíš nájemník či podnájemník?
Pokud smluvní vztah k bytu byl psaný jen na tebe, pak je i závazek jen tvůj. Ex můžeš dopisem požádat o spoluúčast na úhradě dluhu za dobu společného užívání bytu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 14:32

@Premek_Orac ten byt byl na hypoteku, a byl psaný na nas oba. Tudiz jsem bohuzel i ja vlastnik.

Premek_Orac
Závislačka 4212 příspěvků 15.02.17 14:41

Jo takhle. A ten dluh je vůči komu? Bance, SVJ, dodavatelům energií nebo vody? Fakt záleží, na základě čeho ten dluh vznikl a kdo tam má vlastnické právo nebo je v pozici odběratele.

Petussska
Kecalka 216 příspěvků 15.02.17 14:46

To bude nedoplatek za služby ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 14:49

@Premek_Orac @Petussska
Pry je to vyuctovani sluzeb za rok 2015. Vic nic mi neprislo.

Petussska
Kecalka 216 příspěvků 15.02.17 14:52

No, tak jasný, takže nedoplatek, který jste měli uhradit cca do konce 2016. Tak si to rozdělte napůl (hlášený jste tam v tu dobu byli předpokládám oba, takže on se z toho jen tak nevyvlíkne).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 14:53

@Petussska no abych neposlala pulku a on to stejne nezaplatil. Proto se ptam zda budu mic vymahat dluh po nem kdyz to cele splatim

Premek_Orac
Závislačka 4212 příspěvků 15.02.17 14:56
@Anonymní píše:
@Petussska no abych neposlala pulku a on to stejne nezaplatil. Proto se ptam zda budu mic vymahat dluh po nem kdyz to cele splatim

S platbou půky by to vážně nebyl úplně dobrý nápad.
Vymáhat to po něm můžeš, ale zda to vymůžeš…
Normálně bych mu to ještě před splatností oznámil a požádal o úhradu 1/2 na tvůj účet s tím, že mu doložíš, žes odeslala celou platbu (výpisem).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 14:59

@Premek_Orac takze kdyz to cele splatim ja tak muzu jem doufat ze mi posle cast zpet. No a jelikoz ho znam tak to neudělá. Jeste me napadlo ze bych to mohla prodat vymahaci spolecnosti ale to je asi blbost ze?

Premek_Orac
Závislačka 4212 příspěvků 15.02.17 16:05
@Anonymní píše:
@Premek_Orac takze kdyz to cele splatim ja tak muzu jem doufat ze mi posle cast zpet. No a jelikoz ho znam tak to neudělá. Jeste me napadlo ze bych to mohla prodat vymahaci spolecnosti ale to je asi blbost ze?

To bys mohla, ale dostaneš naprostý zlomek.

Petussska
Kecalka 216 příspěvků 16.02.17 06:11

Já to takhle samozřejmě myslela, že jeden zaplatí celý a pak půlku vymůže na tom druhým. Byt je vždy snad psaný na jednoho, s tím, že ostatní jsou tam přihlášeni k užívání. Takže platba by snad měla jít a bude vymáhána od toho, na koho jsou služby „psané“. ne? Takže ano, zaplatit celé.
A upomínat i toho druhého, věcně, slušně, žádat po něm prostě polovinu, jinak ho budeš tahat po soudech! tak!

eumedon
Extra třída :D 13314 příspěvků 22.02.17 17:40
@Anonymní píše: :nevim: Krasny den vam vsem, mam na vas otazku prisel mi email od pravnika „predzalobni upominka“. Ze na byte kde jsem byla vlastnik ja a pan… tak vznikl dluh 10 000. a ze to mam do tydne uhradit.
Ma otazka zni kdyz to zaplatím budu moc to vymáhat po te bestii? Nebo mam smulu? Dekuji

Zaplatit to musíš (ty služby jsou na tebe?), a to ve lhůtě, která je tam uvedena, pokud tedy ten dluh existuje. To, co máte mezi sebou, věřitele nezajímá, to si pak mezi sebou můžete vymáhat, pokud máš smlouvu nebo jiné důkazy.

Smůlu máš v případě, že nemáš důkazy. Co tvrdíš, musíš taky dokázat.

elpiska
Závislačka 2572 příspěvků 22.02.17 18:05

Vy jste byli oba vlastníky? Byli jste zapsaní oba v katastru s nějakým (stejným) podílem? Poslali k té předžalobní upomínce i vyúčtování nákladů? Kdo je na nich uvedený? Oba nebo jen ty? Poslali upomínku i jemu? Podle mně by dluh měl jít za tím, kdo je na vyúčtování uvedený.

eumedon
Extra třída :D 13314 příspěvků 22.02.17 18:59
@Anonymní píše: :nevim: Krasny den vam vsem, mam na vas otazku prisel mi email od pravnika „predzalobni upominka“. Ze na byte kde jsem byla vlastnik ja a pan… tak vznikl dluh 10 000. a ze to mam do tydne uhradit.
Ma otazka zni kdyz to zaplatím budu moc to vymáhat po te bestii? Nebo mam smulu? Dekuji

Nejsem si tak úplně jist, jestli e-mail lze považovat za předžalobní výzvy ve smyslu OSŘ, protože pro tu je vyžadována písemná forma.

A u e-mailu bych si samozřejmě obzvlášť pozor na to, zda všechno souhlasí, jak píše @elpiska, a taky a především, zda souhlasí číslo účtu s tím, které bylo uvedeno na faktuře, resp. které je uvedeno na stránkách dodavatele energií.

E-mail by mohl být snadno podvrh.

http://www.sprava-nemovitosti-praha.eu/…luhu-emailem

http://www.usoud.cz/…n-roku-2015/

Takže pokud to byl e-mail, tak je načase ověřit si (u společnosti telefonicky, u pod přítele nechat předložit doklady, případně pořídit jejich kopie), zda nemáte dluh.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama