Expřítel a msta i po letech?

30.6.20 16:56

Expřítel a msta i po letech?

Ahoj holky,

rozhodla jsem se založit svoji první diskuzi, neboť bych ráda znala Vaše názory na tuhle situaci.

S expřítelem jsme se potkali, když mi bylo 15 jemu 17 a byl to pro oba první vztah. Žili jsme spolu 13 let, kdy náš vztah doprovázely nevěry z jeho strany, nespolehlivost, kamarádi na prvním místě, drhla nám komunikace, nulová podpora z jeho strany, takže z mojí strany - zamilované naivky - se posléze jednalo o věčné doprošování, odpouštění, sebeponižování se a tak stále dokola. Jednoho dnes jsem si již řekla, že takto žít nemůžu a i když to bylo opravdu hodně těžké, rozešla jsem se s ním. On na to zareagoval slovy, že se mnou stejně nikdo nevydrží, odstěhoval se a našel si okamžitě někoho nového a já zůstala sama.

Ze začátku dělal hodně naschvály, posléze se trochu uklidnil a poslední 3 roky, co spolu nejsme, jsme schopni se potkat sem tam na oběd, popřejeme si k narozeninám a k svátku, na Vánoce si předáme drobné dárky, napíšeme si s rodinnými příslušníky toho druhého atd. Takže relativně se to uklidnilo. Za dobu, co spolu nejsme, vystřídal 5 holek, já potkala někoho jiného a vdala se. Několikrát mi později můj expřítel řekl, že najít někoho normálního na vztah je těžké a že lituje toho, jak se ke mně choval, že to byla chyba. Já mu na to řekla, že pro mě je to vyřešeno a jsem šťastná se svým mužem a že mu přeji vše nejlepší, kdy on to respektoval.

Nyní však potkal opět nějakou slečnu, které je 21 let - expříteli je 34 - a začal na všechny sociální sítě uveřejňovat jejich líbající se fotky s dovětkem, že zažívá nejlepších 5 měsíců v jeho živote, že nikdy k nikomu necítil to, co k ní, nikdy ho nikdo tolik nepodporoval, nikomu na něm tolik nezáleželo, že jen ona ho udělala lepším člověkem atd., což nikdy před tím nedělal. Přiznám se, že mě to hodně zabolelo. Ne to, že má přítelkyni, jako spíše to, že porovnává našich 13 let, kdy jsme spolu zažili samozřejmě i hezké chvíle a ušli společně kus cesty, s 5 měsíci, a defakto všechno, co jsme měli spolu, tím devalvuje. I moje rodina a naši přátelé, co to viděli, z toho byli trochu zaskočeni, ač mu přejí vše dobré (důvody našeho rozchodu jsem s nikým nesdílela). Vůbec nevím, co si o tom myslet. Je to snad nějaká pomsta?

Co byste si o takové situaci myslely vy?

Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4300
30.6.20 16:59

Že na sociálních sítích každej přehání a 90% z toho co tam je není pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
30.6.20 17:03

Neber to tak, že něco srovnává. Lítá na hormonálním obláčku, je teď asi v jiné dimenzi, ale to ho přejde a pak se uvidí, jestli ten vztah za něco stojí. Já bych hlavně utla ty kafíčka, přání a klábosení, to nedělá dobrotu. Je to minulost, hoď to za hlavu, vypni si zobrazování jeho příspěvků a žij si svůj život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1178
30.6.20 17:04
@luisamariposa píše:
Ahoj holky,

rozhodla jsem se založit svoji první diskuzi, neboť bych ráda znala Vaše názory na tuhle situaci.

S expřítelem jsme se potkali, když mi bylo 15 jemu 17 a byl to pro oba první vztah. Žili jsme spolu 13 let, kdy náš vztah doprovázely nevěry z jeho strany, nespolehlivost, kamarádi na prvním místě, drhla nám komunikace, nulová podpora z jeho strany, takže z mojí strany - zamilované naivky - se posléze jednalo o věčné doprošování, odpouštění, sebeponižování se a tak stále dokola. Jednoho dnes jsem si již řekla, že takto žít nemůžu a i když to bylo opravdu hodně těžké, rozešla jsem se s ním. On na to zareagoval slovy, že se mnou stejně nikdo nevydrží, odstěhoval se a našel si okamžitě někoho nového a já zůstala sama.

Ze začátku dělal hodně naschvály, posléze se trochu uklidnil a poslední 3 roky, co spolu nejsme, jsme schopni se potkat sem tam na oběd, popřejeme si k narozeninám a k svátku, na Vánoce si předáme drobné dárky, napíšeme si s rodinnými příslušníky toho druhého atd. Takže relativně se to uklidnilo. Za dobu, co spolu nejsme, vystřídal 5 holek, já potkala někoho jiného a vdala se. Několikrát mi později můj expřítel řekl, že najít někoho normálního na vztah je těžké a že lituje toho, jak se ke mně choval, že to byla chyba. Já mu na to řekla, že pro mě je to vyřešeno a jsem šťastná se svým mužem a že mu přeji vše nejlepší, kdy on to respektoval.

Nyní však potkal opět nějakou slečnu, které je 21 let - expříteli je 34 - a začal na všechny sociální sítě uveřejňovat jejich líbající se fotky s dovětkem, že zažívá nejlepších 5 měsíců v jeho živote, že nikdy k nikomu necítil to, co k ní, nikdy ho nikdo tolik nepodporoval, nikomu na něm tolik nezáleželo, že jen ona ho udělala lepším člověkem atd., což nikdy před tím nedělal. Přiznám se, že mě to hodně zabolelo. Ne to, že má přítelkyni, jako spíše to, že porovnává našich 13 let, kdy jsme spolu zažili samozřejmě i hezké chvíle a ušli společně kus cesty, s 5 měsíci, a defakto všechno, co jsme měli spolu, tím devalvuje. I moje rodina a naši přátelé, co to viděli, z toho byli trochu zaskočeni, ač mu přejí vše dobré (důvody našeho rozchodu jsem s nikým nesdílela). Vůbec nevím, co si o tom myslet. Je to snad nějaká pomsta?

Co byste si o takové situaci myslely vy?

Díky :)

To jako fakt řešíš? Si děláš srandu, ne? Jako sorry, ale tohle píše každý kdo má nový vztah, jak ke strašně zamilovaný bla bla. Nedávno to psala přítelkyně mého ex, pomyslela jsem si na to svoje a vůbec by mě nenapadlo si z toho dělat hlavu a to mi věř, že jsem ho dostala z takových sr*cek až se stydím.. A ještě, že to řeší tvoje rodina.. to je vtipný jako. Řešit co píše ex na facebooku. Kdyby ti bylo 15 pochopím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
30.6.20 17:05

Myslela bych si, že je šťastný. Já byla s ex 7 let a taky jsem šťastná až teď s nynějším mužem. Na facebook sice líbací fotky nedávám, ale otevřeně to přiznávám. Někdy není špatný ani jeden, jen k sobě dva nesednou jak by si přali a když pak potkají ty pravé protějšky, tak to prostě šlápne. Nepřemýšlej nad tím, žij si svoje a buď ráda že jste oba rádi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4267
30.6.20 17:06

Já bych v tom hned neviděla mstu. Je to čerstvé, je to silné a po dlouhé době je zase šťastný. Ten lehce expresivní způsob vyjadřování citů k tomu patří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
531
30.6.20 17:09

Já nějak nechápu, proč by to měla být msta? A i kdyby ten Váš vztah tim devalvoval, tak co? Ty jsi snad spokojená se svým manželem, tak ti to může být putna, ne? Spíš tě štve, že už víš, že už o tebe nestojí jako před tím. Ono i když si ho nechtěla, asi ri dělalo dobře poslouchat, že si byla nejlepší. No a to je teď pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.20 17:09

Je zamilovaný a prostě to tak cítí. Jako pomstu bych to nebrala. Přece nebudeš očekávat, že po tobě bude neustále truchlit..
Ty s manželem nejsi šťastná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.20 17:13

@Prigionia Nepotřebuji slyšet, že jsem nejlepší, respektive určitě ne od něj. Jen mě zamrzelo to porovnávání, já ho také nikde nesrovnávám se svým manželem právě z respektu k němu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.20 17:16

@Koblizkova1980 Jsme velmi šťastní, i tak bych si ale připadala hloupě, možná dětinsky, pokud bych někde veřejně porovnávala mého expartnera se svým manželem. To, že je nejlepší nebo z logiky věci by měl být ten poslední, mi přijde jasné - spíše bych z respektu a úcty k těm předchozím o tom nikde veřejně nereferovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9278
30.6.20 17:19

Neblázni, proč hned msta? Třeba si našel slečnu, která mu prostě vyhovuje ve všech směrech, a on je porostě šťastnej. Vůbec nic v tom nehledej. Byl si s ním 13 let, sama píšeš, že to nebyl ideální vztah, tak to hodˇza hlavu. Ty nejsi s manželem spokojená? Nějak si nedokážu vysvětlit, proč bys jinak tohle řešila :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
k22
56
30.6.20 17:21

Pomsta? Ty si sa tiez ex „pomstila“ tym ze si sa vydala a si spokojna?? 8o Samozrejme ze ex bude mat aj lepsie vztahy ako ten s tebou, proste aj jemu po dlhej dlhej noci vyslo slnko a je mu kus lepsie ako mu bolo kedysi s tebou. Akurat boh vie, ci mu to aj vydrzi, ale mozno hej.

A dievca zlate, on predsa neporovnava tvojich 13 rokov s nim, ale vztahy, ktore mu doteraz nevysli, s tym ako sa citi, funguje teraz. Ak babu nepodvadza, je pre neho na prvom mieste, su na rovnakej vlne… tak potom naozaj moze ten vztah byt lepsi ako ten s tebou. Mozno chlapec len jednoducho dozrel a prestal sa chovat jak debil.. a ty si mozes samozrejme mysliet, ze sa ti tym chce pomstit :mrgreen: Ale podla mna je to blbost a rozmyslas zvlastne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5195
30.6.20 17:22
@luisamariposa píše:
@Prigionia Nepotřebuji slyšet, že jsem nejlepší, respektive určitě ne od něj. Jen mě zamrzelo to porovnávání, já ho také nikde nesrovnávám se svým manželem právě z respektu k němu.

Prijde mi, ze ty budes hodne zavistivy a neprejici clovek, viditelne ses s rozchodem doted nesrovnala :nevim:

To co si tam pise je jeho soukroma vec a pokud s tim mas problem, tak to necti.
Prestan ho stalkovat, resit jeho zivot a radsi se venuj manzelovi.

Příspěvek upraven 30.06.20 v 17:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.20 17:22

@arinecka Ahoj, již jsem psala výše. Jsme spokojení, jen mi přijde zvláštní to porovnávání a srovnávání vztahů na veřejnosti. Já to nedělám právě s ohledem na určitou váhu každého vztahu z minulosti, proto asi neočekávám, že někdo jiný to má potřebu dělat. Ale asi je to normální, jen pro mě prostě zvláštní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
30.6.20 17:25

To fakt není žádná msta. To jsou takový ty plky, kterýma to tam zahlcujou tyhle facebookovy maniaci. Nic, co by si člověk měl brát osobně. Je zblblej z tý mladinký holčiny a ona na tohle slyší. Hoď to za hlavu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama