Expřítel se nemůže vzpamatovat z rozchodu

Anonymní
29.5.21 16:59

Expřítel se nemůže vzpamatovat z rozchodu

Ahoj všichni. Popravdě nevím, jestli existuje něco, co by mi kdo poradil, to spíš asi by si měl on nechat poradit.
Byla jsem s přítelem 5 let, rozešla jsem se s ním před více než rokem, protože byl hrozně vznětlivý, choval se ke mě někdy fakt vztekle a na základě jeho některých scén jsem ho už potom opravdu nemilovala.
Moje kamarádka s ním pracuje ve firmě, tak mi říkala, že je to s ním doposud fakt zlé, že od toho rozchodu sotva udělá co má v té práci.
On teda kontaktuje občas i mě, já na to někdy nereaguju vůbec, protože ani nevím jak. Navíc já už mám půl roku přítele a on to ví. Přiznal mi, že beze mě je strašně neštastný a snaží se pořád diskutovat o tom, jak jsem měla hledat nějaké řešení a ne utéct.
Já pak trochu cítím vinu, že jestli teda nejsem schopna řešit problémy ve vztahu, ale s ním mi to vážně nešlo. Navíc i někteří kamarádi, co nás znají oba, na mě koukají, jak jsem mu ublížila a jak teď trpí, zjistila jsem, že mezi sebou si řeknou, že jsem ho opustila, ale proč, to prostě nikdo kupodivu neřeší.
Nechci ho nějak veřejně shazovat a sdělovat lidem, co dělal, ale prostě tím, jak on na tom je, na mě padá, jakobych provedla nějaký hrůzný čin a mě to teda není příjemný.
On se prostě se nedokáže vzchopit ani po roce a půl a normálně žít. A já potom slýchám, jak je na tom zle s vědomím, že je to kvůli mě..Navíc když jsem ho naposledy viděla, když jsme řešili něco s naším tehdejším bytem, bylo mi ho vážně líto..
Bojím se, že takhle zůstane ještě roky…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16073
29.5.21 17:05

Neboj, az si najde jinou zenu, tak se jeho chovani zmeni. Ty za neho odpovednost neneses :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
29.5.21 17:09

Ignoruj ho a nereaguj ani na pripominky skrze někoho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5764
29.5.21 17:12

Pozdě bycha honiti :lol: kéž by se poučil a ke své nové partnerce se nechoval tak, jako k Tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
29.5.21 17:14

Jak ti ho může být líto, když se k tobě nechoval hezky a místo nějaké sebereflexe ti říká, že jsi to měla ještě vydržet a snažit se to nějak vyřešit? Tím tomu všemu nasadil korunu, tedy… Líto by ti možná mohlo být každé další nešťastnice, která to s ním zkusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9812
29.5.21 17:17

Ignoruj to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17477
29.5.21 17:41

No on vaše společne známe manipuluje, aby ti skrze ně dokázal ublížit, namísto toho, aby zvedl zadek a řešil svoje problemy.

Pocit viny na tve straně je sice srozumitelný, ale je to součáš nějeke tve vnitřní nejistoty není to tvoje reálná vina, že tvuj ex je v nepohodě.

Nemáš mu jak pomoci a není to tvoje zodpovědnost.

Jestli mu chtějí pomoci jeho kamarádi, ať ho dostanou do odborne peče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17477
29.5.21 17:42

A jen tak preventivně, mrkni na tuhle knihu…

https://obchod.portal.cz/…isle-vztahy/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1846
29.5.21 17:46

Manipulátor, který neuznává vlastní chyby a háže vše na tebe ;) A jelikož Vaše okolí, tedy společní přátelé, neznají detaily a nevidí do Vašeho vztahu, tak ho holt podporují a odkývají mu to, co jim řekne. To ty si tyhle řeči vůbec neber k srdci, ve vztahu si s ním byla ty a ty sama víš nejlíp, jak ses po jeho boku cítila! Nenech se vydírat, trochu vyšší sebevědomí by to chtělo.
Nelituj ho, může si za to sám vlastním chováním, jen je jeho problém, že to nechce vidět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
29.5.21 18:12

Jste rok od sebe, rozešli jste se, Ty máš nového přítele, tak proč se staráš o toho starého? Choval se špatně? Choval. Snažil se zlepit? Nesnažil. Tak ať Ti dá pokoj a žijte si každý svůj život.

Nejsi zodpovědná za jeho pocity ani za to, že on není schopný normálního života. Buď ráda, že ses ho zbavila a jeho nech, ať si svoje problémy řeší pěkně sám. Už Ti do něj není vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5213
29.5.21 18:13

Manipuluje tě…
jediná rada je IGNOROVAT, neodpovídat ( důsledně a vůbec!!!), to je pak přestane časem kontakt bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2141
29.5.21 18:19
@Anonymní píše:
Ahoj všichni. Popravdě nevím, jestli existuje něco, co by mi kdo poradil, to spíš asi by si měl on nechat poradit.
Byla jsem s přítelem 5 let, rozešla jsem se s ním před více než rokem, protože byl hrozně vznětlivý, choval se ke mě někdy fakt vztekle a na základě jeho některých scén jsem ho už potom opravdu nemilovala.
Moje kamarádka s ním pracuje ve firmě, tak mi říkala, že je to s ním doposud fakt zlé, že od toho rozchodu sotva udělá co má v té práci.
On teda kontaktuje občas i mě, já na to někdy nereaguju vůbec, protože ani nevím jak. Navíc já už mám půl roku přítele a on to ví. Přiznal mi, že beze mě je strašně neštastný a snaží se pořád diskutovat o tom, jak jsem měla hledat nějaké řešení a ne utéct.
Já pak trochu cítím vinu, že jestli teda nejsem schopna řešit problémy ve vztahu, ale s ním mi to vážně nešlo. Navíc i někteří kamarádi, co nás znají oba, na mě koukají, jak jsem mu ublížila a jak teď trpí, zjistila jsem, že mezi sebou si řeknou, že jsem ho opustila, ale proč, to prostě nikdo kupodivu neřeší.
Nechci ho nějak veřejně shazovat a sdělovat lidem, co dělal, ale prostě tím, jak on na tom je, na mě padá, jakobych provedla nějaký hrůzný čin a mě to teda není příjemný.
On se prostě se nedokáže vzchopit ani po roce a půl a normálně žít. A já potom slýchám, jak je na tom zle s vědomím, že je to kvůli mě..Navíc když jsem ho naposledy viděla, když jsme řešili něco s naším tehdejším bytem, bylo mi ho vážně líto..
Bojím se, že takhle zůstane ještě roky…

Nikdo nemá povinnost zůstávat ve vztahu, ve kterém být nechce. I kdybys ke svému odchodu neměla vůbec žádný důvod. je to tvoje volba a nikdo Ti ji nemá právo vyčítat. Už jen to, co jsem vytučnil je známka toho, že jsi udělala dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1612
29.5.21 18:28

Umře. Taky umřeš. Tomu do té doby se říká život.
Zodpovědná jsi za ten svůj, ne za ten jeho. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22338
29.5.21 18:44

Kamarádům bych řekla, ať se starají o své, oni s vámi nebyli. Mohli by exe doprovodit k psychologovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.21 19:59

Ahoj, s bývalým přítelem mám hodně podobnou zkušenost.
Byli jsme spolu 4roky, poslední rok jsem se snažila vlastně jen řešit problémy (začal se bratříčkovat s podivnou partou, hospody, drogy apod. - prosím o zachování anonymu), ale nebyla s ním řeč. Takže po roce snažení jsem ho doslova musela vystěhovat.
Rozchod nemohl rozdýchat, neustále SMS, telefony, jezdil mi před práci, když jsem někam šla několikrát se objevil na stejném místě, ikdyž bydlel v jiném městě… Bohužel řešit to po dobrém nebo ignorací nepomohlo. Pomohlo až když jsem začala být opravdu asi po roce nepříjemná a zlá… Kamarádům jsem vše objasnila tak jak je, kdo to nepochopil tak to nepochopil a je to jeho problém…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat