Expřítel si chce brát 5 měsíční dceru na víkendy

Anonymní
22.5.21 17:23

Expritel si chce brát 5 měsíční dceru na víkendy

Dobrý den, mám dotaz.. máme 5 měsíční dceru bohužel jsme se s přítelem rozešli..on se vrátil k internetovému sázení.. už dřív měl problém snažily jsme se aby se vyléčil, ale opět prohrál celou svoji výplatu :( teď se stěhuje pryč od nás, ale říká mi že si malou bude brát na celý víkend.. popravdě mi i vyhrožuje že mi jí vezme atd..jsem na ní hodně upnutá jsem s malou 24h nechci ho špinit, ale on je tatínek jen když má náladu :( můj dotaz zní jestli si jímůže brát na celý víkend i když jí neumí ani prebalit, nakrmil jí párkrát a o uspávání nemá ani páru… myslím si že je ještě malá…nechci mu bránit ve styku, ale celý víkend aby sní byl sám když vím že to nezvládne nechci.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1928
22.5.21 17:26
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám dotaz.. máme 5 měsíční dceru bohužel jsme se s přítelem rozešli..on se vrátil k internetovému sázení.. už dřív měl problém snažily jsme se aby se vyléčil, ale opět prohrál celou svoji výplatu :( teď se stěhuje pryč od nás, ale říká mi že si malou bude brát na celý víkend.. popravdě mi i vyhrožuje že mi jí vezme atd..jsem na ní hodně upnutá jsem s malou 24h nechci ho špinit, ale on je tatínek jen když má náladu :( můj dotaz zní jestli si jímůže brát na celý víkend i když jí neumí ani prebalit, nakrmil jí párkrát a o uspávání nemá ani páru… myslím si že je ještě malá…nechci mu bránit ve styku, ale celý víkend aby sní byl sám když vím že to nezvládne nechci.. :nevim:

A Ty kojíš nebo je malá na UM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9721
22.5.21 17:30

Zazadej si o svěření do péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
22.5.21 17:41

A ty kojiš nebo už ne? Pokud ne, tak má větší šanci že ji bude moct mít na noc. Flašku dokaze určitě dát i otec, který je stejný zákonný zástupce jako ty. A pokud sis s ním před 14 měsíci dokázala udělat dítě tak mu ho dokážeš jistě i svěřit. Pochybuji že se za těch 14 měsíců co ste si spolu to dítě udělali, taaaaak změnil že se nemůže podílet na výchově svého vlastního dítěte. Tys vybrala dceři tatínka :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.21 17:42

@prokr je na Um

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
22.5.21 17:46

Nejsem si 100pro jistá, ale myslím, že bys měla ve vlastním zájmu co nejdřív vyřídit svěření do péče a styk s otcem, soudně. Že by dostal u soudu oficiálně na víkend 5 měsíční mimino mi přijde nepravděpodobné, ať už kojene nebo na UM. Ale dokud to nemáš na papíře, může cokoli. Si myslím, teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.21 17:47

@kruel jak píšu nechci mu bránit aby malou viděl, ale ano změnil se hodně..byli jsme spolu 5 let..a co je malá na světě tak to šlo do kopru a ještě to hraní do toho :zed: udržet flašku dokáže, ale být s ní celý víkend? když nedává 2h když jedu na nákup nebo k lékaři..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5320
22.5.21 17:55

Dokud nemáš v ruce rozhodnutí soudu o svěření do péče (s určením styku otce), může si ji tvůj bývalý brát jak chce, má naprosto stejná práva jako ty. Takže hned v pondělí na OSPOD a řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6155
22.5.21 18:08
@Markéta 1988 píše:
@kruel jak píšu nechci mu bránit aby malou viděl, ale ano změnil se hodně..byli jsme spolu 5 let..a co je malá na světě tak to šlo do kopru a ještě to hraní do toho :zed: udržet flašku dokáže, ale být s ní celý víkend? když nedává 2h když jedu na nákup nebo k lékaři..

Má pro ni všechno co malá potřebuje? Kde bude spát a co bude jist?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2952
22.5.21 18:28

Tak ho to zacházení s ditetem nauc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
480
22.5.21 18:29

Upřímně si myslím, ze jestli byl otec doteď s dítětem sám maximálně 2 hodiny a i s tím měl problém, tak s tema vikendama to nebude tak horký. Možná jen vyhrožuje a chce dělat zle. Případně si to zkusí jednou, dvakrát a zjisti ze to není třeba taková pohodicka jak by si představoval.
Jestli mu jde opravdu o dítě, tak se v jeho zájmu nějak dohodnete… Chápu ze mas strach, ale je to jeho miminko, stejně jako tvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.21 18:32

@Micaella22 ano, to jsem se snažila, ale moc se mu do ničeho nechce..jak jsem psala on je tatínek jen když má náladu… před narozením malé mluvil jinak… chápu že chodí do práce, ale kdyby se aspoň zajímal…je to složité…nechci mu bránit, ale na celý víkend je hodně… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15964
22.5.21 18:36

@Markéta 1988 Jak uz ti tady psaly holky. Zazadej si o svereni do pece, upravu styku a stanoveni vyzivneho na dite i na sebe.
Chlapi vetsinou jen vyhrozuji. Sam nevi, co by s ditetem delal.

Příspěvek upraven 22.05.21 v 18:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
22.5.21 18:36

Samozřejmě, že flašku dokáže dát i otec, ale proboha, dítě není věc na půjčování! Mělo by se k němu přistupovat přiměřeně k věku a respektovat vývojové fáze. Ať si klidně mají střídavku, nic proti, ale až bude dítě na střídavku zralé. Spíš bych to vyřešila tak, že bude otec malou navštěvovat, často. Nemůžete se domluvit jako dva rozumní lidé, rodiče vašeho dítěte?

Bohužel nevím, jaká je pravděpodobnost podobného paskvilu docílit. Podle všech informací to ale vypadá, že jen kolem sebe kope, protože ho opouštíš. Troch se obrň, nedávej najevo, jaký máš strach a snaž se s ním domluvit, buď na něj slusná, uchovejte si dobré vztahy, budeš to potřebovat a vaše dcera taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.21 18:37

@Micaella22 ano, to jsem se snažila, ale moc se mu do ničeho nechce..jak jsem psala on je tatínek jen když má náladu… před narozením malé mluvil jinak… chápu že chodí do práce, ale kdyby se aspoň zajímal…je to složité…nechci mu bránit, ale na celý víkend je hodně… :nevim: @Any9 to si taky myslím, ještě nedávno mi psal že se jí vzdá že semnou nechce nic mít… že si založí jinou rodinu atd..a teď úplně obrací.. :zed: chtěla jsem se domluvit že by jí mohl vídat kdy bude chtít, ale začal s vikendama…a ať se na mě nikdo nezlobí na to je ještě malá si myslím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat