Expřítel – byl, nebo nebyl manipulátor?

44
30.11.19 06:42

Expřítel,byl nebo nebyl manipulátor?Prosím o názory.

Ahoj lidičkové :hug:
Mám takový dotaz nebo spíš příběh napsaný životem…A ráda bych si přečetla vaše názory a zkušenosti.
V sobotu jsem se rozešla s přítelem, do té doby, než jsem to udělala, jsem poslední dva měsíce skoro ob den bulela jak malá, teď se mi hrozně ulevilo a začínám se dopátrávat, že jsem nejspíš naletěla manipulátorovi :think:
Byli jsme spolu (naštěstí) jenom rok a půl, teď už mi došla trpělivost :cert: Milovala jsem a asi ještě ho pořád miluju, protože do října byl úplně miliónovej. Nosil mi kytky, byl pozornej, prostě skoro ideální přítel…Nemám dojem, že by se z mojí strany něco změnilo, ale od října začal být nesnesitelnej a náš vztah byl jak na houpačce, já jsem měla den co drn strach, co zase příjde a když přišlo (většinou totální prkotina),nemluvil se mnou, já se prosila, omlouvala s přemlouvala a s ním to prostě nehlo…
Příklad, večer došel z práce, já chystala maso a ptala se ho, jakou chce přílohu. Pořád sranda, on mi odpověděl, že to, co chce, mu stejně nemůžu dát, řekla jsem mu, že je zlej, on kopl do sporáku a zavřel se na dvě hodiny v koupelně. Měl jet na víkend domů (bydlí 370km ode mě) a já s vidinou na probdělý noci a v háji s nervama, jsem se mu zase omluvila a přemlouvala a on? Nic, hleděl do zdi a neodpovídal…Další den jsme se minuli, on odjel domů, večer jsem mu psala, jestli dojel v pořádku, nic, celý víkend ticho po pěšině :zed:
Když dojel, dělal, že nic, neřešila jsem to s ním, už jsem prostě měla strach, že to nastane znova :? Takže asi dva týdny byly v pohodě, ale já pořád v nejistotě. Teď byl 14 dnů u něj, nahlásila jsem si volno, abych mohla za ním. Ve čtvrtek pro mě dojel, v pátek měl práci asi do půl čtvrté, když dojel, řekl, že musí ještě na firmu něco lakovat a že jestli pojedu s ním, pak se mu nechtělo, tak že pojedeme až v sobotu, v sobotu ráno jsme vstali, sprcha a kafe a on řešil něco dole (bydlí s rodičama),došel pro mě a říkal, že jdeme, zvedl se a odešel, když jsem přišla dolů, už byl pryč, nebral telefony, neodepisoval (to dělal v poslední době často, když se urazil, ale běda, když jsem se mu neozvala hned já),byla jsem tam zavřená do sedmi do večera asi od osmi od rána 8o Chtěla jsem si vzít taxík, aby mě odvezl na nádraží, ale pořád jsem neměla odvahu to skončit. Když dojel, byl tak arogantní, řekla jsem mu, že jsem chtěla jet domů, kývl ramenama a řekl, že mu to je jedno, tohle bolelo úplně šíleně :(…večer, když jsme leželi, zeptala jsem se jo, jestli mě ještě miluje, odpověděl,,jo i ne”, tohle už byla pro mě konečná :nevim:…i když týden předtím mi tvrdil něco jinýho. Řekla jsem mu, že končím, že si má zítra pobrat věci. Ráno byl jak vyměněný, strašně milej a pozornej, takhle se nechoval tři měsíce minimálně, já už jsem si ale držela odstup, viděl, že to myslím vážně, najednou začal předstírat, že je mu hrozně špatně, nolí ho na srdci atd.,ignorovala jsem to. Řekla jsem mu, že chci jet domů a že si má vzít něco na jeho věci, on mi odpověděl, že neví :zed: Tak jsem mu řekla, že se ho neptám, že mu to oznamuju. Když jsme dojeli, celou cestu mimochodem skuhral, že ho bolí na srdci :think:…začal s tím, že to pro nás bude nejlepší atd. a hrozně brečel, prostě mi příjde, že chtěl, abych se ho zase prosila, aby mě viděl na dně a hlavně, že o tom rozchodu rozhodl on…Mně se hrozně ulevilo, od té doby jsem nebrečela, je mi smutno, to ano, možná mám strach, že zůstanu sama, chtěla bych někdy děti a už mi táhne na 32 a zatím jsem nepotkala nikoho, s kým bych mohla založit rodinu :nevim: Ale ta nejistota a bezmoc je pryč. Ty poslední 2-3 měsíce byly utrpení, nápor na psychiku jak blázen, většinu jsem probrečela a přemýšlela, co ještě udělat, aby to bylo v pohodě. Ty víkendy, kdy jsem seděla doma v koutě a měla záchvaty hysterického breku, protože milostpán se zase rozhodl nekomunikovat nebo vyvolat další hádku, abych se ho musela prosit, jsou pryč…Jenom mě mrzí, že jsem si nechala sypat popel na hlavu tak dlouho :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5588
30.11.19 06:50

Ano, máš pravdu, manipulátor. Hlavně nepodlehni a nevracej se. Zatím si můžeš gratulovat, jsi jedna z mála, která s takovým individuem ztratila „pouze“ půl roku života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
30.11.19 06:56
@Trojlístek píše:
Ano, máš pravdu, manipulátor. Hlavně nepodlehni a nevracej se. Zatím si můžeš gratulovat, jsi jedna z mála, která s takovým individuem ztratila „pouze“ půl roku života.

Rok a půl, bohužel, ale on se začal projevovat až teď poslední 2-3 měsíce :nevim: Nikdy se mi neomluvil, i když lhal, řekl, že lhal kvůli mně, že dělám scény, tak abych byla ticho a já si to teď zpětně všechno uvědomuju :? Má tady zůstat pracovat, takže tady přes týden bude…Myslím, že o něm ještě uslyším, ale jsem rozhodnutá se k němu už nevrátit, ten kámen ze srdce, co mi spadl, byl fakt obrovskej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3761
30.11.19 07:03

Máš to ponaučení do příště. Chlapovi, který by mě na rukou nosil, nosil kytky a bylo všechno na obláčku, bych nevěřila. Možná že jsou takoví a normální, ale je větší pravděpodobnost, že narazíš na seno, než na jehlu.

Nenastavila jsi mu hranice. Jaký že se budeš chodit odprošovat? Provedla jsi něco? Za mě je ok, když se omluvíš za něco, co jsi udělala. Ale že by ses měla jít omlouvat po hádce, jenom aby byl klid, tak to ani omylem. To si zaděláváš na obrovské problémy, protože v tu chvíli už to není rovnocenný vztah, ale vztah podřízenosti. Než si zase někoho najdeš, zapracuj na svém sebevědomí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
30.11.19 07:07
@Modesta píše:
Máš to ponaučení do příště. Chlapovi, který by mě na rukou nosil, nosil kytky a bylo všechno na obláčku, bych nevěřila. Možná že jsou takoví a normální, ale je větší pravděpodobnost, že narazíš na seno, než na jehlu.Nenastavila jsi mu hranice. Jaký že se budeš chodit odprošovat? Provedla jsi něco? Za mě je ok, když se omluvíš za něco, co jsi udělala. Ale že by ses měla jít omlouvat po hádce, jenom aby byl klid, tak to ani omylem. To si zaděláváš na obrovské problémy, protože v tu chvíli už to není rovnocenný vztah, ale vztah podřízenosti. Než si zase někoho najdeš, zapracuj na svém sebevědomí. :kytka:

Děkuju :srdce: Ano, teď to zpětně vidím, růžový brýle jsou pryč…Jsem naštvaná sama na sebe, fakt jsem ho moc milovala a přes to neviděla to ostatní :? Snažím se to brát jako ponaučení do dalšího vztahu, jestli teda někdy další příjde, protože mi bude asi chvilku trvat, než se vyhrabu z tohoto :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15129
30.11.19 07:23

Nemyslim, ze toto je manipulator. Myslim, ze ma nejaky problem, ktery neumi vyresit a stydi se ti ho priznat. Jeden z mych ex byl neco podobneho… vse v pohode, dokud nemel problem v podnikani… uvet apod. To, jak se choval, co delal… vubec jsem nechapala tu nelogiku. Asi nebyl ve svych 35 letech dostatecne vyzraly a neumel resit krizove situace. Z toho jsem usoudila, ze to neni ten spravny partner pro zivot. Laska nelaska, musel prijit konec :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5292
30.11.19 07:26

Drž se, děvče, a k sobě už ho nepouštěj. Máš na víc :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 07:32

Jsi dobra ze jsi to dokazala, ja tady diskutuju v jiny diskuzi, taky chodim odprosovat, odprosila jsem ho opet ted. A uz jsem zase v pytli, neprisel vubec domu a netusim kdy prijde, jeslti bude
pryc celej vikend :nevim:.vim ze jsem hloupa, a uplne si vybavuju jak ty pises ze s nim nic nehnulo, jak dela to samy, je jak kus ledu a nehne s nim absolutne nic.

• Citovat
  • Nahlásit
3068
30.11.19 07:39

Nevím, jestli byl manipulátor, přijde mi, že ani ne. Možná má starosti a kope kolem sebe. Ale každopádně jsi udělala dobře, žes mu ukázala, že takto se k tobě chovat nebude. Otřesné chování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
30.11.19 07:42
@vendulaaa píše:
Drž se, děvče, a k sobě už ho nepouštěj. Máš na víc :hug:
:srdce:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
30.11.19 07:47
@elpiska píše:
Nevím, jestli byl manipulátor, přijde mi, že ani ne. Možná má starosti a kope kolem sebe. Ale každopádně jsi udělala dobře, žes mu ukázala, že takto se k tobě chovat nebude. Otřesné chování.

Tohle není úplně všechno. Když se mi něco nelíbilo, něco jsem mu vytkla (např. to, že se přede mnou zeptal cizí holky v restauraci - číšnice na telefonní číslo),zeptal se mě, jestli pro mě dělá málo :nevim:…ale neomluvil se :roll: Těch situací bylo víc, ale napsala bych tady román…Já, bohužel, tohle všechno vidím až zpětně :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
30.11.19 07:49
@Anonymní píše:
Jsi dobra ze jsi to dokazala, ja tady diskutuju v jiny diskuzi, taky chodim odprosovat, odprosila jsem ho opet ted. A uz jsem zase v pytli, neprisel vubec domu a netusim kdy prijde, jeslti bude
pryc celej vikend :nevim:.vim ze jsem hloupa, a uplne si vybavuju jak ty pises ze s nim nic nehnulo, jak dela to samy, je jak kus ledu a nehne s nim absolutne nic.

Pošli ho pryč, ten krok je hrozně těžký, bude Ti smutno, ale uvidíš, jak moc se Ti uleví. Držím Ti pěsti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10763
30.11.19 07:50

Manipulátor vypadá trochu jinak. Spíš zakomplexovamé pako, které neví, co chce. Buď ráda, že jsi ho poslala k šípku. Možná má opravdu nějaký problém, který řeší a má starosti. Taková změna nepřijde ze dne na den bezdůvodně. Na druhou stranu bych se do budoucna zamyslela nad tím, co ti řekl. Opravdu jsi nedělala zbytečný scény? Mohlo by ti to pomoct v dalším vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
30.11.19 08:00
@Aduš8 píše:
Manipulátor vypadá trochu jinak. Spíš zakomplexovamé pako, které neví, co chce. Buď ráda, že jsi ho poslala k šípku. Možná má opravdu nějaký problém, který řeší a má starosti. Taková změna nepřijde ze dne na den bezdůvodně. Na druhou stranu bych se do budoucna zamyslela nad tím, co ti řekl. Opravdu jsi nedělala zbytečný scény? Mohlo by ti to pomoct v dalším vztahu.

Já jsem hroznej kliďas, snažím se všechno řešit v klidu, domluvit se.On mi to i řekl, dřív, že jeho bývalá hrozně hysterčila a že je strašně rád, že i když se chytneme, tak si dokážeme sednout a mluvit…Mně příjde, že ty hádky vyvolalval schválně, doma a se všema ostatníma byl v pohodě :nevim:
Tohle všechno začalo hádkou kvůli psovi, měla jsem psa už v době, kdy jsme se poznali, je to můj parťák, někdo, kdo stál vždycky za mnou a jemu začalo vadit, že je doma…Když jsem dojela z práce, pes zalezlej pod stolem, třepal se,ˇůj bývalej ho zbil, prý byl na posteli :nevim: Začal s tím, že psa doma nechce atd.,ale on byl nastěhovanej u mě v mým domě, psa jsem mám 13 let :nevim:…tak jsem mu to řekla a stejný scénář, na víkend odjel a nekomunikoval se mnou :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
30.11.19 08:03
@Aduš8 píše:

A já jsem se většinou nehádala, on to vyvolal, já se omlouvala a přemlouvala, z druhé strany ticho :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat