Extra citlivá prsa a strach z kontaktu

Anonymní
25.3.20 08:28

Extra citlivá prsa a strach z kontaktu

Zdravím všechny.

Prosim o zachování anonym z důvodu citlivosti dotazu.

Zatím ještě nemám miminko, ale jsem těhotná. Moc ráda bych kojila, přijde mi to jako velká samozřejmost, a ráda bych svému dítěti dopřála to nejlepší.

Mám ale problém, nevím jestli psychický… Mám extra citlivá prsa během ms a těhu. Problém je v tom, že z jakéhokoli doteku na bradavky nebo dvorce šílim. Myslím že je to psychické protože mimo ms a těhu jsem šílela taky, ale vlastně to nebolelo. Teď zkouším denně lehce přikládat vnitřek dlaně na bradavky abych si navykla, že to přece nemusí bolet. Ale pořád s tím mám problém, když to není plánované, nebo jak to říct. Když třeba ležím na boku a přijde se pritulit kocour a šlape mi na kousek bradavky. Nebo když mě po tmě objímá chlap a dá ruku přes prso a tak…

Měla jste někdo něco podobného? Dokázaly jste pak kojit? Nebo můžete poradit nějakou extra dobrou laktační poradkyni, která by třeba pomohla? Nevíte, jestli by mohly pomoct třeba bachovy esence?

Dekuji vám všem!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

498
25.3.20 08:40

Kocoura nemám, ale když mi batole slapne na prso, taky zaječím. Kojení ok, u prvního dítěte me to prvních pár dní bolelo a prvních pár měsíců bylo citlivé, pak dobrý, u dalších dětí taky dobrý.
Až budeš kojit, tak nech prsa po kojení chvíli bez ničeho na vzduchu uschnout, pak namazat bepanthenem, dát vložku a s ní do podprsenky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.20 08:41

Mě celý těhotenství bolely prsa, nerozkojila jsem se, protože mě to tak bolelo, že pak už sem byla vyklepana z kazdyho přílozeni. Když Jsem chtěla zkusit kloboučky, jestli by nepomohli, řekli mi, že je to zbytečný. Možná sem to měla udělat. Ale známá to měla taky, takže první dítě nekojila vůbec. U druhyho úplná paráda bez citlivosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5559
25.3.20 08:53

Já to mám s prsy podobně a kojení mi rozjelo poporodní depresi a ještě ke všemu to hrozně bolelo. Takže podle mě to zkuste, a uvidíte, nikdo vám neřekne jestli to bude OK nebo ne. Pokud bude potřeba tak dáte miminku UM, on to není jed. Můj syn je na UM od 4 měsíců, a moc lituji že ho nedostal dřív, protože kojení hrozně poškodilo můj vztah k němu, normalizovalo se to až po tom co jsem měla druhé dítě. Dcerku jsem kojila asi 2 dny, a když se začaly dostavovat psychické stavy jako u syna tak jsem si ještě v porodnici nechala zastavit laktaci a první měsíce jejího života jsem prožila jako máma a ne deprimovaný vemeno. Zase třeba kamarádka se kojení taky hrozně bála protože měla hodně citlivá prsa a kojení popisuje jako úchvatný zážitek, prý to pro ní bylo příjemnější než orgasmus. Takže co žena to originál. Myslím že kojení, když jde, je super a když nejde buďme rádi že žijeme v době kdy nemusíme shánět kojnou aby nám malí kojenci neumírali hlady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 09:02
@Anonymní píše:
Zdravím všechny.

Prosim o zachování anonym z důvodu citlivosti dotazu.

Zatím ještě nemám miminko, ale jsem těhotná. Moc ráda bych kojila, přijde mi to jako velká samozřejmost, a ráda bych svému dítěti dopřála to nejlepší.

Mám ale problém, nevím jestli psychický… Mám extra citlivá prsa během ms a těhu. Problém je v tom, že z jakéhokoli doteku na bradavky nebo dvorce šílim. Myslím že je to psychické protože mimo ms a těhu jsem šílela taky, ale vlastně to nebolelo. Teď zkouším denně lehce přikládat vnitřek dlaně na bradavky abych si navykla, že to přece nemusí bolet. Ale pořád s tím mám problém, když to není plánované, nebo jak to říct. Když třeba ležím na boku a přijde se pritulit kocour a šlape mi na kousek bradavky. Nebo když mě po tmě objímá chlap a dá ruku přes prso a tak…

Měla jste někdo něco podobného? Dokázaly jste pak kojit? Nebo můžete poradit nějakou extra dobrou laktační poradkyni, která by třeba pomohla? Nevíte, jestli by mohly pomoct třeba bachovy esence?

Dekuji vám všem!

Mam to same. Nesnesu dotyk na bradavku. Ani samotne triko pres prsa neni prijemne. Bez pevne podprsenky to nedavam. Staci letmy dotyk, treba od manzela, a vystřelí mi ruka na obranu. Sprcha na prsa neexistuje, voda musi stekat od ramen sama. Kojit jsem nezvladla. Na porodnim boxu mi asistentka chtela pomoct prilozit, vzala bradavku a ja ji malem srazila na zem. Takze po dohode jsem dostala prasek na ukonceni laktace a od prvniho dne byla mala na UM. Myslela jsem, chtela jsem, to zvladnout, ale ta citlivost a bolest byla proste silnejsi. Prorvala jsem nekolik dni, tydnu, ze me to mrzi, a jsem spatna matka ze nekojim, ale uz to odeznelo. Mala netrpi, ja taky ne, a to je pro me nejdulezitejsi. Udelej to jen podle sebe. Aby ses pak zbytecne nervovala, kdyz budes mit plno prace jinde, a k tomu rvouci dite (jako ja), tak te to akorat uplne slozi. Spokojena maminka=spokojene miminko. Je to fakt, uz tomu verim. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama