Extrakce osmičky a její následky

110
27.11.19 00:26

Extrakce osmičky a její následky

Ahoj
V pátek jsem byla na vytrhnuti dolní osmicky. Pořad citim tlaky při polykání (což je pravděpodobně v normálu). Dopoledne a přes den to i jde, ale v noci je to strašně citlivý a bolí mě to. Kolikrát mě to i probudí. Cpu se pořad praskama proti bolestem. Dáseň mi neotéká, nemám to nijak zarudlé a zda se mi to celkem v poradku. Je možné, že mě to i po těch par dnech furt takhle trapi? Jak dlouhý je proces hojení a jak případně poznám, kdyby to bylo opravdu zanícené? Ani kousky jidla v ráně nevidím (pokud jsou okem viditelné), stále nevyplachuji a rána není ani jinak než do červena zabarvená. Mám tam už jen díru.
Dekuji :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
101
27.11.19 02:31

Hele mě to bolelo takhle hodně 10 dni třeba, měla jsem hodně hluboké kořeny.. samozřejmě to může být cokoliv, ale mě to pak normálně přešlo… zkoušela si něčím chladit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
27.11.19 02:36

@marki111 chladím obcas v noci když to bolí. Musim se fakt nadopovat praskama. Mám tam i díru hlubokou a divim se, ze mi to p. zubarka nezasila. Nenasadila ani ATB a při noční v práci chvilkama trpim. Přemýšlím, ze si zajedu do Plzně na pohotovost, alespoň na to zašití :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
27.11.19 03:03
@Terdie píše:
@marki111 chladím obcas v noci když to bolí. Musim se fakt nadopovat praskama. Mám tam i díru hlubokou a divim se, ze mi to p. zubarka nezasila. Nenasadila ani ATB a při noční v práci chvilkama trpim. Přemýšlím, ze si zajedu do Plzně na pohotovost, alespoň na to zašití :nevim:

Hele mě to teda pokaždé šili, ale slyšela jsem že se to běžně nedělá… antibiotika sem měla, ale jako prevenci kvůli jiným zdravotním problémům.. taky se běžně nemusí dávat.. nemůžeš mít suché lůžko? Je potřeba aby se v té díře udělala jakoby sraženina a pak se to hojí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
27.11.19 03:36

@marki111
Netuším. Mám vidět hloubku té rány. Tmavá díra no.
Tak nezašije mi to, nedá mi ani ATB a druhy den s teplotami na ranní. Docela sranda. Ještě řekla, ze mě to do úterý přejde a ono ejhle, zlobí to pořad. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
27.11.19 03:37

@marki111
Ale myslím si, ze při suchem lůžku bych měla asi o dost silnější bolesti :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2562
27.11.19 05:00

Tipuju to na suché lůžko, je to poměrně časté. Rána po běžném trhání se nešije ani se nedávají antibiotika. Léčba suchého lůžka probíhá čištěním a drenováním. Taky jsem měla a navíc mi v tom zustalo několik ulomků kosti, které postupně vylézaly na povrh. Trvalo to měsíc než vylezly všechny, už jsem byla objednaná na stomatochirurgii, aby tu kost zbrousili a neodlamovali se z ní pořád kosky. Ale pár dní před tím se to zacelilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
27.11.19 05:31

@Fiialka a jak to suché lůžko vypadá? :think: jak ho poznám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14921
27.11.19 06:36
@Terdie píše:
@Fiialka a jak to suché lůžko vypadá? :think: jak ho poznám?

Pokud ti chybí krevní sraženina,,a je tam jen díra bez měkké výstelky ze sraženiny, máš suché lůžko a musíš hned k zubaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
27.11.19 06:40
@Malike píše:
Pokud ti chybí krevní sraženina,,a je tam jen díra bez měkké výstelky ze sraženiny, máš suché lůžko a musíš hned k zubaři.

Tak to asi bude tedy ono :,(. Dnes pojedu na pohotovost do Plzně s tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14921
27.11.19 06:47
@Terdie píše:
Tak to asi bude tedy ono :,(. Dnes pojedu na pohotovost do Plzně s tím.

A zubař by tě nevzal? Co to trhal? Ošetření suchého lůžka není na jednu návštěvu..většinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
27.11.19 06:56
@Malike
@Malike píše:
A zubař by tě nevzal? Co to trhal? Ošetření suchého lůžka není na jednu návštěvu..většinou.

Vzala, ale moc se mi k ni už nechce. Nejsem s ni spokojena. A nevim přesně co to je, tak mi to případně ošetří a zadrenují na pohotovosti a pak si dojdu ke své na výměny. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
27.11.19 07:04

@Malike
A bolí to suché lůžko stále? Nebo v prodlevach? Teď mi to třeba ustálo, jen tlak při polykání a není to zase ta bolest co v noci :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14921
27.11.19 07:49
@Terdie píše:
@Malike
A bolí to suché lůžko stále? Nebo v prodlevach? Teď mi to třeba ustálo, jen tlak při polykání a není to zase ta bolest co v noci :zed:

Já suché lůžko ještě neměla..takže nevím, jen jsem četla poextrakcni komplikace nedávno, protože jsem byla též na vysekani jedné osmičky a v lednu me čeká druhá.
Ale vím, že 4 dny už to nebolelo vůbec a to ten zub museli vysekat a ještě týden jsem měla otok roku :mrgreen: a komplikace v podobě kontraktury ( zatuhnutí čelisti, nemožnost ji otvírat)
A pokud nejsi spokojená se zubní..musíš si najít někoho jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
27.11.19 07:52

@Malike
Zuby jsou zlo.
Mám jiného od dubna :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek