Extrasystoly v těhotentsví

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mellinka78
Povídálka 38 příspěvků 27.10.14 05:38
Extrasystoly v těhotentsví

Ahojík..mám dotaz, začaly mě trápit extrasystoly v 27 týdnu, nikdy před tm jsem je nepociťovala..Měla jsem takový strach, že jsem skončila na pozorován na jipce, kde je teda zachytily a jedná se o komorové es, ale těch nějakých jednotlivých se nebojm, ale spíše těch větších za sebou. nEVÍM, JAK SE S TÍM NAUČIT ŽÍT..a hlavně, vymizí to po porodu? Dostalo mě to depresí akorát a do úzkostí z toho..Má to taky někdo jen v těhu třeba?
Děkuji za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Zzzuuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.14 06:04

@Mellinka78 ja je mela ve spojitosti s latentni tetanii. Ale nikdy me to nijak neohrozovalo. Jen prave jak pises, spis me desily ty stavy uzkosti, pocit, ze se nemuzu nadechnout atd. Naucila jsem se s tim za tu dobu ovsem zit a ovladat tyhle stavy. Postupem casu vymizely. Zmenila jsem praci, ukoncila dost nevyrovnany vztah, tudiz odpadlo hodne stresu, zvysila prijem horciku a byl klid. Ovsem v tehotenstvi se to objevilo znovu. Trapilo me to nastesti jen prvni 4 mesice. Opet jsem nasadila vyssi davky horciku a pak byl klid. Byla jsem nekolikrat na ekg, echu a vse bylo v poradku. Zadne velke vychylky. Takze ja s tim zkusenost mam, ale v mem pripade bylo na vysetrenich vzdy vsechno ok.

A jeste musim dodat, ze me to nejvice trapilo vecer. To bylo vazne hrozne…

Mellinka78
Povídálka 38 příspěvků 27.10.14 08:45

A kolik jsi brala toho hořčíkU? já mám taky latentní tetanii ale paradox jen o ni vím, doktoři mě nijak nélečili..hus­ty..tady ta šílená nemocnice fakt dost síla

Zzzuuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.14 09:27

@Mellinka78 Když bylo nejhůř, tak jsem byla i na injekce hořčíku, jedna procedura byla složená s 5 dávek a byla jsem po tom jak vyměněná. Ale to mi bylo vážně skoro na omdlení. Jinak mi na neurologii doporučili 1 tabletu denně a pak jsem dostala i magnesko rozpustné ve vodě (Magnosolv), ale to na mě teda žádný účinek nemělo. A právě během těhotenství jsem si tak nějak sama naordinovala 2 tablety denně a beru je pravidelně dodnes a zřejmě je už pořád brát budu. Samozřejmě, že jsem to konzultovala i s gynekologem a on mi to schválil.

Mellinka78
Povídálka 38 příspěvků 27.10.14 09:44

Takže jsi hořčík nevynechala ani před porodem? A dělal ti odběr z krve na hořčk? Mě brali jen tu klasiku, ale prej je nějaké vc zaměřené na hořčík v bunkách či co.
já trpím na děsné migrény, tak si říkám, jestli to taky není k té tetanii. Prostě tady to vůbec neřešili na neurologii a hned by mě dávali léky na epilepsii v menších dávkách.
A prosím tě jaký úžíváš ten hořčík od jaké firmy a polykáš s jídlem nebo,
Mě u těch ES vžy zaskoč takový ten silný úder co je cítit a jakoby pocit donadechnutí.

Zzzuuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.14 10:13

@Mellinka78 já bohužel nemám dobré zkušenosti s lékaři. Když mě to bušení prvně popadlo, tak mě obvodní doktorka poslala na neurologii. Tam mi udělali testy, zjistili tetanii, řekli, že je to moderní nemoc a každý má jiné příznaky a nasadili hořčík. A nazdar :-) Prý se mám ukázat, kdyby nastalo nějaké zhoršení. Trápila jsem se s tím několik let. Pak jsem otěhotněla a řekla jsem si dost. Už jsem vážně měla strach i o to mimčo. Tak jsem si vykřičela ekg. Udělali mi ho několikrát a bylo v pohodě. Jednou mě to asi v 3 měsíci těhotenství chytlo nějak moc a přijali mě na interní pohotovost. Tam ekg nějaké výchylky ukazovalo, tak mě poslali na echo a tam bylo vše v pořádku. Prý se mám hodit do klidu a brát ten hořčík. A teda až na té pohotovosti mi dělali kompletní testy, brali mi snad 6 ampulek krve. Dokonce zjišťovali, jestli nemám zánět srdce…Všechno bylo v normě. Ale dřív mi nikdo tu hladinu hořčíku nezjišťoval. A ještě mi dali jednu kapačku magneska přímo do žíly. Po měsíci pravidelného užívání toho hořčíku potíže vymizely. Dokonce jak píšeš i mě trápily bolesti hlavy. Všechno přestalo. Zpětně jsem to řešila se svou obvoďačkou a zjistily jsme, že před těhotenstvím za to hodně mohl stres v práci a hlavně vysoký cholesterol, který jsem měla z braní antikoncepce. Gynekolog si to nechce připustit, ale jsem celkem hubená a měla jsem hladinu cholesterolu jak lidi s infarktem. A proto mě trápilo to bušení… Jen co jsem HA přestala brát, cholesterol šel okamžitě dolů, srdce zase začalo tlouct normálně, k tomu jsem přidala ten hořčík a vážně bylo po starostech. A beru teda 2 tablety ráno (fakt pravidelně), akorát někdy po jídle, jindy před… na to si moc pozor nedávám a kupuji si úplně to nejobyčejnější magnesium lactici ve skleněné lahvičce.

Zzzuuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.14 10:15

Ještě bych ale teda chtěla dodat, že v těhotenství má žena mnohem více krve v těle, takže to srdce pracuje intenzivněji. I tepová frekvence je vyšší než normálně. Někdy jsem šílela z tepu 120/min. Ale zvykla jsem si na to. A to magnesko jsem brala pořád, i před porodem.

Mellinka78
Povídálka 38 příspěvků 27.10.14 13:20

Tak mě ted gynekolog řekl at ho beru 3 krát po dvou tabletách a musím říct že se to zlepšilo to překskakování. Ale bojím se toho, že mi řekne, at vynechám tak v 35 týdnu kvůli porodu, že se nebudu otevírat třeba. No já z toho taky skončila pozorování na jipce a tam to teda zachytili a udělali echo srdce a prej zdravé jako zvon. Naštestí!!! A le nedávali mi žádné magnezko a mě se z toho akorát rozjela ta úzkost, která si myslím, že, když to začne tlouct, takže to k tomu jedině přidá. A le, že by se podívali do počítače, co mám, co nemám, páč já o té latentní tetranii jsem se dozvěděla jakoby náhodou, ale, že by to nějak léčili, to ne. Že by sami neurologové si uvědomili, že ty migrény a to fakt co třetí den může být z toho, to ne..fakt idioti. Já jsem četla na kardio poradnách, že u srdce, když dělá ES anebo bušení tak doporučují až 500-1000 denně po delší dobu.
Já se totiž bojím porodu, za dva měsíce mám rodit a to víš, bojím se toho, aby sse mi to nerozjelo u porodu.

Mellinka78
Povídálka 38 příspěvků 27.10.14 16:07

A tak myslíš, že u Tebe problém hořčík, hormony z HA a stres nebo ten cholesterol?

Zzzuuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.14 18:04

@Mellinka78 ten cholesterol jsem měla z HA a kvůli tomu jsem pak nemohla skoro vyjít tři schody, jak jsem byla udýchaná a srdce mi málem vyskočilo z těla ven. A ten stres určitě taky udělá hodně. Žádný doktor mi to nebyl schopný úplně přesně vysvětlit, takže můžu jen hádat a dělat si svoje závěry :-) Ale uklidnilo mě to echo, kde mi řekli, že srdce je naprosto v pořádku. Takže jsem klidná. Akorát jsi mě zaskočila s tím, že by ti měli pár týdnů před porodem magnesko zakázat. Já to s nikým neřešila a brala ho pořád. Porod jsem měla vyvolávaný kvůli pozitivnímu testu na streptokoka (ten se dělá v 36. týdnu) a žádné problémy spojené s úžíváním magneska jsem neměla. Takže v tomhle fakt nevím.

Mellinka78
Povídálka 38 příspěvků 27.10.14 18:42

No teda budu muset probrat s gynekologem teda :-) a jak dlouho ti trval porod? A Teď už máš od těch ES pokoj?

Zzzuuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.14 18:58

Porod mi trval od prvni bolesti snad na minutu presne 3 hodiny. V sobotu v podvecer mi praskla voda, do rana jsem si polezela v nemocnici. Rano mi zavedli tabletu na vyvolani. V 10 h. zacaly prvni bolesti, ve 12 mi pichli epidural a v 13 h. byla dcera na svete. Takze celkem rychlost. Na nejake buseni srdce jsem v tu chvili ani nepomyslela :-) Trochu jsem se bala, ze se mi to po porodu vrati, protoze ja skoro 6 mesicu nezamhourila u dcery oko. Nechtela spat, porad se budila, od mala byla proste strasne ziva. Byly chvile, kdy jsem byla na zhrouceni a cekala jsem, ze se pri nejmensim ozve tetanie ze stresu a ono nic. Po porodu jakoby utlo.

Mellinka78
Povídálka 38 příspěvků 27.10.14 19:25

Nemáš facebook? A jak se Ti projevovala tetanie? tak to je moc dobře, že máš klídek, já v to úplně taky doufám, ale bojím se taky, že se to po porodu rozjede. A kolik je dcerce?

Zzzuuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.14 20:28

Ano mam. Poslu ti SZ. Dcerka mela ted zacatkem rijna 2 rocky :-)

Mellinka78
Povídálka 38 příspěvků 02.11.14 15:23

Ještě nějaká maminka to měla nebo má v těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >