Extrémně živý půlroční kojenec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KlaPro
Nováček 8 příspěvků 25.02.19 20:14
Extreme zivy pulrocni kojenec

Ahoj maminky, nemate nekdo zkusenost s extremne zivym kojencem. Nase situace je takova po porodu (akutni cisar pro deflexi hlavicky) skore 9-10-10, paty den bradychardie převoz na JIP, masivni mocova infekce, po zaleceni dalsi mocova infekce, do dvou mesicu zivota 3× antb, vecne v nemocnici. Kdyz uz se vse dalo do normalu zacly neuro problemy, diagnoza hypertonicko-hyperexitab. syndrom. Cvicili jsme 3 mesice pravidelně Vojtu, ale spis mi prijde ze ho jeste vic drazdi, navic uz ho neudrzim v pozici, spanek sileny nez usne neustale mava rukama, kope nohama, zavinovani uz odzvonilo, hlavou krouti sem a tam a takto celou noc. Jeste horsi je to ve dne, jen co otevre oci opet neuveritelny maraton ruce, nohy, mlati sebe, me, nesnese se mazlit, neumi to je neustale v kreci, napnuty, zrychlene dycha po cely den, usne jen a pouze v kocarku za jizdy, nesmi se zastavit. Celkove vypada jako „blazen“ nesoustredeny, roztekany, vecer uz tak vycerpany ze se pohyby meni v zaskuby :( vyvojove ve 3,5 mesicich se otocil na bricho, dalsi 2 mesice trvalo na druhou stranu, zpet spise prepadava, na zadech uz ho neudrzim ale na brise dela pouze letadlo coz je spatne :( doktori zatim nechteji nic resit ze pry musime vydrzet, ale jsme s muzskym nestastny, neda se na to uz koukat, nas chlapecek se nikdy nezastavi, vypada to opravdu desive „jako kdyz fetak nema svou davku“.. jinak skoro vubec neplace, rozesmat ho je strasne jednoduchy..mame neskutecny strach a nikdo nam nechce rict co se za tim skryva jen na posledni kontrole mudr naznacila mozne ADHD v budoucnu.. mate nekdo podobnou silenou zkusenost s tim ze bylo pak ditko relativne zdravé??? Moc dekuju za odpoved

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Chumchalice
Kecalka 156 příspěvků 25.02.19 20:51

Zkusenost tedy nemam, ale pokud je chlapecek takhle zdivocely, urcite bych si ho dala do satku. Uvidis, ze se uklidni, mozna mu to pomuze, dela to divy. Drzim moc palce, abyste byli zdravi :kytka:

Kocourek333
Stálice 70 příspěvků 25.02.19 21:01

No, u nas porod vyvolany, ale ok, apgar super, jen lehounka zloutenka. Ve 3 tydnech lehka infekce, Dr nasadila atb. Nastaly koliky, to byl silenej mesic, nez ho prestalo bolet bricho. Prohybal se do luku, byl ztuhly jak prkno v naruci, tez zrychlene dychal a trasl rucickama, lekal se…vydupala jsem si neurologii, tam taktez diagnostikovan hyperexc. syndrom. Hypertonicky uz nebyl, to prestalo, jak prestaly koliky. Take se pak prestal prohybat do luku, na rhb jsme byli, ale realne jsme moc cvicit nemuseli, motorika byla v norme. Nicmene hyperaktivita mu zustala, ale jen v urcitych situacich, nekdy byl i klidne miminko. V pulroce mel krece a zachvaty, takze pohotovost, nastesti pry benigni. Po tom pulroce se hrozne uklidnil, protoze se zacal sam premistovat, vse bez problemu, uklidnil se, uplne jsme hledeli. I kdyz takove ty tiky a ruzne male neskodne zachvatky mu zustavaji porad. No a ted po roce (je mu 14m) to zase je hruza, nevim, na co tak reaguje, jestli zuby nebo obdobi vzdoru, ale opet hrozny neklid, rev a afektivni zachvaty xkrat denne, z toho se ale zklidni a sedi u hracky, ktera ho zaujala… Ja nevim, fakt nevim, rekla bych, ze tam to ADHD bude, ale kazde dite je jine. Na neurologii ho sledujete, to je hlavni. Taky uvidite, az se vam rozleze a rozpohybuje, jake to u neho bude, jestli se zklidni, nebo naopak bude kamikaze, bez pudu sebezachovy. A hodne trpelivosti, zklidnovat, nenechat ho moc rozjet, rozdrazdit. Nic vic se asi delat neda… :think:

KlaPro
Nováček 8 příspěvků 25.02.19 21:11

@Kocourek333 presne nejdriv koliky, mudr porad ze reaguje na koliky, ty uz ale presly..a stav se vic a vic zhorsuje. Bojim se kazde noci a kazdeho noveho dne. Je to nekonecny maraton. Ted nam zase rikaji at pockame az se rozleze, ze to snad prejde. Jenze zatim ani naznak plazeni ci lezeni..Jen mame vzdy na neco cekat, ale to je takova bezmoc :,( kdyz to nekde vypravim vsichni rikaji bud rada ze se hybe, az kdyz to nekdo vidi na zivo tak uzna, vedle normalniho ditete fakt vypada jako vysinutej blazen :( a ten den je tak narocny, uz se s muzskym stridame v peci protoze jinak je to na obeseni..bohuzel zklidnit nevime jak, zatim jsme na nic neprisli , jak rikam nesnese nosit, mazlit, pohadky ani tv nezabira, zpivani ..proste nic..zitra jdeme na neurologii jsme zvedavi co nam po 3 mesicich reknou :nevim:

Kocourek333
Stálice 70 příspěvků 25.02.19 21:27

@KlaPro a nezabira nic jako ve smyslu zklidneni pohybu? Neplace Vam casto, nevyzaduje Vasi pozornost? Zabavi se jakoby sam za „pomoci“ pohybu? Jeste se zeptam - jake ma traveni, je to ok, nejake alergie? A co jidlo?
Nas se vzdycky prestal trast v naruci. Ale jinak porad kope nohama a mele sebou, pokud se na neco vylozene hodne nesoustredi. Je hrozne vzrusivy, taky je hrozne snadny ho rozesmat i rozplakat, staci i trosicku laskovne zvednout oboci a uz se smeje, plati to i obracene, silene rychle se rozcili. Ale je hrozne opatrny, pada minimalne, je bojacny. Prestoze teda lita po byte s vysavacem jak pometlo, tak fakt urazy zatim nula, ale chodit zacal pred dvema tydny, tak to jeste muze prijit…

KlaPro
Nováček 8 příspěvků 25.02.19 21:39

@Kocourek333 nepomaha zadne hlazeni nebo tak, to pusobi jako kdyz me ani nevidi, (nevim neprijde mi totiz ani nejak fixovany na me, byli jsme dlouho odlouceni jak lezel na JIP, ten kontakt byl narusen :( ) v naruci se uklidni ale vydrzi 5 min a uz zase potrebuje jinou aktivitu :( jo s jidlem take problemy, byl kojen do 4 mesicu a to nas jeste testovali na ABKM , nepotvrzeno ..ale velky reflux potvrzen, verim ze ze zacatku hodne delalo jidlo, prdiky atd..ale ted..zuby mame dva..jenze tohle vsechno by snad nevyvolavalo takovou nesnesitelnou abnormalni aktivitu po cely den od probuzeni az do vecera?? A cim vic toho za den stihne, tim horsi je pak noc :( presne jak rikate, my mame taky plynuly prechod z az afektovaneho smichu do afektu vzteku! Ale plac opravdu vidim malo kdy..

Kocourek333
Stálice 70 příspěvků 25.02.19 22:46

@KlaPro ja si uplne nemyslim, ze by to bylo odloucenim v prvnim mesici zivota, ze mate pocit, ze na Vas neni fixovan…ja mela stejny pocit u Misi a odlouceni jsme nebyli. Spis je to tou jeho hyperaktivitou, neni schopen na Vas moc zamerit pozornost - jak dlouhy ocni kontakt zvladne, nez ocima zateka jinam?
Nas kolem 3mesicu menil smich a plac jak na bezicim pase, dokonce to zvladl skoro zaroven :) Toto se urcite zlepsi vyzravanim nervove soustavy. Jak je Vas maly ted stary?
Chci Vam rict, ze Vas fakt chapu, ja z toho byla na prasky a nechapala jsem, proc se tak chova a jestli treba ja delam neco spatne… Detska Dr me ma dodnes za hysterku, ale ona ho nevidela, kdyz takhle vyvadel (ano, vypadal jako kdyby mel abstak), protoze on mel to nejhorsi obdobi jen kratce a opravdu v obdobi tech kolik. Taky hrozne nesnasel jakoukoliv manipulaci, i kdyz jsem ho brala do naruci hrozne opatrne, a prevlikani, to rve jak tur dodnes. Jinak ale chovat se chtel porad, nesundala jsem ho z rukou, dokud se nezacal sam hybat…
No…drzim Vam palce, hodne Vam napovi, az se zacne hybat a pak obdobi po roce, jak se bude vyvijet. Zatim je to jeste miminko :srdce:

Kocourek333
Stálice 70 příspěvků 25.02.19 22:50

@KlaPro jeste k tomu placi… U nas tak do pul roka jen nelidsky rev, zadne knourani nebo klasicky plac. Normalne plakat zacal az po tom pulroce, i kdyz onen vztekly rev dodnes prevlada.

LenaMarry
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 26.02.19 08:09

Mám 15 měsíční holčičku, je to úplně normální šikovné batole. Jen je občas temperamentnější, u přebalování si kolikrát musím dávat pozor na zuby a břicho od jejích kopanců a nátlakem s ní nic nesvedu. Jako miminko byla hypertonická a hrozně dráždivá. Do 4 měsíců očistec. Jediné, co ji zklidnilo bylo dát ji do nosítka, pustit vysavač, pohupovat se s ní a dělat monotóní zvuk háaaahaaa. Rukama nohama hýbala pořád. Taky jsem si kolikrát říkala, že musí mít v budoucnu nějakou diagnózu, když jsem viděla, jak ostatní stejně staré děti jsou vedle ní jak placky. Od 2 měsíců do roku jsme chodily na rehabky. V půl roce se začala plazit. To se situace trochu zlepšila, v 10 měsících začala lozit a od té doby je to zlaté dítě. Hrozně moc mi pomohlo nastavit jí režim, dělat rituály (hlavně u uspávání), když jsem ji chtěla uklidnit, aby se nechala převléct, tak jsem jí zpívala a u toho dělala opičky, bez hračky či knížky do dneška nejsem schopná ji přebalit :mrgreen: ještě to zvládne tatínek, ale jiní si na to nikdy netroufli. :lol: Chce to najít si cestu co nejmenšího odporu, nervat se s ní, ale taky být důsledná. Byla těžce nekontaktní dítě, kdybych jí zmizela, ani bych jí nechyběla. Největší odměnou mi bylo, když se to po prvním roce zlomilo, přijde sama, že se chce mazlit, obejmout, dá mi pusu. :dance:
Chce to opravdu dát tomu čas, ono to nebude hned, ale do toho roku se to nějak vyvrbí. Chce to hrozně moc trpělivosti, " naslouchat" dítěti a jeho potřebám a netlačit na pilu. Zkus opravdu šátek či nosítko, použij bílý šum ( musíš najít ten správný ;) dcera milovala jedině vysavač, jiný bílý šum nesnášela). Držím pěsti, ať se to brzy začne zlepšovat a věř, že bude líp :hug:

KlaPro
Nováček 8 příspěvků 26.02.19 19:33

@Kocourek333 nam je ted 6,5 mesice, machal byl od narozeni ale ted tak od 4 mesice se to silene zhorsilo, maraton od rana do vecera…ano nejdriv jsem si rikala co jsem udelala a delam spatne, pak prisel i vztek na nej ( vim ze za to nemuze, ale je to psychicky moc narocne) a ted hlavne strach o jeho zdravi…a nase doktorka presne, ze bych se mela uklidnit hlavne ja, ze jsem labilni a vidim problem tam kde neni..nicméně dnes mame neuro za sebou a po shlednuti videii budeme objednani do Thomayerovy nemocnice na tyden..to bude teprve ocistec..ale snad se nam dostane odpovedi :( jen nevime jak dlouho se ceka ..tak drzte palce at to je aspon neco s cim se da do budoucna pracovat :,(

KlaPro
Nováček 8 příspěvků 26.02.19 19:39

@LenaMarry ja si pod pojmem drazdive predstavuji uplakane a i tomu tak asi je, jenze nas malej skoro vubec neplace. Staci se na nej podivat a hned se smeje, nebo se proste hrozne vzteka..tak nevim nevim s tou drazdivosti, ze by se projevovala tak extremnim pohybem a dechovym silenstvim :( nositko nam zakazali, bily sum poustim ocean docela se mu to libi..spis potřebujeme vyresit jak ho zastavit, je jak kralicek duracel .. neurolozka ho dnes videla, popsala extremni motoricky neklid a objedna nas do Thomayerovy nemocnice ..tak snad se dozvime vice :disappointed_relieved:

Kocourek333
Stálice 70 příspěvků 26.02.19 20:50

@KlaPro ja myslim, ze ta zvysena aktivita je tim, jak po tom tretim ctvrtym mesici deti lip vidi, tj. vic podnetu pro nervovou soustavu. Bude hodne vzrusivy, coz se rozhodne casem zlepsi (jen asi nikdo nerekne kdy, snad az se rozpohybuje, tak se vic uklidni). Jinak psychomotoricky je v tabulkach, tj. reaguje tak, jak by mel, cuca si napr. nozicky, atd.? Toto u nas taky resila neurolozka v nemocnici.

LenaMarry
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 26.02.19 21:58

@KlaPro ona ta dráždivost se nemusí projevovat jenom pláčem. Dcera taky nebyla uřvané dítě, ale nezastavitelné. Dělala jsem si srandu, že se jí musel při porodu někde urvat knoflík na vypínání. Je dobře, že si vás doktoři ohlídají, snad vás objednají brzy a nic vážného nenajdou. Třeba to bude jako v našem případě, že se to postupně lepší. Držte se.

KlaPro
Nováček 8 příspěvků 02.03.19 19:48

@Kocourek333 motoricky zatim reaguje, o hracky se zajima prendava z ruky do ruky, natahne se pro ni…pretaci se na obe strany.. zatim neperuje, neplazi se na brise dela cely den letadlo coz je spatne a silene na tom brise hopsa protoze evidentne chce dopredu asi doskakat :zed: nozicky pres den moc nedava do pusy , vlastne jen pri prebalovani to ma volnost a sup tam..on je jinak moc zlatej, ale proste se na nej podivam a on se jakoby vzrusi vyvali oci, zrychly dech a macha rukama a kope nohama, to samy ve vzteku..vypada fakt jak blazen :pocitac:

KlaPro
Nováček 8 příspěvků 02.03.19 19:50

@LenaMarry kez by..snad je to jako u vas a pouze jde o nejake vzruseni :dance: po precteni o metabolickych poruchach mi totiz beha mraz po zadech .. :,(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama