Extrémně krátká luteální fáze

39
14.10.15 10:53

Extremne kratka lutealni faze

Zdravim. Mam dvoulete ditko, ktere stale kojim, i kdyz jen v noci… cyklus mi nabehl pred 5 mesici. Posledni tri uz mam pravidelne, delka 24 dni, ale co me zarazi je, ze pokazde mam ovulaci 18. den a ms vzdy pak po 6 dnech od ovulace. Zazila jste to nektera? existuje neco prirodniho na posunuti ovulace, resp. Prodlouzeni lutealni faze? Protoze porad kojim, tak se mi to nechce resit s gynekologem. Dekuji za pripadne odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4235
14.10.15 11:08

Zdravim :mavam: :mavam: mela jsem ten stejny problem, lutealni fazi jsem mela jeste kratsi. Po dvou mesicich piti kontryhelu se zadarilo :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22354
14.10.15 11:08

Je to běžná věc hlavně při kojení. Tělo se tak chrání, aby se neotěhotnělo. Na někoho má kojení velký vliv, a cykly jsou plně plodné až po odstavení.
Taky mi cyklus naskočil ještě při kojení, ale než jsem odstavila, měla jsem snad všechno..extrémně dlouhý cyklus, anovulační, s krátkou luteální fází, se špiněním..srovnalo se to na běžný cyklus až po odstavení.
Při krátké LF je obvykle nedostatečná funkce žlutého tělíska, dává se na to hormonální podpora (Utrogestan).Nebo můžeš zkusit něco přírodního..kontryhel, drmek, nebo jiné bylinky na srovnání cyklu, hlavně doplňující přirozený progesteron.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
14.10.15 14:01

Moc dekuji za odpovedi. Ja jsem nejspise mela kratsi lf i pri prvnim otehotneni, protoze mi nesedel tp podle ms, ale. podle utz byl o tyden dele, nicmene jsem mela.take delsi cyklus, tak proto se nejspise tenkrat zadarilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
14.10.15 14:02

Moc dekuji za odpovedi. Ja jsem nejspise mela kratsi lf i pri prvnim otehotneni, protoze mi nesedel tp podle ms, ale. podle utz byl o tyden dele, nicmene jsem mela.take delsi cyklus, tak proto se nejspise tenkrat zadarilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22354
14.10.15 14:52

@89paja8 TP podle MS a utz obvykle nesedí kvůli pozdější ovulaci, ne kvůli krátké LF. Též mívám ovu později, normálně jsem termín poslední MS upravila, aby to Dr sedělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1048
7.3.20 17:53

Obnovuji diskuzi a ptám se:
Pravděpodobně, na základě měření BT, mám luteální fázi dlouhou 5dnů, cykly 21dnů. Ráda bych luteálku natáhla, mám obavu, že takhle se k potomkovi nedopracujeme, neb se oplodněné vejce spláchne s MS pryč. Od kterého DC bych měla začít brát pyridoxin? Kdysi jsem na totéž dostala utrogestan, ale snaha probíhá jen krátce a nechci s tím zatím gyndařku opruzovat. Děkuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
944
7.3.20 18:16

@Kacise no já nevím. A myslíš že je dobré si takhle sama ordinovat léky? Já bych tedy doktorku, jak říkáš ty, raději otravovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1048
7.3.20 18:57

@Jessica4 pyridoxin je vitamín B6, nic vázaného na předpis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.3.20 19:07

Ahoj, byla jsem na tom dost podobně s délkou luteální fáze a pomohla mi následující kombinace, která mi zřejmě prodloužila cyklus i luteální fázi, protože jsem brzy po zavedení téhle kombinace otěhotněla. Jedla jsem inofolic, do ovulace jsem pila kontryhelový čaj a po ovulaci jsem 4-5 dnů jedla bromelain. Netvrdím, že je to zázrak pro každého, ale mně to pomohlo, před tím jsem několikrát měla pozitivní test a MS vždy dorazila.
Přeji hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
944
7.3.20 19:37
@Kacise píše:
@Jessica4 pyridoxin je vitamín B6, nic vázaného na předpis.

Takhle, myslela jsem léčbu, když víš že jsi na tom takhle. Navíc když jsi ses tím už léčila. Já bych si osobně nic nenasazovala. Ať už tuny vitamínů, popřípadě zbytku utrogestanu a míchání dalších věcí do sebe. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 21:39

Jdu se sem vyplakat, já dneska 4 DPO a přišla MS. Dokonce ani mobilní appka to nepobírá, že ovulace prostě nemohla být 4 dny před MS. Ovulace je tak 18. - 19. den cyklu. Kontryhel piju půl roku, Gynex druhý měsíc. K doktorovi se teď samozřejmě nedostanu, měla jsem tam jít minulý týden, ale smůla, bere jenom těhotné a akutky. Potřebovala jsem to někomu říct, jsem smutná, snažíme se rok. :( První dítě bylo na první pokus.

• Nahlásit
  • Citovat
1048
24.3.20 21:56

No, vítej v klubu :? :hug: Já jsem to odložila na léto, bude hezky, snad i situace s virem se uklidní a bude se to řešit snadněji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama