Extrémně silné menstruační bolesti

146
12.4.20 11:02

Extrémně silné menstruační bolesti

Toto téma jsem tu ještě nenašla, tak zkouším založit nové…
Dneska už potřetí jsem dostala extrémně silné menstruační bolesti. Pokaždé to začne ve 3 ráno, ze začátku mi je blbě, takové silnější PMS a pak to začne sílit… Strašné křeče v podbřišku, jako by mi tam někdo řezal, do toho zvracení a průjem, lítám tak co 5 minut. Trvá to tak 4-5 hodin a potom samo udezni. Vždy se úplně spotim. Minule mě odvezla i záchranka ale podle doktora z pohotovosti otrava jídlem ( opravdu nebylo z čeho). Snažíme se už delší dobu o miminko, ale test jsem měla negativní. Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji za jakoukoliv reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

431
12.4.20 11:09

Taky jsem měla bolestivou menstruaci, ale ne tak moc jako ty. Každopádně doporučuje se fyzioterapie, kdy ti (když to mám říct na plnou hubu) strčí prst do zadku a hýbnou ti kostrčí, to prý může od bolestivé menstruace pomoct. (Jedna z cest.) Já jsem na tom byla, ale až v těhotenství a po porodu už mě MS nebolí. Každopádně těžko říct, jestli tomu pomohla ta fyzio nebo by to po porodu odeznělo samo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
12.4.20 11:11

@Monička43 O miminko se nesnažím. Co se týká průjmu, tak jsem se dočetla, že se tělo čistí. Problémy, kdy jsem měla ukrutné bolesti a nemohla se pohnout, to mám za sebou. Mně hodně pomáhá brát „vápník, hořčík, zinek“, tím se to hodně srovnalo. Stačí týden před a pár dní v průběhu. Nevím, jak máš silnou ms, ale já ji kdysi měla hodně. Pak jsem zjistila, že to hodně dělá jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5200
12.4.20 11:12

@Monička43 já mívala hodně ošklivé bolesti asi od 12 let až do dvaceti, než jsem byla poprvé těhotná, nemohla jsem ani chodit do školy, jeden den někdy i dva jsem se doma svíjela v křeči a bolestech… někdy jsem musela na injekce, pak mi předepsali coxtral myslím, a brala jsem algifen, ten mi fakt pomohl. Ani brufeny nezabíraly..nic. Nicméně po dětech už je to opravdu tisíckrát lepší, už se to „dá vydržet“ i bez prášků, jen sem tam nějaký měsíc jsem si vzala brufen ;). Měla jsem mírně zakloněnou (obrácenou) dělohu. Teď už to právě tolik nemám. Ale jinak jsem třeba trpěla bolestma i při ovulaci, a taky docela ošklivýma, jednou jsem jela na pohotovost, že to musí být slepák :mrgreen:. Tak držím palce ať se to zlepší, můžeš to říci gynekologovi, ten ti poradí, pomůže :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10549
12.4.20 11:30

@Monička43 A neni to spise bolest strev, kdyz je to spojeno s prujmem? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
12.4.20 11:30

Děkuji za vaše skutečnosti. V tom stavu nemá cenu si žádný prášek brát, okamžitě ho vyvracím. V úterý chci volat na gynekologii, ale nevím jestli mě vezme, nebo jestli vůbec ordinuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
12.4.20 11:32

@cecetka je to možné. Ale stalo se mi to 3× a pokaždé druhý den MS ( první jen špiním)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
12.4.20 11:33

Mívala jsem to stejně, nevěděla jsem jestli zvracet nebo průjem, doktor mi doporučil antikoncepci nebo porod. Brávala jsem i 2 brufeny po sobě. Antikoncepcí se ulevilo, a porodem opravdu veškerá bolest ustoupila :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13027
12.4.20 11:36

Až skončí karanténa, zajdi na gynekologii a nech si vyloučit endometriozu.

V mezičase zkus ideálně každý den cvičit na uvolnění pánevní oblasti a srovnání zad.

A ibuprofen si ideálně vezmi před tím, než to začne - pomůže to aby se to tak nerozjelo.

https://www.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11726
12.4.20 11:37

Jo zazivala jsem to roky. Výsledek byla endometrioza. Ted po léčbě, těhotenství a porodu je to lepší, ale první den mam průjem stejně, zvracení i bolesti podbřišku které vystřelují až do stehen a do kříže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
12.4.20 11:39

No mně to přijde normální, teda ta zvracející a průjmová reakce v návaznosti na takhle silné bolesti. Taky jsem mívala před dětmi, prostě se spustí MS s takovouhle palbou. Zvracela jsem teda jen párkrát, ale prostě mi silné bolesti v téhle oblasti rozdráždí trávící trakt, mám to tam asi nějak propojené, u té MS je člověk ještě z těch hormonů na troky. Měla jsem dost co dělat udržet žaludek i když jsem si zablokovala žebra. Asi je fajn o tom říct na gyndě, aby se vyšetřilo, jestli je to jen silná MS, nebo tam vadí ještě něco jiného gynekologického. Já pak objevila Algifen a ten mi zabíral dobře, prostě když se to rozjíždělo, musela jsem si včas nakapat a ten půlden jsem přežila a pak už OK. Po dětech už takhle netrpím a když náhodou břicho bolí, tak mi na to stačí brufen. A jinak HA byla na tohle velmi spásná, když jsem jí tehdy brala, prostě to ten cyklus a hormony vypnulo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
12.4.20 11:56

@gabča 36 smažíme se 9. Měsíc o ten porod, ale nedaří se :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
12.4.20 11:59

@Ou chci Dr. V úterý volat, ale myslím že mě vezme až po té karanténě. Za cvičení děkuji, budu zkoušet :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
12.4.20 12:07

@Akve já to mám tak že se střídavě svijim bolestná v posteli, nebo sedím na záchodě s kýblem na klíně. No a do toho se mi nedaří otěhotnět.. už ať je po karanténě, a budu moct naběhnout na gynekologii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
13.4.20 17:54

Sakryš teď jsem z té endometriózi úplně vystresovana, myslíte že mě Dr. V týdnu vezme jako akutní případ? :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama