Extrémně spatné z aviváže ve třetím trimestru

Anonymní
20.9.21 07:34

Extremne spatne z avivaze ve tretim trimestru

Dobre rano vsem,

potrebuju se poradit a ujistit, ze jsem normalni. Ruzne vune/pachy/parfemy atd mi vadi cele tehotenstvi, ale ted ve tretim trimestru je to extrem.

Vcera jsme doma prevlekli ciste postele, vyprane normalne v avivazi, nevonelo to nejak prilis, teda aspon manzel rikal, ze je to celkem normalni, ale me se z toho delalo tak spatne, ze jsem sla v noci spat do vedlejsi mistnosti na gauc nez to cuchat az do rana. Kdyz jsem do loznice vesla, uplne me ta vune prastila do nosu a musela jsem zas pryc.

Nevim uplne presne, jak je to s prechodem ode me do placenty k miminku, ale spala jsem v tom asi 5 hodin a pak jsem musela pryc.
Jsou tyhle smrady tak strasne neprijemne jen me nebo i miminku? Malem jsem se totiz v noci z toho pozvracela :) :nevim: :roll:

Dekuji za vase zkusenosti treba s certsve vypranym pradlem :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26676
20.9.21 07:42

A jak myslíš, že plod čichá? přes plodovou vodu, obaly, dělohu, svaly a kůži tvého břicha - asi trochu nesmysl, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69451
20.9.21 07:47

Z avivaze je mi spatne i kdyz nejsem tehotna :mrgreen: natoz v ni spat. A s tim plodem vtipny …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 07:53

@stinga rikam, ze tomu prislis nerozumim jako biolog, ale kdyz se nema tehotna cichat v tehotenstvi ruzne smrady z barev, laku, vyfukovuch plynu a dalsich, tak to asi nejaky vyznam ma a k miminku se to nejak dostava, ne? :)

• Citovat
  • Nahlásit
27361
20.9.21 07:54

Já třeba nemohla být v místnosti, kde byl ZABALENÝ takový ten závěsný osvěžovač na záchod :mrgreen: nebo jsem věděla, že ulici jedou popeláři. To je normální ý prostě máš citový nos na prachy a některé ti vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27361
20.9.21 07:55
@Anonymní píše:
@stinga rikam, ze tomu prislis nerozumim jako biolog, ale kdyz se nema tehotna cichat v tehotenstvi ruzne smrady z barev, laku, vyfukovuch plynu a dalsich, tak to asi nejaky vyznam ma a k miminku se to nejak dostava, ne? :)

Tak barvy a výfukový plyny jsou škodlivé i pro tvé tělo, obsahují jedovaté věci. Aviváž ti prostě jen vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35703
20.9.21 07:56
@Anonymní píše:
Dobre rano vsem,

potrebuju se poradit a ujistit, ze jsem normalni. Ruzne vune/pachy/parfemy atd mi vadi cele tehotenstvi, ale ted ve tretim trimestru je to extrem.

Vcera jsme doma prevlekli ciste postele, vyprane normalne v avivazi, nevonelo to nejak prilis, teda aspon manzel rikal, ze je to celkem normalni, ale me se z toho delalo tak spatne, ze jsem sla v noci spat do vedlejsi mistnosti na gauc nez to cuchat az do rana. Kdyz jsem do loznice vesla, uplne me ta vune prastila do nosu a musela jsem zas pryc.

Nevim uplne presne, jak je to s prechodem ode me do placenty k miminku, ale spala jsem v tom asi 5 hodin a pak jsem musela pryc.
Jsou tyhle smrady tak strasne neprijemne jen me nebo i miminku? Malem jsem se totiz v noci z toho pozvracela :) :nevim: :roll:

Dekuji za vase zkusenosti treba s certsve vypranym pradlem :D

Mně smrdělo maso a chutnala mi česnečka. Prádlo mi nevadilo, ale já to s aviváží nepřeháním. Voní to mokré pověšené na balkoně a pak už to voní opravdu slabě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2873
20.9.21 07:57
@Anonymní píše:
@stinga rikam, ze tomu prislis nerozumim jako biolog, ale kdyz se nema tehotna cichat v tehotenstvi ruzne smrady z barev, laku, vyfukovuch plynu a dalsich, tak to asi nejaky vyznam ma a k miminku se to nejak dostava, ne? :)

V barvach, lacich a vyfukovych plynech jsou skodlive latky, ktere by potencionalne pri vyssi pravidelne davce mohly uskodit. V avivazi nic takoveho neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35703
20.9.21 07:59
@Anonymní píše:

A jak se těhotná vyhne výfukovým plynům, pokud žije ve městě? To vadí přece všem plicím, ne jen těm u těhotné. Přemíra aviváže spíš škodí pračce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
20.9.21 08:10

Aviváž je kekel, vadí mi i normálně. Používáme buď Sensitive nebo ocet. Já ty umělé pachy vůbec nemusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.21 08:12

@Russet jasne, ze nevyhne, spis jsem to myslela tak, ze je pro tehuli asi lepsi misto treba na odpoledne prochazku nez treba podel nejake vysoko frekventovane ulice :)

• Citovat
  • Nahlásit
35703
20.9.21 08:18
@Anonymní píše:
@Russet jasne, ze nevyhne, spis jsem to myslela tak, ze je pro tehuli asi lepsi misto treba na odpoledne prochazku nez treba podel nejake vysoko frekventovane ulice :)

Ale nějak se do toho lesíka ze středu města dostat musí.

Rozhodně je dobře, když se těhotná vyhne chemickým smradům v některých provozech, ale jinak je náš vzduch prostě díky všem vymoženostem znečištěný a dítě v tom bude pak muset žít. Těmi 9 měsíci to preci teprve začíná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25347
20.9.21 08:30

Miminku to určitě nevadí a já třeba v aviváži neperu ani normálně, z té vůně se mi navaluje i běžně, natož jako těhotné :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10220
20.9.21 09:02

Aviváž je chemický hnus, který na prádle zůstává (protože se dává až na poslední fázi praní), a když v něm spíš nebo ho nosíš, tak se ti vstřebává do kůže. Švagrová používala do pračky obrovské množství aviváže a když se pak stěhovali z bytu a měli jsme od nich nějaké věci, tak smrděly aviváží ještě několik měsíců poté a nebylo to prádlo - byly to třeba košíky, silikonová forma, hračky atd.

Ale k tvému dotazu, ne, miminku to bezprostředně nijak neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat