Extrémně suchá kůže u manžela - rady?

Anonymní
26.3.16 08:19

Extrémně suchá kůže u manžela - rady?

Zdravím všechny, snad někdo poradí.
Můj manžel má extrémně suchou kůži na obličeji (respektive celé hlavě). Sklony k tomu měl vždycky, ale tak nějak „normálně“, nijak zvlášť o pleť nepečoval, stačilo mu semtam se namazat Niveou. Poslední asi 4 měsíce se to ovšem dost zhoršilo, je z toho nešťastný. Kůži má tak suchou, že se mu v šupinkách odlupuje, je jak papír - když ji vezmu do prstů, krabatí se. Je červená, jakoby podrážděná. Přibyly mu vrásky. Koupili jsme Linolu, tak se v ní celý koupe, pomohlo to velmi mírně. Vůbec netušíme, co to způsobuje. Chybí nějaký vitamín? Nebo je to věkem (v létě bude mít 40)? Existují nějaké přípravky, které bychom mohli ještě vyzkoušet? Jinak manžel už eliminoval kolínské a vody po holení s alkoholem, používá jen sensitive a hydratační, už fakt nevíme… Budeme rádi za tipy.
Jo… a týká se to pouze pokožky obličeje a hlavy, jinde na těle je to normální a kůže je pružná. :nevim:

Anonym kvůli manželovi, díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2023
26.3.16 08:26

Výborné připrávky na extrémně suchou pokožku jsou Excipial u lipolotio a lactovit. Výborně hydratují, já používám sprcháče a nemusím se vůbec mazat, ale jsou i tělová mléka a krémy a ty jsou výborné. Doporučovali jsme i v práci (domov důchodců) kde bývají problémy se suchou pokožkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5102
26.3.16 08:28

At si manžel zajde na kožní, to bude nejlepší. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.16 08:29

@Frnda Ten Excipial mě už napadl - je to volně prodejné? Vím, že to měla dcerka na ekzém od doktorky… Jinak Lactovit zkoušel a kůže ho po něm štípala a zčervenala. Asi nesnese některou ze složek, ale čert ví, kterou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.16 08:32

@Marcam No… ono to tak nakonec asi dopadne, ale chce vyzkoušet všechno, než tam zajde. Právě před těmi 4 měsíci na kožním byl kvůli něčeho jiného - měl nějakou alergickou reakci, poté co si v obchodě vyzkoušel oblečení - byl celý osypaný, vypadal děsně - tak si myslíme, jestli to není nějaký následek, i když už to má vyléčeno.

• Nahlásit
  • Citovat
28884
26.3.16 08:32

@Frnda Nic proti, ale když jsem si přečetla tvůj nic, trochu jsem se zděsila.
Víš, co u nás na brněnsku frnda znamená? :lol: ;)
Omluvuju se za OT…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14662
26.3.16 08:33

Excipial je sice super, ale moc nepromastí.

Dcera je atopik, má hodně suchou kůži, mám toho vyzkoušeného strašně moc:-(

Docela dobré je namíchat infadolan, calcium pantothenikum a mast s vit. E revitgal. Míchám poměrem 1:1:1,ale manželovi bych tam dala možná víc toho infadolanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2023
26.3.16 08:34
@Anonymní píše:
@Frnda Ten Excipial mě už napadl - je to volně prodejné? Vím, že to měla dcerka na ekzém od doktorky… Jinak Lactovit zkoušel a kůže ho po něm štípala a zčervenala. Asi nesnese některou ze složek, ale čert ví, kterou. :nevim:

Je i volně prodejný, je hodně druhů, optej se v lékarně. A takové ty dětské promaštováky jste zkoušely? Ondřejovku, leniensku? Jinak fakt asi poradí kožní, záleží jak se k němu chlapovi chce, je mi jasné, že některé dostat k doktorovi… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12127

Kozni reknou vam presne, nebudete muset zkouset tisic pripravku. Heled mozna blbej dotaz, ale nema lupenku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14662
@berry4 píše:
@Frnda Nic proti, ale když jsem si přečetla tvůj nic, trochu jsem se zděsila.
Víš, co u nás na brněnsku frnda znamená? :lol: ;)
Omluvuju se za OT…

Myslím, že to znamená všude to samé :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2023
26.3.16 08:35

@berry4 Samozřejmě, že vím Brno mám za rohem. Zdravím z Hané, kde frnda znamená úplně to samé! ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
26.3.16 08:36

@Renatt no ještě k tomu 8o :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
26.3.16 08:37
@Frnda píše:
@berry4 Samozřejmě, že vím Brno mám za rohem. Zdravím z Hané, kde frnda znamená úplně to samé! ;)

Takže v poho, no :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5102
26.3.16 08:38

@Frnda To je jako by sis dala Pulina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.16 08:39

@Šarlota4 Lupénka mě už napadla, ale v takhle „pozdním“ věku? To se může objevit kdykoliv? Navíc to nevypadá (dle mého laického názoru) na lupénková ložiska, spíš je to plošně celé čelo, kolem očí a vlasová část. Čelo je nejhorší. Ta kůže vypadá jako kůže starého člověka, strašně tenká, nepružná, jsou na ní jemné šupinky. Achjo. :-( Asi opravdu jen ten kožní.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama