Extrémně suché ruce - čím mazat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
modravlocka
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 27.02.19 10:44
extrémně suché ruce - čím mazat?

Máte nějaké ověřené a hodně účinné prostředky na suché ruce? Dělají se mi až takové olupující se šupinky a nejen že to bolí, ale každou chvíli kvůli tomu schytám i elektrickou ránu. Indulona a podobné krémy, sádlo a bambucké máslo jsou slabé. Pomůžou, ale žádný zázrak se nekoná. Bohužel se v práci máchám velkou část pracovní doby ve vodě, takže ruce trpí.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 27.02.19 11:04

@modravlocka Zaběhni si k obvoďačce ať ti napíše Lipobasi, tu klasickou. Za mě top přípravek na suchou až atopickou pokožku, ale bohužel na recept :?

modravlocka
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 27.02.19 11:05

@unuděná Ty jo, díky za tip, ta mě vůbec nenapadla. A to jsem ji používala kdysi dávno na dceru.

Aduš8
Závislačka 4130 příspěvků 27.02.19 11:10

Lipobase, Linola mastný krém, Excipial-ten je dobrý přes den, protože promastí, ale vsákne se. Myslím, že všechny jsou bez předpisu v lékárně. Celkově při takovém problémů nekupovat nic v drogerii, nepomáhá to. Mám atopický ekzém na dlaních odmala :)

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 27.02.19 11:14

@Aduš8 Lipobase bohužel není, ty ostatní ano.

Aduš8
Závislačka 4130 příspěvků 27.02.19 11:15

@unuděná existuje i Lipobase repair, ta je normálně k dostání bez předpisu.

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 27.02.19 11:20

@Aduš8 to ano, protože to je kosmetika, nikoli léčivý přípravek, má jiné složení a pacienti si stěžují, že tak nefunguje ;) Jsem lékárnice :mavam:

Aduš8
Závislačka 4130 příspěvků 27.02.19 11:23

@unuděná jako Lipobase asi nefunguje, ale mně s ekzémem na den stačila, na noc mám raději Linolu, je mastnější. Je to individuální :nevim:

Gerberka
Závislačka 3249 příspěvků 27.02.19 11:29

Ahoj, možná jsem to neměla tak hrozné jako ty, ale dost podobné - hrozně suché ruce, šupinky, červenání, svědění…jediné, co mi pomohlo a pomáhá je KRÉM NA RUCE S MYRHOU od Nobilis Tilia - to jediné mi pomohlo. Je výborný a já ho potřebuju i v létě! Pak dělají ještě Jemný krém na ruce, ale to je na mě slabé.

Vyzkoušela jsem kdeco (jedině teda ne na recept - na kožním jsem nebyla), ale všechno vyhozené peníze, jedině ten krém s Myrhou, jak píšu mi pomohl :palec:

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 27.02.19 11:30

@Aduš8 To jo, my s dětmi taky bojovali s atopákem, nic z toho, co nám doporučila i napsala pediatrička nepomohlo, až jsem přinesla A-dermu Exomegu krém a bylo vyřešeno. Ale zakladatelka nepíše, že by šlo o atopický ekzém. Každopádně ale návštěvou kožního taky nic nezkazí ;)

Aduš8
Závislačka 4130 příspěvků 27.02.19 11:33

@unuděná já s tím bojuju celý život, asi od mých deseti let. Mám to hlavně na dlaních,prstech a předloktí a všechno vždycky pomůže na chvilku, pak jsem tam, kde jsem byla :nevim: už jsme se s tím naučila žít,ono asi nic jiného nezbývá. Ale ze všeho, co jsem vyzkoušela, si nejvíc chválím Biodermu Atoderm, zatím mi vyhovovalo a pomáhalo úplně všechno :palec:

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 27.02.19 11:38

@Aduš8 Jestli je to atopák, tak je předně potřeba řešit to vnitřně. Podpořit imunitu, střeva, zdravě jíst a tak. Ale to se samozřejmě snadno řekne, hůř udělá. Já mám teď děti „stabilizované“, občas se ještě potvora objeví právě když jsou nemocné. Bývá to první indikátor toho, že přijde nějaká nemoc. Nebo když se mění počasí, jakmile se ochladí, tak chudák dcerka má úplně červené hřbety rukou.. Mám doma kortikoidovou mastičku, takže v případě, že už je to takhle akutní, jednou, dvakrát namažu a máme klid.

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 27.02.19 11:38

Do prace i doma na myti nádobí používat gumové rukavice. Nepoužívat jar, ale neco prirodniho, treba frosch. Vecer namazat necim mastným a dat ruce do bavlnenych rukavic, aspoň na 20 minut. Nejvíc ti to dela ti machani ve vodě. V zimě a když je chladno, tak venku používat rukavice. Jen mazáni krémy to nezachrani.

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 27.02.19 11:39

Vyber i přírodní mýdla na myti rukou.

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 27.02.19 11:41
@Zuzaja píše:
Vyber i přírodní mýdla na myti rukou.

Na mytí rukou atopiků a lidí s velmi suchou pokožkou je super Cutosan.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama