Extrémně vysušená pleť, pokožka těla i ve vlasech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
yarenka777
Kecalka 139 příspěvků 22.12.18 13:00
Extrémně vysušená pleť, pokožka těla i ve vlasech

Dobrý den všem.
Abych vás uvedla do situace. Jsme manželé a náš věk je přes šedesát (manžel od dětství s AE - atopický ekzém), žijeme v bytovce, kde je v době topení (od podzimu do jara) velmi nízká vzdušná vlhkost, kolem 30%. větráme, ale to nestačí. A na procházky venku není zrovna počasí. ( Já jsem sama doma marodila přes 4 roky a nemohla jsem vzhledem k chorobě chodit vůbec ven. O to více jsem cítila nepříjemnou přesušenou pleť i pokožku.) A v době od listopadu až do února nás trápí extrémně vysušená pleť, pokožka těla i vlasů. Poněvadž je to velmi nepříjemné (já sama AE nemám, ale vzhledem nejen k věku mám pleť extrémně přesušenou). Jako první jsme do každé místnosti pořídili zvlhčovač vzduchu a ten jede non stop. I když máme vyústění zvlhčovače nad sebe, vlhkost se zvýšila, ale stejně to nepomáhalo.
Při brouzdání na netu jsem objevila řadu: zadejte do vyhledávače: bioderma +atoderm+ sprchový olej, místo sprchového gelu. Objednala jsem v 1 litrovém balení, cena cca 370,–Kč. Vzhledem k tomu, že je to litr, který vydrží snad rok, není ta cena tak hrozná. Mají i menší balení. Žádná pleťová mléka po sprchování již nepoužíváme. (Manžel si olejík velmi pochvaluje na AE.)
1. Tělo: Použití je jednoduché, tělo si pouze osprchujete krátce jen vlažnou vodou, (pouze místa, která se potí v podpaží atd. si nejprve umyjeme dětským šamponem a opláchneme pod sprchou), poté v podstatě tělo jen namočíme a pak rozetřeme uvedený olejík. Ten nepění, vytvoří pouze emulzi a pořádně spláchneme vodou ze sprchy. Pokožku ničím nemasírujeme, žádné masážní houbičky. Olej vytvoří film na pokožce, který není vůbec mastný. Osušit jen jemně přiloženým ručníkem, netřít. Tento olej jen velmi jemně voní a je neskutečně příjemný i další den. Neotírá se do prádla. Druhý den je stále na pokožce příjemný film a ztratilo se to nepříjemné pnutí při suché pokožce.
2.Obličej si 2× denně omývám vlažnou vodou a pak s olejíčkem. Prostě namočím vodou a vetřu olejík. V očích vůbec neštípe a pleť opět vůbec nevysušuji ručníkem. Věnuji se hlavně místům, kde začínají vlasy, obočí, brada, chřípí nosu, kde se nejčastěji objevují šupiny či maličké kuličky asi tukové, velmi nepříjemné a rády se zanítí jako červené pupínky, podobné akné, asi z ucpaných pórů.
3. Vlasy, ve kterých se mně začaly dělat strupy a lupy, na které jsem nikdy netrpěla. Vlasy mně začaly velmi řídnout. Vyzkoušela jsem vše možné a nakonec jsem našla na netu celou řadu přípravků, (zadejte si do vyhledávače řada+bio+aqua+nol), obsahuje speciální šampon, stimulátor a regulátor, každý po 250 ml. Vlasy si myji šamponem uvedené řady, do suchých vlasů pak večer nakapu buď regulátor a nebo i stimulátor a velmi pečlivě vtírám prsty do pokožky hlavy. Už nevymývám vodou, není třeba. Jsou to převážně bylinné přípravky bez alkoholu. Koupila jsem všechny 3 na netu a nelituji.
Závěr: Za 2 týdny jsem se nestačila divit. Obličej i pokožka těla je doslova sametová, krásně hydratovaná. A vlasy nejen nepadají, ale už cítím, že mají „podrost“ nových vlásků. Jako sametové vlásky nebo „chmýří“, které dorůstají.
Je samozřejmé, že zvlhčovače jedou non stop.
Snad vám moje zkušenosti budou k užitku. Doufám, že jsem adminovi nezadala důvod, aby text vymazal. Jinak ostatní infa mohu poslat SZ.

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >