Extrémně vysušená pokožka - jakou kosmetiku?

29.1.21 17:26

Extrémně vysušená pokožka - jakou kosmetiku?

Ahoj,

Trápí mě od mala velice vysušená pokožka.. Zároven mám aknozní pokožku a atopický ekzém, takže ji nemužu mazat čímkoli…
Zkoušela jsem biodermu, la roche possay, Avene, Expicial, A-dermu a plno dalších.. Vše mi pomuže tak na 40 minut, pak se mi opět začne olupovat na tváři kůže, mám vysušená místa a do toho to akné. Nejlepší ze všeho byl pro mě bepanten co se „hydratace týče“ to mi vydrželo déle, ale zas se mi dělalo podkožní akné…

Kožařky mi strčí do ruky líh nebo Zineryt na akné a plno testrů různých značek výše zmíněných předražených krémů… Zkouším, kupuji… Kdyby aspon fungovaly.. Většinou jsou to ale vyhozené peníze..

Co se týče mého věku… Je mi 30let a snažím se jíst :palec: zdravě, kvůli momentálnímu stavu pleti omezuji sport.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10635
29.1.21 17:31

Kokosovy olej :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4927
29.1.21 17:39

Děti s rozjetým atopem mažu eucerin 12% omega, ale nemám zkušenost s tím akné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
971
29.1.21 17:57

Přesně takovou mám já, suchou ale děla se mi podkožní maz. Já za kosmetiku vyhodila desetitisíce, vyzkoušela snad vše…
Pak mi babička řekla, že jako mladý holky smíchaly kvalitní olivový olej s citronovou šťávou, namazaly na pleť tamponkem a za 10 minut oplachly jen vlažnou vodou.
Koukala jsem co za par kaček měsíčně lze udělat. Biodermu a další predraženou kosmetiku jsem už dávno vyhodila :dance:
Nečekej účinek za 2 dny a ani žádná kouzla, ale pomohlo mi to o dost víc než kosmetika. Schválně vyzkoušej, vsadim se, že tyhle 2 věci má doma snad každý :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1777
29.1.21 18:00

@Markéta188 specifikuj to víc :-) Pomůže to jen na pokožku kdy už nebude taková vysušená a nebo i na příp. boláky? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2226
29.1.21 18:01

@rezavá trumpeta Biodermu Atoderm Intensive Eye jsi zkoušela? Primárně je to sice zklidňující péče na podrážděná víčka, ale klidně se tím dají mazat i jiná vysušená místa… odpovídá tomu i velikost balení 100ml.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
29.1.21 18:05

Já jsem taky sušenka a v zimě je to katastrofa.. Pomáhá mi sprchovej olej od Biodermy, Atoderm, a ještě než vylezu ze sprchy se namatlu kokosovým olejem. Na obličej mám nejradši Mixu Hyalurogel :kytka: ale netrpím na pupínky, jsem jen suchá :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1359
29.1.21 18:07

Já už jsem taky vyzkoušela kde co :nevim: Ono taky dost záleží na tom, jestli ta tvoje pokožka potřebuje hydrataci = vodu, nebo promastit = tuk. Já pro mnoha pokusech a omylech zjistila, že moje super suchá pleť potřebuje pouze hydrataci, ale nesnese žádný mastný, protože se mi pak dělaj hrozný beďary. Řeším to hydratační maskou na 20 minut 2 - 3 x týdně, ráno a večer silně hydratující sérum a nakonec lehký krém pro smíšenou pleť. Docela jsem si v poslední době oblíbila Weledu, je za rozumný peníze a docela zabírá. Po všech lékárnových značkách jsem se hrozně osypávala. Tak snad taky najdeš něco, co ti sedne.

Edit: atopickej exém je bída, no, tam to bude chtít mastný a neparfemovaný. Hlavně ne samotný oleje, ty jsou dost dráždivý

Příspěvek upraven 29.01.21 v 18:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
971
29.1.21 18:10
@smajlik345 píše:
@Markéta188 specifikuj to víc :-) Pomůže to jen na pokožku kdy už nebude taková vysušená a nebo i na příp. boláky? Děkuji

Mně se nedělají vyloženě podkožní bolaky, ale mám celkem rozšířené póry a na to to zabírá, nicméně pokud ti zůstávají po bolacích takové tmavé flíčky, tak citron má super účinek právě na flekatou pokožku a rychle ti zmizí.
Ale hodně záleží taky jak máš citlivou pokožku, někoho to muže dráždit.
Já dávám oliváč s citronem 1:1, stačí zamíchat, dat do lednice v uzavřené doze a vydrží ti to třeba 5 dni, dávám půl panáka od každého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
29.1.21 18:11

U ditete jsem mazala kokosovym olejem s konopim - je to delane primo pro ne. Bylo to super i na me. Jinak atopicou radou od Biodermy. Na plet take tuto radu od Biodermy a nebo Hadkovu Apotheku. Hodne pit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1137
29.1.21 18:18

A co vrstveni produktu? proste zacit nejakou vodou (ruzova nepo proste nejaky toner na suchou plet), pak na to dat serum - idealne s kyselinou hyaluronovu, olej a nakonec pletovy krem? vecer dtto samy.
Idealne neco nedrazdivyho, klidne bych zkusila prirodni kosmetiku treba alverde apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14346
29.1.21 18:40

@rezavá trumpeta Na aknozni plet mi pomohla az antikoncepce na to urcena, po vyzkoušení vseho i na recept.
Na suchou kuzi mi pomaha docela netrogena nebo mixa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2564
29.1.21 18:46
@rezavá trumpeta píše:
Ahoj,

Trápí mě od mala velice vysušená pokožka.. Zároven mám aknozní pokožku a atopický ekzém, takže ji nemužu mazat čímkoli…
Zkoušela jsem biodermu, la roche possay, Avene, Expicial, A-dermu a plno dalších.. Vše mi pomuže tak na 40 minut, pak se mi opět začne olupovat na tváři kůže, mám vysušená místa a do toho to akné. Nejlepší ze všeho byl pro mě bepanten co se „hydratace týče“ to mi vydrželo déle, ale zas se mi dělalo podkožní akné…

Kožařky mi strčí do ruky líh nebo Zineryt na akné a plno testrů různých značek výše zmíněných předražených krémů… Zkouším, kupuji… Kdyby aspon fungovaly.. Většinou jsou to ale vyhozené peníze..

Co se týče mého věku… Je mi 30let a snažím se jíst :palec: zdravě, kvůli momentálnímu stavu pleti omezuji sport.

Ahoj, mám to samé. Strašně citlivou pleť, atopickou, suchou. Zkoušela jsem taky vše, ale buď mi to nestačí, mám neustále pocit suchosti a napětí nebo mi pleť pálí. Až mě nedávno navedla kamarádka na úplně tu nej kosmetiku Renovality. Jsou to oleje a séra. Hrozně důležité, je pleť hydratovat. Používám od nich odlicovaci serum, hyaluronove sérum a na to senzační svestkovy olej. Pleť se mi při prvním užívání na chvíli zhoršila, to jak se přejde z chemickych krémů na tuto prirodni kosmetiku, ale je to normalni. Postupně se toto zlepšuje. Nyní mám pleť hebkou, jak malé miminko :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
29.1.21 19:05

Zkoušela jsi La Roche-Posay řadu Lipikar? Manžel je atopik a jediné tohle mu pomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1190
29.1.21 19:22

Dceři pomáhá uriage- zklidňující sprej. Mažu ji tak 5×denne a pomáhá to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat