Extrémně žárlivá přítelkyně

3
20.12.19 19:05

extrémně žárlivá přítelkyně

Dobrý den,
obracím se s dotazem na tento web, protože jsou zde převážně osoby ženského pohlaví a rád bych znal váš názor.
Je mi 20 let a přítelkyni bude 17. Jak jsem již dávno poznal, tak je extrémně žárlivá. Nejdříve to bylo takové to roztomilé žárlení, kdy se prostě jen bála a smutně mi říkala „doufám, že se ti nelíbí“ atd… Jenže se to časem začalo stupňovat a začínala se se mnou dočasně rozcházet a já blb jsem vždycky přilezl zpátky, omlouval se a přistoupil na její ultimáta typu: Nebudeš sledovat tuhle holku na instagramu, nebudeš si psát s holkama z práce (ikdyž jde o věci většinou pracovní, vyjímečně nějaké PŘÁTELSKÉ psaní typu jak se máš. NIKDY jsem jí nepodvedl a ani nemá důvod si to myslet. To, že se holka o kluka bojí beru. Taky se bojím, ale nedávám jí kvůli tomu zákazy. A když už někam jdu, tak vím moc dobře, že mě sleduje a když mi nevěří, tak musím posílat fotky, že jsem opravdu tam, kde tvrdím a že tam nejsem s jinou holkou.. Je pravda, že mezi mými přáteli je spousta holek, ale se žádnou z nich jsem nikdy nic neměl, nic k ním necítím a přece se na ně úplně nevykašlu jenom proto, že mi to holka rozkáže… Nyní se se mnou rozešla a tvrdí, že pokud neskončím ve své aktuální práci (mekáč-brigáda ke škole) tak ať s ní nepočítám. Jsem rozhodnutej, že na tohle jí nepřistoupím a pokud se ona nezačne chovat jinak, tak už s ní nebudu. Stejně tak už jí nebudu psát, volat, dolejzat - prostě ať si to uvědomí sama a přileze ona. Nenechám přece holku, aby mi rozkazovala, co má dělat… Je toto moje řešení správné? A má cenu vůbec doufat v to, že se to změní? Vím moc dobře to, že mě miluje, protože by jinak nežárlila. Ale všeho moc škodí… Děkuji za vaše odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1813
20.12.19 19:07

Ne, není to normální a ty utíkej, sec ti nohy stačí. Holčina je velmi mladá, nevyzrálá a asi s nízkým sebevědomím :nevim: třeba se potkáte za pár let a bude jiná :mavam: teď bych hledala jinde :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2708
20.12.19 19:17

No na toto bych hodila bobek, takže jo, ser na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
20.12.19 19:17

Rychle uteč, vypadas jako moudrý mladý muž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1738
20.12.19 19:27

Souhlasím. Už o ní neusiluj. Ukonči to. Jí to může jedině prospět, aby si uvědomila, že tohle je cesta do pekel. je hodně mladá, takže to může u ní právě se zkušenostmi pomalu odeznít, ale bude muset na tom holka dost pracovat. a nebo zůstane šíleně žárlivá celoživotně, každopádně pro tebe to teď v tomto věku fakt není ta pravá.

Za chvíli by jsi se z toho zbláznil - zákazy, příkazy. Fotit, kde a s kým jsi? To už je úplně mimo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
20.12.19 19:34

Je pravda, že už delší dobu jsem se cítil dost „v kleci“, byl jsem bez nálady, zklamanej, jak si vůbec může myslet, že bych jí někdy něco takového udělal, neměl jsem styky s přáteli… A protože už mě to opravdu hodně sra. o, když už měla zase nějaký kecy, že jí podvádím, že se mi líbí tahle a támhleta (usoudila podle lajku na profilovce nebo instagramu) byl jsem na ní hnusnej, ať už přestane mlejt podobný věci, co si sama ve svý hlavě vymýšlí, že je pro mě jenom ona ta pravá… Kolikrát už jsme se kvůli tomu hádali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1738
20.12.19 19:35
@petrpa píše:
Je pravda, že už delší dobu jsem se cítil dost „v kleci“, byl jsem bez nálady, zklamanej, jak si vůbec může myslet, že bych jí někdy něco takového udělal, neměl jsem styky s přáteli… A protože už mě to opravdu hodně sra. o, když už měla zase nějaký kecy, že jí podvádím, že se mi líbí tahle a támhleta (usoudila podle lajku na profilovce nebo instagramu) byl jsem na ní hnusnej, ať už přestane mlejt podobný věci, co si sama ve svý hlavě vymýšlí, že je pro mě jenom ona ta pravá… Kolikrát už jsme se kvůli tomu hádali…

Vezmi nohy na ramena, vážně. Za chvíli bys byl jen v domácím vězení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
20.12.19 19:38
@Mutlice píše:
Vezmi nohy na ramena, vážně. Za chvíli bys byl jen v domácím vězení…

Děkuji za názor.. Jak říkám. Nechám tomu čas.. Třeba jí to dojde.. Pokud se to bude ale opakovat, tak konec nadobro.. Děkuji :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1738
20.12.19 19:42
@petrpa píše:
Děkuji za názor.. Jak říkám. Nechám tomu čas.. Třeba jí to dojde.. Pokud se to bude ale opakovat, tak konec nadobro.. Děkuji :D

Bojím se, že se to bude opakovat ještě rychleji než si myslíš. Žárlivý člověk nemá brzdu. Vydrží třeba pár dní, týdnů, ale pak to na tebe vybalí znovu. Pokud tedy se tomu úplně nepodřídíš a nezrušíš svůj život, nevymažeš všechny kolegyně, kamarádky… I kdybys tyhle vymazal, bude vadit sousedka, ženská na ulici, v televizi, v časopise.
Tohle se opakovat bude na 100%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30379
20.12.19 19:45
@petrpa píše:
Dobrý den,
obracím se s dotazem na tento web, protože jsou zde převážně osoby ženského pohlaví a rád bych znal váš názor.
Je mi 20 let a přítelkyni bude 17. Jak jsem již dávno poznal, tak je extrémně žárlivá. Nejdříve to bylo takové to roztomilé žárlení, kdy se prostě jen bála a smutně mi říkala „doufám, že se ti nelíbí“ atd… Jenže se to časem začalo stupňovat a začínala se se mnou dočasně rozcházet a já blb jsem vždycky přilezl zpátky, omlouval se a přistoupil na její ultimáta typu: Nebudeš sledovat tuhle holku na instagramu, nebudeš si psát s holkama z práce (ikdyž jde o věci většinou pracovní, vyjímečně nějaké PŘÁTELSKÉ psaní typu jak se máš. NIKDY jsem jí nepodvedl a ani nemá důvod si to myslet. To, že se holka o kluka bojí beru. Taky se bojím, ale nedávám jí kvůli tomu zákazy. A když už někam jdu, tak vím moc dobře, že mě sleduje a když mi nevěří, tak musím posílat fotky, že jsem opravdu tam, kde tvrdím a že tam nejsem s jinou holkou.. Je pravda, že mezi mými přáteli je spousta holek, ale se žádnou z nich jsem nikdy nic neměl, nic k ním necítím a přece se na ně úplně nevykašlu jenom proto, že mi to holka rozkáže… Nyní se se mnou rozešla a tvrdí, že pokud neskončím ve své aktuální práci (mekáč-brigáda ke škole) tak ať s ní nepočítám. Jsem rozhodnutej, že na tohle jí nepřistoupím a pokud se ona nezačne chovat jinak, tak už s ní nebudu. Stejně tak už jí nebudu psát, volat, dolejzat - prostě ať si to uvědomí sama a přileze ona. Nenechám přece holku, aby mi rozkazovala, co má dělat… Je toto moje řešení správné? A má cenu vůbec doufat v to, že se to změní? Vím moc dobře to, že mě miluje, protože by jinak nežárlila. Ale všeho moc škodí… Děkuji za vaše odpovědi :)

Trvej si na svém. V sedmnácti by už mohla pochopit, že tohle se nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
20.12.19 20:20

Na svuj vek je v tomto asi nevyzrala, nicmene delaji to i mnohem starsi holky. Vetsinou v tom je nejaky psychicky problem, treba nizke sebevedomi.Musi zapracovat sama na sobe, v dalsim vztahu uz bude treba zase o krok dal, chovat se lepe.Co ale vy dva, to nevim…podle me to budoucnost nema, bude se to opakovat a budete mit zalozeny vztah na takto problematicke minulosti.No,jako i jinde, kdyz spolu chodi dva mladi, nevyzrali jedinci s malo zkusenostma ve vztazich(nebo jeden z nich),vetsinou to budoucnost nema.Jsou samozrejme vyjimky, ale to vase chovani (zakazy, zarleni, rozchody atd) nasvedcuji te prvni variante.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.19 20:26

No ona i kdyby chtela, nic s tim neudela. Tohle je na odbornika, to ji v dobrem porad a vem nohy na ramena. Ses mladej kluk a mas opravdu velky vyber. Ja mela vztahu xy a co jsem si odnesla nejdulezitejsiho, ze prehnana zarlivost ve vztahu je naprosto nejhorsi a ty to nijak ovlivnit nemuzes. Proste si najdi jinou holku a uzivej si stastneho mladi a nenech se takhle zadupavat.

• Citovat
  • Nahlásit
350
20.12.19 20:37

To se divím že si to doteď trpěl. Holka v 17 asi ne moc vyzrálá, zjevně neví o čem je život a ty by ses cítil celou dobu jako v kleci a věř že by to bylo ještě horší. Taky jsem ve dvaceti zažila úplně to samé, s klukem Teda… Akorát jsem na to přišla v čas a bouchla dverma… Ted po pěti letech už se tomu můžu tak zasmát a litovat každou co s ním bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.19 20:56

Něco podobného jsem měl taky, začalo to nenápadně když mi volala kolegyně z práce a potřebovala něco vyřešit. Přistoupil jsem na to že pokud budeme spolu nebudu zvedat telefony. Dále se stávalo že po mě na veřejnosti koukaly ženské tak mi to začala vyčítat, jako bych za to mohl. Vydržel jsem 3 měsíce a tradá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.19 21:04
@Anonymní píše:
No ona i kdyby chtela, nic s tim neudela. Tohle je na odbornika, to ji v dobrem porad a vem nohy na ramena. Ses mladej kluk a mas opravdu velky vyber. Ja mela vztahu xy a co jsem si odnesla nejdulezitejsiho, ze prehnana zarlivost ve vztahu je naprosto nejhorsi a ty to nijak ovlivnit nemuzes. Proste si najdi jinou holku a uzivej si stastneho mladi a nenech se takhle zadupavat.

Bojím se že tady rada nepomůže, rozejít se a bude klid, možná to bude lepší až bude starší, ale k tomu se musí dopracovat asi sama.Po rozchodu se připrav na hysterické scény, výhrůžky, urážky, nejlépe vyměnit číslo. Jsou tam i náznaky manipulace takže 3×N (nikdy nic nevysvětluj, bude slibovat hory doly ale nebude to lepší věř mi, jenom si prodloužíš bolest).Asi tuším o jakého člověka se jedná.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat