Reklama

Extrémní dlouhodobá únava s miminkem 8 měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mizomusa
Povídálka 16 příspěvků 18.03.18 09:22
Extremni dlouhodoba unava s miminkem 8 mesicu

Ahoj maminky,

zajima me jak to mate vy. Jestli je normalni to co prozivam nebo bych to mela nejak resit. Mam 8mi mesicniho chlapecka ( hodne aktivniho, ale umi si hrat dost sam ) Tehotenstvi probihalo celkem asi normalne. Unavena jsem byla ale dalo se to. Porod byl teda hruza, mela jsem komplikace, krev dostala… pak trvalo dlouho nez zacala kojit, byl to boj. Nicmene kojim do ted. Malej se budil nejdriv po 3h a to mu tak nejak zustalo do ted.
Nevim jestli je to tim dlouhodobym prerusovanym spankem nebo cim, ale prijdu si jak vymackanej citron a to hned od rana…☹️. Jim celkem normalne treba i 6× denne a snazim se zdrave. Beru i doplnek stravy mamavit. Ale vaha jde furt dolu. Uz jsem minus 6kg pred otehotnenim.
Uz mam z toho zoufalou naladu. A nechut do niceho. Obcas mam hlidani ale to moc nepomaha. S domacimi pracemi mi pomaha mama, varit nemusim muz to nevyzaduje a stejne jsem jak troska. Ktera maka na stavbe. Segra ma stejne stare mini a je plna energie. Nechapu to. Ale prijde mi ze uz nemuzu… jine maminky toho zvladaji mnohem vic a jsou ok ☹️ Mam z toho i spatne svedomi ze jsem k nicemu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Rive
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 18.03.18 09:26

A co si nechat udelat krevní testy? Abys zjistila, jestli ti něco nechybí.
Teď je ještě období, kdy není moc sluníčka a strašně chybí déčko, zkus hořčík, ale ve správné formě, tuším citrát by to měl být.
Manžel nemůže pohlídat? Třeba o víkendu, aby sis odpočinula?

Helileli
Závislačka 2766 příspěvků 18.03.18 09:27

Nechala bych si udělat krevní testy, železo, štítnou žlázu, třeba najdou něco, co půjde řešit.
Jinak poměrně dost záleží i na tom, jak se hybes, čím míň pohybu, tím nižší tlak, menší kondice.
Jinak by mě teda zajímalo co jís, když nevaris, aby to bylo zároveň i zdravé a vyvážené. :nevim:

blueberryx
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 18.03.18 09:28

Zkus doplnit horcik.
Ja mam deti 2. Syn prvni rok vstaval kazdou noc cca 20×, po roce se to ustalilo tak na kazde cca 3-4 hodiny. Pres den si s nim lehnout nemuzu kvuli povinostem se starsi. Manzel je velmi zamestnany a mimo praci dela na baraku, denne do noci, hlidani nemame zadne. Vaha mi bohuzel stoji v nadvaze. Kolikrat melu z posledniho, obcas zoufalstvim vecer brecim, ale jede se dal. Na krvi jsem byla a nic se nezjistilo. Nekdo to tak asi ma. Jednou bude lip :jazyk:

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 18.03.18 09:28

Já tvým pocitům naprosto rozumím. Taky jsem měla pocit, že jsem troska a ostatní maminky kolem mě zvládají vše levou zadní. Malému je 20 měsíců a můžu říct, že ta extrémní únava mě ještě nepresla a to už se nebudi zdaleka tak často. Do 13 měsíců se budil co hodinu, často i po půl hodině a já myslela, že na nevyspani umřu. No neumrela jsem, ale pořád jsem jak medvěd :?

Mizomusa
Povídálka 16 příspěvků 18.03.18 09:33

@Helileli varim ale pro sebe treba maso k tomu ryze, brambory, testoviny. To si varim k obedu. Nerikam ze nevarim porad ale treba jen 3×-4× tydne i pro nej.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 18.03.18 09:34

@Mizomusa
tak krevní obraz si nech pro jistotu zkontrolovat. Klidně to může být „jen“ tím přerušovaným spánkem. Já z toho důvodu začala kolabovat mezi 9-10 měsícem dítka. Kolem roku jsme to začali řešit z gruntu, už se to nedalo.

Mizomusa
Povídálka 16 příspěvků 18.03.18 09:36

@blueberryx no ja si prave taky myslim ze proste nektere to takhle mame a nektere ne :-(… nechci plasit u doktorky zbytecne. Ale nevim kdyz vidim segru tak zavidim. Uziva si mimi a ja se jen tesim az pujde spat ☹️. Pres den spim s nim dokonce! A stejne to nepomaha.

Mizomusa
Povídálka 16 příspěvků 18.03.18 09:37

@lamicina :-( a jak ste to resili jestli se muzu zeptat.? No nekdy se budi i 6× za noc mam ho i v posteli.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 18.03.18 09:45
@Mizomusa píše:
@lamicina :-( a jak ste to resili jestli se muzu zeptat.? No nekdy se budi i 6× za noc mam ho i v posteli.

Taky se mnou byla v posteli, ale budila se čím dál častěji a já pak nespala skoro vůbec, čekala jsem, kdy už se zase vzbudí. Takže na roce jsme odstranili noční kojení, i za cenu, že by se měla odstavit úplně, ale k tomu nedošlo a byla kojená už jen přes den. Zapojit se musel tatínek, spala s ním a po něm mléko nevyžadovala. Po týdnu už noční kojení nechtěla vůbec a začala spát delší interval a stačilo jen poňunat zlehka a spala dál. Mně nasadili po poradě s doktorem prothiaden, aby se nahodil spánkový rytmus. U mě to byl fakt spánkový deficit z přerušovaného spaní, jinak bych skončila v Bohnicích, krevní testy byly dobré.

margarithka1
Povídálka 28 příspěvků 13 inzerátů 18.03.18 10:17

Dobry den, urcite to, co napisu, nemyslim zle. Ale pokud stale hubnete, zkusila bych, byt Vami, navysit prijem. Zkuste si treba par dni pocitat kalorie…kaloricke tabulky, stobklub a jiste i jine Vam zhruba vypocitaji doporuceny denni prijem. Treba jste unavena, ze jite malo.

A pak me jeste napadlo…jak pisete, ze Vam pomaha maminka a varit nemusite…nejste proste unavena z „nicnedelani“? Ja vim, zni to jako kravina, ale vidim to sama na sobe…kdyz jsem v jednom kole, vecer sice padnu, ale pres den mam mnohem vic energie. Naopak, kdyz ma deti manzel a ja se muzu valet, jsem pak bez energie a prevalcovana, ospala…to uz tu nekdo zminoval…mene pohybu a s tim plynouci pocite mene energie.

Mizomusa
Povídálka 16 příspěvků 18.03.18 10:30

@margarithka1 no prave ze si porce pridavam, napr. treba celej pytlik ryze, platky masa dva, chleby treba taky dva misto driv jeden… do toho jsem zacala jeste cokoladu jist ( nejsem moc na sladke ) kafe sladim pomalu trema lzickama… ( byla jsem s malym v nemocnici v unoru, mel zanet mocovych cest, a jedla jsem tam tu jejich stravu vsechnu- vse co mi prinesli jsem snedla, vc knedliku co mi normalne nechutnaji a vratila jsem se stejne o kilo lehci…☹️. No ona ta pomoc maminky je 1× za 10 dni uklid baraku ptz mame barak 200 m2 a nestiham to luxovat. Ne ze by u me byla denne.

Mizomusa
Povídálka 16 příspěvků 18.03.18 10:33

@lamicina hmmm ☹️ To je teda mazec… Ja mu to prso prave brat nechci ale prave resim jestli ta unava neni tim ????. On jak se v noci vzbudi tak chce proste prso a uspi se u toho.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 18.03.18 12:56
@margarithka1 píše:
Dobry den, urcite to, co napisu, nemyslim zle. Ale pokud stale hubnete, zkusila bych, byt Vami, navysit prijem. Zkuste si treba par dni pocitat kalorie…kaloricke tabulky, stobklub a jiste i jine Vam zhruba vypocitaji doporuceny denni prijem. Treba jste unavena, ze jite malo.A pak me jeste napadlo…jak pisete, ze Vam pomaha maminka a varit nemusite…nejste proste unavena z „nicnedelani“? Ja vim, zni to jako kravina, ale vidim to sama na sobe…kdyz jsem v jednom kole, vecer sice padnu, ale pres den mam mnohem vic energie. Naopak, kdyz ma deti manzel a ja se muzu valet, jsem pak bez energie a prevalcovana, ospala…to uz tu nekdo zminoval…mene pohybu a s tim plynouci pocite mene energie.

Souhlasím, taky znám únavu z nicnedělání, to prostě není pro mě, jsem pak pořád víc a víc unavená a je to jak začarovaný kruh.

Určitě bych šla na krevní testy, zaměřit se na štítnou žlázu a podobně. Není to úplně normální. A jak jsi na tom se sportem? Můžeš chodit někam cvičit, běhat, hýbat se?

Zažila jsem šílenou únavu a téměř kolaps s prvním synem cca do roka jeho věku, než jsem v noci přestala kojit, ale bylo to asi jiné, on se mi budil v noci každých 20min i častěji, odejít jsem od něj v podstatě nemohla ani na záchod, prso chtěl mít pořád.. a taky jsem nehubla, naopak jsem tu chybějící energii doháněla sladkým. Ale stejné bylo to, že jsem strašně záviděla maminkám kolem co měly energii a byly v pohodě :oops: Pak jsem hned zas otěhotněla takže se teď těším na porod a jsem z nedostatku pohybu dost vyřízená.

Mizomusa
Povídálka 16 příspěvků 18.03.18 13:28
@sladke-mameni píše:
Souhlasím, taky znám únavu z nicnedělání, to prostě není pro mě, jsem pak pořád víc a víc unavená a je to jak začarovaný kruh.

Určitě bych šla na krevní testy, zaměřit se na štítnou žlázu a podobně. Není to úplně normální. A jak jsi na tom se sportem? Můžeš chodit někam cvičit, běhat, hýbat se?

Zažila jsem šílenou únavu a téměř kolaps s prvním synem cca do roka jeho věku, než jsem v noci přestala kojit, ale bylo to asi jiné, on se mi budil v noci každých 20min i častěji, odejít jsem od něj v podstatě nemohla ani na záchod, prso chtěl mít pořád.. a taky jsem nehubla, naopak jsem tu chybějící energii doháněla sladkým. Ale stejné bylo to, že jsem strašně záviděla maminkám kolem co měly energii a byly v pohodě :oops: Pak jsem hned zas otěhotněla takže se teď těším na porod a jsem z nedostatku pohybu dost vyřízená.

No jenze ja porad neco delam, hraju si s nim, poklizim, chodim s kocarem, mame dva psy…
Driv jsem sportovala casto jenze ted kdyz jsem v tomhle stavu tak predstava ze mam jit behat je jako si jit lehnout rovnou do rakve…

No on se nekdy vzbudi i 6×- 8× :-( myslite ze prestat kojit by pomohlo? A bojim se ze dopadnu jako vy, je to den ode dne horsi. Navic je dost aktivni nevydrzi na jednom miste, ani v naruci.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama