Extrémní nespavec - půl roční miminko

199
27.5.18 08:58

Extrémní nespavec - půl roční miminko

Ahoj maminky,

mám doma (jako většina maminek) nespave miminko. V prvních trech měsících spal poměrně hodně - i 9 hodin bez probuzení, paní doktorka mi ani nevěřila. Jenže teď se vse otáčí, uspat malého přes den začíná byt náročnější a náročnější, syn ma strach, ze by mu neco uteklo a tak se i přes červená umzourana ocicka bráni usnout (zlaté nositko, to většinou pomuze). Denní spanky jsou casove asi v pořádku - 30 - 45 minut.
Na noční spinkani usina v 9 (kdyz usne jen o trochu dříve, zase se cely akční probudí a chce radit). Budí se poprvé po dvou hodinách a potom po 20ti minutách - po hodině. V pět ráno už je klidně zase vyspinkany a už ho neudrzim v klidu. Přiznám se, ze me to tak vysiluje, ze kolikrát malého neslysim a jeho pláč mi přechází do snu, kde ve snu ho uklidnuji. Na bříško to nevypadá, protože kdykoliv přijdu, dam mu napít a dudlicka, tak hned usne (i kdyz na ten svůj krátký spánek). Syn je tedy na umělém mleku, myslela jsem, ze tohle je výhrada kojenych miminek. :(
Můžete mi prosím poradit, co by mohlo pomoct na lepší spinkani? Nebo se to proste musí vydržet? :(
Mockrát vám všem dekuji za rady!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67
27.5.18 09:08

To s tema kojenyma miminkama asi uplne pravda neni, muj je kojeny a prospi celou noc bez probuzeni, takze o tom to neni. Ale jinak presne jak rikas, ted v pul roce je to uspavani narocnejsi a narocnejsi, taky jsem z toho nestastna. Porad se chce divat kolem, zveda se jakoby do sedu, ma plno prace s rukama a nohama, no desny nez se hodi do klidu a usne. Driv to bylo hned, ale ted posledni tyden fakt hruza, najednou nevim jak na nej. Ale prisuzuju to asi nejakymu tomu vyvoji, ze jak chce objevovat svet, tak proste nema cas spat :mrgreen: Jen doufam, ze to zase prejde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
27.5.18 09:16

Ono to muze byt jen prechodne obdobi. Spanek u nasi dcerky se hodnekrat menil. Pred rokem (bylo ji pet mesicu) mi taky usinala pozdeji a rano nejpozdeji v pet definitivne vzhuru (jak se rozednivalo, tak nespala). Zadelane zaluzky, zatemnujici zavesy a nepomohlo. Na podzim jak uz bylo slunka mene, tak zase usinala driv i pozdeji vstavala. Nebo vzdy kdyz se pohybove posunula dal (zacla se prevalovat, plazit, tak se na chvili spanek zhorsoval). Preji at se to brzy zlepsi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1777
27.5.18 09:37
@Lily-en píše:
Ahoj maminky,mám doma (jako většina maminek) nespave miminko. V prvních trech měsících spal poměrně hodně - i 9 hodin bez probuzení, paní doktorka mi ani nevěřila. Jenže teď se vse otáčí, uspat malého přes den začíná byt náročnější a náročnější, syn ma strach, ze by mu neco uteklo a tak se i přes červená umzourana ocicka bráni usnout (zlaté nositko, to většinou pomuze). Denní spanky jsou casove asi v pořádku - 30 - 45 minut.
Na noční spinkani usina v 9 (kdyz usne jen o trochu dříve, zase se cely akční probudí a chce radit). Budí se poprvé po dvou hodinách a potom po 20ti minutách - po hodině. V pět ráno už je klidně zase vyspinkany a už ho neudrzim v klidu. Přiznám se, ze me to tak vysiluje, ze kolikrát malého neslysim a jeho pláč mi přechází do snu, kde ve snu ho uklidnuji. Na bříško to nevypadá, protože kdykoliv přijdu, dam mu napít a dudlicka, tak hned usne (i kdyz na ten svůj krátký spánek). Syn je tedy na umělém mleku, myslela jsem, ze tohle je výhrada kojenych miminek. :(
Můžete mi prosím poradit, co by mohlo pomoct na lepší spinkani? Nebo se to proste musí vydržet? :(
Mockrát vám všem dekuji za rady!

Moje rada zní spát s ním, ať tě cítí a vydržet. U nás se to zlomilo kolem roku :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4330
27.5.18 19:14

U nás to období trvalo několik měsíců a skončilo až s koncem nočního kojení. Ale v půl roce je dost brzo na konec nočního jídla. Nicméně pokud se budu po hodině a pokaždé dostane napít, tak ho to břicho bolí téměř určitě. Zkus ho uspat jinak, třeba ten dudel, to je nejmenší zlo, temer jakákoliv jiná forma usínání se muze opet stat zavislosti. Spolecne spani u nas nepomohlo. Jinak asi jen vydržet, on se časem ten režim zase změní a bude třeba spát líp, ale blbnout s usínáním, to je pořád něco:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama