Extrémní přibrání v těhotenství - jak rychle to šlo dolů?

269
15.7.15 14:48

Extrémní přibrání v tehotenství- jak rychle to šlo dolu?

Ahoj holky, než jsem otěhotněla, vážila jsem 55/170 cm, můj jídelníček byl, že jsem snědla na co jsem přišla, zvlášt sladké!
V těhotenství jsem jedla méně, ale vaha letěla nahoru a to tak, že ve 3. měsíci jsem měla +12kg. Rodit jsem šla s 92kg, bylo to šílené..

Jsem 3 měsíce po porodu, mám 70kg, zatim cvičení odkladám, protože to ted ješte nějak silově a energii nezvládnu, ale až pujdou příkrmy a hlidalní, chci se do toho opřít, zajimá mě, jestli jste některé z Vás taky takhle pribrali a jak vam to šlo dolů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

verulicek
15.7.15 14:52

@Nikous12 ahoj, neporadím, jen chci říct, že klobouk dolů, už máš velký kus cesty za sebou ;) a nesmutni, když to teď půjde pomaleji (ty začátky jsou nejrychlejší). Pokud můžeš, koj déle - já jsem při tom dost hubla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
15.7.15 14:55

@Nikous12 já při těhu přibrala 8 kg, zdálo se mi to málo a říkala jsem si to je v pohodě, ale co se dělo pak byla hrůza :( v porodnici jsem nechala 3 kg, takže navrch 5 kg, jenže potom co jsem přestala v 6 týdnech kojit jsem přibrala dalších 8 kg, takže celkem 13 kg :zed: a to jsem se nepřežírala atd. bylo to nejspíš nevyspáním a nepravidelným režimem, k tomu jsem každý den chodila na hodinové až dvouhodinové procházky rychlým tempem a stejně jsem tloustla. Jenže já začínala na váze o dost vyšší než ty, takže se ze mě po porodu stal doslova pěkný metráček :nevim: teď už šestým týdnem cvičím a hlídám jídlo + jím hodně zeleniny a piju obyč vodu - na kila jsem zhubla teprve 2, ale v pase mi ubyly 4 cm :dance: pro někoho to může být málo, ale pro mě je to mega úspěch, už jsem vůbec nevěděla co se sebou. Většinu holčin co znám a byly takhle hubené jako ty, byly do půl roku na své váze :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elot
15.7.15 15:08

Asi tě zklamu ale já nikdy při kojení nezhubla. S posledním jsem přibrala 22 kilo teď mu budou dva roky nedávno jsem přestala kojit a jde to pomalu dolů. Pořád mám ale 14 kilo na hoře. Ale možná je to taky tím že my zůstaly kila ještě z předchozího těhotenství, otěhotněla jsem brzo po porodu tak jsem ani nestihla shodit dolů. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
3098
15.7.15 15:10

Já jsem nyní 30.tt a zatím mám nahoře 6 kilo, ale co vím, tak takovýhle extrémní přibírání není vůbec zdravý, ani pro tebe, ani pro mimčo…moje dr toleruje 12 kg, pak už nadává! Je fajn, že jsi už stihla dost zhubnout, bohužel ty těhotenský kila se shazují docela obtížně, ale vydrž, ono to pak jde pomaleji, ale jde :)
Držím pěsti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
15.7.15 15:20

Moje dr to brala s uplnym klidem, ze jsme kazdej jinej, at si s tim nelamu hlavu… Malej se narodil s 4300 zdravej a mela jsem polyhydramniom a ke konci hodne otekly nohy na vecer, jinak to „v nicem“ nevadilo… Jen mi teda jeste ted tech 15 dost vadi a bojim se jak to sundam :oops: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1675
15.7.15 15:20

No asi takhle…Já rodila před dvěma lety v mých 38 letech. Moje normální váha byla 67 kg a 168 cm. K porodu jsem šla ze 101 kg. :mrgreen: Po dvou letech mám 70 a už to nejde dolu kdybych se zbláznila. Ale ono v tomhle věku to jde už prý blbě. Doktor u porodu se měla ptal jestli mi dělali testy jestli nejsem nák nemocná, ak jsem ho ujistila že nejsem ale to co já snědla v těhotenství nesnědl on za celý život :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
15.7.15 15:22

@elot já při kojení zhubla 8kg pod svoji původní váhu…bohužel po odstávce je mám zase zpět takže mám tolik co před těhotenstvím :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
24849
15.7.15 18:09

Já přibrala 30kg a do půl roku po porodu jsem to měla všechno dole, teď mám i o 2kg míň. Před porodem jsem měla 55/165. Jo a kojila jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
15.7.15 21:40

Pred tehotenstvim stejna vaha, akorat 165 cm… Pribrala jsem 17 kilo a ted 4 mesice po porodu mam takrka svoji puvodni vahu. Myslim, ze kojeni tomu hubnuti moc neprispelo, hlidam si jidlo a hlavne je to srumec s nasim teroristou :D
Jo a kdyz malymu byly 4 tydny, zacala jsem cvicit, sice jen strollering. Ve 3 mesicich jsem pridala powerjump, tak nevim jestli i toto ma na ubytek vahy vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
15.7.15 22:10

Nějak nechápu, jak se dá přibrat 40kg za 9měsíců. Já měla dvacet navrh a to jsem si myslela, že je to hrozný. V druhém jsem s už dávala pozor, bylo 15 navrh. Znám jednu holčinu s 30kg, čekala dvojky a nemohla se hýbat celé těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5153
15.7.15 22:32

@Nikous12 Ja přibrala 25 kilo, z 50 na 75, takže to jsem teda slabej odvar :lol: Jinak jsi byla fakt hubena, věřím, ze to zvládneš na původní váhu stejne, jako ja, budu drzet palce. 10 jsem nechala v porodnici, behem kojení letěla váha dolu, ale to se přiznám, ze jsem jídlu moc nedala, kojila jsem jen 3 mesice, začala pak normálně jist a i přesto, za 8 měsíců jsem byla na svy váze. 55 kilo jsem měla po 4 měsících, problém dělalo těch posledních par kil. Nedržím diety, jim maly porce, všechno a porad :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1650
15.7.15 22:36

Přibrala jsem v těhotenství 32kg, po půl roce to bylo všechno pryč a teď (rok a kousek) mi předtěhotenské věci plandají a dětská doktorka se mě vždy ptá, zda něco vůbec jím :D Potvrzuji, že jsem zhubla hlavně kojením, byť vím o ženách, které kojením naopak nabíraly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5153
15.7.15 22:41
@jenika1 píše:
Nějak nechápu, jak se dá přibrat 40kg za 9měsíců. Já měla dvacet navrh a to jsem si myslela, že je to hrozný. V druhém jsem s už
dávala pozor, bylo 15 navrh. Znám jednu holčinu s 30kg, čekala dvojky a nemohla se hýbat celé těhotenství.

Každá vypada jinak. Někdy si ty kila to tělo nějak záhadne rozloží :) V 5. měsíci na mne tehotenstvi lidi nepoznali a ke konci mi těch 25 kilo nevěřil nikdo. V pohode jsem nosila půlku svého šatníku ve velikosti 36.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
15.7.15 23:42

Ahoj holky, připojím se do diskuse svou zkušeností… já měla před těhotenstvím 70 v první poradně mě vážila a bylo to 73kg… před 14 dny(33+0tt) jsem byla v poradně a měla jsem 84 ale kvůli otokům mi doktor doporučil držet jednou za 3-4 dny ovocný den (sníst 1,5kg ovoce a zeleniny ten den), což jsem si ríkala, že je docela v poho no a v pondělí jsem byla znovu a najednou 88,5… doktor mě zpucoval, že to je hodně… já se přitom snažila dodržovat co mi doporučil… teď mi zbývá měsíc do porodu a mám ze své váhy hrůzu… vím, že je teď nesmysl držet diety nebo tak něco, ale nevíte poradit něco co by ten náhlý přírůstek aspoň trochu omezilo? Já nejsem schopna celý den jíst pouze ovoce nebo zeleninu. Nedodá mi to tolik energie co potřebuji a pak jsem unavená a nezvládnu ani to co si na ten den naplánuji, natož něco navíc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama