Extrémní strie na břiše: co s tím? +Foto

3
18.9.21 00:53

Extrémní strie na břiše-co s tím?+Foto

Zdravím všechny maminky,
mám po porodní problém a to jsou veliké strie na celém břiše(viz foto..) :,(
Prosím je tu nějaká žena co měla podobně rozsáhlé jizvy a jak vypadají po letech? Bude to vidět? Zesvětlají? Jsem z toho opravdu smutná, orotože sem byla zvyklá na dvojdílné plavky, crop topy..
No a teď se stydím břicho ukázat 😞
V nejhorším přemýšlím i nad zamaskováním tetováním :oops:
Děkuju moc za reakce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2136
18.9.21 01:15

Já to považuji za vcelku běžnou věc. Mám to taky, po letech sami zesvětlaly. Ale ta kůže holt není tak pěkná jako kdysi. Možná zkusit laser?
Jimak dnes bych si crop top co se strií týče mohla vzít, je to lepší a kdy jindy, teď jsme mladý ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
721
18.9.21 01:36

Nedávej si tetování.. Vždyť co by to muselo být zač, abys to zsmaskovala a stejně to nezakryjes celé. A za další, budeš znovu těhotná a kerka se ti natáhne s břichem, víš jak to hrozně bude vypadat? Já mám taky takové břicho, jen to nemám nad pupek, mám to pod.. Taky to beru, že to k tomu patří a kámošky, co mají děti jsou na tom stejně a žádná to neřeší. :) není to příjemný ale určitě se netetuj! bude to ještě horší!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1046
18.9.21 03:09

Mě se udělali strie od kotníku až nahoru na stehna a to jsem se poctivě mazala
Bi-oilem. Stalo se mi to ke konci těhotenství, kdy mi nohy strašně natíkali. Bohužel mám strie červené, takže to vypadá fakt hrozně. Jak jen to bude možné začnu chodit na laser, aby mi ty strie aspoň trochu zesvětlali. Nelíbí se mi to ale beru to tak, že se prostě stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
18.9.21 06:34

Koupit džíny i plavky s vysokým pasem. A rozhodně netetovat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11216
18.9.21 07:20

Takhle to vypadá hrozně, ale fakt neboj, že světlá to a nebude to téměř viditelné, navíc se to jakoby posune směrem dolů. Mně teda kůže zůstala hodně povislá, mám to v podbřišku jak bláto, ale já v těhotenství sahala skoro ke 100kg, tak se nemůžu divit. Čím víc hubnu, tím víc mi kůže v podbřišku visí. Jednou to vidím na abdominoplastiku, no. Asi to nikdy nezmizí úplně, ale u mě strie jako takové už téměř nevidím. Jsem 2 roky po porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10510
18.9.21 07:22

Strie ti už nikdy nezmizí, jen zesvetlaji, ale ta kůže už je prostě potrhana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
18.9.21 07:34

@Lissia mám to po dvojčatech stejně… Je to holt daň za krásné zdravé děti… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5914
18.9.21 10:37

Já mám tedy břicho po dvou porodech úplně zdravé a hladké. Zato mám jizvu po operaci, po laparu žlučníku. Nějak jsem pod tím řezem měla zánět, udělala se boule a hojilo se to divně. Po třech letech je jizva hodně světlá o když ošklivá. Už mi i nejeden doktor řekl, jestli bych nechtěla korekci.
Ty strie ty hodně zesvětlají, ale nikdy nezmizí. Prostě někdo má křehkou kůži a ta to nedá. Nedá se nic dělat bohužel. Myslím že ty horní strie se ztratí skoro celé, ale ten spodek zůstane takto, i když zesvětlá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2074
18.9.21 12:24

Měla jsem to po prvním dítěti stejně, říkala jsem si, že u dalšího těhotenství to už aspoň nepopraská víc, protože víc to nejde. Při druhém mi to popraskalo ještě víc :cert:

Nejstarší je šest a je to pořád stejné, jenom to má tělovou barvu, není to červené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
721
18.9.21 14:37
@Kaktusanda píše:
Mě se udělali strie od kotníku až nahoru na stehna a to jsem se poctivě mazala
Bi-oilem. Stalo se mi to ke konci těhotenství, kdy mi nohy strašně natíkali. Bohužel mám strie červené, takže to vypadá fakt hrozně. Jak jen to bude možné začnu chodit na laser, aby mi ty strie aspoň trochu zesvětlali. Nelíbí se mi to ale beru to tak, že se prostě stalo.

Můj názor je ten, že se můžeš mazat od rána do večera svěcenou vodou ale když to tak máš, tak ti nepomůže vůbec nic :?
Jinak promiň že to tak blbě píšu ale na nohách jsem to ještě neviděla :( ale kdo ví.. třeba se mi to ještě udělá taky :? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1046
18.9.21 15:36
@Krista 1 píše:
Můj názor je ten, že se můžeš mazat od rána do večera svěcenou vodou ale když to tak máš, tak ti nepomůže vůbec nic :?
Jinak promiň že to tak blbě píšu ale na nohách jsem to ještě neviděla :( ale kdo ví.. třeba se mi to ještě udělá taky :? :kytka:

V pohodě, mě to právě taky zaskočilo, jako na stehnech bych to ještě chápala ale na lýtkach to mám asi jako jediná na světě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10223
18.9.21 21:54

Strie zesvětlají a nebude to vůbec poznat, sice tam ty čáry zůstanou, ale mají stejnou barvu jako okolí. Pochybuju, že by to v plavkách někdo zkoumal, jestli máš na břiše čáry nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1314
19.9.21 15:11

Asi tomu nebudeš věřit, ale na strie nikdo nekouká. Resp. koukají na ně a řeší je asi jen ty, kdo je samy mají - a ty si to asi vyčítat nebudou. :nevim:

Já jsem si třeba nikdy na nikom strií nevšimla, takže buď je má minimum lidí, nebo to prostě není vidět tak, jak si myslíš. Jediná příležitost, kde jsem je viděla, jsou detailní fotky a takové ty „fotky posilující ženské sebeuvědomění“, kde jsou na sílu zvýrazněné photoshopem. :kytka:

A kdyby tě to přecijen hodně trápilo, dělají se vodě- a potuodolné tělové makeupy, ty přikryjí všechno od tetování po modřiny a všelijaké fleky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat