Extrémní vypadaváni vlasů po porodu - dá se řešit?

Anonymní
18.10.20 11:29

Extrémní vypadaváni vlasů po porodu - dá se řešit?

Ahoj holky, jsem skoro 4 měsíce po porodu a asi měsíc mi šíleně padají vlasy. Stačí si prohrabnout vlasy a mám jich plnou hrst nebo třeba při myti vlasů to je taky hrozně vidět. Mám dlouhé vlasy a vždycky jsem je měla hodně huste ale bojím se že za chvilku mi na hlavě nezůstane nic, už teď vidím když se kouknu do zrcadla že jsou vlasy ridsi než byly. Je mi jasné že je to po porodu normální ale není něco čím by se to dalo aspoň trochu zmirnit? Klidně nějaké vitamíny atd.? Nerada bych si vlasy zkracovala, to je až poslední možnost a o víc jak 6-8cm to prostě nedovolím :lol: Za jak dlouho se vám to zlepšilo? Případně je něco co na 99% pomůže? Mám chuť brečet když to vidim :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5862
18.10.20 11:44

Když já nevím, jestli své zkušenosti mám vůbec psát :lol: Takto - zase dorostou. Jednou ti určitě dorostou, slibuju :mrgreen: A pokud má někdo něco, co fakt pomůže, ráda si to přečtu, já už tak nějak počítám dny, kdy to začne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
18.10.20 11:50

Nepomůže nic. Musíš vydržet. Zase dorostou. Ani stříhat nemusíš. To stejne nezmění to, že budou padat dál. Je to bohužel normální a nezbývá než vydržet. Já přes den nosila culík, aby vlasy nebyly všude. A i tak byl dudlík a miminko pořád samej vlas :roll: a pak při mytí jsem tahala prameny vlasů. Pak se vše srovnalo. Začalo to okolo 3. měsíce po porodu a myslím, že tak nějak ten 10.mesic jsem nepozorovala uz nic :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17035
18.10.20 11:56

Nepomáhá nic, mně vypadala dobrá polovina. Už tak mám opravdu hustý vlasy, ale když mi pak začaly najednou dorůstat a ještě ke všemu byly najednou kudrnatý, tak jsem vypadala jak divoženka… :mrgreen:. To období prostě musíš přestát a počkat až dorostou. Nějakou úpravu účesu bych na tvým místě zvážila, protože při tom dorůstání to zas tak dobře na dlouhých vlasech nevypadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13956
18.10.20 12:02

Přidal bych železo a kloubní výživu, ale dorůst musí samy. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
18.10.20 12:02

Nic nepomohlo, jen vydrzet…ja mam teda hodne huste vlasy, takze to nebylo nejak vyrazne videt nastesti, ale padaly hrozne asi pul roku, pak to prestalo, me vadilo, jak jsou vsude, tak jsem se nechala ostrihat na kratsi mikado a byla to hrozna uleva, ted uz mam zas vlasy dlouhe, huste a vypadavani standardni :palec:. Kazdopadne si pamatuju ten stres, kdyz jsem si toho vsimla..pri myti vlasu uplne trsy, ale fakt to prestalo samo

Příspěvek upraven 18.10.20 v 12:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
18.10.20 12:12

Nepomohlo nic, zacalo mi to 10 mesicu po porodu ( vlasy do pulky zad), tahala jsem hrsti, delaly se mi lysiny v hlave, no bulela jsem s kazdym mytim. Rozhodla jsem se pro mikado ( vlasy padaly stejne ale psychicky jsem to nesla lip- holt kratsi vlas kdyz vypadne nevypada tak blbe jak ten dlouhej), takze jsem mela “pocit”, ze padaji min. Zastavilo se to po 4 mesicich… pak jsem skoro pul roku vypada jak rakosnicek :D ted je maly 2,5, vlasy mam zas do pulky zad a vsechno je ve stejne kondici jako bylo pred otehotnenim… vydrz :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
18.10.20 12:13

Nepomohlo mi nic. Měla jsem vlasy po zadek a po porodu mi přes půl roku tak padaly, že jsem už nevěděla co dělat. Vitamíny jsem jedla ale stejně to pak skončilo že jsem musela jít na mikádo. Šílený vlasy až nad ramena :nevim:
Ale to padání přestalo. Malýmu byl ted rok a kvalita se mi vrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3736
18.10.20 12:59

Nepomohlo mi bohužel nic. Dva měsíce jsem na tom byla hůř než pes, místo jejich chlupů jsme se tu brodili v mých vlasech, měla jsem jich plnou postel no děs. Mám hodně huste vlasy, musela jsem si nechat vzít přes 10cm, protože jsem vypadala jako blb. Měla jsem vlasy po zadek a tech posledních 10-15cm byl jen takový cancour a fakt to vypadalo blbě. Na druhou stranu mnohem horší bylo dorůstání. Ty krátký vlasy kolem hlavy byly ještě horší, nemohla jsem si dát ani vlasy do culiku, vypadala jsem jak sluníčko :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5537
18.10.20 13:05

A kolik vlasů denně je to tvoje „šíleně padají“? Pro někoho může být šíleně 20, pro někoho 200 a pro někoho nad 2 000 vlasů :nevim: Při dlouhých vlasech na tu „plnou hrst“ stačí 20 vlasů.

Uveď prostě, kolik ti jich denně přibližně vypadne a pak je o čem se bavit. Taky hned můžeš porovnat, jestli to podle obecných ukazatelů normální je nebo není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.10.20 17:38

Ja jsem taky ctyri mesice po porodu a padaji mi plne hrste vlasu, v koutech uu mam lysiny :roll: Neudelas nic, bohuzel nepomaha ani svecena voda.. Ty vlasy jsou mrtve. To nejhorsi trva asi tri mesice. Dorostu nove.. Po prvním porodu mi taky dorostly..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.20 17:55

Začaly mi padat asi 2.5 měsíce po porodu, bylo to spojené i se stresem, miminko po 2 měsících zemřelo. Padaly mi celé prameny při mytí, každý den byl plný kartáč… Koupila jsem si na to 3měsíční DonnaHair kůru. Nevím, jestli pomohla ta nebo čas, ale po 9 týdnech to začalo přestávat a po 4 měsících už to zase padá málo jako před otěhotněním

• Citovat
  • Nahlásit
32
23.10.20 19:11

Šampon milva taky už mi začali po tom rust

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie