Fabia I s isofixem a i-size 61-105 cm

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dorjee
Nováček 4 příspěvky 20.02.17 14:34
Fabia I s isofixem a i-size 61-105cm

Dobrý den,
rádi bychom pořídili i-size autosedačku do 105 cm pro 8měsíční dceru Do Fabie I, ale nikde nemůžu najít kompatibility a možnost polohování v tak malém autě. Řešil jste někdo podobný problém? A jakou jste nakonec vybrali? Líbí se mi Cybex Sirona s pultíkem, máte jí někdo ve Fabii? Na vyzkoušení to máme 100km daleko, tak bych ráda věděla, jaké jsou vůbec možnosti. Díky za komentáře.

Reakce:

steeve
Kelišová 6967 příspěvků 20.02.17 15:11

@Dorjee v té Fabii I generace ale určitě nemáte isofix, takže tam nedáte Sironu, ta je na isofix, navíc Sirona s pultíkem neplní I-Size, to plní až ta novější Sirona M2 I-size a ta nemá pultík…

Zuzkka
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 20.02.17 15:30

Mám jedničkovou fabii a mám v ní isofix!!

steeve
Kelišová 6967 příspěvků 20.02.17 15:43

@Zuzkka a jaký ročník máte?, pokud vím tak do I se dával za příplatek až někdy od roku 2004, a teprve od II generace od roku 2007 byl ve standartu

Zuzkka
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 20.02.17 15:49

@steeve mám 2001 a opravdu ho tam mám, bylo to první kam jsem koukala, když jsem auto pořizovala :mrgreen:
jako ženskou mě zajímalo jen toto..
mám v ní autosedačku Cybex x-fix.

steeve
Kelišová 6967 příspěvků 20.02.17 15:50

@Zuzkka jo tak nějaká lepší výbava

Zuzkka
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 20.02.17 15:52

A přítel ma Oktávku jedničkovou r. 2000 a také ho tam má :)

steeve
Kelišová 6967 příspěvků 20.02.17 15:53

@Dorjee tak upravuji, pokud byste teda měla v autě isofix, koukněte raději do auta, tak Cybex Sirona je kompatibilní, ale platí co jsem psal výše, ta varianta s pulríkem je základní Sirona, a ta neplní I-size, ta novější Sirona M2 I-size plní normu I-Sizek, ale nemá pultík.
V každém případě, pokud ji dáte na zadní sedadlo v protisměru, tak na přední u Fabie si už dospělý člověk nesedne.

Dorjee
Nováček 4 příspěvky 21.02.17 08:30

A existuje nějaká autosedačka, která je dělaná i do méně prostorných aut? Jako druhou alternativu zvažuji koupit postupně dvě sedačky… Jednu protisměrnou menší, do cca těch dvou let a od 2 let vybrat některou z těch pultíkových. Jen těch autosedaček je tolik, že vůbec nevím, jak vybírat…, některé jsou v testech, některé jsou u nás nově…Ach jo… Na velké auto teď nemáme a přesto chci, aby malá byla, co nejvíce chráněná… Když to jinak nepůjde, tak obětujeme místo spolujezdce…

steeve
Kelišová 6967 příspěvků 21.02.17 08:49

@Dorjee u každé to protisměrné sedačky je problém ten, že zabírají hodně místa, koukněte jestli v tom autě máte isofix nebo ne, z těch menších jsou to třeba zn. Joie, bez isofixu model Steadi: http://autosedacky.mimishop.cz/…-steadi-2016 v proti směru zabere cca 75 cm, takže to zkuste změřit v autě, o kolik budete muset posunout přední sedadlo
no a s isofixem Joie Spin 360 : http://autosedacky.mimishop.cz/…oie-spin-360 , opět v protisměru zabere nějakých cca 73 cm
obě se dají otočit do po směru, a jsou do 18 kg, takže ve 2 letech nemusíte kupovat další posměrnou

Dorjee
Nováček 4 příspěvky 21.02.17 09:47

Na ty jsem koukala, ale nenašla jsem je nikde v testech…

steeve
Kelišová 6967 příspěvků 21.02.17 10:12

@Dorjee tyhle v testu nebyly, ta Spin 360 je novinka, takže to ještě nestihly, snad v květnu, jinak od Joie v kat. 0-18 v testech byla třeba I-Anchor Advance: http://autosedacky.mimishop.cz/…advance-2016 a ta má hodnocení 58%

Dorjee
Nováček 4 příspěvky 21.02.17 14:21

Děkuji moc, když jí posunu dopředu, abych tam dala nohy já (hold oželím řízení…), tak tam těch 73 cm je :D…, hrůza… proč dělají auta, kde se pořádně autosedačky nevejdou!!! hlavně, že to má isofix :?,v které úrovni je to vlastně měřené? u cybex sirona udávají délku 68cm…

steeve
Kelišová 6967 příspěvků 21.02.17 14:45

@Dorjee v době, kdy projektovali tuto Fabii I generace( tedy někdy v první polovině 90 let), tak nebyly sedačky 0-18 kg, a u nás vůbec sedačky nebyly povinné, takže nikdo nepočítal s tím, že 20 poté tam někdo bude chtít sedačku dát…( např. nová Fabia III má daleko více místa na zadních sedadlech, protože rosteme my, a máme i větší požadavky na přepravu, např. autosedačky)

ty cm co jsem poslal jsou měřené na sedadle ve výšce horní hrany položené sedačky, ono dokud se to nevyzkouší přímo v autě, tak stejně přesný rozměr nezjistíte, protože v každém autě díky jinému sklonu sedáku a opěradla ta sedačka jinak sedí a zabírá různě velký prostor, ono je rozdíl jestli výrobce změří samotnou sedačku, většinou i poloze sed a dá její míru na web a pak rozdíl kolik sedačka zabere místa v autě, a navíc ve sklopené poloze na leh
proto jak už jsem několikrát psal, nejlepší by bylo ty sedačky vyzkoušet přímo v autě

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >