Fakické čočky, zkuseno

265
15.2.21 12:20

Fakické čočky, zkuseno

Ahoj holky, je tu někdo, kdo ma za sebou implantaci čoček? Kdo ma fakické cocky? Na netu jsem toho moc nenasla, spis me zajíma aktualni situace, výhody, nevyhody. Laserová operace mi nejde kvuli tenke rohovce. A je tu moznost fakickych cocek, je to ale narocnejsi a složitější. Trochu z toho mam strach ale to jsem mela i z toho laseru, nez mi rekli ze to u me nejde. Premyslim, a nevím zda do toho jit nebo ne. Diky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
933
15.2.21 13:16

Mam to za sebou, minuly rok presne z toho samyho duvodu. Tenka rohovka. Nevim jakou presne ted tu cocku mam - musela bych se kouknout. Ale to je fuk. Jde o to co konkretne potrebujes.

Jinak operace - sla jsem jeden den jedno oko, druhy den druhy oko a treti den na kontrolu a zvladla jsem to uplne v klidu i sama :) neni to sice prijemny a je fakt, ze nejhorsi bylo mit v tom oku rozverak abych nemrkala, ale jinak operace trvala tak 10 minut celkem samotny zakrok a i s pripravou okolo 45 minut a vse v poradku.

Dioptrie cca 11 na jednom a 6,5 na druhym oku a vidim myslim, celkem ok. Jediny problem je do nejblizsiho blizka (tj pri holeni podpazi si nevidim na chloupky), ale vzhledem k tomu jaky jsem mela dioptrie tak je to pry neco za neco.

Vysledek jsem happy, ze to mam za sebou a ikdyz to nebylo uplne levny a vim ze casem proste dalsi bryle asi budu potrebovat (ale aspon uz ne tak silene silny) tak jsem fakt rada, ze to mam za sebou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
15.2.21 13:21

@Leenvecka já mam prave dilema zda jit nebo ne, ze oko cocku dlouho toleruje, nesmi se mesic cvicit, desej me trosku ty nezadouci ucinky a stale vaham :think: a kdyz to slo k sobe, bolelo to? Ja zase nemam tak silny, mam 3 dioptrie na jednom a na druhym zase necele dve, a Neovize v Praze dělá i takove, Gemini dela jen od 4,5 dio. Ja se treba bojim, aby to vubec vydrželo, abych za.to nedala ptes 70 tisic a za rok za dva se mi to zhorsi uplne? Bryle me stvou, cocky klasicky nechci..a zvazuju toto prave a vubec nevim, jednou se na to citim, pak zase ne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
15.2.21 14:50

@klobinka jako neboli to, jen dost citis ten rozverak. Pred samotnou operaci Ti rozkapou to dany oko (celkem 4 ruzny kapky) pak ti daj do oka dezinfekci, umrtveni v kapkach a pak pichnou klasicky umrtveni. Citis ten rozverak, ale samotny rezani do oka apod ne.

Jinak cviceni se da ten mesic ozelet, horsi je imho myti vlasu v zaklonu (jsem ted zvykla mit v predklonu u vany) a jinak davat si pak do konce zivota pozor na to co delas, zadny micovy sporty nic u ceho bys mohla dostat do oka (tj ani kontaktni sporty). Me to nevadi aspon mam konecne padnou vymluvu proc nehrat volejbal apod.

Jako pro me ikdyby se mi treba za par let ten zrak zase zhorsil tak aspon uz budu moc koupit normalni bryle a nedelat skla na zakazku (naposled vycislena cena cca 11tisic za bryle) takze pro me to smysl ma a jsem fakt rada, za kazdej den bez toho aniz bych musela nosit bryle :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
15.2.21 16:33

@Leenvecka dekuju moc za vycerpavajici odpoved ale fakt se rozmyslim amchci do toho jit, ale ten strach tam je. A do vody se pak muze? Ja cvicim klasiku, spinning, kruhac. A jak dlouho to mas? Pises, ze se nema mrkat, ale jde to vubec ovladnout? Me stacilo, ze jsme byla na vyšetření, kde jsem nesmela mrkat a strasne mi to vadilo, pak mi oci slzely a sestra ze me hotova ze nesmim :D a ještě se zeptam, kde jsi na tom zakroku byla? Ja tak silny dioptrie nemam ale vim, ze se mi to bude zhorsovat kdyz uz ted to mam horsi i s brylemi. A nechci pak mit skla od jogurtu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
15.2.21 19:18

@klobinka hele do vody ok, ale az po mesici, prvni mesic fakt hlidat aby Ti do okna nic nedostalo.
Dlouho mam cca 10 mesicu? od minuleho dubna.
Mrkani no to vis bylo to dost tezky, ale nejak jsem to zvladla, mas ten rozverak..

Jinak klinika Horni Pocernice.

tady mas tu operaci jak probiha a myslim, ze je to presne ta moje cocka
https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
15.2.21 21:23

@Leenvecka moc dekuju i za video, zkoukla jsem to a popravdě se mi do toho jit nejak nechce :think: ja se bojim toho mrkani, ze to nevydrzim a neco tam podelam,.pamatuju si to vyšetření, kde jsem musela nekolikrat proces opakovat kvuli mrkani a pak me oci bolely a slzely. A jeste takovou dobu otevreny :D to asi nedam. l :( každopádně moc děkuju, docela mi to pomohlo pri rozhodování se :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat