Faktura CEZ -vysvětlení?

16.3.17 16:30

Faktura CEZ -vysvětleni

Ahojky holky,
Po letech v najmu sme se přestěhovali do vlastního baracku, a poprvé se setkávám s fakturou za elektřinu.
Jsme u CEZU, jsou to všiváci, trvalo jim 3 měsíce, než nas přehlásili. Zaslali mi nyní mimořádnou fakturu za 01/17,coz je v pořádku jelikož sme ty tri mesice elektřinu odevirali, ale neplatili. Ale faktura je na silenou částku. Obýváme v domě jen 2 mistnosti, pouzivame pracku 2×tydne, mame bojler 80l, a sporák. Zadne topeni na elektrinu, myčka, susicka nic takového. A částka 2600,– mesic mi tak nesedí. Nastavila jsem si zálohy na 1500,– v doménu ze to prozatím stačí. Již sem jim psala, ale dovolat se, dopsat, nebo prijit na radu v cezu je proste utopie.
Zajímalo by me hlavne jedna věc.
Ve vyúčtování kde se udava spotřeba, ta je za měsíc, nebo za celou dobu? My tam mame napr. na vysokém tarifu 0,535..(neco, neco)MWH, zatímco na elektromeru venku mam na vysokem tarifu 0,49…(neco, neco),tak jsem z toho fakt tumpachová. Byvaly majitel platil pri plne obsazenem dome cca 2000,–mesicne. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17669
16.3.17 16:37

@iwankaanjelik
Nemáte někde počáteční stavy elektroměrů? Chce to probrat ta čísla a zkontrolovat s fakturou. Za jeden měsíc mi to přijde hodně, když elektřinou netopíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 16:45

Mam zapsané v předávacím protokolu od RK stavy elektroměru v dobe předáni nemovitosti. @Kobliha51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22859
16.3.17 16:46

@iwankaanjelik ono je vcelku jedno kdy vás přehlásili, pokud jste měli v pořádku přehlašovací formulář, kde jsou uvedená čísla z elekroměrů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 16:49

Jeste bych chapala, kdyby ta elektrina byla za tech 2,5 mesice nez nas prehlasili, ale datum je od 4.1-2.2.17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
16.3.17 16:51
@iwankaanjelik píše:
Mam zapsané v předávacím protokolu od RK stavy elektroměru v dobe předáni nemovitosti. @Kobliha51

No a teď si vezmi fakturu a zkontroluj, jestli sedí počáteční stavy. Konečné stavy už jsou jiné, protože čas odečtů už je pryč. Jestli jste energii brali už tři měsíce a neplatili a na faktuře jsou stavy z doby před těmi třemi měsíci a pak k datu odečtu, pak je ta faktura za celou dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 16:52

Zakladala jsem novou smlouvu, byvaly majitel odhlasil a ukončil smlouvu v 23.11.16,tyden na zo jsme se nastehovali a ja do týdne dodala potřebné dokumenty k prihlaseni nového majitele, a vse co cez požadoval. I presto jim to trvalo az do 16.2.2017,kdy nas prehlasili a kdy jsem zaplatila take prvni zálohu na energie, nacez mi předevčírem přišla tato mimořádná faktura, která mi nesedí tou vysokou cifrou, za leden 2600,–,a hned na to přišla dalsi mimořádná faktura za polovinu února, na 104,–. Tak proto mi to přijde celé ujeté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2797
16.3.17 16:53

@iwankaanjelik Musíš si porovnat stavy elektroměrů, jakou spotřebu vám započetli. Mělo by to být na druhé straně v oddíle Přehled vyúčtování dle vyhlášky 70/2016, vpravo počáteční stav, pod ním konečný a spotřeba. Vlevo je i období od kdy do kdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
16.3.17 16:55

Není ani tak důležitý datum, jako stavy elektroměrů, na ty se soustřeď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 16:56

Me faktura chodi do emailu, a nic takového na ni právě není, čísla jsou samozrejmw vyšší nez v dobe predani nemovitosti, ale mate me ze faktura je datovana pouze za leden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2605
16.3.17 17:12
@iwankaanjelik píše:
Zakladala jsem novou smlouvu, byvaly majitel odhlasil a ukončil smlouvu v 23.11.16,tyden na zo jsme se nastehovali a ja do týdne dodala potřebné dokumenty k prihlaseni nového majitele, a vse co cez požadoval. I presto jim to trvalo az do 16.2.2017,kdy nas prehlasili a kdy jsem zaplatila take prvni zálohu na energie, nacez mi předevčírem přišla tato mimořádná faktura, která mi nesedí tou vysokou cifrou, za leden 2600,–,a hned na to přišla dalsi mimořádná faktura za polovinu února, na 104,–. Tak proto mi to přijde celé ujeté.

A do toho 16.2.jste byli na svíčkách nebo jak jste to řešili…? 2600 za 2 měsíce (prosinec, leden) mi nepřijde nějak drastická. Platím měsíčně trojku a to taky netopime elektrikou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
16.3.17 17:13

@iwankaanjelik a za ten listopad a prosinec jste něco platili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2605
16.3.17 17:14
@Regina Hero píše:
@iwankaanjelik a za ten listopad a prosinec jste něco platili?

Pokud je to odstavený, tak se neplatí nic, stejně jako třeba v době vyúčtování, prostě to stopnou a třeba loni jim to trvalo fest dlouho, snad 3 nebo 4 zálohy po 3 tisících mi neodešly a pak jsem o to zvýšila zálohy, ať nemáme nedoplatek, protože místo 12 záloh mi odejde od vyučování do vyučování jen 8 nebo 9 záloh… Mají to blbě řešeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 17:17

Neporadím ti protože neznám smlouvu, ale u čezu jsem spokojená nebyla dlouhodobě. Jednou se stalo, že banka neodeslala trvalý příkaz čezu, my nebyly doma a normálně nás přijeli odpojit. Byla zima a já mimino. Byl to takový ŠOK!!! Žádný dopis od nich nepřišel a z banky nestihl přijít, byla to od nich neuvěřitelná a nepochopitelná chyba a o den později jsem s nimi ukončila smlouvu. Sice to přijeli hned následující den zapojit, (tedy jeden den odpojili-ode mě ostrý telefonát, druhý den dopoledne zapojili), ale tohle bylo příliš.
U čezu jsme navíc každoročně dopláceli. Přešla jsem k centropolu, nižší záloha než u čezu a ani jednou jsme nedopláceli, vždycky dobírali. Nechápala jsem jak je to možné. Prokletý čez ať shoří v pekle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 17:22

Ne, ne holky. Elektřina stále běžela, byv. jaitel odhlasil, ukončil smlouvu, ja mela 10dni na prihlaseni, a zalozeni nove smlouvy, všechny dokumenty sem řádně dolozila, a i pres notnou urgenci vez přehlásil energie na me az 16.2.2017,coz bylo 2,5 měsíce. Do te doby sem neměla od vezu nic, zadny papír, smlouvu, opis smlouvy, proste nic. Jen emailové prisliby o tom jak se na tom pracuje. V únoru prisel papír ze me 16.2.2017 prehlasuji, a at si zaplatím zálohu,c.uctu a vse. Záloha byla nizka, dovolala sem se operatorce, zálohy navysila, vyzebrala si alespon zákaznické číslo, měli mi dojit rozpisy zaloh a opis smlouvy a nic nedošlo. V cez online, ale vse je. Kdyz sem sem dorazovala jak to bude s těmi měsíci, kdy sem nic neplatila, řekla mi ze se to rozúčtuje, a bude to ve vyúčtování pristi rok. Částka by odpovídala, za 2,5 mesice, ale faktura je datovana od 4.1.2017-2.2.2017. Ale my elektřinu odebirame fakticky od 12/2016.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama