Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba

Anonymni
15.1.08 07:57

Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba

Prosím maminky nemáte zkušenost s touto nemocnicí? 18.2 jsme objednaní s malou 3,5 letou na operaci tříselné kýly a už teďf mám z toho hrůzu. Taktéž mě zajímá zda tam budu moci být s ní, řekli že asi ano ale jak to bude ve skutečnosti 8O

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Lia
4466
15.1.08 08:26

Ahoj, zkušenosti zatím nemám, nám měli tříselnou kýlu operovat v půl roce a nakonec přesunuli na rok.

Já tam s malým budu i kdybych na spát na zemi, samotného ho tam nenechám.
Myslím, že pokud nebude plno, nechají Tě tam s ní, přece jen pro ně je to méně práce..
Můžu Tě poprosit, jestli bys mi pak nenapsala, jak to probíhalo apod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
15.1.08 09:02

Ahoj,
ja jsem byla s Tomíkem ve fakultce na infekčním, když mu byl rok a půl. Sice se tvářili, jak to nejde, ale nakonec jsem tam byla celou dobu s ním (4dny). Přitom tam byla polovina pokojů volná, tak nechápu, o co jim šlo… Ale to infekční je „pověstné“ tím, jak tam jsou všichni příšerní :evil:

Mám ale pocit, že rodiče dětí do 6let mají automaticky nárok na to, aby byli v nemocnici s dítětem, takže ti to MUSÍ dovolit. Ale to neznamená, že mají povinnost ti tam zajistit lůžko…i když, myslím, že bys tam klidně seděla i na židli, žejo :wink: Někde jsem to četla, že to tak je - že nemusíš být „ubytovaná“ s prckem na pokoji, ale že by ti měli zajistit místo třeba někde jinde. Kdoví, jaká je praxe, ale po zkušenostech z infekčního jsem si 100% jistá, že bych své dítě nenechala v nemocnici samotné. Z toho, jak se tam k bobkům malým chovali, mám husí kůži ještě dnes :evil: Ale říkám, to bylo na infekčním, vím, že z jiných oddělení mají maminy jiné zkušenosti.

Tak ať to dobře zvládnete!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
15.1.08 14:33

Koukám, že infekční je všude stejné… :roll: Tady s Fakultkou ještě žádné zkušenosti nemám, ale na inf, byla v létě Rozárka v Havířově, zakázali mi tam s ní být, protože musela na JIP na kapačku, 2 dny jsem doma probrečela než jsem mohla jí t ležet s ní na oddělení, přitom jsem si pak na jejich webovce přečetla, že s malýma dětma se může ležet i na JIP :x

Pointa je v tom, že Rozárka od té doby nechce chodit k doktorům, sotva tam přijdeme, tak spustí hysterický řev, už je to půl roku a ona na to ještě nezapomněla :( Rozhodně bych se už nenechala obelhat, že tam s ní nemůžu být :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.9.08 10:43

Já myslím, že fakultka v Porubě je super, ale na infekční taky nemám dobré vzpomínky. Byla jsem tam ale v roce 2004. Taky mě nechtěli přijmout, ale nakonec přijali i mladší dceru v té době 9 měsíců, tak mě vzali k ní . Ta starší měla v té době 4 roky. Byl to tam děs a hrůza. Sestry se člověk nedovolal a co teprv ty děti, které tam byly bez mamin. A přitom to byly většinou děti s průjmy, s kapákem a na vysokých postelích se zábradlím se opravdu na záchod nedostaly. Moje holky měly taky kapáky a průjem, tak vím jak často potřebovaly na záchod hlavně čůrat. Hrozné, hrozné, hrozné!

Nedávno jsem ale slyšela, že to tam zrekonstruovali, tak snad tam i přidali nějaké ty zvonky na sestru. Žádné tam totiž nefungovaly a na chodbu se nesmělo, takže když se někomu něco dělo, tak měl fakt smůlu. No prostě péče na h..... Taky pár sestrám by nějaká ta rekonstrukce svého chování prospěla.....nebo kéž by je tam vyměnili za nějaké ochotnější......nikdy nevím, kdy se na infekční zase dostanem......

Ostatní oddělení si ale nemůžu vynachválit. V Porubě jsem rodila svou druhou dceru a super! V listopadu jdeme do Poruby trhat nosní mandle té mladší ( teď již 5ti leté) a rovnou mi říklali, že mě automaticky přijmou i s ní a budu tam s ní 1 noc a ráno nás budou pouštět. Kromě infekčního se vším se snažím nacpat do Poruby, je to tam fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.9.08 10:44

Já myslím, že fakultka v Porubě je super, ale na infekční taky nemám dobré vzpomínky. Byla jsem tam ale v roce 2004. Taky mě nechtěli přijmout, ale nakonec přijali i mladší dceru v té době 9 měsíců, tak mě vzali k ní . Ta starší měla v té době 4 roky. Byl to tam děs a hrůza. Sestry se člověk nedovolal a co teprv ty děti, které tam byly bez mamin. A přitom to byly většinou děti s průjmy, s kapákem a na vysokých postelích se zábradlím se opravdu na záchod nedostaly. Moje holky měly taky kapáky a průjem, tak vím jak často potřebovaly na záchod hlavně čůrat. Hrozné, hrozné, hrozné!

Nedávno jsem ale slyšela, že to tam zrekonstruovali, tak snad tam i přidali nějaké ty zvonky na sestru. Žádné tam totiž nefungovaly a na chodbu se nesmělo, takže když se někomu něco dělo, tak měl fakt smůlu. No prostě péče na h..... Taky pár sestrám by nějaká ta rekonstrukce svého chování prospěla.....nebo kéž by je tam vyměnili za nějaké ochotnější......nikdy nevím, kdy se na infekční zase dostanem......

Ostatní oddělení si ale nemůžu vynachválit. V Porubě jsem rodila svou druhou dceru a super! V listopadu jdeme do Poruby trhat nosní mandle té mladší ( teď již 5ti leté) a rovnou mi říklali, že mě automaticky přijmou i s ní a budu tam s ní 1 noc a ráno nás budou pouštět. Kromě infekčního se vším se snažím nacpat do Poruby, je to tam fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
nin
17.5.11 23:43

infekcni

naprosto spatna zkusenost na infekcnim v ostrave porube!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Senior Vlada
19.2.12 15:53

Na onkologii Ostrava-Poruba jen chválu,

sice nevím jak na tokm jsem, ale chování a jednání jak lékařů tak sester bylo přímo příkladné. Co se týče jídla, je oprůměrné.Nemocnmu stačí.
Nemocní lidé většinou neoplývají velkou chtí k jídlu.No a mají tam džbán s mlékem a čajem,. To se hned tak nevidí

• Nahlásit
  • Citovat
34
11.4.12 19:25

KLINIKA DĚTSKÉ NEUROLOGIE v OSTRAVĚ PORUBĚ

Prosím byl jste tam někdo s dítětem hospitalizován???Mám si zavolat raději dříve,aby bylo pro mě místo??? Syn má 3 roky,určitě ho tam nenechám samého…
Jsme z Třince

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
vigosoft
9.7.12 10:54

Středověk na traumatologii

Před týdnem jsem si pořezal ruku. Na místní pohotovosti jsem dostal čtyři stehy. Za 7 dní jsem se dostavil na kontrolu. Přijdu v 8:00. Čekárna nacpaná k prasknutí, teplota cca 35°C, nedýchatelno. Na stole sešit A3 se seznamem čekajících. Popsaná celá stránka. Sice mám jen malé ošetření ale bohužel kvůli pojistce budu muset čekat. Podle informací orientačně 4 hodiny (je to jako jet vlakem do Prahy a celou dobu stát na chodbičce). Postavím se na chodbu kde je daleko příjeměji. Místa k sezení nejsou. Čekání si krátím pozorováním a přemýšlím. Přemýšlím kde jsem se to dostal. Připadám si jako ve středověku ale pak se podívám na datum a je rok 2012. Podívám se na hodinky jestli se nazastavil čas - jdou.
Moje zranění je banalita v porovnání s ostatními. Zdravotnictví se stalo pouhým byznysem založeným na poplatcích a nevyhnutelnosti návštěvy lékaře. Člověk byl degradovám na pouhý zdroj výkonů zdravotní péče.

• Nahlásit
  • Citovat
7.6.18 11:20

Dětské infekční fakultka Ostrava už nikdy!!!

Bohužel jsem musela s dcerou urychleně na toto oddělení být hospitalizována, dětská dr. zjistila spatne CRP, byly jsme poslány na dětské ale tam nás po 2h.(malá 8.mes.40horecky)přesunuli na infekční, že prý jim mužem s malou nakazit cele oddeleni, ty 2h. trvalo dr. zvednout telefon a zavolat na infekcni, zda mají místo????Prijdeme na příjem infekce, malá hotová, vařící, kojim, takže si trochu vždy cucla mléka, ale potřebovala klid a spánek a ne toto! sestry se vybavovaly na chodbě opřené, jednou jsem zazvonila a nic, tak podruhé a sestra se slovy kdo to na mě zvoní????nezájem absolutně že malá je hotová, čekali jsme na dr. dalsi 2h. vysetrili malou, šli jsme na pokoj a potom začal šok za šokem pro malou kdy ještě teď doma se probouzí s pláčem. Sestry se chovaly zle, ke kojenci, žádný úsměv, žádné uklidnění, rychle píchnout kapacku a společně i odběr do žíly????malá po téhle šílenosti usla, ale asi na 10min. uklizecky, sestry všichni triskali dverma, kosema, žádný respekt k tomu malému mimi.Byly jsme hospitalizované dva dny(chteli nás tam nechat, ale řekla jsem už tam nechci být, že antibiotika ji zvládnu dávat sama)většinou, kdyz se malé podařilo usnout taK tam vrazila sestra s výtěrem stolice, ani nepočkala až se malá probere, rovnou do zadečku a zase řev začal :,( pokaždé když se rozrazily dvere, malá už rvala, protože byly neohleduplne, jedná ze sester se na malou usmívala a povídala si sní, tak byla v klidu, nechápu proč tento přístup nemely vsechny, sestry i doktoři???!!!teď bude pít a teď se udělá výtěr a teď jedem na ultrazvuk, rychle-spí, nespí, nezájem. Proste to bylo hodně náročné pro malou a jiný lepší přístup veškerého personálu FNO infekční by mel byt!!! ????????????????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3458
7.6.18 11:38

Jej, ja te zcela chapu, ale pokud chces, aby tve dceri doktori pomohli, tak nepojedou dle vaseho rezimu co mate doma a pokud potrebuji zjistit co ji je, tak ruzna vysetreni musela podstoupit, zvlast kdyz mela 40 horecky, tak nebudou cekat az se dite vyspinka. Triskani dverma si myslim, ze nemuselo byt naschval. Ono v tech nemocnicich v takovych vedrech to hodne dela pruvan, pokud jsou otevrena okna, tak clovek neodhadne kolikrat ty dvere a proste trisknou. Jinak te zcela chapu, ze si to vnimala emotivne a negativne, taky mam spatnou zkusenost z porodnice, ale uz jste doma, tak bud rada, ze uz tam nemusis byt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.18 12:10
@Kiskulinka píše:
Bohužel jsem musela s dcerou urychleně na toto oddělení být hospitalizována, dětská dr. zjistila spatne CRP, byly jsme poslány na dětské ale tam nás po 2h.(malá 8.mes.40horecky)přesunuli na infekční, že prý jim mužem s malou nakazit cele oddeleni, ty 2h. trvalo dr. zvednout telefon a zavolat na infekcni, zda mají místo????Prijdeme na příjem infekce, malá hotová, vařící, kojim, takže si trochu vždy cucla mléka, ale potřebovala klid a spánek a ne toto! sestry se vybavovaly na chodbě opřené, jednou jsem zazvonila a nic, tak podruhé a sestra se slovy kdo to na mě zvoní????nezájem absolutně že malá je hotová, čekali jsme na dr. dalsi 2h. vysetrili malou, šli jsme na pokoj a potom začal šok za šokem pro malou kdy ještě teď doma se probouzí s pláčem. Sestry se chovaly zle, ke kojenci, žádný úsměv, žádné uklidnění, rychle píchnout kapacku a společně i odběr do žíly????malá po téhle šílenosti usla, ale asi na 10min. uklizecky, sestry všichni triskali dverma, kosema, žádný respekt k tomu malému mimi.Byly jsme hospitalizované dva dny(chteli nás tam nechat, ale řekla jsem už tam nechci být, že antibiotika ji zvládnu dávat sama)většinou, kdyz se malé podařilo usnout taK tam vrazila sestra s výtěrem stolice, ani nepočkala až se malá probere, rovnou do zadečku a zase řev začal :,( pokaždé když se rozrazily dvere, malá už rvala, protože byly neohleduplne, jedná ze sester se na malou usmívala a povídala si sní, tak byla v klidu, nechápu proč tento přístup nemely vsechny, sestry i doktoři???!!!teď bude pít a teď se udělá výtěr a teď jedem na ultrazvuk, rychle-spí, nespí, nezájem. Proste to bylo hodně náročné pro malou a jiný lepší přístup veškerého personálu FNO infekční by mel byt!!! ????????????????

Jak se jmenoval ten doktor? Mě tam umřel 2-letý synovec :( Ani tam nešel kvůli léčení, ale proto, že v jeho zdravotním zařízení nešel proud a museli ho na pár dní někam přesunout. Ale v Porube si nepředali zdr. dokumentaci. Takže vůbec neřešili, že má poruchu termoregulace a když jsme přišli na návštěvu, byl zakrytý a úplně přehřátý. Upozornili jsme doktora, že má poruchu termoregulace. Nevěděl o tom. Když tam rodina přišla na návštěvu druhý den, tak byl zase přikrytý, tentokrát už na kapačkách a vypadalo to s ním zle. Byl tam nový doktor, nevěděl že má poruchu termoregulace.. Odpoledne umřel. Byl tam jen dva dny. Nečekal ho dlouhý život, přesto ten přístup je zarážející. A prvně nám nechtěli sdělit ani výsledky pitvy, prý tam není prymář. Pak řekli, že měl srdeční zástavu a že to nemělo s ničím souvislost..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.6.18 12:11

Ještě doplním, že na upozornění že synovec potřebuje odsávat hleny nebo se dusí jím doktor odpověděl, že tam má dost svých pacientů a že sestry nemají čas..

• Nahlásit
  • Citovat
7.6.18 16:08

Vcelicko -ja spíš řeším ten přístup, když jsem to řekla tchýni, tak mi řekla že je chápe, tolik rvoucich děcek, že to musí být k zblazneni, ale ja taky pracuji s lidma a nemůžu si dovolit být na ně zla, nepříjemná, ještě když to dítě je nemocné panebože. Musis mít nějaký cit k těm dětem přece, já to nechápu. Prislo mi že ty starsi sestry jsou úplně mimo, ty mladé byly jakzt takž, a nejlepší byla sestra která má 4deti, ta byla fajn???? no ale ta nosila jen obědy ????změnit chování a bylo by to vše snesitelnější (PS. a jak tam byl můj chlap na návštěvě, tak po mém upozornění že malá spí šly i po špičkách)????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama