Faleš a zavist v rodině manžela

Anonymní
14.10.20 11:29

Faleš a zavist v rodině manžela

Ahoj holky, jdu se vypovidat, možná najít druhý názor na věc. Jde o rodinu manžela. Vycházím s nimi relativně dobře, pomáhám, zajímám se…ale je zde švagr a švagrová, kteří mi bohužel asi nejspíše závidí úspěchy, vzdelani a neustále mě pomlouvají u tchýně, tchána a ostatních z rodiny, hrají to přes city, švagrová brečí na tchyni na rameno velmi často jak je život nespravedlivý, jak má 3 děti a neví z čeho budou žít kdyz je ted krize a já si jezdím v novém autě a že ji určitě nemám ráda…mnohdy si vymyslela i fakt šílený věci které nejsou pravda… Nic z toho bych asi neresila, ale ona to fakt umí ze sebe delat chudinku, až ji to všichni věří… neresila bych to, zabomysi hádky nemám v povaze ale doplácí na to naše roční dcerka, která je tímto vždy az ta poslední z vnoučat.. moc mě to trápí, o nikom se špatně nebavim a nějakou závist bych hodila za hlavu, ale když to odnáší ta malinká, tak je mi to děsně líto a cítím pocit velké nespravedlnosti.. máte někdo podobnou zkušenost? Konfrontace nepomáhá, už jednou jsem se pokusila klidným tónem o promluvu a uvedení věci na pravou míru s rodiči manžela, ale v jejich očích jsou svagrovci chudáci s bidne placenou prací a,,určitě by nikdy nic takového neřekli"..i presto se snazim o klidne vztahy v rodine…Prosím o zachování anonymu, nebo smazání. Chodí sem rodina..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13823
14.10.20 11:34

Jak doplaci male dite na pomluvy svagrove? To nejak nechapu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5245
14.10.20 11:35

No a jak to vaše dcera odnáší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14386
14.10.20 11:38

Neřeš to.

Je možné, že švagrová ti závidí prachy, ty ji závidíš jak si umí získat pozornost. Pokud budeš chodit do konflitků, tak budeš věci jen zhoršovat a rozhodně nepřesvědčíš tchyni o svém pohladu na zákeřnou švagrovou.

Věnuj se své rodině, pěstuj pozitivní vztahy s tchyní, při hovoru o švagrové a při hovoru se švagorvou akceptuj jej pocity, ale to že akceptuješ to, že se cítí nešťastná, nejsitá a neúspěšná neznamená, že přistupuješ na její hru.

Tím že řekneš - to mě mrzí, že to máte těžký, tak tím nic neprohráváš, nic neztrácíš a naopak, tím, že ji akcetuješ, tak je daleko snazší pak zůstat na svém.

To že někdo vnímá sám sebe jinak, než ho vnímáš ty není faleš, ale prostě odlišnost vnímání.

Mrkni na koncept nenásilné komunikace, pasivně agresivním manipulujícím lidem to docela umí vyrazit zbraně z rukou, bez toho aby člověk šel do konflitku.

Tady je o tom moc povedený rozhlasový dokument
https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

A tady si můžeš stáhnout celou knihu, která vysvětluje jak na to.

https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14386
14.10.20 11:39

Navíc teda švagrová zjevně má pravdu, že ji moc ráda nemáš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 11:50

Malá to odnáší tak, že prakticky o ní nejeví zájem, anebo jevi ale velmi málo… už několikrát se stalo, že jakmile jsme tam měli jet na návštěvu, byla nám návštěva odreknuta že musí jít najednou hlídat ostatní vnoučata.. neresila bych, kdyby to nebylo okate a časté.. také mi bylo řečeno, že naše roční dcerka si prostě musí zvyknout, že ostatni děti křičí a dělají nepořádek, protoze švagrová se rozbrecela už několikrát když nedejbože někdo něco řekl na její děti i jen maličkost ve smyslu,, mohli by se děti prosím ztisit, malá právě usnula" několikrát jsem uklidňovala vzbuzenou plačící dcerku s argumentem at si zvyka na hluk… stejně tak když tchanovci koupí věci pro malou, ja jim nabidnu, ze jim na to přispějí, protoze to jsou určitě drahé věci. Ode mě si peníze vezmou, od nich ne. Ostatní děti dostávají daleko více pozornosti a dárků, než naše malá s argumentem, že kdo by jim to koupil když my peníze máme a oni méně. Poprosila jsem tchyni o dvě hodinky povozeni kočárku v době kdy jsem měla horečky, odmítla mě s tím, že švagrová jde do hospody na oslavu a musí ji hlídat děti, protoze se přeci potřebuje odreagovat z náročné práce po celém týdnu..
Jsem v pozici, kdy nemohu nic říct, proto že se někdo robreci, vezme si to osobně anebo se mi vrátí argument že ona určitě ne, vždyť je to chudák… situaci je daleko více.. to by bylo na román..

• Citovat
  • Nahlásit
1054
14.10.20 11:53

To už tady bylo, s těmi horečkami, ne? Pokud prarodičům přispět na dárek pro dceru nechceš, tak jim to nenabízej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 11:54

@Ou no naopak, ja to nedavam vůbec najevo, naopak… několikrát jsem hlídala její 3 děti a 1 z předchozího vztahu, pomáhala jsem i aktivně a nikdy se ani krive na ni nepodivala…cim více jsem v klidu a nedávám znát to ze mi to vadí a vím co o mě povídá, tím je to horsi… ale už jsem ze svého samaritanstvi dost slevila…

• Citovat
  • Nahlásit
13874
14.10.20 11:55

Tak tam nejezdite, bud jim to dojde nebo není o co stat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9115
14.10.20 11:58

Hele a švagrová je sestra manžela a nebo manželka jeho bratra? To bohužel často hraje roli i ve vztahu k vnoučatům. Chápu tchýni, že tě odmítne povozit dítě, když už má domluvené hlídání druhých vnoučat, ať je to z jakéhokoli důvodu. Hele, my jsme s manželem ve stejné situaci, jako vy. Náš coronakrize nepostihla, díky tomu, že jsme zdravotníci, tak máme naopak prémie a vše možné. A vůbec neřeším to, že můj otec ani máma nekoupili ani dceři dárek k narozeninám. Prostě vím, jak na tom finančně jsou a nechci, aby kvůli nám měli ještě větší problémy. Spíš mě mrzí, že jí můj otec ani nepřijel popřát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
14.10.20 12:02

Nemá smysl si s tímhle dělat hlavu, zkus to vytěsnit z hlavy, akorát se člověk rozčiluje. Jsou lidé, kteří jsou zkrátka „profesionální chudáčkové“ jako je tvoje švagrová. A jsou lidé, kteří to takovým lidem spolknou i s navijákem. Proti tomu nelze bojovat, protože můžeš mít sebevětší pravdu, ale přeci tím ubližuješ chudáčkovi, takže jsi zlá. Znám to z okolí. Je to boj s větrným mlýnem. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.20 12:15

@Livi92 no přesně. Jsem si jistá, že ikdybych to měla nahrane třeba tak stejně nebudu mít pravdu já a ublizuju chudince…a to jsem se pokusila opravdu jen jednou uvést věci na pravou míru, kdežto ona do mě šije dnes a denně…jak se to prosím u vás vyřešilo? Nebo jak ses ty smířila s tím?…

• Citovat
  • Nahlásit
16969
14.10.20 12:29

Mně nějak přijde, že závidíš ty… Přijde mi přirozený, že prarodiče víc podpoří vnoučata “chudších” rodičů, že pohlídají děti tomu, kdo si řekne dřív. Přijde mi normální, aby si rodina v tomhle směru pomáhala. Nevytváříte s manželem tak trochu dojem snobství?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27625
14.10.20 12:31
@Anonymní píše:
Malá to odnáší tak, že prakticky o ní nejeví zájem, anebo jevi ale velmi málo… už několikrát se stalo, že jakmile jsme tam měli jet na návštěvu, byla nám návštěva odreknuta že musí jít najednou hlídat ostatní vnoučata.. neresila bych, kdyby to nebylo okate a časté.. také mi bylo řečeno, že naše roční dcerka si prostě musí zvyknout, že ostatni děti křičí a dělají nepořádek, protoze švagrová se rozbrecela už několikrát když nedejbože někdo něco řekl na její děti i jen maličkost ve smyslu,, mohli by se děti prosím ztisit, malá právě usnula" několikrát jsem uklidňovala vzbuzenou plačící dcerku s argumentem at si zvyka na hluk… stejně tak když tchanovci koupí věci pro malou, ja jim nabidnu, ze jim na to přispějí, protoze to jsou určitě drahé věci. Ode mě si peníze vezmou, od nich ne. Ostatní děti dostávají daleko více pozornosti a dárků, než naše malá s argumentem, že kdo by jim to koupil když my peníze máme a oni méně. Poprosila jsem tchyni o dvě hodinky povozeni kočárku v době kdy jsem měla horečky, odmítla mě s tím, že švagrová jde do hospody na oslavu a musí ji hlídat děti, protoze se přeci potřebuje odreagovat z náročné práce po celém týdnu..
Jsem v pozici, kdy nemohu nic říct, proto že se někdo robreci, vezme si to osobně anebo se mi vrátí argument že ona určitě ne, vždyť je to chudák… situaci je daleko více.. to by bylo na román..

Já s ročním dítětem chodila na návštěvu nebo návštěvy přijímala. Hlídat jsem nechtěla. A peníze pro roční dítě smysl nemají. Vy jí koupit můžete, tak to neřeš. Na peníze tchánovců si nároky nedělej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27625
14.10.20 12:33
@Anonymní píše:
@Ou no naopak, ja to nedavam vůbec najevo, naopak… několikrát jsem hlídala její 3 děti a 1 z předchozího vztahu, pomáhala jsem i aktivně a nikdy se ani krive na ni nepodivala…cim více jsem v klidu a nedávám znát to ze mi to vadí a vím co o mě povídá, tím je to horsi… ale už jsem ze svého samaritanstvi dost slevila…

Tak té chudince nehlídej. Ať má proč fňukánkovat. Vysouložila si je sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama