Falešná březost i když fena nehárá?

9.2.20 20:27

Falešná březost i když fena nehárá?

Ahoj,
mám pětiletou kříženku malýho vzrůstu. Na začátku roku jsme se přestěhovali do nového bytu, cca 14 dní zpátky jí asi přeskočilo. Začala být uštěkaná, nechtěla se mnou spát v posteli, a to dřív se mnou spala každý den. Přičítala jsem to zvykání na nový prostředí, z křesla, kde spala, viděla líp na hlavní dveře než z ložnice, kde spím. Teď jí asi týden zpátky začalo téct mléko ze struků. Ještě do cca čtvrtku jen po zmáčknutí, tak jsem to moc neřešila, sebrala jsem jí hračky, dávala míň jídla a vody. Od čtvrtka byla u mých rodičů, od soboty jsme tam byly spolu. Dnes jsme přijely domů, před chvílí jsem jí šla vyvenčit, seskočila z gauče a začalo jí ze struků lít to mlíko na podlahu, snad úplně po proudech. Nevypadá, že by jí něco bylo, je normálně veselá, běhá, žere. Co s ní? Zítra pojedeme na veterinu, už se mi to nelíbí. Nemá nijak horký břicho, na první pohled s ní nic není, jen to z ní teče jak průtokáč. Hárat má až někdy v dubnu, tak je mi to dost divný. Setkal jste se s tím někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

217
9.2.20 20:35

Fenka mých rodičů to měla taky tak a zjistili že má nádor :( snad to u vás nebude tak vážný, třeba má jen nějak rozhozený hormony

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
9.2.20 20:55

@Azeretereza Moje fena měla falešnou březost aniž by harala. Šla jsem k veterinářovi a třetí den ji nechala kastrovat na doporučení veterinarky, teď už nehara, nebojím se březosti ani tě falešné a v budoucnu tím také mužů předejít dalsim zdrav. komplikacim. Nádor nevím jestli se takhle projevuje, ale je to možné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 21:08

@Jdani a nádor čeho konkrétně? Kolik jí bylo?
@alena1995 Uvažuju taky nad kastrací. Na jednu stranu jsem se tomu chtěla vyhnout, mám ji v paneláku a těch pár dní, co hárá, si ji ohlídám, ale prvně takhle začala šílet, když měla štěňata fena co máme u našich. To bylo loni v létě. Teď když vidím, jak to s ní mlátí, nebude asi jiná možnost než že půjde pod kudlu. Ještě uvidím, zítra to proberu s vetem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
9.2.20 21:10

@Azeretereza měla nádor mléčné žlázy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
9.2.20 21:11
@Jdani píše:

A bylo jí 8

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 21:20

Má ty struky nalitý, ale žádný bulky nebo nic tam necítím. Nechci jí na to teda moc sahat, abych to nedráždila. Měla vaše fenka něco takovýho? @Jdani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
9.2.20 21:23

@Azeretereza Já věřím, ale ona ta kastrace není špatná. Fena po tom byla jo 2 dny a pak byla jak vyměněna (v dobrém slova smyslu) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
9.2.20 21:26

Falešná březost přichází 2 měsíce po hárání v době, kdy by fena v případě obskočení psem rodila. Že má teď falešku a teče jí mléko neznamená, že má teď nádory, ale je větší riziko, že jednou je mít bude. Proto je ze zdravotního hlediska lepší nechat fenu vykastrovat. Zítra běžte k vetovi a on jí píchne něco na zastavení laktace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 21:35
@Matt 02 píše:
Falešná březost přichází 2 měsíce po hárání v době, kdy by fena v případě obskočení psem rodila. Že má teď falešku a teče jí mléko neznamená, že má teď nádory, ale je větší riziko, že jednou je mít bude. Proto je ze zdravotního hlediska lepší nechat fenu vykastrovat. Zítra běžte k vetovi a on jí píchne něco na zastavení laktace.

Jenže právě ani tak by to na ty dva měsíce nevycházelo. Hárala na podzim, nějak tak to vychází - říjen, listopad, a potom duben nebo květen. Je mi divný, že to začalo zničehonic. Začala si tahat piskaci míček, právě v ten čtvrtek, ale mlíko už jí teklo předtím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 21:50

A ještě jedna věc - nemůže to mít souvislost s očkováním? Byly jsme týden předtím, než jí to začalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
9.2.20 22:18
@Azeretereza píše:
Má ty struky nalitý, ale žádný bulky nebo nic tam necítím. Nechci jí na to teda moc sahat, abych to nedráždila. Měla vaše fenka něco takovýho? @Jdani

No ona měla i bulku na struku. Ale nebyla ta bulka moc veliká, na pohled vidět nebyla, jen při nahmatání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
10.2.20 22:07
@Azeretereza píše:
Jenže právě ani tak by to na ty dva měsíce nevycházelo. Hárala na podzim, nějak tak to vychází - říjen, listopad, a potom duben nebo květen. Je mi divný, že to začalo zničehonic. Začala si tahat piskaci míček, právě v ten čtvrtek, ale mlíko už jí teklo předtím.

jestli harala říjen - listopad.. Tak ta faleška přesně na tohle období vychází ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 22:38
@ef24 píše:
jestli harala říjen - listopad.. Tak ta faleška přesně na tohle období vychází ;)

Fakt? I když do minulého týdne byla celkem v pohodě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama