Falešná kamarádka a její dluh vůči mě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.1.22 23:10

Falešná kamaradka a její dluh vůči mě

Dobrý večer.
Potřebovala bych řadu, jak se zachovat nebo jestli to přejít a smířit se s tím.
Měla jsem kamarádku. Brala jsem ji jako součást rodiny. Obě jsme zůstali sami s dětmi bez partnera. Děti si spolu rozuměli. Jelikož jsem věděla, jaké to je, zůstat sama s dětmi, snažila jsem se ji pomoct, jak bylo v mých silách. Ať už materiálně, tak i s domácnosti, dětmi, vozenim autem a vyřizováním různých věci apod. V říjnu jsem ji dala i dražší věci, které jsem chtěla po svých dětech prodat, protože sama jsem samoživitelka a taky nemám úplně na rozhazování. Domluvili jsme se, že peníze mě za to dá, jak ji přijde rodicak. Zároveň jsem ji i koupila UM pro prcka, protože ona peníze neměla. Opět s tím, že mě to vrátí, až ji projde rodicak. Spoustu věcí jsem ji i dala výměnou za to, že měla po dohodě zajistit dva plysaky, co se dávali za body v jednom obchodním řetězci, protože tam pracuje její maminka. Mezitím jsem ji já dala pro její děti plno hraček a plyšáků, co ona chtěla od nas-moje děti je sami vyřídili a dali ji je. Celý prosinec mě psala a do očí tvrdila, jak ty plysaky za body z obchodu pro nás má nachystaný. Den před Štědrým dnem mě řekla, že je dětem krásné zabalí aby mě ušetřila práci. Jelikož to byl pro děti takový ten wauw dárek, který si moc přáli, dala jsem ty zabalené dárky k babičce, aby si je rozbalili tam. Jak jsme byli u babičky, děti rozbalili dárky a místo těch nových plyšáků tam byli zabalené ty staré, které moje děti dali jim. No, musela jsem jim vysvětlovat, proč jim Ježíšek nadělil jejich staré plysaky. Další věc byla, že mě prodala pro syna hru na Xbox s tím, že je naprosto v pořádku. Syn ji dostal pod stromeček doma, v pořádku samozřejmě nebyla. Nedala mě k té hře instalační CD, které je vždy součástí toho balení. Ještě ten den jsem ji psala, jestli by mě to mohla celé nějak vysvětlit, ale jediná odpověď na to celé byla, že se holt někdy stane. Neskutečně mě to vytočilo, že za to všechno, co jsem pro ni udělala a jak jsem ji brala dokázala takto zachovat. O tři dny později jsem se dozvěděla, že když jsem ji dala peníze na to, aby za mě poslala že svého účtu jednu platbu (sama se nabídla) a tvrdila mě, že je platba v pořádku poslána, tak to neodeslala. To už jsem se ozvala a napsala ji, jestli by mě mohla vrátit peníze, co mě od října dluží a věci, které tedy nezaplatila, tak napsala, že mě to chodí v obálce druhý den do schránky. Samozřejmě nic nevhodila. Od té doby si mě všude zablokovala, 14 dní dělá mrtvého brouka a k ničemu se nemá. Včera mě volala moje mamka (na kterou ta kamarádka měla telefonní číslo), že ji volalo nějaké skryté číslo s tím, že se nestarám o děti, že lovim po městě chlapi atd.atd. Samozřejmě všechno lži a pomluvy. Takže jedine mohla volat ona. Tak teď nějak nevím, jak se zachovat. Když jsem si to dala dohromady, dluží mi v hotovosti a ve věcech kolem 4 tisících. Samozřejmě jako s kamarádkou jsem s ní skončila, ale nějak nevím, jestli se smířit s tím, že peníze už neuvidím nebo jak v tomto případě postupovat. Omlouvám se za takový roman, ale jsem sama v sobě z toho všeho tak zklamaná, že i toto mě teď aspoň trošku pomohlo, když jsem to mohla že sebe dostat ven. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
112
12.1.22 23:17

Tak to je teda pěkná mrcha :zed: to s těma starýma plyšákama pro tvoje děti by mě teda pěkně nas*alo :pocitac: :pocitac:
Myslím, že s tím asi neuděláš nic, může tě jen hřát pocit, že teď už ji nemá kdo pomáhat a bude to mít těžký…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4810
12.1.22 23:19

@Anonymní píše:

Samozřejmě jako s kamarádkou jsem s ní skončila, ale nějak nevím, jestli se smířit s tím, že peníze už neuvidím nebo jak v tomto případě postupovat. Omlouvám se za takový roman, ale jsem sama v sobě z toho všeho tak zklamaná, že i toto mě teď aspoň trošku pomohlo, když jsem to mohla že sebe dostat ven. :,(

Ta částka není tak velká, aby mělo smysl ji vymáhat.

Na druhou stranu jako zkušenost to zase tak draze nevyšlo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
12.1.22 23:24
@Anonymní píše:
Dobrý večer.
Potřebovala bych řadu, jak se zachovat nebo jestli to přejít a smířit se s tím.
Měla jsem kamarádku. Brala jsem ji jako součást rodiny. Obě jsme zůstali sami s dětmi bez partnera. Děti si spolu rozuměli. Jelikož jsem věděla, jaké to je, zůstat sama s dětmi, snažila jsem se ji pomoct, jak bylo v mých silách. Ať už materiálně, tak i s domácnosti, dětmi, vozenim autem a vyřizováním různých věci apod. V říjnu jsem ji dala i dražší věci, které jsem chtěla po svých dětech prodat, protože sama jsem samoživitelka a taky nemám úplně na rozhazování. Domluvili jsme se, že peníze mě za to dá, jak ji přijde rodicak. Zároveň jsem ji i koupila UM pro prcka, protože ona peníze neměla. Opět s tím, že mě to vrátí, až ji projde rodicak. Spoustu věcí jsem ji i dala výměnou za to, že měla po dohodě zajistit dva plysaky, co se dávali za body v jednom obchodním řetězci, protože tam pracuje její maminka. Mezitím jsem ji já dala pro její děti plno hraček a plyšáků, co ona chtěla od nas-moje děti je sami vyřídili a dali ji je. Celý prosinec mě psala a do očí tvrdila, jak ty plysaky za body z obchodu pro nás má nachystaný. Den před Štědrým dnem mě řekla, že je dětem krásné zabalí aby mě ušetřila práci. Jelikož to byl pro děti takový ten wauw dárek, který si moc přáli, dala jsem ty zabalené dárky k babičce, aby si je rozbalili tam. Jak jsme byli u babičky, děti rozbalili dárky a místo těch nových plyšáků tam byli zabalené ty staré, které moje děti dali jim. No, musela jsem jim vysvětlovat, proč jim Ježíšek nadělil jejich staré plysaky. Další věc byla, že mě prodala pro syna hru na Xbox s tím, že je naprosto v pořádku. Syn ji dostal pod stromeček doma, v pořádku samozřejmě nebyla. Nedala mě k té hře instalační CD, které je vždy součástí toho balení. Ještě ten den jsem ji psala, jestli by mě to mohla celé nějak vysvětlit, ale jediná odpověď na to celé byla, že se holt někdy stane. Neskutečně mě to vytočilo, že za to všechno, co jsem pro ni udělala a jak jsem ji brala dokázala takto zachovat. O tři dny později jsem se dozvěděla, že když jsem ji dala peníze na to, aby za mě poslala že svého účtu jednu platbu (sama se nabídla) a tvrdila mě, že je platba v pořádku poslána, tak to neodeslala. To už jsem se ozvala a napsala ji, jestli by mě mohla vrátit peníze, co mě od října dluží a věci, které tedy nezaplatila, tak napsala, že mě to chodí v obálce druhý den do schránky. Samozřejmě nic nevhodila. Od té doby si mě všude zablokovala, 14 dní dělá mrtvého brouka a k ničemu se nemá. Včera mě volala moje mamka (na kterou ta kamarádka měla telefonní číslo), že ji volalo nějaké skryté číslo s tím, že se nestarám o děti, že lovim po městě chlapi atd.atd. Samozřejmě všechno lži a pomluvy. Takže jedine mohla volat ona. Tak teď nějak nevím, jak se zachovat. Když jsem si to dala dohromady, dluží mi v hotovosti a ve věcech kolem 4 tisících. Samozřejmě jako s kamarádkou jsem s ní skončila, ale nějak nevím, jestli se smířit s tím, že peníze už neuvidím nebo jak v tomto případě postupovat. Omlouvám se za takový roman, ale jsem sama v sobě z toho všeho tak zklamaná, že i toto mě teď aspoň trošku pomohlo, když jsem to mohla že sebe dostat ven. :,(

Věřím, že se jí to všechno vrátí jako bumerang. Pěkná podrazačka 8o Peníze už od takovýho člověka nikdy neuvidíš, nikdy neměla v plánu Ti to vrátit. Znám pár takových lidí a kolikrát zírám, jak můžou mít na něco takovýho žaludek. Pro Tvůj klid, jí budeš muset odpustit, jinak Tě to sežere :roll: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.22 23:27

@Vanda 2 Právě, že mě to vnitřně tak nějak strašně požírá. Přehrával si v hlavě všechny její sliby a podrazy, které vyšly na povrch až postupně. Bydlíme ve stejném menším městečku a když jedu autem a potkávám ji na ulici jak se prochází s kočárkem a úsměvem na tváři, tak mám chuť vraždit.

• Citovat
  • Nahlásit
1497
12.1.22 23:28

No je to mrcha a to jsem ještě slušná. Předpokládám, že už s ní v kontaktu nikdy nebudeš, jinak bys byla pěkně blbá.
Ten dluh je malý na TO a jinak to vymáhat nemá smysl.

Prostě ji absolutně vymaž se života a buď ráda, že jsi na to jaká je přišla ještě relativně brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
12.1.22 23:30

Upřímně, nevím, co napsat. Za tu tvojí kamarádku a za tebe mě moc mrzí, co udělala tvým dětem. Já bych rozhodně nezabalila jako dárek jejich staré plyšáky, když se moc těšily, zkazila jim radost. Svojí šanci propásla a zabetonovala to tím, co o tobě mluvila. Po tom všem, co jsi pro ni udělala ti navíc lže a pomlouvá, chybovat je lidské, ale dál bych jí nevěřila, i když já jsem zrovna ten typ člověka, co se snaží odpouštět všem. Odpustit možná, pokud vůbec za to, co udělala se vůbec stydí. Já si myslím, že ty peníze asi neuvidíš, pokud se nestane zázrak. Kdyby nebylo těch pomluv na telefonu a lží, tak by se dalo i něco pochopit, ale tohle je trochu moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
12.1.22 23:34
@Anonymní píše:
@Vanda 2 Právě, že mě to vnitřně tak nějak strašně požírá. Přehrával si v hlavě všechny její sliby a podrazy, které vyšly na povrch až postupně. Bydlíme ve stejném menším městečku a když jedu autem a potkávám ji na ulici jak se prochází s kočárkem a úsměvem na tváři, tak mám chuť vraždit.

Rozumím, stalo se mi něco podobnýho, ale nestálo mě to tolik peněz, spíš usilí a taky jsem byla naivní. Ano, znám ty pocity a dlouho trvalo, než jsem odpustila. Člověk si to pořád přehrává, ale to k ničemu není, akorát budeš mít negativní emoce a odnesou to děti. Věř, že se jí to vrátí. Ja věřím, že karma funguje. Tvůj vztek a bezmoc chápu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.22 23:35

@Kim X Právě, že ji to vůbec nemrzí. Ptala jsem se ji, proč to celé udělala. Ale žádné vysvětlení neměla. Jediné, co na to vše napsala, že Holt se stává. Žádné vysvětlení, žádna omluva, nic. Ještě bych to celé pochopila, kdyby opravdu sama neměla peníze, tak by mě aspoň hrálo u srdce, že jsem opravdu pomohla člověku, co to potřeboval. Ale postupně jsem se dozvěděla, že peněz měla dost a několikrát do týdne si vyzvedává balíčky v boxu Zasilkovny. Takže ani to mě nehreje u srdce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.22 23:38
@Anonymní píše:
@Kim X Právě, že ji to vůbec nemrzí. Ptala jsem se ji, proč to celé udělala. Ale žádné vysvětlení neměla. Jediné, co na to vše napsala, že Holt se stává. Žádné vysvětlení, žádna omluva, nic. Ještě bych to celé pochopila, kdyby opravdu sama neměla peníze, tak by mě aspoň hrálo u srdce, že jsem opravdu pomohla člověku, co to potřeboval. Ale postupně jsem se dozvěděla, že peněz měla dost a několikrát do týdne si vyzvedává balíčky v boxu Zasilkovny. Takže ani to mě nehreje u srdce.

Tak to už je na přes držku :pocitac: Ale takových je!! Nejsi první ani poslední, komu se něco takovýho stalo, je to bezpateřní zrůda bez svědomí no.. Bude dlouho trvat, než to zkousneš.

• Citovat
  • Nahlásit
10389
12.1.22 23:46

Prostě je to podvodnice a v tobě viděla snadnou, naivní oběť, kterou mohla lehce využít. Zkus si trochu zvýšit svou sebehodnotu, nesnaž se každému pomáhat na svůj úkor. Uvidíš, že časem to přebolí a třeba se z toho poučíš, abys už příště nikomu nenaletěla ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
12.1.22 23:58

Stalo se mi něco podobného. Měla jsem kamarádku od SŠ a dost jsme si rozuměly. Po čase jsme se obě vdaly, ona měla jedno dítě. Po řadě letech se manžel odstěhoval a rozvedli se. Protože dcera byla v té době ještě malá spoléhala nejen na alimenty, ale i na výživné na manželku s tím, že jí to pokryje leasing na auto, které pořídila. Co čert nechtěl soud jí výživné na ni nepřiznal. Byla na tom finančně mizerně a tak jsem jí půjčila na dvě splátky. 2× 8 tisíc dva měsíce po sobě. S tím. že začne splácet až se trochu vzpamatuje. Ke splácení se neměla a při častých telefonech mi vykládala co vše se jí podařilo poplatit dceři. Výlety se školou, zájezdy apod. Po 3 letech už se do toho vmísil i můj muž a zeptali jsme se na dluh. Na otázku se nás zeptala jestli ty peníze potřebujeme??? Takže jsme řekli musíš začít splácet. Splácela po pár stovkách a trvalo to řadu měsíců. Zaplať pán bůh je to za námi, ale zažít už bych to nechtěla. Asi jí to připadalo hodně ponižující a od té doby nejsme v kontaktu. Dodnes mě to moc mrzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
13.1.22 00:00
@Anonymní píše:

Žádná emoce, lítost ani stud? Buď jí to je opravdu jedno a nebo to je jen dobrá herečka, které to sice bylo aspoň trochu líto, ale její hrdost jí nedovolila se snížit na úrovni obyčejné chudinky, která má zapotřebí takové věci. Nevím kolik jí je let, ale moc dospěle a vyzrale se nechová. Zatím působí jako chladná podvodnice bez charakteru, která se nebojí ublížit lidem, které má možná ráda, pokud vůbec to slovo zná. Je jinak kamarádka v pořádku? Nemá nějaké duševní problémy, když se chová takhle a její povaha je taková jaká je? Případně se omlouvám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 00:10

@Kim X Je ji 26. Mě je sice 37, ale momentálně si připadám jak blbá naivní puberťačka. Opravdu žádné emoce neprojevila. Den před Štědrým dnem, kdy jsem u ní vyzvedavala ty zabalené plyšáky jsme se ještě domlouvali, že se sejdeme 25.12 u nich, abychom oslavili Vánoce. Měsíc předem denně vykládala, jak nakoupila mě a mým dětem dárky a jak se těší, až si je u ní rozbalime. Nikdy jsme si s kamarádkami dárky nedávali, ale když mě toto vtloukala do hlavy, tak jsem jim taky nějaké dárky pořídila, abychom nepřišli s prázdnou. Jakmile jsem ji napsala po rozbalení těch plyšáků u babičky, jestli mě to může prosím nějak vysvětlit, tak napsala, že se to holt stává a že nemáme k ní ani chodit, že stejně jedou pryč. Takže bylo jasné, že když už ze mě nic nekapne, když jsem na ty její podrazy přišla, tak už mě k ničemu nepotřebuje. To jsem ji ještě na Štědrý den jak ta kráva vezla 5 kilo cukroví. Taky slibovala, jak je budeme dělat spolu, jak má nakoupene suroviny, ale nikdy jsem je neviděla. Ale říkala jsem si, ať mají cukroví na Vánoce, protože ona nepekla, tak i přesto jsem ji to tam zavezla. Prostě pitomá naivka.

• Citovat
  • Nahlásit
35760
13.1.22 05:52

Odstrihla bych ji. Ovšem co nechapu, proc za tebe mela posilat penize. Ty nemas sve konto?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat