Falešně pozitivní test nebo haluzové těhotenství

Anonymní
11.4.17 14:06

Falešně pozitivní test nebo haluzové těhotenství

Ahoj ženy,

nechci po nikom, abyste věštili z koule, ale jako nechápu vůbec, co se to děje! Třeba se někomu stalo něco podobného a napíše :)

Snažíme se o druhé miminko 7 měsíců, MS mám nepravidelnou, někdy přijde po 24, někdy i po 37 dnech. Poslední 2 měsíce jsem si začala dělat ovulační testy (nevím už značku), byly vždy jen negativní, buď jsem tedy ovu nevychytala nebo vůbec nebyla.
Poslední cyklus jsem měla dlouhé zpoždění - cyklus trval 45 dní! Ještě ten 45.den jsem zkoušela TT - jasně negativní.
Následující den jsem už dostala MS. Trvala ale jenom asi 2,5 dne (silná byla stejně jako vždy). Dnes jsem 8.DC a doteď trošinku krvavě zašpiním. Nikdy se mi to po MS nestávalo, ale přikládám to tomu, že MS byla po dlouhém zpoždění a dost krátká, tak třeba to jsou nějaké dozvuky…nevím…
Včera (7.DC) jsem začala dělat OVU testy jiné značky. Hned první byl jasně pozitivní. Stejně tak dneska…Hned mě napadlo, jestli to nejsou nějaké šmejdské testy (je mi divné, že Ovu nikdy nebyla a najednou na první dobrou? Už 7.DC? Při předchozím cyklu 45 dní?) No a tak jsem ze srandy zkusila namočit do té stejné moči i TT a je tam slabá, ale dobře viditelná čárka, žádný duch!! Tak já vám nevím. Že bych byla těhotná z minulého cyklu? Ač MS nakonec byla? A kdyby to těhotenství bylo, neměla by ta čárka být už mnohem silnější? Zatím se tedy neraduju, mám spíš pocit, že ty testy (jak ovulační, tak těhotenské), dělají falešně pozitivní výsledky.
Jsou to tyto testy, máte s nimi někdo zkušenost?
https://www.pilulka.cz/…ks-tt-zdarma?…

Mám v plánu zítra zkusit tento test znovu a mám tady ještě TT Mamatest a Pharmapoint, tak asi namočím všechny 3 do jednoho vzorku a bude jasno :-D Ale hlava mi to teda nebere, co se to se mnou děje :-D

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Anonymní
11.4.17 14:08

Jo a ještě bych chtěla dodat, že zpoždění mohlo nastat i tím, že teď hubnu.
A také jsem začala brát Femibion od 1.DC a piju kontryhelový čaj od začátku minulého cyklu. Tak třeba i tyto 2 věci mohly způsobit jak zpoždění MS, tak i nástup ovulace a nebo, že mi tělo úplně blbne :-D
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
9658
11.4.17 14:13

Nemáte náhodou PCO? my jsme takhle divně počali první dceru…MS jsem někdy měla, někdy ne, prostě jak který měsíc. No a jednou byl najednou test pozitivní - termín porodu dle MS 21.4., termín dle UTZ 12.5. :mrgreen: prostě úplně mimo :mrgreen: tak však zkuste udělat těhu test a uvidíte :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 14:17
@KKatka23 píše:
Nemáte náhodou PCO? my jsme takhle divně počali první dceru…MS jsem někdy měla, někdy ne, prostě jak který měsíc. No a jednou byl najednou test pozitivní - termín porodu dle MS 21.4., termín dle UTZ 12.5. :mrgreen: prostě úplně mimo :mrgreen: tak však zkuste udělat těhu test a uvidíte :)

Nene, PCO nemám nebo o tom alespoň nevím. Mám Leidenskou mutaci, ale to s tím asi nebude mít nic společného. Jojo zkusím zítra ještě testovat více značkama, ale do té doby si o tom chci popovídat a přečíst i názory a zkušenosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
11.4.17 14:26

Pokud je čárka jasná, tak to falešné určitě není. Bud je těhotenství z předchozího cyklu, kdy byla hodně opožděna ovulace nebo mne bohužel napadá přirozený potrat - tomu by odpovídalo i krvácení jiné než při ms - hcg by pak bylo jen zbytkové a test ho ještě zachytil. Ale tam pak těžko říci vzhledem k tomu negativnímu testu během zpoždění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 14:31
@Tichošlápek píše:
Pokud je čárka jasná, tak to falešné určitě není. Bud je těhotenství z předchozího cyklu, kdy byla hodně opožděna ovulace nebo mne bohužel napadá přirozený potrat - tomu by odpovídalo i krvácení jiné než při ms - hcg by pak bylo jen zbytkové a test ho ještě zachytil. Ale tam pak těžko říci vzhledem k tomu negativnímu testu během zpoždění.

NO právě no, testovala jsem každý druhý den při zpoždění a vždy negativní…i v ten 45.DC nebyl ani dušík..tak mi to nejde do hlavy :-D
Ale teď jsem se dočetla v jiné diskuzi, že je možné mít slabě pozitivní TT během ovulace? Že je ten luteinizační hormon hodně podobný HCG…Fakt je to možné?

• Nahlásit
  • Citovat
11.4.17 14:35
@Anonymní píše:
NO právě no, testovala jsem každý druhý den při zpoždění a vždy negativní…i v ten 45.DC nebyl ani dušík..tak mi to nejde do hlavy :-D
Ale teď jsem se dočetla v jiné diskuzi, že je možné mít slabě pozitivní TT během ovulace? Že je ten luteinizační hormon hodně podobný HCG…Fakt je to možné?

Co ja vím, tak je to možné jen naopak. Ovulacni test zachytí i těhotenství, ale tehotensky test nezachyti ovulaci. Protože ty hormony jsou hodně podobne, ale tehotensky test reaguje na to, co je v nich navíc oproti ovulaci. Snad je to napsáno srozumitelně 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
11.4.17 14:41

Já bych asi zašla za pár dní na krev at víš, na čem jsi… při nepravidelných cyklech se určuje ovulace špatně. Ale některé holky tvrdí, že i v těhotenství si dělali ovulační test a vyšel pozitivní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 14:44
@Tichošlápek píše:
Co ja vím, tak je to možné jen naopak. Ovulacni test zachytí i těhotenství, ale tehotensky test nezachyti ovulaci. Protože ty hormony jsou hodně podobne, ale tehotensky test reaguje na to, co je v nich navíc oproti ovulaci. Snad je to napsáno srozumitelně 8)

Ano rozumím, též jsem to slyšela, že naopak to možné je. Ale že by TT byl pozitivní kvůli tomu, že je Ovu, to jsem četla dnes prvně…
Jinak teda pokud by to byl potrat a HCG je jen zbytkové…za jak dlouho by měl být TT čistě bílý? Klesá HCG tak rychle jako stoupá - že by teda za 2 dny měl být slabší?

• Nahlásit
  • Citovat
754
11.4.17 14:44

Omlouvám se za podobnou informaci jak bylo napsano @Tichošlápek jen odpovídm se zprožením a nezobrazilo se mi to tu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 14:53
@Jullinka9 píše:
Já bych asi zašla za pár dní na krev at víš, na čem jsi… při nepravidelných cyklech se určuje ovulace špatně. Ale některé holky tvrdí, že i v těhotenství si dělali ovulační test a vyšel pozitivní

Určitě ještě udělám nějaké testy a pak kdyžtak zajdu na krev nebo rovnou k doktorovi…spíš mě zajímalo, jestli je vůbec možné mít pozitivní test 8.DC a zároveň pozitivní i ovulační…A také jestli někdo nemá zkušenost s těmi testy, na které jsem dávala odkaz. Byly celkem levné, třeba opravdu dělají falešně pozitivní výsledky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 14:55

S tím klesanim hcg vůbec netuším bohužel. Ja bych asi testovala dal každy den a uvidíš jestli sílí nebo slábne. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 14:56

@Sněženka25 Joo a ty testy jsem používala také a v pohodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 14:59
@Tichošlápek píše:
@Sněženka25 Joo a ty testy jsem používala také a v pohodě ;)

To ráda slyším :-D Ale stejně nevěřím, že bych takhle zvláštně otěhotněla :-D I když teda s prvním jsem taky otěhotněla zvláštně…v době, kdy jsem měla zpoždění :-D ale tam tenkrát ta MS už nepřišla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1412
11.4.17 15:07

Tak stát se může všechno, třeba ovulace přišla hodně dlouho a ta menstruace nebyla menstruace, ale uhnizďování. Někdo u toho prý krvácí :) no ro jsem zvědavá jak to dopadne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama