Reklama

Falešný účet na facebooku, někdo jiný se za mě vydává

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 05.03.17 00:32
falešný účet na facebooku, někdo jiný se za mě vydává

Potřebovala bych radu, na fb jsem zjistila, že mi někdo jiný založil nový profil a využil fotky z mého starého profilu…mluví tam o mně hanlivě…nevíte, na koho se v tomto případě obrátit? Koho kontaktovat? Myslím, že to hraničí se zákonem…jsem z toho na dně :-(

Reklama

Reakce:

Xiraxinek
Generální žvanilka 23009 příspěvků 05.03.17 00:34

Mělo by to jít přes funkci - nahlásit - a tam už dál tě to navede, tuším, že tam je přímo možnost, že se za tebe někdo vydává - doslovně si nevzpomenu…

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 05.03.17 00:43

@Xiraxinek
A kde tu funkci najdu? Já moc s počítačem kamarád nejsem…

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 05.03.17 00:51

@mandarinkapo­meranc Když klikneš na toho člověka a objeví se ti jeho profil, tak nahoře je takzvaná úvodní fotka a vpravo dole na jejím kraji jsou tři tečky, na které když klikneš, tak se objeví nabídka v ní asi druhé odspoda je NAHLÁSIT.

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 05.03.17 01:05

@Amys
Moc díky, teď jsem to udělala! A jaký je pak postup? Já už ten profil nevidím…znamená to, že je smazaný?

S.maya
Závislačka 4246 příspěvků 05.03.17 01:05

Kolegyni se stalo to stejný. Trvalo týdny, než ji profil smazali. Někdo si stáhl její fotky a založil profil s jiným jménem. Neví se, zda to udělal konkrétní člověk nebo to spravoval robot. Její falešný profil měl v oblíbených samé seznamky atd. Pravděpodobně to bylo vytvořeno k propagaci těchto seznamek.

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 05.03.17 07:42

@mandarinkapo­meranc Pochybuju, že by to bylo tak rychlé. Oni to nejdříve musí prověřit a pak ten profil příp. smažou.

vokishka
Extra třída :D 12346 příspěvků 05.03.17 07:52

@mandarinkapo­meranc ne, spis si vas zablokval. Dceri se to taky stalo, ale byl to podvodnik, ktery lakal z lidi penize. Z jedne holciny dostal 1500. Nahlasili jsme to ke smazani, nasala jsem mu, ze to oznamim napolicii. Nekdo to otom smazal.

JaniceB
Extra třída :D 13161 příspěvků 3 inzeráty 05.03.17 07:59

@mandarinkapo­meranc Jednoznacne podat trestni oznameni na policii, protoze to je trestny cin.

SlecnaSally
Kelišová 6312 příspěvků 05.03.17 08:41

A pro jistotu to oznámit přátelům na FB..

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 05.03.17 13:17

Díky, už je to odstraněné. Ještě se zpetám, co znamená, když se na fb objeví při přihlášení toto -

Stránka www.facebook.com nefunguje

Web www.facebook.com momentálně tento požadavek nemůže zpracovat.
HTTP ERROR 500

Máte někdo zkušenost?

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 05.03.17 14:42

@JaniceB O jaký trestný čin se konkrétně jedná?

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 05.03.17 23:28

Moc všem děkuji, už jsem nahlásila na fb i policii…

evabart
Nováček 6 příspěvků 07.03.17 09:57
blokace

Je možné, že si vás dotyčná osoba s neprvým účtem zablokovala, tzn. že vy jí nedohledáte, ale ostatní mohou. Nevím jak jsou na FB rychlí, ale to by byloasi moc rychle ;-) Každopádně zkus třeba ožádat nějakou kamarádku jestli tvůj nepravý profil dohledá a zkusí jí taky nahlásit. ;-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama