Fallotova tetralogie a důchod

Anonymní
11.1.21 23:29

Fallotova tetralogie a důchod

Zdravím chci se zeptat je tu někdo kdo má fallotovu tetralogii a má důchod? Zhoršil se mi stav a doktorka něco takového naznačila, že to mám aspoň zkusit :nevim: prý lidi berou důchod na vše možné a tohle je prý docela vážná nemoc a za zkoušku, že prý nic nedám :nevim: já jen jestli to má cenu zkoušet nebo mě hned odpalkuji :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
901
12.1.21 03:36

Tak je to velmi vážná nemoc, já bych to zkusila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 10:26

Mám první stupeň. Ale nehodnotí se vada jako taková, ale stav po ní. Berou v úvahu třídu NYHA a ještě nějakou stupnici, která udává, v jakém stupni jsou ty jednotlivé vady. Mám v podstatě od doby, kdy jsem vystudovala střední školu, divím se, že jsi to už nezkusila, dávno. Mám VŠ.
Normálně mám děti i pracuji ve vystudovanem oboru, nemakam fyzicky, žádné záchvaty, které by mě paralizovaly, nemám. Zatím nemám ani reoperaci. Ale je to vada, která znemožňuje pracovat naplno a její nositel si zaslouží určitou kompenzaci. Nemůžu pracovat v infekčním prostředí a tam, kde jsou nestabilní teploty. A dále nemohu mít vertikální námahu, zvedání břemen že země.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 12:13
@Anonymní píše:
Mám první stupeň. Ale nehodnotí se vada jako taková, ale stav po ní. Berou v úvahu třídu NYHA a ještě nějakou stupnici, která udává, v jakém stupni jsou ty jednotlivé vady. Mám v podstatě od doby, kdy jsem vystudovala střední školu, divím se, že jsi to už nezkusila, dávno. Mám VŠ.
Normálně mám děti i pracuji ve vystudovanem oboru, nemakam fyzicky, žádné záchvaty, které by mě paralizovaly, nemám. Zatím nemám ani reoperaci. Ale je to vada, která znemožňuje pracovat naplno a její nositel si zaslouží určitou kompenzaci. Nemůžu pracovat v infekčním prostředí a tam, kde jsou nestabilní teploty. A dále nemohu mít vertikální námahu, zvedání břemen že země.

No mě to upřímně nikdy ani nenapadlo :roll: mám 4 děti takže jsem to brala stejně tak jakože, když můžu mít děti nemusím nic brát :roll: a že mi to tak řeknou i na tom důchodovém :nevim: dělala jsem 12ky za kasou a žádná sláva teda :roll: sice jsem to zvládala, ale furt jsem byla unavená a furt nemocná s tím, že jsem tam chytila pomalu vše :roll: u mě se o operaci právě mluvilo takže ani nevím jak bych to pak zvládá yprotoze co si budem povídat není to operace na 10 minut a rekonvalescence na tři dny :zed: tak to asi zkusím :nevim: jen nevím zda se informovat u svého kardiologa a probrat to s ním než zažádám :nevim: ani nevím co na to vše potřebuji popřípadě jak dlouho to trvá než to vyřídí :nevim: vůbec v tom neumím chodit :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 12:20
@Anonymní píše:
No mě to upřímně nikdy ani nenapadlo :roll: mám 4 děti takže jsem to brala stejně tak jakože, když můžu mít děti nemusím nic brát :roll: a že mi to tak řeknou i na tom důchodovém :nevim: dělala jsem 12ky za kasou a žádná sláva teda :roll: sice jsem to zvládala, ale furt jsem byla unavená a furt nemocná s tím, že jsem tam chytila pomalu vše :roll: u mě se o operaci právě mluvilo takže ani nevím jak bych to pak zvládá yprotoze co si budem povídat není to operace na 10 minut a rekonvalescence na tři dny :zed: tak to asi zkusím :nevim: jen nevím zda se informovat u svého kardiologa a probrat to s ním než zažádám :nevim: ani nevím co na to vše potřebuji popřípadě jak dlouho to trvá než to vyřídí :nevim: vůbec v tom neumím chodit :zed:

Mám dětí ještě víc, všechny plánované, i když od třetího mi lékaři už říkali, jestli to nechci ještě jednou zvážit. Nicméně Fallotovka je jedna z nejpriznivejsich vad pro těhotenství. Na kardiologii jsem nic neprobirala, je nutné akorát nacasovat odborná vyšetření tak, aby nebyly zprávy starší více než 6 měsíců v době podání žádosti. Je fakt, že mi pomohlo vzdělání v sociální správě a teď jsem poradenský speciální pedagog, vyznám se v těch zákonech a vyhláškach už od mládí.

CSSZ musí rozhodnout do 90 dní od podání žádosti. Podat žádost je docela náročná záležitost, musíš toho dost doložit, ale potom už se jen čeká.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 13:33
@Anonymní píše:
Mám dětí ještě víc, všechny plánované, i když od třetího mi lékaři už říkali, jestli to nechci ještě jednou zvážit. Nicméně Fallotovka je jedna z nejpriznivejsich vad pro těhotenství. Na kardiologii jsem nic neprobirala, je nutné akorát nacasovat odborná vyšetření tak, aby nebyly zprávy starší více než 6 měsíců v době podání žádosti. Je fakt, že mi pomohlo vzdělání v sociální správě a teď jsem poradenský speciální pedagog, vyznám se v těch zákonech a vyhláškach už od mládí.CSSZ musí rozhodnout do 90 dní od podání žádosti. Podat žádost je docela náročná záležitost, musíš toho dost doložit, ale potom už se jen čeká.

No už asi nemusím ani žádat, protože jsem zjistila, že nemám odmakano :roll: takže asi nic :zed: jinak kontrolu jsem měla před 2 Romana a teď 24.3 jdu na další

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 14:02
@Anonymní píše:
No už asi nemusím ani žádat, protože jsem zjistila, že nemám odmakano :roll: takže asi nic :zed: jinak kontrolu jsem měla před 2 Romana a teď 24.3 jdu na další

I doba studia a péče o děti se počítá jako náhradní doba pojištění. Taky nemám odpracovanou potřebnou dobu, ale při zapocitaní náhradní doby mi částka vyšla.

Já jezdím na kontrolu na kardiocentrum cca jednou za rok.
Zkus to a uvidíš. Opravdu se nemůže státnic jiného, než že to zamítnou.

A mít uznánou invaliditu i bez důchodu má své výhody. Prostě Tě nepozenou do každé práce, můžeš v klidu třeba pobírat hmotnou nouzi, aniž by Te někdo posílal gruntovat rajóny. A zaměstnavatel má za Tebe menší odvody.

Stejně mi nejde do hlavy, že Tě toto nenapadlo dávno. Nebo aspoň zadat o statut osoby zdravotně znevýhodněné. To jsou taky výhody pro zaměstnavatele.

Já mám výhodu i nevýhodu, že mám VŠ, nevýhodu v tom smyslu, že mám VŠ v oboru, kde se mohu živit hlavou. To je minus pro přiznání důchodu, stejně mi ho komise přiznala.

Nevzdavej to a podej si tu žádost. Ty výpočty a podmínky jsou tak složité, že to musíš nechat projít schvalovacím řízením, jestli to vyjde nebo ne, neodhadne ani paní na důchodovém.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 14:05
@Anonymní píše:
I doba studia a péče o děti se počítá jako náhradní doba pojištění. Taky nemám odpracovanou potřebnou dobu, ale při zapocitaní náhradní doby mi částka vyšla.

Já jezdím na kontrolu na kardiocentrum cca jednou za rok.
Zkus to a uvidíš. Opravdu se nemůže státnic jiného, než že to zamítnou.

A mít uznánou invaliditu i bez důchodu má své výhody. Prostě Tě nepozenou do každé práce, můžeš v klidu třeba pobírat hmotnou nouzi, aniž by Te někdo posílal gruntovat rajóny. A zaměstnavatel má za Tebe menší odvody.

Stejně mi nejde do hlavy, že Tě toto nenapadlo dávno. Nebo aspoň zadat o statut osoby zdravotně znevýhodněné. To jsou taky výhody pro zaměstnavatele.

Já mám výhodu i nevýhodu, že mám VŠ, nevýhodu v tom smyslu, že mám VŠ v oboru, kde se mohu živit hlavou. To je minus pro přiznání důchodu, stejně mi ho komise přiznala.

Nevzdavej to a podej si tu žádost. Ty výpočty a podmínky jsou tak složité, že to musíš nechat projít schvalovacím řízením, jestli to vyjde nebo ne, neodhadne ani paní na důchodovém.

Tak to zkusím a uvidím :) stejně musím k obvodní tak to s ní poresim :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 14:11
@Anonymní píše:
Tak to zkusím a uvidím :) stejně musím k obvodní tak to s ní poresim :)

Držím pěsti a nenech se odradit :kytka: Ja taky žiji plnohodnotný život, omezení minimální, v podstatě jen nemohu s dětmi sportovat. Na první pohled na mně nejde nic vidět. Závažnost aktuálního stavu mohou posoudit jen lékaři. Já bych Ti doporučovala podat žádost hned v březnu, jak budeš mít v ruce výsledky vyšetření :kytka: Ja mám kromě klasického kardia jednou rocne EKG Holter, jednou za rok ergometrii a cca jednou za 3 roky magnetickou rezonanci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 14:26
@Anonymní píše:
Držím pěsti a nenech se odradit :kytka: Ja taky žiji plnohodnotný život, omezení minimální, v podstatě jen nemohu s dětmi sportovat. Na první pohled na mně nejde nic vidět. Závažnost aktuálního stavu mohou posoudit jen lékaři. Já bych Ti doporučovala podat žádost hned v březnu, jak budeš mít v ruce výsledky vyšetření :kytka: Ja mám kromě klasického kardia jednou rocne EKG Holter, jednou za rok ergometrii a cca jednou za 3 roky magnetickou rezonanci.

No já prave v tom březnu budu mít též vše :) EKG, holter, zátěž, magneticka rezonance a vyšetření přímo u Dr :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat