Fáze "mokrého" jídla - jak dlouho a jak odnaučit?

1089
11.5.18 13:26

Fáze "mokrého" jídla - jak dlouho a jak odnaučit?

Ahojky, synek má 15,5 měsíce. Nedávno jsme udělali obrovský pokrok v jídle - z fáze „musím mít všechno na lžičku a hladké“ (tedy jídelníček mléko - přesndívávka - mixované jídlo - jogurt - polévka - mléko) jsme se přesunuli do fáze "zvládnu kousky, ale musí být měkké a celé jídlo dostatečně mokré:):) Tzn. ráno cereálie v mléku, ale musí si tam pěkně deset minut pobýt, než to může jíst:), svačina furt přesnídávka ale už dávám na doplnění i ovoce jako borůvky, půlky bezpeckového hrozna, kousat banán a rohlík - ale ničeho z toho se nenají dost, baví ho to chvilku, i když to dobře umí:), a oběd teda už mu vařím normálně, ale vše hrozně moc doměkka, maso umixuju se šťávou a zeleninou a v tom nechám měkké kousky rýže, zrnka hrášku, kukuřice, brambor, kuličky cizrny atd. Celé to prostě musí furt plavat, je li to suché, nabere si toho plnou papulu, pak vše vyplivne a konečná. K večeři má furt polévku, večer už je unavený a kousat nechce. Jinak sní chlebovou kůrku, křehký chlebíček, sušenku, piškot atd, ale všeho trochu, než aby to vydalo aspoň na svačinu. Maso zatím nemixované nezvládne. V září jedeme do Bulharska s All inclusive a já mám hrůzu, abych tam, middle of nowhere, nemusela shánět supermarkety a nakupvat nějaký skleničkový přesnídávky, polévky i obědy, hlavně teda problém asi bude s masem. Jak dlouho trvala u vašich dětí tahle fáze "vše měkké, mokré a ostatní věci jen ochutnám, ale nenajím se jich? :) mám šanci ho to za ty tři měsíce a něco naučit? jak jste případně řešili podobný věk na dovolené vy? PS: Netřeba mi psáti, že jsme v tom pozadu, to já vím, jde mi spíš o to, že už si od dcery nepamatuju, jak dlouho tahle přechodná fáze trvá, ona jedla tak nějak normálně, se synem to je děsný)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27702
11.5.18 13:43
@Rezii píše:
Ahojky, synek má 15,5 měsíce. Nedávno jsme udělali obrovský pokrok v jídle - z fáze „musím mít všechno na lžičku a hladké“ (tedy jídelníček mléko - přesndívávka - mixované jídlo - jogurt - polévka - mléko) jsme se přesunuli do fáze "zvládnu kousky, ale musí být měkké a celé jídlo dostatečně mokré:):) Tzn. ráno cereálie v mléku, ale musí si tam pěkně deset minut pobýt, než to může jíst:), svačina furt přesnídávka ale už dávám na doplnění i ovoce jako borůvky, půlky bezpeckového hrozna, kousat banán a rohlík - ale ničeho z toho se nenají dost, baví ho to chvilku, i když to dobře umí:), a oběd teda už mu vařím normálně, ale vše hrozně moc doměkka, maso umixuju se šťávou a zeleninou a v tom nechám měkké kousky rýže, zrnka hrášku, kukuřice, brambor, kuličky cizrny atd. Celé to prostě musí furt plavat, je li to suché, nabere si toho plnou papulu, pak vše vyplivne a konečná. K večeři má furt polévku, večer už je unavený a kousat nechce. Jinak sní chlebovou kůrku, křehký chlebíček, sušenku, piškot atd, ale všeho trochu, než aby to vydalo aspoň na svačinu. Maso zatím nemixované nezvládne. V září jedeme do Bulharska s All inclusive a já mám hrůzu, abych tam, middle of nowhere, nemusela shánět supermarkety a nakupvat nějaký skleničkový přesnídávky, polévky i obědy, hlavně teda problém asi bude s masem. Jak dlouho trvala u vašich dětí tahle fáze "vše měkké, mokré a ostatní věci jen ochutnám, ale nenajím se jich? :) mám šanci ho to za ty tři měsíce a něco naučit? jak jste případně řešili podobný věk na dovolené vy? PS: Netřeba mi psáti, že jsme v tom pozadu, to já vím, jde mi spíš o to, že už si od dcery nepamatuju, jak dlouho tahle přechodná fáze trvá, ona jedla tak nějak normálně, se synem to je děsný)

Syn taky jednu dobu nejraději jedl čvachtavá jídla :nevim: Pak začal kousat i větší kousky. Já bych pro jistotu pár těch skleniček zabalila. Ale myslím, že teď jezdí s „miminy“ víc lidí a jídelny s all inclusive by mohly nějaké jídlo pro batolata mít. Týden bez masa přežije. A middle of nowhere snad nebudete, víc bych se bála někde v arabských zemích, kde je jen hotel a kolem poušť :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16448
11.5.18 13:46

@Rezii No máš alespoň štěstí, že ti syn sní něco doma vařeného. Mě dcera v jeho věku jedla právě jen a jen skleničky, takže v 18 měsících, když jsme jeli autem na dovolenou do Itálie, brali jsme pár skleniček a zbytek, že tam dokoupíme. Takže půlku dovolené byla o skleničkách a druhou půlku o suchých špagetách a kůrkách od pizzy. Vím, nic moc zdravého, ale v podstatě to byl zlom, kdy pomalinku začala opět jíst něco jiného než skleničky.

Co se týče all inc. tak děti v podstatě ráno jedly jen jogurt s ovocem a cereáliemi, vyjímečně jiné pečivo. Jogurt by ti snědl?

K obědu a večeři by šly brambory s omáčkou, kdy by jsi mu je rozmačkala. Na maso bych se asi v tu dobu nesoustředila, dala bych mu prostě něco, co s ní. Myslím si, že při krátkodobém nejezení masa se mu nic nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
11.5.18 13:48

Jedeme na 14 dní, ale souhlas, maso se kdyžtak oželí (jen teda je to střízlík a tak bych radši aby ho měl, ale co nadělám, to asi neučit nestihneme:) :) Má někdo prosím konkrétní zkušenosti z resortu Albena? Asi tam budou supermarkety, že? Vézt se mi nechce nic, i tak máme vždy kufry over limit:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
11.5.18 13:51
@elen-ka píše:
@Rezii No máš alespoň štěstí, že ti syn sní něco doma vařeného. Mě dcera v jeho věku jedla právě jen a jen skleničky, takže v 18 měsících, když jsme jeli autem na dovolenou do Itálie, brali jsme pár skleniček a zbytek, že tam dokoupíme. Takže půlku dovolené byla o skleničkách a druhou půlku o suchých špagetách a kůrkách od pizzy. Vím, nic moc zdravého, ale v podstatě to byl zlom, kdy pomalinku začala opět jíst něco jiného než skleničky.

Co se týče all inc. tak děti v podstatě ráno jedly jen jogurt s ovocem a cereáliemi, vyjímečně jiné pečivo. Jogurt by ti snědl?

K obědu a večeři by šly brambory s omáčkou, kdy by jsi mu je rozmačkala. Na maso bych se asi v tu dobu nesoustředila, dala bych mu prostě něco, co s ní. Myslím si, že při krátkodobém nejezení masa se mu nic nestane.

Já bohužel nemám zkušenosti s Bulharskem - nejsou tam omáčky moc výrazné? Jinak omajda plus brambor, to by asi šlo, ale mladej pán snese tak maximálně trošku soli a bylinek:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
11.5.18 13:52
@Rezii píše:
Já bohužel nemám zkušenosti s Bulharskem - nejsou tam omáčky moc výrazné? Jinak omajda plus brambor, to by asi šlo, ale mladej pán snese tak maximálně trošku soli a bylinek:)

Jo a jináč jogurt sní, ale většinou ho mívá odpoledne a to tam nebude k dispozici, tak mu to budu muset překopak aby ho jedl ráno, a odpolko nějaké pečivo, ovoce nebo co bude:)Musím teda asi zapracovat hlavně na tom pečivu, aby se toho byl schopen najíst, ne jen okousat a zahodiT:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16448
11.5.18 13:54
@Rezii píše:

S Bulharskem mám zkušenost jen jako dopělá v hospodě v Sofii, ale s dětmi jsme byly v Řecku a tam nám to jedly. Ale tedy byly už starší, ale měli tam oddělený pult i pro děti, tam tedy dost často byly špagety s rajčatovou omáčkou, ale ta byla právě nic moc dochucená (pro dospělého). Všeobecně mě stejně přijde, že to jídlo all incl. bývá v těchto hotelových komplexech takové podobné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
11.5.18 20:33

Podle me se to klido muze zmenit, u tech mrnousu to skace.. Nemam teda stejnej pripad, kazdopadne ja se radovala, ze malej ji vsechno vsude a v jakemkoli stavu (teple, studene…) a ted mu nejak hrablo (dva roky) a pokud se sebe dotykaji ruzny potraviny, tak hysterak, nedej boze aby byly rovnou v omacce namoceny.. Takze delam masovou smes, vyndam maso, umeju, vyndam zeleninu, umeju, brambory zvlast, omacka zvlast.. A treba kdyz nebude mit jinou moznost, bude v jinem prostředí nebo bude jist z talire s tebou, tak se bude chovat jinak nez doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama