Reklama

Febrilní křeče co mohu dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ka-Ha
Kecalka 376 příspěvků 02.10.18 14:08
Febrilni krece co mohu delat?

Ahoj mam prosbu. Mam na hlidani synovce ma horecku nad 39 samozrejme leky od horecky jsem ihned podala. Ale o co mi jde. V rodine mame febrilni krece tak se trochu bojim aby je maly nechytl taky ( ma rok) jde mi o to vim ze pokud by doslo na nejhorsi tak volat zachranku ale muzu byt i ja jako teta popr doprovod v sanitce kdyz rodice nejsou zrovna pritomni? ( rodice by co nejdriv samozrejme dorazily do nemocnice ) dekuju za rady
Ps omlouvam se za chyby pusu v rychlosti

Reklama

Reakce:

annasmyc
Kecalka 245 příspěvků 02.10.18 14:15

naše děcka je taky měly…doporučovali nám mít doma diazepam a k lékům na tlumení horečky dávat i diazepam (na srážení teploty střídat panadol s nurofenem po 2-3h). Jinak se nám osvědčily zábaly na ruce a nohy. Ale pokud křeče začnou určitě volat rychlou a zdravotníkům je asi jedno, kdo s dítětem jede, pokud nejsi úplně cizí. A ještě mě v sanitě sestřička uklidňovala, že to hůř vypadá, než to je. Že ještě nevezli dítě, které by na to umřelo…

blumen
Hvězda diskuse 41248 příspěvků 02.10.18 14:41

@Ka-Ha predpokladam, ze Te nalozi, jinak by to byl stres pro dite. Ale na zakroky v nemocnici je dle me potreba pisemny souhlas rodicu :think:

Febrilky, aspon u nas vznikly z prudkehp snizeni a zvyseni teploty po lecich na horecku. Proto jsem pozdeji uz nesnizovala a nechala telo pracovat, uz se neopakovaly.

Ale nejsou zivotu nebezpecne, jen vypadaji hrozne. Odezni samy.

Hadumi
Extra třída :D 13408 příspěvků 02.10.18 14:47

Do kdy ho máš na hlídání?

Tak FK se mohou objevit i při rychlém poklesu teploty.

Ka-Ha
Kecalka 376 příspěvků 02.10.18 14:51

Do vecera prave

Laddmie
Závislačka 3375 příspěvků 13 inzerátů 02.10.18 15:45

Teplota těla nejvíce stoupá okolo 18 hod. Mas doma diazepam? Kolik je synovci? Škube sebou již teď? Náš malý sebou škubal průběžně během dne a večer ho odvezla sanitka.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >