Febrilní křeče co mohu dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ka-Ha
Kecalka 377 příspěvků 02.10.18 14:08
Febrilni krece co mohu delat?

Ahoj mam prosbu. Mam na hlidani synovce ma horecku nad 39 samozrejme leky od horecky jsem ihned podala. Ale o co mi jde. V rodine mame febrilni krece tak se trochu bojim aby je maly nechytl taky ( ma rok) jde mi o to vim ze pokud by doslo na nejhorsi tak volat zachranku ale muzu byt i ja jako teta popr doprovod v sanitce kdyz rodice nejsou zrovna pritomni? ( rodice by co nejdriv samozrejme dorazily do nemocnice ) dekuju za rady
Ps omlouvam se za chyby pusu v rychlosti

Reakce:
annasmyc
Kecalka 398 příspěvků 02.10.18 14:15

naše děcka je taky měly…doporučovali nám mít doma diazepam a k lékům na tlumení horečky dávat i diazepam (na srážení teploty střídat panadol s nurofenem po 2-3h). Jinak se nám osvědčily zábaly na ruce a nohy. Ale pokud křeče začnou určitě volat rychlou a zdravotníkům je asi jedno, kdo s dítětem jede, pokud nejsi úplně cizí. A ještě mě v sanitě sestřička uklidňovala, že to hůř vypadá, než to je. Že ještě nevezli dítě, které by na to umřelo…

blumen
Hvězda diskuse 42844 příspěvků 02.10.18 14:41

@Ka-Ha predpokladam, ze Te nalozi, jinak by to byl stres pro dite. Ale na zakroky v nemocnici je dle me potreba pisemny souhlas rodicu :think:

Febrilky, aspon u nas vznikly z prudkehp snizeni a zvyseni teploty po lecich na horecku. Proto jsem pozdeji uz nesnizovala a nechala telo pracovat, uz se neopakovaly.

Ale nejsou zivotu nebezpecne, jen vypadaji hrozne. Odezni samy.

Hadumi
Extra třída :D 13574 příspěvků 02.10.18 14:47

Do kdy ho máš na hlídání?

Tak FK se mohou objevit i při rychlém poklesu teploty.

Ka-Ha
Kecalka 377 příspěvků 02.10.18 14:51

Do vecera prave

Laddmie
Závislačka 3377 příspěvků 02.10.18 15:45

Teplota těla nejvíce stoupá okolo 18 hod. Mas doma diazepam? Kolik je synovci? Škube sebou již teď? Náš malý sebou škubal průběžně během dne a večer ho odvezla sanitka.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >