Reklama

Febrilní křeče? Neobvyklý průběh

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 00:15
Febrilní křeče? Neobvyklý průběh..

Hezkou dobrou noc :kytka: dnes jsem své 20 měsíční dcerce volala rychlou..už pár dní má virózu, dodnes bez teploty..odpoledne měla jen lehce zvýšenou, chovala se jakoby nic :nevim: a pak najednou z ničeho nic ji začalo neskutečně rychle tlouct srdíčko a začala být úplně apatická..byla úplně mimo, ztrácela vědomí, bledla..volala jsem tedy okamžitě rychlou..přijeli, měřili jsme znovu teplotu a měla jen 37,6 8o dostala nějaké léky, pravděpodobně i diazepam, nejsem si vůbec jistá :nevim: odváželi nás do větší nemocnice cca 20 minut cesty a když ji vykládali, začala mít křeče..ale ne tak, jako se to běžně popisuje..žádný luk..jen křečovitě škubala rukama..a celou dobu byla mimo..při příjmu jí naměřili teplotu už 39..po cca hodině se to znovu opakovalo, kreč byla v celém těle, ale malou to nutilo choulit se do klubicka..takže další dávka tišících léků..krevní testy jsou úplně v pořádku :dance: a zítra nás čeká EEG..teď je na JIP, já tu jsem na oddělení s ní..prý jsou to s největší pravděpodobností febrilní křeče :nevim: ale co ta apatie předtím? 8o při teplotě 37,6? 8o uvidíme, jak pořídíme zítra..ale nemáte někdo podobnou zkušenost? Za předpokladu, že budou všechny testy v pořádku, jak zhruba dlouho si nás tu nechají? Díky :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 13.12.16 02:56

Ta apatie může souviset s přicházejícím stavem febrilnich křečí. Vůbec neres, kdy vás pustí. Nejsi malé dítě. Jsi tam s dcerou a kvůli dceři. Teď je důležité, aby se potvrdilo, že se jednalo o febrilní křeče a stav se již neopakoval. Držím moc pěsti. Buď silná. :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 03:41

@Judithkaj Díky za reakci! To, kdy nás pustí, mě nezajímá kvůli mně..ale mám doma ještě tříletou, která je taky nemocná :( i když je samozřejmě jejich zdravotní stav nesrovnatelný, prostě jsem máma dvou dětí :nevim:

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 13.12.16 05:45
@Anonymní píše:
@Judithkaj Díky za reakci! To, kdy nás pustí, mě nezajímá kvůli mně..ale mám doma ještě tříletou, která je taky nemocná :( i když je samozřejmě jejich zdravotní stav nesrovnatelný, prostě jsem máma dvou dětí :nevim:

Já čtyř, takže buď v klidu. Ten váš stav byl vážný a je třeba jej pořádně dovyšetřit. :andel:

Fíková
Kelišová 5315 příspěvků 13.12.16 05:57

Vzhledem k tomu, že se vám opakovaly dvakrát za den to budou brát jako komplikované FK. My jsme byly v nemocnici šest dnů. Ikdyž pravda hlavně proto, že se čekalo na primáře, který měl dovolenou :roll:

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 13.12.16 06:39
@Fíková píše:
Vzhledem k tomu, že se vám opakovaly dvakrát za den to budou brát jako komplikované FK. My jsme byly v nemocnici šest dnů. Ikdyž pravda hlavně proto, že se čekalo na primáře, který měl dovolenou :roll:
.

vverru
Ukecaná baba ;) 1256 příspěvků 13.12.16 06:52

Nevím, nejsem dr, ale jako febrilní křeče mi to nepřijde. Každopádně propuštění bych také neřešila, nejprve musí zjistit co to bylo a proč. Držím pěsti, dej vědět, jak jste na tom

mtk79
Povídálka 16 příspěvků 13.12.16 07:05

Takhle podobně začala u mojí dcery epilepsie. Měla první záchvat, při kterém upadla a pak už mi jen visela na rukách a nereagovala. Pak už následoval druhý záchvat s klasickými křečemi. Na EEG se to potvrdilo a od té doby se úspěšně léčí a další příhody už nebyly. Tak přeji ať se brzo zjistí, co to je. Mě nejvíc drtila ta nejistota. Jo a doma další dvě děti a s manželem to zvládli. Po EEG jsme byly v nemocnici ještě asi dva dny.

danyk
Generální žvanilka 23260 příspěvků 13.12.16 08:49

Já když řešila, zda křeče u horečky byly teda febrilní křeče, tak mi dr. říkal, že ony mohou mát různý projev podle toho, kde (v které) části mozku vzniknou. Že prostě nejsou vždy stejné.
Ať jste brzy fit.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 13.12.16 09:14
@Judithkaj píše:
Ta apatie může souviset s přicházejícím stavem febrilnich křečí. Vůbec neres, kdy vás pustí. Nejsi malé dítě. Jsi tam s dcerou a kvůli dceři. Teď je důležité, aby se potvrdilo, že se jednalo o febrilní křeče a stav se již neopakoval. Držím moc pěsti. Buď silná. :hug:

ja myslim, ze takovou dikci si zakladatelka nezaslouzi. Skutecne neni male dite a ty nejsi pani ucitelka. Dotaz na obvyklou delku hospitalizace pokladam za zcela opravneny. Tvoje odpoved jako by ji rikala, ze ted se smi pouze potacet v zoufalstvi z kritickeho stavu sve dcera a nesmi ani malicko pomyslet na prakticke zalezitosti, jako treba zda ma k druhemu diteti shanet nejake hlidani.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 13.12.16 09:17

Zakladatelko krece mohou vypadat prakticky jakkoli, souvislost s hopreckou je jasna, tak bych se s tou diagnozou spokojila. Mala bude urcite peclive vysetrena a v nemocnici jiste encefalitidu neprosvihnou. Teplotu jste mohli i spatne namerit, ale znam deti, ktere krecovaly pri 37,5°C.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 13.12.16 09:17

U nás to bylo poprvé tak, že řekli že syn měl jen křečový záchvat, prý u dětí (3r) nic neobvyklého. Podruhé, v jiné nemocnici nám řekli že to byla febrilní křeč. Odstup záchvatu týden. Potřetí, v jiné nemocnici jsem jim psychicky vyřízená udělala scénu a po vyšetřeních včetně EEG diagnóza dětská epilepsie :,(
Následně úspěšná léčba a konec záchvatů. Držím palce ať vše dobře dopadne! :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 09:38

Holky, všem vám moc děkuji! Je mi tak nějak líp, když vím, že „je nás víc“ :hug: a Tobě @Pudloslava, děkuji moc i za zastání :kytka:
Jinak epilepsie je u nás bohužel ve hře :( kvůli genetické dispozici - manžel a můj bratr..ale opravdu se přiklání spíš k těm krečím..no za chvíli nás čeká EEG, tak uvidíme..

Tarjei
Závislačka 3783 příspěvků 13.12.16 09:39

Febrilky jsou reakce mozku na prudky vzestup teploty. Nejde o to kam az teplota vystoupa ale jak rychle. Nejmladsi syn je mel dvakrat a luk se nekonal. Konaly se fialove rty oci v sloup a kratke rytmicke zaskuby bezvladneho tela…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 13.12.16 09:42

Pri epilepsii se stejne nedavaji leky po prvnim zachvatu. Pokud se budou zachvaty opakovat i mimo horecky, holcicka bude jiste dovysetrena a nic se nezmeska. je podle me zbytecne budovat nejake ted nejake konstrukce o detske epilepsii a zakladatelku desit. na to je casu dost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama