Febrilní křeče v sedmi letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vendle
Kecalka 335 příspěvků 03.03.17 20:01
Febrilní křeče v sedmi letech

Ahoj,
dnes jsme se vrátily z nemocnice po 3.atace febrilních křečí (eventuelně epil. záchvat provokovaný teplotou)Mysela jsem, že už je to za námi, že už se s tím nikdy nesetkáme, když už má malá 7 let, bohužel jsem se zmýlila. Po prvé jej dcera prodělala při angině ve 13 měsících, podruhé ve školce ve 4 letech - otitida a ted v 7mi letech - viroza. Vím, že to vypadá hůře, než to v reálu je, ale i tak je to pro mne pokaždé hrůzný zážitek. Neuroložka tvrdí, že v sedmi letech už se o febrilní křeče nejedná, na EEG však změny potvrzeny nebyly. Objevily se u někoho křeče i po 6. roce? Zase se mi vrátí takřka hysterická fobie z horeček. Říkám si, jestli ji vůbec někdy můžu poslat na školu v přírodě, lyžák, tábor :/ Co se třeba stane, když bude mít ataku a já (nebo někdo jiný) u toho nebude, co když bude zvracet jako při první atace a nebude tam nikdo, kdo by jí dal na bok, aby se neudávila… Co když to bude v noci, když budu spát a nastanou nějaké komplikace… Co by se stalo, kdybych ji v pondělí nešla zkontrolovat a zrovna nepřišla v moment, kdy se křeče dostavily… jak s takovými myšlenkami bojujete vy?

Reakce:

Heivka
Závislačka 3201 příspěvků 03.03.17 20:34

Já měla naposled febrilní křeče při akutní stafylokokové infekci v 9 letech, horečky jsem měla asi týden v kuse 41 a to jezdila sestra co mi dvakrát denně píchala injekce proti horečce a křečím a antibiotika. Potom jsem už křeče z horečky neměla, ale doteď i na relativně nízkou zvýšenou teplotu (nad 37,8) reaguji zimnicí.

zakruta
Kecalka 347 příspěvků 03.03.17 20:36

@Vendle Vim, co prozivas, taky nas feb. krece potkaly. Je opravdu zvlastini, ze se objevily i v 7 letech, ja taky tak nejak pocitala s tim, ze po sestem roku je klid. Mas od doktorky napsany Diazepam prasky a Diazepam desitin?

Vendle
Kecalka 335 příspěvků 03.03.17 20:42

@zakruta Desitin ano, prášky ne. Tím, že se křeče u nás vyskytují ve velkém časovém rozestupu, nedoporučili nám je. Jsem ráda, prý se od prášku už ustupuje, je to pro děti přeci jen velký „dryják“

zakruta
Kecalka 347 příspěvků 03.03.17 20:48

@Vendle tak prasky se davaji jen v pripade vysoke horecky, aby se pripadnym krecim predeslo, ne porad! Vzdy, kdyz mel mladej teplotu nad 38,5, supla jsem mu ho a hned jsem byla klidnejsi… Takze je nezobal jak lentilky

Vendle
Kecalka 335 příspěvků 03.03.17 20:54

@zakruta Jasne, ja vim, mame je po 3, takze od roka jsem je davala pri horeckach a pak po tom 4 roce taky. Ale u nas jsou horecky nad 38 docela bezne a klidne 4 dny v kuse, tak je to pro dite zatez.. taky jsem je pro klid duse davala, ale dnes mi v nemocnici rekli, ze uz se od toho ustupuje, obzvlast, kdyz neni frekvence kreci casta. dokonce ted dceri v prubehu hospitalizace vylila horecka behem hodiny z 37 na 40,5 (cela hodina zimnice) a ani tehdy tabletku nepodali. I tak, pokazde jsme krece meli v nastupu nemoci a prvnim rustu teploty a to clovek nema sanci diazepamem podchytit. Krece prijdou driv, nez vam dojde, ze se neco deje…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 21:19

Prosím anonym-osobní údaje, kterými se spojí identita s nickem
Dcera měla záchvat zatím jen jeden. Bylo jí myslím cca dva a půl. Máme diazepam, ale jak bylo řečeno, jako prevence je zbytečný, protože záchvatu nepředcházel žádný náznak problémů. U nás nebyla předem ani teplota. Dlouhou dobu potom měla v posteli monitor dechu a video chůvičku, protože jsem se bála, že by se zadusila zvratky. To že jsme u toho záchvatu byli a byli jsme vzhůru, byla náhoda. Stalo se to v noci. Na školku v přírodě jsem neměla odvahu jí poslat a když je nemocná, tak spím u ní. Je jí pět a půl momentálně.

Vendle
Kecalka 335 příspěvků 03.03.17 22:38

Právě koukám po alternativě monitoru dechu pro starší děti, ale nikde nic :/

tini
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 6 inzerátů 03.03.17 22:54

@Vendle A proc myslis, ze by nemohla mit normalne ten kojenecky monitor? Ani nevim, ze by tam bylo vahove omezeni, to teda schvalne mrknu. A video chuva je taky dobra vec.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 23:10

@Vendle používala jsem normální kojenecký. Nejdřív jsem se bála, že pod tak tlustou matrací nebude fungovat (má 10cm vysokou matraci), ale bylo to v pohodě. Pod monitorem na roštu měla desku. Kolem dcery jsem dala polštáře, aby se mi nekutálela mimo ten monitor. Jako další plus vidím, že se mi v noci nemohla sebrat a odejít z postele, aniž bych to věděla. Když vstala, tak to začalo houkat. Využili jsme i na dovolené v kombinaci s videochůvou, když jsme chtěli večer sedět venku na zahradě penzionu.

Vendle
Kecalka 335 příspěvků 03.03.17 23:11

@tini protože kojenci mají jinou dechovou frekvenci a i rozsah plochy monitoru

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec v Česku jí svědčí! Takhle to Lucii Šafářové ještě nikdy neslušelo

Je tomu více jak týden, co se hokejista Tomáš Plekanec (36) po dlouhých... číst dále >

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >