Feminus - zkušenosti

Anonymní
29.3.21 14:11

Feminus - zkušenosti

Ahoj, potřebuji radu. V roce, kdy mi bylo 50, jsem se potýkala s příznaky menopauzy - návaly horka. Pak to nějak samo odeznělo. Jenže postupem času jsem začala mít stále blbou náladu, nic mě netěší, donutit se k nějaké činnosti (včetně opuštění postele) mě stojí strašně sil. Samozřejmě - někdy je hůř, někdy líp, když jsou to úkoly, o kterých se nemůže diskutovat (třeba péče o staré rodiče), tak to prostě jít musí. Na radu gynekologa jsem zakoupila feminus. Ale mám pocit, že od té doby, co jej užívám, se mi vrátily návaly horka. Je to možné? Má někdo stejný problém?

Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7
29.3.21 15:38

Feminus je pouze komplex vitamínů a přírodních výtažků z rostlin, žádné návaly horka by to navozovat nemělo. Nepřisuzovala bych to Feminu, spíše se to vrací než aby to způsoboval Feminus, a stále to může souviset s menopauzou!
Doporučuji zařadit do jídelníčku alespoň 2× týdně sójové maso nebo tofu a cizrnu. Obsahují fytoestrogeny (přírodní estrogeny), které můžete takto přírodně doplnit :)
Nálady souvisí nejspíše s hormonální nerovnováhou (snížený estrogen, pravděpodobně taky hormony dobré nálady: endorfiny, serotonin, dopamin…) - doporučuji zařadit 1× denně procházky alespoň na 30 minut… Chůze je lék 1. volby na špatnou náladu a počínající depresivní stavy a úzkosti… Určete si pravidelnou ranní hodinu, kdy budete vstávat.
Hodně štěstí a ať je vám lépe :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 16:31

@km98 Uáááá, já už nechci návrat!!! :zed: :zed: :zed: Jinak jo, od vánoc se snažím každé ráno jít na hodinovou procházku, někdy to vyjde a někdy ne. Je to fajn, ale když si to nemůžu užít s ohledem na výčitky, jak pak zvládnu všechno ostatní, tak to mi moc nepomáhá.

• Citovat
  • Nahlásit
7
29.3.21 18:28

Aha, chápu… Mám to občas stejně! :( Někdy si říkám, že mrhám časem venku, když můžu doma pracovat…

Doporučuji knížku od Jana Menděla - Uprdelismus, nenechte se odradit názvem… Myslím, že by vám mohla moc pomoct! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 20:59

@km98 Jo název zní dobře…asi že bych jako na víc věcí měla říct kde mi jsou :pankac:
Nj, když pro detailistu puntičkáře je to děsně těžký. :-( Ale učím se, dva puberťáci doma mi celkem pomáhají… :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat