Fena z útulku, přecenila jsem se

Anonymní
30.6.13 10:32

Fena z útulku-přecenila jsem se

Ahoj holky, předem prosím, neukamenujte mě…před pár dny jsem si vzala z útulku fenku. Vybrala jsem si podle fotky, vezla mi jí paní ze slovenska. Brala jsem si jí jakožto kříženku jack russela. Jenže čubina je dle nás i veta kříženka pitbula. Nikdy bych si dobrovolně domů nevzala křížence bojového plemen. No a k věci, jsem z ní strašně nervozní, pořád ji pozoruju, kdy sežere manžela nebo děti, je v celku hodná, jen plachá, jde o to, že já to nedávám psychicky. Včera jsem jí tu nechala samotnou dvě hodiny a stačila nám okousat dceře a vytrhat lišty z oken (dřevo).. máte někdo podobnou zkušenost? podotýkám, že to není rozhodně první pes, psy jsem měla…problém mám spíš já, než ona, ale říkám si, že kdyby tu enbyla, strašně semi uleví…ale samozřejmě je mi jí líto.. prosím o zachování anonymity, je to pro mě velmi citlivé téma…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1998
30.6.13 10:38

Ahoj, ona z tebe citi, ze tam neni vitana, zkus si k ni najit cestu..pamlsky, blbnuti..jistotu, ze v tom je bull nemas, tak se tim nestresuj a koukej na ni jako na psa, ne jako na plemeno.Kdyz ty ji prijmes, i ona bude lepsi..A co muz a deti? Vychazi s ni? Kolik ji priblizne je?
S tim okusovanim..musi si zvyknout, protoze i ona je ve stresu a ten si,,vypustila,, na ton nabytku..Zkus ji dat sanci..musi mit preci i dobre stranky ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
30.6.13 10:39

Kazdopadne priste nevybirej psa podle fotky, ale osobne si projdi utulky, je to mnohem lepsi.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jitka1976
30.6.13 10:40

Tak jí holt paní vrať…budeš muset jet na Slovensko za ní…nejspíš… :nevim:…já si teď beru z útulku koťata..(Dům koček) beru si dvě…zrzavý kluky…a v předávacím protokolu mají klausuli, že pokud z jakéhokoliv důvodu budu muset dát koťata pryč, oni si je odeberou zpět!!! Přednostně…a kromě toho se po „adopci“ stále zajímají jak se jejich svěřenci mají, zda jsou v pořádku, očkovaní tak jak mají atd…A to je podle mě správné…né dát zvíře a nestarat se…zkus se s paní spojit a domluvit se na vrácení pejska…
Nebo pokud se ho nechceš zbavit, zkus cvičák…tam ti poradí jak na něj…

• Citovat
  • Nahlásit
matara
30.6.13 10:41

Tak převážně si myslím, že pokud vybíráš psa z útulku, měla by ses s ním nejdříve setkat a zjistit i jeho povahové vlastnost, zda se hodí do vaší rodiny apod. :nevim: Zkus jí najít nového páníčka…bylo by mi jí líto dát ji zpátky do útulku…

• Citovat
  • Nahlásit
7627
30.6.13 10:41

A je to ještě štěně? Že tak řádila…Z toho by mohla ještě vyrůst…A možná, že když jí ještě pořádně neznáš, tak je tam taková ta nedůvěra…Já ale taky k těmto prům nemám moc důvěru i když jich znám plno strašně hodných…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5635
30.6.13 10:42

Tak jestli se necítíš na výchovu takového psa, co ho prostě vrátit? Já bych takové plemeno nechtěla ani za zlaté prase (přitom jsem pejskař) a z kříženců těhle plemen mám ještě větší strach. Ke všemu když je pejsek už starší a ty nevíš, jaké si přinesl zvyky a co ho může naštvat 8o

Příspěvek upraven 30.06.13 v 10:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Mauzik2 okna a dveře podle měnejsou nábytek, vyrvala kusy dvřeva ze dveří, podle mě spíš chtěla ven. Pitbul je to jak vyšitej, hlava, široká tlama, nsvalená je…pamlsky dostává, hraju si s ní a mazlím jí, jne mám neustále pocit, jako že mě někdo drží za žaludek a hjak by mi bez ní bylo líp…Na manžela nastoupila, přijel v noci z práce a nemohl ani domů…

• Citovat
  • Nahlásit
Jitka1976

Tím nechci říct, že je chci vrátit…to v žádném případě…ale líbí se mi, že předáním zvířete to nekončí a že jim není jedno, co se stane, pokud se „páníček“ nemůže postarat…
Zkusila bych ten cvičák…

• Citovat
  • Nahlásit
765

Být tebou, dám jí do útulku. udělala jsi chybu, jen podle fotky se pes nevybírá.. I když jsi chtěla udělat dobrý skutek, nepovedlo se. Já bych jí šanci prostě nedala, můj strach o děti a manžela by zvítězil nad lítostí k psovi.
Ted´ještě úplně mimo téma, nechci to ani náhodou srovnávat, spíš ti trochu ulevit od případných výčitek svědomí ;) představ si, že si lidi vezmou dítě do pěstounské péče a pak ho z nějakého důvodů vrátí. To je pecka pro dětskou duši, ale tohle je jen pes..Ik když teď mě asi zaryté pejskařky ukamenují za výraz JEN pes :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
765
30.6.13 10:43
@Anonymní píše:
@Mauzik2 okna a dveře podle měnejsou nábytek, vyrvala kusy dvřeva ze dveří, podle mě spíš chtěla ven. Pitbul je to jak vyšitej, hlava, široká tlama, nsvalená je…pamlsky dostává, hraju si s ní a mazlím jí, jne mám neustále pocit, jako že mě někdo drží za žaludek a hjak by mi bez ní bylo líp…Na manžela nastoupila, přijel v noci z práce a nemohl ani domů…

Zbav se jí, potvory!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
30.6.13 10:46
@Anonymní píše:
@Mauzik2 okna a dveře podle měnejsou nábytek, vyrvala kusy dvřeva ze dveří, podle mě spíš chtěla ven. Pitbul je to jak vyšitej, hlava, široká tlama, nsvalená je…pamlsky dostává, hraju si s ní a mazlím jí, jne mám neustále pocit, jako že mě někdo drží za žaludek a hjak by mi bez ní bylo líp…Na manžela nastoupila, přijel v noci z práce a nemohl ani domů…

Dobre, asi chtela ven, ale vem to z jeiho pohledu, byla totalne daleko, kde ji asi nekdo veril a staral se o ni, pak ji vezli hroznou dalku a ona je nekde, kd vlastne neni vitana, takze je ve stresu, protoze to proste z tebe citi..pitbull to byt opravdu nemusi, muze to byt jakykoli krizenec, staford, stafbull, bulik, to se fakt neda rict..i jina plemena maji sirokou mordu, hlavu a jsou nasvaleni..Ty sis ji proste vybrala podle fotky, ted se ti nelibi a chces ji vratit, ne ji dat sanci, pak ji vrat a hotovo..(nerypu, jen pisu, jak to na me pusobi)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.13 10:48

@Levandulina když štěně řádí, tak podle mě cupuje věci a podobně a ne že skáče na okna rve kusy dřeva a pak jde n dveře… j to cca dvouletá fena…

• Citovat
  • Nahlásit
4132
30.6.13 10:48

Pokud se na takového psa necítíš, bude nejlepší ji vrátit. Ona to stejně vycítí, že z ní máš sevřený žaludek, že jsi nervózní, pak bude sama nejistá a nervní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48576
30.6.13 10:50

Myslim že nejlepší řešení najít jí rychle novej domov.
Kříženci téhle rasy jsou naprosto nepředvídatelný. k dětem bych si takového psa nenechala ani 5 minut

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat