Fenistil kapky, jak dlouho používat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kikeciperka
Kecalka 171 příspěvků 10.01.19 22:56
Fenistil kapky, jak dlouho používat

Zdravím :mavam:
Dcera má od včerejška strašnou rýmu až z toho pomalu nemůže dýchat… dnes jsme byli u paní doktorky a ta mi doporučila kapky Fenistil, nevím ani kolik jich mám dávat a jak je mám podávat.. jaké mate zkušenosti? A za jak dlouho pomůžou, respektivě jak dlouho je máme užívat.

Reakce:
rousinka
Kecalka 101 příspěvků 10.01.19 23:01

Davaly jsme hlavne na noc…pani doktorka mi rikala hlavne prvni tri dny i pres den pri velke ryme. A pak jen na noc . V pribalovem letaku je davkovani podle kg ditete. Moje dcerka mela 9 kg…davala jsem 7 kapek.

bjitka123
Kecalka 302 příspěvků 3 inzeráty 10.01.19 23:04

Vše je napsané v příbalovém letáku, včetně dávkování. Zpravidla jsme dávali hlavně na noc, trochu uklidní kašel a uvolní nos. Zítra bych zavolala vaší lékařce a zeptala se jí. Jsou docela sladké, neměli jsme nikdy problém, že by to děti nechtěly.

medunka23
Kelišová 7389 příspěvků 10.01.19 23:11

Fenistil je na rozšíření dýchacích cest, pokud má velkou rýmu, tak určitě hodně prostrikavat nos alespoň slanou vodou, nebo je spray sterimare s mědi, ta ten nos desinfikuje a pokud dcerka vydrží nepříjemné věci, tak za sebe na ten nos doporucim od dr.weiss spray stopryma, jsou to bylinky, ale pálí to. Starší je snese až teď v pěti letech, mladší si je nechává v klidu stříkat na 2,5letech. Tam to záleží na dítěti. Pokud by rýma byla žlutá nebo zelená, tak zase k lékaři a super je gentamicin.

Alyss1
Závislačka 3144 příspěvků 11.01.19 08:22

Jak psaly holky. Hlavne na noc. Davkovani je podle kg vahy. Vypocitas si kolik kapek za den dle vahy ditete, a vydelis tremi - mas davku na noc.

A morska voda, pokudnemuze dychat dala bych na spani nasivin. A odsavat!

Janula559
Stálice 53 příspěvků 28.04.19 07:52

Holky a jak dlouho se ten fenistil může užívat? Týden? 14 dnů? To tam není napsané… Nám doktorka rekla 3 kapičky 3krat denně. Ale malá má pořád hleny v krku.

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 331 příspěvků 28.04.19 09:36

Nam na alergologii pro pulrocni dite predepsali uzivat 2,5 mesice na koprivku. Nakonec jsme uzivali ale zyrtec stejne dlouho. Po fenistilu byl kluk jak omameny.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 28.04.19 09:55

@Janula559 my dostali fenistil na atopak. Doktorka říkala, dávejte mu ho, přece nechcete aby se škrábal :nevim:… když jsem se ptala jak dlouho můžeme, jestli to není návykové, chvíli na mě koukala jako by se bála mi odpovědět… a pak řekla, že ne. Já ho dítěti dávala snad měsíc v kuse, pak jsem ho vysadila, přišlo mi to dlouho a neviděla jsem výsledek… a opravdu, možná nezabírá jen nám. Ale s fenistilem nebo bez něj, bylo to stejný.

Janula559
Stálice 53 příspěvků 28.04.19 16:00

@Lucius08 a vy jste používali kapky?

Lucius08
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 29.04.19 13:24
@Janula559 píše:
@Lucius08 a vy jste používali kapky?

Ano kapky

Váš příspěvek
Reklama