Fenistil kapky na kašel - dávkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 15:01
Fenistil kapky na kašel

Ahoj holky, prosím o radu.
Moje dítě 5 let, má už tři dny vlhký kašel. Dávala jsem mu přes den Hedelix nebo Stoptussin sirup a na noc dithiaden a nezabralo nic. Už dvě noci jsme nespali.
Kamarádka mi radila Fenistil kapky, ale nemůžu nikde najít dávkování k tomu kašli. Mohu mu to dát i normálně přes den? Nebo jen na noc?
Kašle fakt co 2 minuty, divím se, že ho nebolí bříško. Sice je to ten dobrý vykašlávací kašel, ale i tak, potřebovala bych, aby v noci hezky spal.
Doktorka neordinuje a na pohotovost to není, teploty nemá.
Díky za rady!!!

Reakce:
eumedon
Extra třída :D 14216 příspěvků 04.02.19 15:08
@Anonymní píše:
Moje dítě 5 let, má už tři dny vlhký kašel. Dávala jsem mu přes den Hedelix nebo Stoptussin sirup a na noc dithiaden a nezabralo nic. Už dvě noci jsme nespali.
Kamarádka mi radila Fenistil kapky, ale nemůžu nikde najít dávkování k tomu kašli. Mohu mu to dát i normálně přes den? Nebo jen na noc?
Kašle fakt co 2 minuty, divím se, že ho nebolí bříško. Sice je to ten dobrý vykašlávací kašel, ale i tak, potřebovala bych, aby v noci hezky spal.
Díky za rady!!!

A to vám tak poradil lékař? Ten stoptussin přes den? Přes den se dávají léky na uvolnění hlenu (na vykašlávání, expektorancia), aby se uvolnily dýchací cesty a na noc léky zmírňující dráždění na kašel, aby se pacient mohl vyspat a nebyl buzen kašlem.

Doporučené dávkování bývá uvedeno v příbalové informaci.

Příspěvek upraven 04.02.19 v 15:09

Pam12
Echt Kelišová 8601 příspěvků 04.02.19 15:08
@Anonymní píše:
Díky za rady!!!

fenistlil se u kašle používá na oplasknutí sliznic. Takže já ho na radu doktora dávám, když slyším, že má kašel lehce laringiťáckej zvuk. Nebo pokud má hodně hustou rýmu. Ale na kašel co dvě minuty asi nebude to pravé ořechové. Jinak fenistlil se dávkuje - Váha dítěte x2 a rozdělit do třech dávek v průběhu dne

pokud se jedná o vlhký kašel, tak na ten je mucosolvan nebo ACC… stoptusin je na tišení kašle, což je v tomto případě kontraproduktivní, protože se potřebujete zbavit zahlenění.
Z mé zkušenosti stoptusin a podobné tišící kapky ani u jednoho dítěte u nás nezabírají

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 15:10
@eumedon píše:
A to vám tak poradil lékař? Ten stoptussin přes den? Přes den se dávají léky na uvolnění hlenu (na vykašlávání, expektorancia), aby se uvolnily dýchací cesty a na noc léky zmírňující dráždění na kašel, aby se pacient mohl vyspat a nebyl buzen kašlem.

Doporučené dávkování bývá uvedeno v příbalové informaci.

Příspěvek upraven 04.02.19 v 15:09

Stoptussin sirup je na podporu vykašlávání a to vím, že to bývá v příbalovém letáčku, ale to je dávkování na alergii apod. nevím, jestli to platí i pro ten kašel :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 15:14
@Pam12 píše:
fenistlil se u kašle používá na oplasknutí sliznic. Takže já ho na radu doktora dávám, když slyším, že má kašel lehce laringiťáckej zvuk. Nebo pokud má hodně hustou rýmu. Ale na kašel co dvě minuty asi nebude to pravé ořechové. Jinak fenistlil se dávkuje - Váha dítěte x2 a rozdělit do třech dávek v průběhu dnepokud se jedná o vlhký kašel, tak na ten je mucosolvan nebo ACC… stoptusin je na tišení kašle, což je v tomto případě kontraproduktivní, protože se potřebujete zbavit zahlenění.
Z mé zkušenosti stoptusin a podobné tišící kapky ani u jednoho dítěte u nás nezabírají

děkuji, no místo toho ACC mám ten Hedelix, ACC moc nezabralo..
hlavně bych chtěla ať má klidnou noc, nechápu, proč ten dithiaden nepomáhá

tulipán
Závislačka 3738 příspěvků 04.02.19 15:17
@Anonymní píše:
Stoptussin sirup je na podporu vykašlávání a to vím, že to bývá v příbalovém letáčku, ale to je dávkování na alergii apod. nevím, jestli to platí i pro ten kašel :nevim:

A nemate doma Aerius? Je na predpis. Antihistaminika se maji davat na noc, aby oplaskla podrazdena sliznice. Fenistil bych dala v davkovani jako na alergii. Jestli ma vlhky kasel, tak pres den spis Mukosolvan, na noc Stoptusin a pri silnem kasli na noc Levopront. Ale kdyz uz kasle tri tydny, sla bych k lekari, jestli to spis neni na atb.

xammy
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 04.02.19 15:17

Syn když má fakt hnusnej kašel, tak taky ani dithiaden nepomůže. Ale určitě je silnější než fenistil. Dávkování používám stejný jako u alergie. U nás hodně pomůže dat do pokojíčku nakrájenou cibuli, čím víc palčivá, tim líp. Funguje nám to líp než léky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 15:20
@tulipán píše:
A nemate doma Aerius? Je na predpis. Antihistaminika se maji davat na noc, aby oplaskla podrazdena sliznice. Fenistil bych dala v davkovani jako na alergii. Jestli ma vlhky kasel, tak pres den spis Mukosolvan, na noc Stoptusin a pri silnem kasli na noc Levopront. Ale kdyz uz kasle tri tydny, sla bych k lekari, jestli to spis neni na atb.

mám Aerius, ten můžu dát přes den na ten kašel?

Pam12
Echt Kelišová 8601 příspěvků 04.02.19 15:24
@Anonymní píše:
děkuji, no místo toho ACC mám ten Hedelix, ACC moc nezabralo..
hlavně bych chtěla ať má klidnou noc, nechápu, proč ten dithiaden nepomáhá

dithiaden není primárně na kašel:
Projevy hypersenzitivity I. typu (zprostředkované IgE protilátkami); akutní alergické stavy, alergická
rýma (zvláště sezónní), astma bronchiale I.typu; alergické reakce po bodnutí hmyzem, aplikaci
alergenu při hyposenzibilizaci, po podání léků či požití potravin; kopřivka, Quinckeho edém, atopická
dermatitida.

ten to dítě spíš oblbne a tím pádem usne, ale neodstraní příčinu kašle. Na naše děti taky nefunguje, ani prothazin, který se obvykle dává

eumedon
Extra třída :D 14216 příspěvků 04.02.19 15:25
@Anonymní píše:
Stoptussin sirup je na podporu vykašlávání a to vím, že to bývá v příbalovém letáčku, ale to je dávkování na alergii apod. nevím, jestli to platí i pro ten kašel :nevim:

No, a byli jste u lékaře, nebo jste lékařka, nebo diagnózu odhadujete, nebo jak jste došla na to, že mu dáváte právě tyto léky?

Pam12
Echt Kelišová 8601 příspěvků 04.02.19 15:27
@Anonymní píše:

jinak tady článek, přečti si, co tam píše o léčbě kašle:
 http://www.cabrnochova.cz/…-opatrnejsi/

tulipán
Závislačka 3738 příspěvků 04.02.19 15:29
@Anonymní píše:

Pres den se nedava, pouze 1× denne a to na noc. Nase doktorka totak vzdy predepisuje.

kve-tinka
Závislačka 4669 příspěvků 2 inzeráty 04.02.19 15:34

Onehdy jsem synovi, taky 5 let davala na noc Fenistil kapky. Kaslal furt a furt, suchy kasel. Za dva dny zacal vykaslavat a spustila se mu zel.ryma, takze na radu prisla jina lecba.

Uživatel je onlinexstrasilka
Ukecaná baba ;) 1875 příspěvků 19 inzerátů 04.02.19 15:48

Fenistil jsem dala dceři před dvěma dny na noc, stejně kašlala 2,5 hodiny, až se pozvracela, ale pak už usnula.

vverru
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 04.02.19 19:29

Když nezabírá dithiaden, nezabere ani fenystil, ten je každopádně slabší.

Ještě bych na noc zkusila Levopront

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >